اجاره آپارتمان | بهترین سایت فروش زمین ، ویلا و خرید خانه

 • اجاره آپارتمان

  آگهی اجاره یا رهن واحد آپارتمانی در کشور. چه اولین اجاره یا رهن آپارتمان شما باشد و چه دهمین آپارتمان شما، پیدا کردن و اجاره یک آپارتمان یک فرآیند طاقت فرسا است. شما باید همه چیز را در نظر بگیرید، از درآمد و بودجه ماهانه خود گرفته تا ریزه کاری های قرارداد اجاره. اگر کارهایتان سازماندهی شده باشد و دقیقا بدانید چه کاری باید انجام دهید، می توانید آن را ساده کنید.

  اجازه ندهید استرس اجاره آپارتمان مانع تصمیم شما برای نقل مکان شود. ما شما را در همه چیز از برنامه اجاره گرفته تا مسئولیت هایی که صاحبخانه دارد، راهنمایی می کنیم. با دنبال کردن این 10 مرحله، متوجه خواهید شد که چگونه یک آپارتمان را در کمترین زمان اجاره کنید. جهت مشاهده آگهی های فروش آپارتمان کلیک کنید.

  1. بودجه خود را بشناسید تا بتوانید اجاره بپردازید
  اول، مهم است که بفهمید چه مبلغی را می توانید به راحتی برای اجاره واحد آپارتمانی بپردازید. معمولاً بیش از 30 درصد از درآمد ماهانه شما نباید صرف پرداخت اجاره بها شود . برای مثال، اگر سالانه 65,000,000 تومان درآمد داشته باشید، سالانه 19,500,000 تومان و ماهانه 1,625,000 تومان – به پرداخت اجاره اختصاص بدهید. می توانید محاسبه قیمت خانه و آپارتمان را بخوانید.

  هنگام تقسیم بودجه، باید سایر عناصر هزینه مسکن را نیز در نظر بگیرید. این شامل هزینه هایی مانند هزینه کمیسون مشاور املاک، اجاره ماه اول، مبلغ رهن یا سپرده ایمن، خدمات آب و برق و گاز و شارژ ساختمان و …است. این هزینه‌ها معمولاً در خود اجاره گنجانده نمی‌شوند، بنابراین باید قبل از شروع به جستجوی آپارتمان ایده‌آل خود، آن را به بودجه خود اضافه کنید.

  همچنین، احتمالاً برای یافتن امتیاز اعتباری ما نیاز به بررسی اعتبار دارید که می‌تواند بر قرارداد اجاره تأثیر بگذارد. اکثر صاحبخانه ها ترجیح می دهند به افرادی با امتیاز اعتباری بالا اجاره دهند زیرا این نشان دهنده خوبی از سابقه مالی شما است. قبل از امضای قرارداد اجاره، که جدیداً صاحبخانه یک گزارش اعتباری بانکی از حساب مستأجر می‌گیرند تا اطمینان حاصل کند که اعتبار خوبی دارید و می توانید مسئولیت های مالی اجاره خود را انجام دهند.

  هنگامی که پله اول (تأمین مالی) خود را پشت سر گذاشتید، می توانید شروع به جستجوی مکان خود برای اجاره کنید و به مرحله بعدی یعنی شکار آپارتمان بروید.
  2. محل زندگی خود را مشخص کنید
  بعدی در لیست کارهایی که باید هنگام جستجوی یک واحد اجاره انجام دهید، تعیین محل زندگی شما است. شما باید تصمیم بگیرید که کدام مجتمع های آپارتمانی را در محله ها و شهرهای خاص انتخاب می‌کنید.

  هنگام تصمیم گیری، مواردی مانند ایمنی، فاصله پیاده تا محل کار یا حمل و نقل عمومی و رستوران ها، پارک ها یا امکانات تفریحی در این نزدیکی را در نظر بگیرید.

  هنگامی که مکانی را که می خواهید در آن زندگی کنید پیدا کردید، باید تصمیم بگیرید که چه نوع مکانی را می خواهید اجاره کنید و چه امکاناتی برای شما مهم است. شما می توانید هر چیزی را از یک آپارتمان نقلی گرفته تا یک آپارتمان 5 خوابه اجاره کنید. امکانات ملک را بررسی کنید، مانند باشگاه پرورش اندام، خشکشویی، استخر، نگهبانی یا پارکینگ. فهرستی از خواسته های خود در مقابل نیازهایتان تهیه کنید. اگر شرکت مدیریت املاک امکانات رفاهی و امتیازات بیشتری را در محل ارائه دهد، اجاره شما احتمالا افزایش خواهد یافت.

