• افزودن به علاقه‌مندی 251 بازدید14,000,000,000 تومان
 • افزودن به علاقه‌مندی 288 بازدید2,700,000,000 تومان
 • افزودن به علاقه‌مندی 284 بازدید3,500,000,000 تومان
 • افزودن به علاقه‌مندی 114 بازدید1,530,000,000 تومان
 • افزودن به علاقه‌مندی 118 بازدید1,400,000,000 تومان
 • افزودن به علاقه‌مندی 280 بازدید6,900,000,000 تومان
 • افزودن به علاقه‌مندی 1377 بازدید300,000,000 تومان
 • افزودن به علاقه‌مندی 539 بازدید100,000,000 تومان
 • افزودن به علاقه‌مندی 165 بازدید8,500,000,000 تومان
 • افزودن به علاقه‌مندی 771 بازدید200,000,000 تومان
 • کرمان

  کرمان ، خرید و فروش و اجاره و رهن آپارتمان ، خانه مسکونی  ، زمین ، املاک تجاری و اداری با قیمت ارزان و متراژ های متنوع در استان کرمان. جهت درج تبلیغات املاک خود در استان و شهر کرمان ، با کلیک بروی دکمه ثبت آگهی املاک در بالای همین صفحه اقدام کنید.

  زمین ، خانه و آپارتمان در کرمان با قیمت
  زمین ، خانه و آپارتمان در کرمان با قیمت

  خانه ، آپارتمان و زمین در کرمان

  کرمان نیز به نام کرمان ، شهر، مرکز استان و استان (استان) در جنوب شرقی ایران نوشته می شود . این شهر در یک دشت شنی، 5738 فوت (1749 متر) بالاتر از سطح دریا ، زیر تپه‌های صخره‌ای بایر قرار دارد. اطراف آن از شمال و شرق توسط کوه‌ها احاطه شده و دارای آب و هوای خنک و طوفان‌های شن مکرر در فصول پاییز و بهار است.

  جمعیت اکثراً مسلمانان فارسی زبان با اقلیت زرتشتی هستند . کرمان بزرگترین مرکز صادرات فرش ایران است. این شهر قبلاً شهرت صنعتی خود را مدیون شال‌سازی بود، اما قالی‌سازی به‌ویژه در حومه ماهانی از آن صنعت پیشی گرفت. در اواسط دهه 1970 یک مرکز صنعتی ایجاد شد که شامل کارخانه سیمان، کارخانه نساجی و کارخانه سردخانه بود.

  یک نیروگاه ترموالکتریک وجود دارد. آب توسط قنات ها (قنات های زیرزمینی) از تپه های اطراف آورده می شود. کرمان از طریق جاده به بندرعباس و مشهد مرتبط است . یک فرودگاه هم دارد.

  شهر کرمان احتمالاً توسط اردشیر اول (حکومت 224–241 شمسی ) از سلسله ساسانیان (البته بطلمیوس نام شهری به نام کرمان را در قرن دوم ذکر می‌کند) بنا نهاده و بهدسیر، بردسیر یا بردشیر خوانده می‌شده است.

  در زمان صفویان که در سال 1501 تسلط یافتند، به کرمان شهرت یافت و مرکز استان شد. این شهر در سال 1509 توسط ازبک ها غارت شد اما به سرعت بازسازی شد.

  کاهش قدرت صفویان در قرن هفدهم و اوایل قرن هجدهم باعث شد کرمان در سال 1720 مورد حمله و اشغال قبایل افغان قرار گیرد. کرمان توسط آقا محمدخان قاجار غارت شد که لوطف زندنه‌علی از خاندان زندعلی به آنجا پناه برد. در زمان فتحعلی شاه بازسازی شدبنیانگذار سلسله قاجار (حکومت 1797–1834).

  این بازار بزرگ است و مساجد قدیمی از جمله مسجد ملک (مسجد شاه؛ قرن یازدهم، اکنون بازسازی شده)، مسجد جمعه (مسجد جمعه)، مسجد بازار شاه (مسجد بازار شاه، تأسیس شده در زمان سلجوقیان 9) و مسجد ملک در آن وجود دارد. در انتهای غربی بازار، ارک (ارگ)، ارگ پیشین سلسله قاجار قرار دارد.