  اطمینان حاصل کنید که برای تحقیق در مورد محله ای که قصد مهاجرت به آن را دارید نیز وقت بگذارید. می توانید از طریق گوگل مپ و تور مجازی املاک آن، از عکس های 360 درجه آن منطقه بازدید کنید یا عصر یک روز در منطقه قدم بزنید. این می تواند به شما کمک کند تا تصمیم درستی بگیرید، به خصوص اگر چند مکان از نظر هزینه  یکسان باشند.

  شما می خواهید در طول روز و همچنین در اواخر شب از محله دیدن کنید تا بفهمید که آیا این محله مناسب است یا خیر. به این ترتیب، متوجه خواهید شد که آیا یک کافه یا رستوران شلوغ وجود دارد یا شبها بسیار سوت و کور است؟ و امنیت خانواده را به چالش می‌کشد؟  چقدر احساس امنیت می کنید؟

  به طور کلی، اگر می خواهید در نزدیکی مناطق بزرگ شهری زندگی کنید، می توانید انتظار داشته باشید که اجاره بیشتری بپردازید. با این حال، هزینه های حمل و نقل و زمان رفت و آمد شما کاهش می یابد – بنابراین در نظر بگیرید که چه چیزی برای شما مهمتر است.
  3. برای دیدن گزینه های خود در تورهای آپارتمانی شرکت کنید
  اجاره آپارتمان لحاظاتی دارد که هم هیجان انگیز است و هم طاقت فرسا. اگر به دنبال اولین آپارتمان خود هستید، قبل از اجاره آپارتمان، برای بررسی گزینه های مختلف وقت بگذارید.

  باید از آپارتمان های مختلف دیدن کنید تا بهترین گزینه را پیدا کنید که با نیازهای شما مطابقت دارد. سعی کنید بازدید از آپارتمان را به پنج واحد در یک روز محدود کنید. در غیر این صورت، چون هم تمرکزتان در انتخاب درست واحد را از دست میدهید و هم روند بازدید از خانه ممکن است طاقت فرسا شود.

  از مقاله نمونه متن آگهی اجاره و فروش آپارتمان بازدید کنید.

  ایده خوبی است که از نمای بیرونی و داخلی هر آپارتمان عکس بگیرید و در طول بازدید خود چند یادداشت بردارید تا بتوانید بعداً آنها را با هم مقایسه کنید. فراموش نکنید که هنگام بازدید از واحدها سؤالاتی بپرسید، تا بتوانید تا حد امکان اطلاعاتی را جمع آوری کنید که به شما کمک می کند تصمیم بگیرید، که کدام مکان برای شما بهتر است.

  نکته دیگری که باید در نظر بگیرید این است که اولین آپارتمان شما لزوما آپارتمان رویایی شما نیست. شما می خواهید مکانی را پیدا کنید که نیازها و بودجه شما را برآورده کند، بنابراین سعی کنید روی یافتن آپارتمان رویایی تمرکز نکنید و از مکان هایی که انتخاب های خوبی هستند نیز بگذرید تا بازدید های بیشتری داشته باشید.

  4. منابع شخصی را از قبل ردیف کنید
  در این برهه از زمان که عرضه بسیار کمتر از تقاضاست، مستاجران اغلب باید صاحبخانه ها را متقاعد کنند که مستاجران خوبی هستند. از آنجایی که ممکن است هنوز سابقه اجاره یا سابقه اعتباری نداشته باشید، به برخی از مراجع شخصی قوی نیاز دارید که بتوانند شما را تضمین کنند و به افزایش شانس شما برای گرفتن آپارتمان کمک کنند.

  سعی کنید مواردی را بیان کنید که بعنوان یک امتیاز برایتان محسوب شود تا  یک قدم جلوتر از مستاجرین دیگری باشید که به دنبال اجاره همان فضا هستند.
  5. درخواست آپارتمان را پر کنید
  در بازارهای مسکن داغ، اولین متقاضی واجد شرایط معمولاً آپارتمان را برنده می شود، بنابراین شما باید همه چیز را برای پر کردن فرم درخواست داشته باشید تا روند به سرعت پیش برود. مطمئن شوید که برنامه آپارتمان را به طور کامل بخوانید تا هیچ مورد مهمی را از دست ندهید.

  مالکان و مدیران املاک بر اساس اطلاعات فرم های درخواست خود تعیین می کنند که آیا شما کاندیدای خوبی هستید یا خیر. آنها به مواردی مانند حقوق، درآمد پس، سابقه شغلی، اعتبار و بررسی سوابق برای کمک به تصمیم گیری خود نگاه می کنند. برای فروش فوری خانه کلیک کنید.