  در کنار آن قلعه قرار دارد که گویا افغان‌ها آن را به‌عنوان ارگ در سال 1722 در انقیاد کوتاه مدت کرمان ساخته‌اند. در دشت کرمان جابل سنگ (کوه سنگی) قرار دارد، مقبره‌ای که احتمالاً در قرن یازدهم یا دوازدهم ساخته شده است، و در غرب باغ سیوریکس، باغ سیوریف قرار دارد.

  بهترین سایت املاک کرمان

  استان کرمان از غرب به استان فارس، از شمال به یزد ، از شمال شرقی به خراسان جنوبی ، از شرق به سیستان و بلوچستان و از جنوب به استان هرمزگان محدود می شود. بخش جنوبی کویر مرکزی ایران، دشت لوت را شامل می شود .

  لوت جنوبی نسبتاً خشک و غیر شور است، در حالی که در شرق تپه های شنی و در غرب، برآمدگی های کنده کاری شده با باد به ارتفاع 180 تا 240 فوت (55 تا 70 متر) به نام کلوت وجود دارد. در جاهای دیگر کوئستاهای فرسایش یافته بادی وجود دارد که به طور محلی شهر لوت نامیده می شود.

  زنجیره‌ای از کوه‌ها از شمال غربی-جنوب شرقی در سراسر استان امتداد دارند.کوه لاله زار (14350 فوت [4374 متر]) و کوه هزاران (14500 پا [4419 متر]) آتشفشان های خاموشی هستند. حلیل رود تنها رودخانه مهم است. در پایین ترین فرورفتگی ها، گرمای خشک تابستان در هیچ جای دنیا بی نظیر است، اما بیشتر دره های مرتفع از آب و هوای مطبوع برخوردارند.

  استعلام قیمت املاک در کرمان
  استعلام قیمت املاک در کرمان

  تپه ها اکنون تقریباً برهنه هستند. سکونت و کشت به دلیل کمبود آب تکه تکه است و در واحه های پراکنده و در دامنه رشته کوه های کم ارتفاع داخلی رخ می دهد. مناطق مرتفع غلات، پنبه، چغندر قند، دانه های روغنی، میوه و سبزیجات تولید می کنند.

  در منطقه گرم زیر 3600-4500 فوت (1100-1370 متر)، برنج، ذرت (ذرت)، حنا و میوه ها رشد می کنند. کرمان درصد زیادی از پسته جهان را صادر می کند. صمغ کتیرا نیز جمع آوری می شود.

  فرآورده های دامی عمدتاً پشم و کرک است که نوعی پشم نرم است که در شال کرمان استفاده می شود. این استان از نظر مواد معدنی مانند مس، زغال‌سنگ، کروم، سرب، روی، اورانیوم و آلومینیوم غنی است، اما مشکل دسترسی، استخراج معادن را در مقیاس وسیع محدود کرده است.

  اجاره خانه در کرمان

  چشمه های نفت خامدر منطقه کرمان یافت شده است. خط لوله گاز از بندرعباس به کرمان و شبکه انتقال برق به توسعه صنعت در استان کمک کرده است. علاوه بر کرمان، شهرهای دیگر شهرستان بافت، بم ، رفسنجان، شهربابک و سیرجان هستند. مساحت استان، 69821 مایل مربع (180836 کیلومتر مربع).

  کرمانشهر در استان کرمان مرکز استان کرمان که به خاطر میراث فرهنگی قوی خود شهرت دارد، یکی از قدیمی ترین شهرهای ایران است. از اواخر قرن نوزدهم به دلیل صنعت پررونق فرش دستباف خود شهرت دارد کرمان شهر کرمان در دشتی ماسه‌ای به ارتفاع ۵۷۳۸ فوت (۱۷۴۹ متر) از سطح دریا، زیر تپه‌های صخره‌ای بایر قرار دارد.

  اطراف آن از شمال و شرق توسط کوه‌ها احاطه شده و دارای آب و هوای خنک و طوفان‌های شن مکرر در فصول پاییز و بهار است.  جمعیت اکثراً مسلمانان فارسی زبان با اقلیت زرتشتی هستند. کرمان بزرگترین مرکز صادرات فرش ایران است.