  هرچه مدارک و اطلاعات بیشتری در دست داشته باشید، این مرحله آسان تر است. برای تکمیل فرم درخواست آپارتمان به موارد زیر نیاز دارید:

  اطلاعات تماس شخصی شما
  گواهینامه رانندگی شما
  گواهی درآمد و فیش حقوقی
  اطلاعات مالیاتی
  نام ضامن امضا کننده
  نام و اطلاعات هم اتاقی شما، اگر دارید
  مدرک بیمه مستاجر در صورت داشتن آن

  6. بررسی اعتبار و پیشینه را تکمیل کنید
  یک شرکت مدیریت املاک و اکثر صاحبخانه‌ها، سوابق شما را بررسی می‌کنند تا مطمئن شوند که کاندیدای واجد شرایط برای آپارتمان بالقوه هستید. آنها به تاریخچه اجاره شما نگاه می کنند تا ببینند آیا شما در پرداخت وام یا پرداخت اجاره نکول کرده اید تا مطمئن شوید که می توانید اجاره ماهانه را به موقع پرداخت کنید. آنها همچنین از بررسی اعتبار استفاده می کنند تا ببینند آیا اعتبار بدی دارید، زیرا این می تواند نشان دهنده توانایی شما برای پرداخت به موقع اجاره باشد. در نهایت، آنها همچنین بررسی خواهند کرد که آیا شما سابقه جنایی دارید یا خیر. هر یک از این چیزها ممکن است برای شما هزینه واحد داشته باشد.

  درخواست اجاره و بررسی اعتبار و پیشینه آسان‌ترین راه‌ها برای مدیریت دارایی است تا تعیین کند آیا می‌توانید اجاره را به موقع پرداخت کنید و آیا مستاجر واجد شرایط و مسئولیت پذیری هستید یا خیر.

  7. قرارداد اجاره یا رهن را با جزئیات بررسی کنید
  بسیار مهم است که قبل از امضای روی خط نقطه چین، کل قرارداد اجاره را بخوانید. مانند هر قراردادی، این سند حقوقی دارای اطلاعات و قوانین مهمی است که قبل از موافقت برای نقل مکان به ساختمان باید آنها را درک کنید. درک حقوق اولیه شما به عنوان مستاجر نیز بخشی از اجاره آپارتمان است. جهت اطلاع از قیمت آپارتمان در جردن کلیک کنید.

  معمولاً اجاره نامه مشخص می کند که آیا آنها چیزهایی مانند حیوانات خانگی یا سیگار را مجاز می دانند یا نه. همچنین چک لیست مستاجر و صاحبخانه را مشخص می کند که آنچه را که باید انجام دهید و مستاجر باید انجام دهد را برجسته می کند. این زمان خوبی است تا تأیید کنید که کدام آب و برق در اجاره شما گنجانده شده است و هزینه سایر خدمات برقی چقدر است. برخی از ساختمان های آپارتمانی هزینه گرما، آب گرم و برق را پوشش می دهند، در حالی که برخی دیگر شامل مواردی مانند Wi-Fi یا تلویزیون کابلی نیز می شوند. از بهترین سایت فروش زمین دیدن کنید.

  اجاره نامه شما همچنین مواردی مانند اینکه آیا جای پارک دارید و چقدر باید برای پارکینگ بپردازید را به تفصیل بیان می کند. این هوشمندانه است که در مورد سرقت های گذشته خودرو بپرسید تا بتوانید ایمنی در مجتمع آپارتمانی را نیز درک کنید. خرابی خودرو می تواند هزینه بیمه خودروی شما را افزایش دهد، بنابراین دانستن تاریخچه ایمنی پارکینگ هوشمندانه است. به همین ترتیب، از صاحبخانه در مورد هر گونه خسارت مالی در گذشته سؤال کنید. اکثر آپارتمان ها سابقه ای از آنها را نگه می دارند تا شما آنها را بررسی کنید.

  اگر بندهایی وجود دارد که متوجه آن نمی‌شوید، از صاحبخانه یا مدیر ملک بپرسید که منظور آنها از قبل چیست و در صورت لزوم، یکی از امضاکنندگان، قرارداد اجاره را امضا کنید.
  8. رهن و هزینه های خود را پرداخت کنید
  اکثر ساختمان‌های آپارتمانی همزمان با امضای قرارداد اجاره از شما می‌خواهند که مبلغی معادل اجاره ماهانه را پرداخت کنید. این هزینه هرگونه آسیب آتی را که در طول مدتی که در آنجا زندگی می کنید به واحد وارد کنید را پوشش می دهد.

  همچنین ممکن است لازم باشد اجاره یک ماهه یا اجاره ماه اول و آخر را در ابتدا پرداخت کنید. در صورت داشتن حیوانات خانگی، برخی از آپارتمان ها به هزینه های اضافی نیز نیاز دارند. همچنین، صاحبخانه‌ها ممکن است از شما بخواهند که بیمه اجاره‌دهنده داشته باشید و مدرکی مبنی بر پرداخت برای آن نشان دهید. این هزینه ها علاوه بر هزینه درخواست اولیه ای است که پرداخت کرده اید.