  این شهر قبلاً شهرت صنعتی خود را مدیون شال‌سازی بود، اما قالی‌سازی به‌ویژه در حومه ماهانی از آن صنعت پیشی گرفت. در اواسط دهه 1970 یک مرکز صنعتی ایجاد شد که شامل کارخانه سیمان، کارخانه نساجی و کارخانه سردخانه بود. یک نیروگاه ترموالکتریک وجود دارد.

  آب توسط قنات ها (قنات های زیرزمینی) از تپه های اطراف آورده می شود. کرمان از طریق جاده به بندرعباس و مشهد مرتبط است. شهر کرمان احتمالاً توسط اردشیر اول (حکومت 224–241 ق. ) از سلسله ساسانیان (اگرچه بطلمیوس نام شهری به نام کرمان را در قرن دوم ذکر می‌کند) بنا نهاده شده است و بهدسیر، بردسیر یا بردشیر خوانده می‌شده است.

  فروش زمین در استان کرمان

  در زمان صفویان که در سال 1501 کنترل را به دست گرفتند، به کرمان معروف شد و مرکز استان شد. این شهر در سال 1509 توسط ازبک ها غارت شد اما به سرعت بازسازی شد.

  کاهش قدرت صفویه در قرن هفدهم و اوایل قرن هجدهم باعث شد کرمان در سال 1720 مورد حمله و اشغال قبایل افغان قرار گیرد. کرمان توسط آقا محمدخان قاجار غارت شد که لطفعلی خان خاندان زند به آنجا پناه برد. این بنا در زمان فتحعلی شاه، بنیانگذار سلسله قاجار (حکومت 1797-1834) بازسازی شد.

  این بازار بزرگ است و مساجد قدیمی از جمله مسجد ملک (مسجد شاه، قرن یازدهم، اکنون بازسازی شده)، مسجد جمعه (مسجد جمعه)، مسجد بازار شاه (مسجد بازار شاه، که در زمان سلجوقیان تأسیس شده است) و مسجد (390 در دوره تیت مین) در آن وجود دارد.

  در انتهای غربی بازار، ارک (ارگ)، ارگ سابق قاجاریه قرار دارد. در کنار آن قلعه قرار دارد که گویا افغان‌ها در سال 1722 آن را به‌عنوان ارگ ساخته‌اند. در دشت کرمان جبل سنگ (کوه سنگی) قرار دارد، آرامگاهی که احتمالاً در قرن یازدهم یا دوازدهم ساخته شده است، و در غرب باغ سیوریان، باغ سیوریانت قرار دارد.

  مسجد گنجعلی خان (مجموعه) – کرمان استان کرمان از غرب به استان های فارس، از شمال به یزد، از شمال شرقی به خراسان جنوبی (خراسان جنوبی)، از شرق به سیستان و بلوچستان و از جنوب به هرمزگان محدود می شود. بخش جنوبی کویر مرکزی ایران، دشت لوت را شامل می شود.

  لوت جنوبی نسبتا خشک و غیر شور است، در حالی که در شرق تپه های شنی و در غرب، برآمدگی های کنده کاری شده با باد به ارتفاع 180 تا 240 فوت (55 تا 70 متر) به نام کلوت وجود دارد.

  فروش ویلا در کرمان

  در جاهای دیگر کوئستاهای فرسایش یافته بادی وجود دارند که در اصطلاح محلی به آنها شهر لوت می گویند. زنجیره‌ای از کوه‌ها از شمال غربی-جنوب شرقی در سراسر استان امتداد دارند. کوه لاله زار (14350 فوت / 4374 متر) و کوه هزاران (14500 فوت / 4419 متر) آتشفشان های خاموش هستند. هلیل رود تنها رودخانه مهم است. در پایین ترین فرورفتگی ها، گرمای خشک تابستان در هیچ جای دنیا بی نظیر است. تپه ها اکنون تقریباً برهنه هستند.

  سکونت و کشت به دلیل کمبود آب تکه تکه است و در واحه های پراکنده و در دامنه رشته کوه های کم ارتفاع داخلی رخ می دهد. مناطق مرتفع غلات، پنبه، چغندر قند، دانه های روغنی، میوه و سبزیجات تولید می کنند. کلید واژه ها: کرمون ، کرمان ، کارمانیا.