  مطمئن شوید که می‌پرسید چه هزینه‌هایی را پیشاپیش پرداخت می‌کنید. زمانی که در حال تکمیل بودجه خود هستید و زمانی که زمان امضای اجاره نامه فرا می رسد، می خواهید آنها را در اختیار داشته باشید. برای پرداخت این هزینه ها می توانید کارت نقدی، چک یا گاهی اوقات کارت اعتباری به همراه داشته باشید. برای بازدید از آپارتمان ویلایی در تهران کلیک کنید.
  9. تصمیم بگیرید که آیا هم اتاقی دارید یا خیر
  مردم به دلایل مختلفی هم اتاقی می‌گیرند. برخی از افراد داشتن هم اتاقی را دوست دارند. برخی دیگر به دلایل مالی، زندگی با هم اتاقی خود را انتخاب می کنند. و گاهی اوقات، ترکیبی از هر دو است.

  اگر نگران هستید که نمی توانید به تنهایی یک آپارتمان اجاره کنید، ممکن است بخواهید یک هم اتاقی پیدا کنید تا رهن و اجاره ماهانه، آب و برق و هزینه های خانه را به اشتراک بگذارید. تقسیم یک مکان با یک یا چند هم اتاقی به این معنی است که می توانید یک آپارتمان بزرگتر در ساختمانی با امکانات بیشتر داشته باشید.

  اگر اعتبار ضعیفی دارید و به یک ضامن در قرارداد اجاره نیاز دارید، هم اتاقی ها گزینه خوبی هستند. هم امضا کننده کسی است که قرارداد اجاره را نیز امضا می کند و در صورتی که مستاجر دیگر نتواند اجاره ماه را پرداخت کند، قانوناً مسئول پرداخت کامل اجاره بها است. امضاکنندگان باید قبل از تعهد به امضای اجاره نامه، مسئولیت حقوقی و مالی خود را بپذیرد.

  صرف نظر از دلیلی که می خواهید هم اتاقی داشته باشید، باید فردی را انتخاب کنید که مسئولیت مالی داشته باشد و حداقل یک سال با او زندگی کنید. مگر اینکه قرارداد اجاره شما ماه به ماه باشد، احتمالاً به مدت 12 ماه در یک اجاره نامه قفل خواهید شد.
  10. برای حرکت خود برنامه ریزی کنید
  اکنون که تمام مدارک کامل شده است – برنامه ریزی حرکت خود را شروع کنید. تاریخ دقیق انتقال را پیدا کنید. و از صاحبخانه یا مدیر ملک خود بپرسید که کامیون در حال حرکت در روز جابجایی کجا می تواند پارک کند. همچنین از رزرو آسانسور برای روز جابجایی خود مطلع شوید. برخی از ساختمان‌ها جابه‌جایی را به روزها یا زمان‌های خاصی محدود می‌کنند، بنابراین بر اساس آن برنامه‌ریزی کنید.

  سپس، جابجایی یا اجاره کامیون خود را رزرو کنید، و مطمئن شوید که زمان کافی برای بسته بندی وسایل خود را در اختیار دارید. برای قراردادن قراردادها به نام شما با شرکت های برق تماس بگیرید. سپس، هنگامی که به آپارتمان نقل مکان می کنید، همه چیز روشن می شود. برای مشاهده آپارتمان های محمودآباد کلیک کنید.

  فهمیدن اینکه چگونه یک آپارتمان پیدا کنید و به تنهایی زندگی کنید به معنای مراقبت از جزئیات زیادی است. اما، اگر اصول اولیه را زودتر مورد توجه قرار دهید، پیروی از برنامه و منظم ماندن آسان‌تر خواهد بود. پس از مرتب کردن تمام اسناد و جزئیات جابجایی، می توانید از آزادی و لذت داشتن واحد شخصی خود لذت ببرید.

  انواع ملک اجاره ای

  ملک مسکونی به هر خانه ای اطلاق می شود که در یک منطقه مسکونی واقع شده باشد، از جمله خانه های تک یا چند خانواده. ملک اجاره ای اشکال و اندازه های مختلفی دارد و ممکن است فقط بخشی از یک ملک مسکونی بزرگتر را شامل شود.

  رایج ترین انواع املاک اجاره ای مسکونی عبارتند از:

  خانه
  اپارتمان
  Cando
  خانه شهری
  خانه موبایل
  سوئیت زیرزمین
  دوبلکس
  اتاق

  هنگامی که هر یک از فضاهای فوق را به مستاجر اجاره می دهید، ممکن است به آنها اجازه دهید از حیاط خلوت، گاراژ یا دکه پارکینگ نیز استفاده کنند. برای املاک واقع در یک ساختمان مشترک، مانند کاندومینیوم یا آپارتمان، راهروها، گذرگاه‌ها، راه‌های ورودی، اتاق رخت‌شویی، زباله‌دانی و سایر مکان‌های مشترک در اختیار همه ساکنین قرار می‌گیرد، و در مالکیت یا اجاره یک مستاجر نیست. برای خرید آپارتمان در تهران کلیک کنید.

  مزایای سرمایه گذاری در ملک اجاره ای

  سرمایه گذاری در ملک اجاره ای یکی از هوشمندانه ترین راه ها برای ایجاد درآمد پایدار و بلند مدت است.
  همچنین چندین مزیت دیگر را نیز ارائه می دهد، از جمله:
  امتیازات مالیاتی: املاک اجاره ای مانند سایر مشاغل خانگی مشمول مالیات خوداشتغالی نمی شوند، مگر اینکه شرکتی تشکیل داده باشید، در این صورت باید مالیات شرکتی را ثبت کنید.
  املاک اجاره ای نیز از استهلاک بهره مند می شوند که می تواند هر سال از درآمد مشمول مالیات شما از ملک اجاره ای کسر شود تا ساییدگی و فرسودگی ملک در نظر گرفته شود. استهلاک مقدار مالیاتی را که بر درآمد اجاره می پردازید کاهش می دهد، اما ممکن است پس از فروش ملک، مالیات بر عایدی سرمایه شما را افزایش دهد.
  همراه با استهلاک، صاحبخانه ها همچنین می توانند کسورات زیادی را برای کسب و کار خود درخواست کنند، از جمله بیمه اموال، سود وام مسکن، تبلیغات، مالیات بر دارایی، هزینه های نگهداری و موارد دیگر.
  قدردانی از اموال: به طور کلی می توان گفت که ارزش املاک در طول زمان افزایش می یابد، به این معنی که ارزش آن افزایش می یابد. هنگامی که زمان فروش فرا می رسد، فروشندگان مالیاتی را بابت افزایش ارزش پرداخت می کنند که به آن سود سرمایه نیز می گویند. اگرچه ارزش ملک به عرضه و تقاضا بستگی دارد، املاک و مستغلات خریداری شده در مکان مناسب می توانند با سود مناسب به فروش برسند.
  جریان نقدی: اجاره یک ملک جریان نقدی منظم را تا زمانی که مستاجری وجود دارد که اجاره بها پرداخت می کند، فراهم می کند. هر ماه مبلغی را برای اجاره دریافت می کنید، پولی که پس از پرداخت وام مسکن، آب و برق و سایر قبوض به دست می آورید متعلق به شماست. درآمدی که از یک ملک اجاره ای به دست می آورید نیز نسبت به سایر سرمایه گذاری ها، مانند یک تجارت سنتی، قابل پیش بینی تر است، زیرا پرداخت اجاره جریان نقدی ثابتی را فراهم می کند که بالاتر از سود سهام معمولی است.
  همانطور که می بینید، داشتن ملک اجاره ای پتانسیل بالایی برای سودآوری و موفقیت بلند مدت دارد. در حالی که یک شبه ثروتمند نخواهید شد، اما این یک راه عاقلانه برای سرمایه گذاری در آینده است.