  خرید و فروش و اجاره املاک در کرمان با قیمت مناسب
  خرید و فروش و اجاره املاک در کرمان قیمت مناسب

  درباره کرمان

  کرمان، شهر تاریخ، فرهنگ و هنر

  کرمان بزرگ‌ترین استان ایران است که در جنوب شرقی ایران قرار دارد، کرمان شهری باستانی است که ما را به یاد دوران قدیم می‌اندازد. آن را پاسدار علما و بهشت ​​معادن دانسته اند.

  اینجا در کرمان، اهالی با لبخند صبورانه با چهره درخشان مشکلات کویری مبارزه می کنند. استان کرمان با وسعتی بیش از 180 هزار کیلومتر مربع پهناورترین استان ایران است. استان کرمان دارای آب و هوای متنوعی از جمله گرم، نیمه خشک، فوق العاده خشک، معتدل و سرد است.

  شهر کرمان یکی از قدیمی ترین شهرهای ایران است. هر بنای تاریخی در کرمان بیانگر ابعادی تاریخی از زندگی مردم است. این امر کرمان را به موزه ای ماندگار از دوره های مختلف تاریخ ایران تبدیل می کند. از تپه‌ها و دشت‌های این سرزمین ، آثار سنگی و سفالی متعددی متعلق به هزاره پنجم پیش از میلاد استخراج شده است که نشان از قدمت تمدن آن دارد.

  خرید و فروش و اجاره املاک در کرمان

  کرمانواقع در دشت بزرگ و مسطح مهم ترین شهر در جنوب شرقی ایران. همچنین از نظر وسعت یکی از بزرگترین شهرهای ایران است. کرمان به خاطر تاریخ طولانی و میراث فرهنگی قوی خود شهرت دارد.

  کرمان شهری لذت بخش است که قدمت آن به قرن سوم پس از میلاد می رسد و اطراف آن را مناظر بیابانی و کوهستانی احاطه کرده است. این شهر که پایتخت استانی کم جمعیت و دور از مزارع غنی و مراکز صنعتی است، به طرز چشمگیری جهانی و پر از بناهای تاریخی است که جایگاه آن را در تاریخ ایران نشان می دهد.

  این شهر خانه بسیاری از مساجد تاریخی و آتشکده های زرتشتیان است. کرمان نیز در فهرست اخیر 1000 شهر پاک جهان قرار دارد. اقتصاد کرمان بیشتر مبتنی بر کشاورزی است، به ویژه آجیل و همچنین معدن. معدن مس سرچشمه پس از معدنی که در شیلی قرار دارد، دومین معدن بزرگ مس جهان است.

  پسته بخش مهمی از اقتصاد کرمان است و استان کرمان بزرگترین تولیدکننده پسته در ایران و جهان است. قالی بافی یکی از صنایع اصلی این شهرستان است و فرش های تولید شده در آن شهرت بین المللی دارند.

  ارگ بم

  بم شهری است در میان کویر در حاشیه جنوبی فلات مرتفع ایران در استان کرمان. شهر مدرن ایران بم ارگ بم را احاطه کرده است. در مورد تاریخ و دلایل بنای ارگ نظرات مختلفی وجود دارد.

  برخی معتقدند که شهر بم در زمان امپراتوری اشکانیان تأسیس شده است. بم از نظر اقتصادی و تجاری جایگاه بسیار مهمی در منطقه داشت و به دلیل منسوجات و لباس هایش شهرت داشت.

  بزرگترین بنای خشتی دنیا به نام ارگ بم در فهرست یونسکو به عنوان بخشی از میراث جهانی “بم و چشم انداز فرهنگی آن”. ارگ باستانی ارگ بم قدمتی به حدود 2000 سال پیش و به دوران امپراتوری اشکانی دارد.

  اوج شکوفایی ارگ از قرن هفتم تا یازدهم بود که در چهارراه راه‌های تجاری مهم قرار داشت و به تولید لباس‌های ابریشمی و نخی معروف بود. کل بنا دژ بزرگی بود که خود ارگ در دل آن قرار داشت، اما به دلیل نمای چشمگیر ارگ که بلندترین نقطه را تشکیل می‌دهد، کل قلعه را ارگ بم نامیدند.