  معایب مالکیت یک ملک سرمایه گذاری

  هیچ چیز بدون معایب نیست، و این برای اجاره یک ملک نیز صدق می کند. هنگامی که یک ملک سرمایه گذاری خریداری می کنید، هزینه اولیه خرید ملک بالاست، حتی بدون هیچ گونه هزینه اضافی برای تعمیر فضا برای مستاجران. از آنجایی که ممکن است با درآمد اجاره وام مسکن بپردازید، تغییرات غیرمنتظره، مانند تقاضای کم اجاره یا مستاجران غیرقابل اعتماد، می‌تواند بر توانایی شما برای پرداخت ماهانه وام مسکن تأثیر بگذارد.
  سایر معایب احتمالی سرمایه گذاری و مدیریت املاک اجاره ای ممکن است عبارتند از:
  نقدینگی: بسته به بازار، فروش ملک اجاره ای شما ممکن است زمان زیادی ببرد.
  عدم تنوع: به عنوان یک سرمایه گذاری، املاک و مستغلات یک دارایی متمرکز است، به این معنی که اگر اتفاقی برای آن بیفتد، در مقابل چندین سرمایه گذاری کوچک، پول شما در آن یک سرمایه گذاری بسته می شود.
  مستاجران غیرقابل پیش بینی: همانطور که در بالا ذکر شد، اگر مستاجر به طور ناگهانی پرداخت اجاره را متوقف کند، به ملک آسیب برساند یا بدون اطلاع قبلی از خانه نقل مکان کند، ممکن است درآمد موقتی را از دست بدهید.
  زمان و مدیریت: مدیریت مستاجران، یادگیری قوانین مالک و مستاجر، برقراری ارتباط با پیمانکاران، رسیدگی به تعمیر و نگهداری – همه اینها به زمان و انرژی نیاز دارد. در حالی که مالکیت ملک اجاره ای ممکن است یک سرمایه گذاری غیرفعال در نظر گرفته شود، برای صاحبخانه یک کار عملی است.
  هزینه ها: هزینه مالکیت ملک بیشتر از قیمت خرید است. وقتی مالیات بر دارایی، بیمه و سایر هزینه‌ها، مانند کارمزد انجمن مالکان خانه (HOA) یا هزینه‌های تعمیر را در نظر بگیرید، هزینه‌های شما می‌تواند افزایش یابد.
  داشتن یک ملک سرمایه گذاری تفاوت چندانی با داشتن خانه شخصی ندارد. تفاوت اصلی این است که شما صاحب خانه هستید و مدیریت مستاجران به صبر، زمان و توجه و دانش حقوقی علاوه بر مسئولیت های معمول صاحب خانه نیاز دارد.

  آیا باید ملک خود را اجاره کنم؟

  اجاره ملک شما و مدیریت مستاجرین هر دو نیازمند زمان و سرمایه گذاری مالی است. تصمیم شما برای تبدیل شدن به یک صاحبخانه باید منعکس کننده اهداف آینده شما باشد و از شرایط بازار و قیمت های پیش بینی شده خانه مطلع شود تا قبل از شروع برنامه ریزی دقیقی داشته باشید.
  این سوالات را از خود بپرسید تا بدانید که آیا به عنوان یک سرمایه گذار املاک و مستغلات برتر هستید یا خیر:

  آیا زمان لازم برای متعهد شدن به مدیریت ملک اجاره ای را دارم؟
  آیا در برخورد با مستاجران بالقوه دشوار راحت هستم؟
  آیا می توانم خودم تعمیرات را انجام دهم یا نیاز به استخدام یک متخصص دارم؟
  آیا من سازماندهی شده ام؟
  آیا تعهدات مالیاتی خود را درک می کنم؟
  آیا من با قوانین ایالت خود آشنایی دارم؟

  یک مربی که با مدیریت املاک سرمایه گذاری آشنایی دارد، می تواند اطلاعات و دانش زیادی را برای کمک به شما در ایجاد استراتژی برای شروع بازار اجاره ارائه دهد. از سایر سرمایه گذاران املاک و مستغلات در مورد تجربیاتشان بپرسید تا در مورد کسب و کار اجاره بیاموزند، ببینند آیا شما برای این کار مناسب هستید یا خیر، و شانس موفقیت خود را به حداکثر برسانید.

  آشنایی با قوانین منطقه بندی

  قوانین منطقه‌بندی می‌تواند تأثیر قابل‌توجهی بر صاحبخانه و ملک اجاره‌ای آنها داشته باشد. به طور خلاصه، قوانین منطقه بندی، مناطق مسکونی و تجاری را از یکدیگر جدا نگه می دارد، بنابراین ساکنان در وسط یک منطقه صنعتی پر سر و صدا زندگی نمی کنند.
  قبل از خرید ملک، مهم است که قوانین منطقه بندی محلی خود را بررسی کنید تا ببینید آیا آنها بر ملک اجاره ای شما تأثیر می گذارند یا خیر. منطقه ای که برای یک نوع کاربری زمین تعیین شده است ممکن است بعداً تغییر کند، بنابراین از پیشرفت های آینده که می تواند بر ملک شما تأثیر بگذارد آگاه باشید. به عنوان مثال، ملک در یک منطقه مسکونی ممکن است از یک طبقه منطقه به طبقه دیگر تغییر کند، به دلیل عواملی مانند پراکندگی، که می تواند بر ارزش ملک و توانایی شما برای یافتن مستاجر تأثیر بگذارد.

  بیمه برای املاک اجاره ای
  بیمه خانه ای که در آن زندگی می کنید با بیمه ملکی که اجاره می کنید متفاوت است. به عنوان یک صاحبخانه، باید ارزیابی کنید که آیا بیمه نامه صاحب خانه یا بیمه نامه صاحبخانه با نیازهای شما هماهنگی بیشتری دارد، زیرا هر کدام انواع مختلفی از پوشش را ارائه می دهند.

  اگر قبلاً بیمه صاحب خانه را در ملک اجاره ای خود دارید، Mylo می تواند بیمه نامه شما را بررسی کند تا مطمئن شود که سطوح پوشش توصیه شده را دارید.
  شما باید ملک خود را با هزینه جایگزینی کامل و نه ارزش واقعی نقدی ارزش گذاری کنید . سیاست های ارزش نقدی واقعی به جای پرداخت هزینه های امروزی برای مواد و نیروی کار، ابتدا 15 سال استهلاک را کم می کند. پوشش خرابی تجهیزات را در نظر بگیرید تا به شما در رسیدگی به قبوض غافلگیرکننده AC، کوره‌ها، یخچال‌ها و لوازم خانگی از کار افتاده کمک کند.

  بیمه نامه صاحبخانه ممکن است با نیازهای شما مطابقت بیشتری داشته باشد. بیمه صاحبخانه با ارائه پوشش هایی برای موارد زیر به محافظت از سرمایه گذاری شما کمک می کند:

  خسارت اموال: خسارت ناشی از مستاجران و همچنین آتش سوزی، طوفان، خرابکاری و سرقت را پوشش می دهد.
  مسئولیت: در صورت آسیب دیدن مستاجرین یا بازدیدکنندگان در ملک شما، هزینه های قانونی و پرداخت های پزشکی را پرداخت می کند.
  از دست دادن درآمد: اگر مستاجران مجبور به ترک ملک شما به دلیل آسیب شوند، اجاره از دست رفته را به شما جبران می کند.

  علاوه بر این، مستاجران خود را ملزم به داشتن بیمه نامه اجاره کنید. این بیمه نامه مقرون به صرفه آنها را برای شرایطی پوشش می دهد که بیمه شما نمی کند و این احتمال را کاهش می دهد که سعی کنند شما را مسئول بدانند.

  بیمه اجاره‌ها به مستاجران شما اجازه می‌دهد:

  تعمیر یا جایگزینی اموال آسیب دیده در اثر آتش سوزی، خرابکاری، یا سرقت (کامپیوتر، لوازم الکترونیکی، لباس، مبلمان، دوچرخه و غیره)
  پوشش صدمات یا خسارات وارده به مهمانان یا بازدیدکنندگان (آنها می توانند هزینه های قانونی و همچنین پرداخت های پزشکی را بپردازند)

  آماده سازی ملک اجاره ای شما

  آماده کردن اجاره خود برای مستاجران

  هنگامی که ملک خود را اجاره کردید، باید اقداماتی را برای آماده سازی آن برای مستاجران انجام دهید. شرایط اجاره شما بر آماده بودن یا نبودن آن برای اشغال تأثیر می گذارد.
  به منظور رقابتی ماندن، باید واحد اجاره ای خود را برای مستاجران جذاب کنید. این باید شامل رفع هر گونه مشکل شناخته شده، پیروی از قوانین منطقه‌بندی محلی شما و ارتقای ملک برای ایجاد جذاب‌تر، راحت‌تر یا زیباتر کردن آن باشد.
  از فونداسیون تا پشت بام، بررسی کنید تا مطمئن شوید همه چیز کار می کند و ملک شما با کدهای مسکن شهری و ایالتی مطابقت دارد. بهتر است به دلایل ایمنی قبل از نقل مکان مستاجر به تعمیرات بپردازید و از هماهنگی بهبود در برنامه آنها اجتناب کنید.
  لیست زیر را برای کارهایی که باید انجام دهید تا اجاره ملک خود را آماده کنید، ببینید:

  همه لوازم خانگی را بررسی کنید تا مطمئن شوید که کار می کنند، از جمله فر، ماشین ظرفشویی و ماشین لباسشویی یا خشک کن
  آشکارسازهای دود و آشکارسازهای CO2 را آزمایش کنید
  هر گونه مشکلی مانند سوراخ ها، نشت آب، آفات و غیره را تعمیر کنید.
  با یک لایه رنگ تازه به دیوارها حالتی بدهید
  کفپوش را تعویض یا تمیز کنید
  تجهیزات و/یا پنجره‌ها را ارتقا دهید
  هر اتاق را به طور کامل تمیز کنید، از جمله فضاهای صعب العبور، مانند کابینت ها و سایر مکان های ذخیره سازی
  اگر پله‌ها یا پله‌هایی در واحد دارید، مطمئن شوید که برای استفاده محکم و ایمن هستند
  یک متخصص را استخدام کنید تا بررسی کند که تمام برق، گرمایش و لوله کشی به درستی کار می کنند
  اطمینان حاصل کنید که درها، دروازه‌ها و پنجره‌ها دارای قفل هستند
  هر گونه بوی بد را از بین ببرید
  چشم انداز جلو و پشت حیاط، باغ ها و غیره.