  این ارگ دارای دو برج بیدار ماندن است که بم به آنها شهرت دارد – 67 برج از این قبیل در شهر باستانی بم پراکنده شده است. زلزله سال 1382 بم بیش از 80 درصد ارگ را ویران کرد. به عنوان یک سایت میراث جهانی،ادامه مطلب

  قلعه راین

  قلعه راین یک قلعه خشتی در کرمان. شهر خشتی قرون وسطایی راین شبیه شهر ارگ بم است که در زلزله دسامبر 2003 ویران شد. راین تمام عناصر معماری یک ارگ متروک را به نمایش می گذارد. علیرغم بلایای طبیعی متعددی که سازه های مشابه اطراف را ویران کرده اند، به خوبی حفظ شده است و یکی از جالب ترین مکان های ایران است. قلعه راین تا 150 سال پیش سکونت داشت و اگرچه اعتقاد بر این است که حداقل 1000 سال قدمت دارد، اما ممکن است پایه هایی از دوران پیش از اسلام ساسانی داشته باشد. ادامه مطلب

  باغ شازده

  ماهان شهری در استان کرمان است که به خاطر مقبره رهبر بزرگ صوفیان شاه نعمت الله ولی و همچنین باغ شازده معروف است.

  باغ شازده باغی تاریخی ایرانی است که در نزدیکی (6 کیلومتری) ماهان در استان کرمان واقع شده و اقامتگاه تابستانی شاهزادگان قاجار در قرن نوزدهم بوده است. باغ به مساحت 5.5 هکتار به شکل مستطیل و دیواری دور آن است. از یک سازه ورودی و دروازه در انتهای پایینی و یک سازه مسکونی دو طبقه در انتهای بالایی تشکیل شده است. فاصله بین این دو با فواره‌های آبی مزین شده است که موتور آن شیب طبیعی زمین است. باغ نمونه بارز باغ های ایرانی است که از آب و هوای مناسب طبیعی بهره می برند. ادامه مطلب

  شهداد

  شهداد شهری در استان کرمان که شامل شهرها و روستاهای کوچکتری مانند سیرچ، اندوهجرد، چهارفرسخ، گودیز، کشیت، ابراهیم آباد، جوشن و دهسیف است. فاصله رانندگی از شهر کرمان تا شهداد 95 کیلومتر است. شهداد در حاشیه کویر لوت قرار دارد. آب و هوای محلی گرم و خشک است.

  عمده ترین محصول کشاورزی، میوه خرما است. در شهداد و اطراف آن قلعه ها و کاروانسراهای زیادی وجود دارد. به عنوان نمونه می توان به قلعه شفیع آباد و قلعه گودیز اشاره کرد. گفته می شود که قدیمی ترین پرچم فلزی تاریخ بشر در این شهر پیدا شده است.

  کلوت های شهداد در استان کرمان پس از ارگ باستانی بم از مهمترین عوامل جذب گردشگر به این شهر هستند .شهداد کلوت (یاردنگ) یکی از زیباترین مناظر جهان است که سالانه گردشگران زیادی را به خود جذب می کند. یاردانگ‌ها در اثر فرسایش بادی، معمولاً از سطحی در اصل صاف تشکیل شده‌اند که از مناطقی با مواد سخت‌تر و نرم‌تر تشکیل شده است.

  بهترین سایت املاک کرمان
  بهترین سایت املاک کرمان

  این پدیده پری دریایی منحصر به ایران است و در رتبه چهارم مجله نشنال جئوگرافیک به عنوان چهارمین منطقه دیدنی روی زمین قرار گرفت. صحرای کلوت نیز به عنوان یکی از گرم ترین بیابان های جهان شناخته می شود. با قدم زدن در این بیابان به دلیل وجود حیاط های طبیعی عظیم شگفت انگیز تحت تاثیر قرار خواهید گرفت.

  کلوت های شهداد که بخشی از حاشیه غربی کویر لوت را به طول متوسط ​​145 کیلومتر می پوشانند اغلب یکی از شگفتی های ایران نامیده می شوند.

  سیرچ روستایی در 25 کیلومتری شهداد دارای مناظر زیبای پوشیده از انبوه درختان است. در میان درختان کهنسال سرو و چنار، سروی وجود دارد که قدیمی ترین درخت این روستا است.

  میمند

  میمند روستایی بسیار باستانی است که در جنوب شرقی استان کرمان قرار دارد. اعتقاد بر این است که این سایت میراث جهانی یونسکو محل اولیه سکونت انسان در فلات ایران است.

  که قدمت آن به 12000 سال پیش یعنی از قرون وسطی حجر برمی گردد و آن را به روستایی میان سنگی تبدیل کرده است و به مدت 2000 تا 3000 سال به طور مستمر سکونت داشته و یکی از چهار روستای باستانی ایران است.

  شرایط زندگی در میمند به دلیل خشکی زمین و دمای بالا در تابستان و زمستان های بسیار سرد سخت است. ادامه مطلب

  بازار کرمان

  بازار کرمان که در دوره های مختلف هزار ساله ساخته شده است، سرزنده ترین مکان شهر است. بین میدان ارق و مشتاقیه شهر کرمان قرار دارد و ویژگی های معماری آن چشم هر بیننده ای را به خود خیره می کند.

  این بازار از راسته‌ها یا کوچه‌های مختلفی چون ارگ، گنجعلی خان، اختیاری، سرداری، وکیل، عطاری، قدمگاه و کوچه مظفری تشکیل شده است. مجموعه بی نظیر بازار کرمان به عنوان یک شاهکار خلاقیت انسان را به دلایل متعددی از جمله محور بودن ساختار شهر، شامل چهار مجموعه و مرکزیت در دوره های مختلف به اثبات می رساند.

  حمام گنجعلی

  مجتمع گنجعلی خانگنجعلی خان یکی از فرمانروایان سلطنت شاه عباس صفوی در قرن هفدهم بود. به عنوان حاکم استان کرمان آثار و بناهای بسیاری ساخت. مجموعه گنجعلی خان در مرکز قدیمی شهر کرمان واقع شده است.

  این مجموعه 11000 متر مربع مساحت دارد و در یک میدان عمومی بزرگ نود و نه متر در پنجاه و چهار متر است که با بازار وکیل از شرق به غرب به سمت جنوب هم راستا شده است. میدان از شمال، جنوب و غرب توسط طاق‌های بازار احاطه شده و از شرق با کاروانسرای گنجعلی احاطه شده است.

  ورودی حمام گنجعلی در امتداد بخشی از بازار وکیل در جنوب میدان که به بازار گنجعلی خان معروف است قرار دارد. این مجموعه به سبک معماری اصفهانی ساخته شده است.

  در ایران باستان، میادین شهرها در مجاورت فرمانداری ها برپا می شد و محل تجمع و مراسم بود. میدان گنجعلی نود و نه متر در پنجاه و چهار متر و شبیه میدان نقش جهان اصفهان است.

  حمام گنجعلی که در سال 1631 ساخته شد، در ضلع جنوبی میدان گنجعلی و در کنار بخشی از بازار وکیل معروف به بازار گنجعلی قرار دارد. سردر بنا با تزیینات دوران صفویه نقاشی شده است. یکی از ویژگی‌های جالب پرداخت معماری آن این است که سنگ‌های حجاری شده سقف با کفپوش منطبق است.

  از یک اتاق رختکن، اتاق سرد و اتاق گرم تشکیل شده است که همگی با گنبدهایی پوشیده شده است که روی قیچی ها حمل می شوند. حمام گنجعلی در حال حاضر یک موزه قوم‌نگاری با آثار معماری منحصربه‌فرد است که با کاشی‌کاری‌های نفیس، نقاشی‌ها، گچ‌کاری‌ها و طاق‌ها تزئین شده است.

  بازار گنجعلی

  بازار گنجعلی در قسمت جنوبی میدان گنجعلی قرار دارد. داخل بازار با گچ بری های نفیس و نقاشی های دیواری تزیین شده و با وجود قدمت 400 ساله هنوز به خوبی حفظ شده است. این بازار 93 متر طول دارد و از طریق 16 ایوان و طاق به میدان گنجعلی متصل می شود.

  محل اتصال دو بازار چهارسوق نام دارد. گنجعلی خان چهار سوغ (گنبدی از چهار گنبد با زاویه تند) با بیست متر ارتفاع یکی از بلندترین بازارهای ایران است و از تزئینات خاص برخوردار است و در گذشته شلوغ ترین و شلوغ ترین مکان شهر بوده است.

  مدرسه گنجعلی در گذشته مدرسه‌ای معتبر بود. بعدها به کاروانسرا تبدیل شد. این کاروانسرا در ضلع شرقی میدان گنجعلی قرار دارد. سردر آن دارای کتیبه ای از سال 1598 است که توسط خوشنویس علیرضا عباسی ساخته شده است.

  پلان کاروانسرا بر اساس گونه شناسی چهار ایوانی است که تالارهای دو طبقه با محوریت ایوان های بلند چهار طرف حیاط باز را در بر گرفته است. فواره ای هشت ضلعی در مرکز حیاط وجود دارد که در گوشه و کنار آن پخ شده است. ابعاد کاروانسرا سی و یک و نیم در بیست و سه متر است.

  مسجد گنجعلی که یک مسجد گنبدی کوچک در شمال غربی میدان و نزدیک مدرسه گنجعلیخان است.

  آب انبار علیمرادخان به نام پسر گنجعلیخان نامگذاری شده است .

  آتشکده کرمان در زمان پهلوی ساخته شده است. این بنا با شماره 4190 در فهرست آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.

  رفسنجان شهری در استان کرمان است که مرکز کشت پسته ایران است. رفسنجان همچنین یکی از مراکز اصلی تولید فرش است، اگرچه قالی‌ها به‌جای فرش رفسنجانی به‌عنوان قالی‌های کرمانی به فروش می‌رسند. یکی دیگر از کارفرمایان بزرگ معدن مس سرچشمه در نزدیکی آن است.

  جبالیه

  جبلیه یا گنبد صخره ای که به گنبد گبری نیز معروف است در کرمان ایران قرار دارد. این گنبد که یکی از مکان‌های تاریخی ایران است، با سنگ و آجر ساخته شده است که بنای آن از سنگ و گچ است و آثار معماری آن از دوره ساسانی الهام گرفته شده است.

  طراحی آن هشت ضلعی است و شامل سه طبقه است که با گنبدی نسبتاً مسطح، داخل آن کاملاً خالی است. به نظر می رسد که مربوط به هزاره دوم پس از میلاد باشد و احتمالاً یک بنای زرتشتی بوده است و به دلیل ساختن آن از سنگ به جای آجر معمولی قابل توجه است. ادامه مطلب

  خانه یخی مویدی

  یخ‌خانه مویدی یکی دیگر از آثار تاریخی کرمان، یخ‌خانه‌ای مخروطی شکل شگفت‌انگیز قرن هفدهمی است که در زمان صفویه ساخته شده است، سازه‌ای مدور از آجر و خشت آفتاب‌پز است. مویدی نام یکی از اهالی کرمان است. این سازه که اطراف آن را فضای سرسبز احاطه کرده است.

  حدود هجده متر ارتفاع دارد. اطراف این یخ‌خانه باغ‌های کوچکی وجود دارد که در زمستان پر از آب می‌شدند و پس از یخ زدن آب، یخ‌ها برای استفاده در تابستان به یخ‌خانه می‌رفتند. این خانه یخی با شماره 2437 در فهرست آثار ملی ایران ثبت شده است.

  راهنمای سفر به کرمان

  کرمان که به عنوان یک شهر تاریخی شناخته می شود، بهترین و بزرگترین مزارع پسته ایران را دارد. پسته مرغوب تولید می کند و حجم عظیمی از تولید خود را به سراسر جهان صادر می کند. دامپروری از آنجایی که طبیعت غنی دارد، شغلی معمولی در بین مردم کرمان است.

  به این ترتیب است که بهترین کیفیت مواد اولیه را برای بافت فرش دارند. بر این اساس، مردم کرمان از قالیبافان شگفت انگیز و صادرکنندگان اصلی فرش در ایران هستند.

  در کرمان چه کنیم؟

  گنبد جبلیه متعلق به زرتشتیان، مجموعه گنجعلی خان و موزه هنرهای معاصر صنعتی از جاذبه‌های دیدنی کرمان هستند. باغ شازده نیز در فاصله یک ساعتی تا کرمان است که نباید از دست بدهید.

  حساب کاربری
  پلن اقتصادی
  ثبت آگـهی
  آگهی نقشه
  اپ موبایل