  مهمتر از همه، ملک اجاره ای باید برای مستاجر ایمن باشد. اگر یک سوئیت زیرزمین اجاره می کنید، باید قوانین ایمنی خاصی را رعایت کنید. برای اطلاعات بیشتر در مورد راه اندازی سوئیت ثانویه با امور شهرداری تماس بگیرید.

  آیا باید مدیر املاک استخدام کنم؟

  در حال حاضر واضح است که مدیریت یک ملک اجاره ای می تواند کار سختی باشد. شما باید در صورت بروز هرگونه مشکل یا شرایط اضطراری در دسترس مستاجران خود باشید و همچنین به وظایف روزمره صاحبخانه مانند جمع آوری اجاره و پرداخت قبوض ملک رسیدگی کنید. اگر فکر می کنید می توانید از کمکی استفاده کنید، یک مدیر املاک را استخدام کنید.
  مدیر املاک فردی یا شرکتی است که برای نظارت و مدیریت یک ملک اجاره ای و مستاجران آن استخدام می شود. آنها به طور فعال با ملک درگیر هستند و وظایفی مانند:

  غربالگری مستاجران و مذاکره در مورد شرایط اجاره
  بحث در مورد قوانین اجاره و ملک با مستاجر
  جمع آوری اجاره یا سایر هزینه ها
  ترتیب تعمیرات، نگهداری و نگهداری
  پرداخت قبوض، کمک به مالیات و مدیریت بودجه
  اجرای قوانین و سیاست های اجاره
  تعیین نرخ اجاره و تبلیغات ملک
  صدور اطلاعیه
  انجام بازرسی های نقل و انتقال و خروج
  ثبت سوابق

  یک مدیر دارایی تمام این مسئولیت ها و موارد دیگر را بر عهده دارد. آنها برای خدمات خود هزینه ای دریافت می کنند، اما بسته به در دسترس بودن شما، می تواند ارزش پول را داشته باشد تا از وظایف روزانه صاحبخانه خودداری کنید. اینکه آیا یک مدیر ملکی را استخدام می کنید به وضعیت مالی شما و مدت زمانی که می توانید برای مدیریت اجاره خود اختصاص دهید بستگی دارد.
  اگر چه اگر شما فقط یک ملک را اجاره می کنید ممکن است مدیر ملک امکان پذیر نباشد، صاحبخانه هایی با چندین ملک اجاره ای آنها را برای به دوش کشیدن بخشی از مسئولیت مفید می دانند.

  دلایل دیگری که ممکن است یک مدیر املاک استخدام کنید:

  شما دور از ملک اجاره ای خود زندگی می کنید.
  شما علاقه ای به مدیریت یک ملک اجاره ای ندارید.
  شما تجربه کافی برای مدیریت موفق ملک را ندارید. در این صورت، یک مدیر املاک می تواند به شما کمک کند تا مطمئن شوید که شما به صورت قانونی اجاره می کنید.

  مرحله بندی ملک اجاره ای شما

  هنگامی که اموال شما آماده کد شد، وقت آن است که آن را برای مشاهده آماده کنید. امیدوارم هر گونه مشکلی را برطرف کرده باشید و نمای بیرونی ملک را (در صورت امکان) اصلاح کرده باشید تا تاثیر اولیه خوبی داشته باشید. همچنین بهتر است داخل سوئیت را با رنگ‌ها و وسایل خنثی طراحی کنید تا طیف وسیعی از سبک‌ها و سلیقه‌ها را در خود جای دهید.
  اگر به کمک نیاز دارید، از یک نظافتچی یا دکوراتور حرفه ای دعوت کنید تا حال و هوا را تنظیم کند و ملک را به نمایش بگذارد. شرایط و «احساس» فضای شما بر مطلوبیت آن و سرعت پرکردن جای خالی شما تأثیر می گذارد.

  آگهی املاک اجاره ای شما

  بازاریابی ملک اجاره ای شما با گرفتن عکس های با کیفیت از هر اتاق در فضا شروع می شود. از آنجا می توانید شروع به نوشتن آگهی اجاره کنید.
  شما باید تعیین کنید:

  قیمت اجاره شما و اینکه آیا شامل خدمات آب و برق می شود
  متراژ ملک شما
  چیزی که به عنوان ودیعه دریافت می کنید (معمولاً معادل اجاره یک ماهه)
  در دسترس بودن و طول مدت اجاره
  این که آیا شما اجازه سیگار کشیدن یا حیوانات خانگی را می دهید
  اگر مشوق های اضافی مانند پارکینگ وجود دارد
  اطلاعات در مورد محله و مناطق اطراف
  چگونه می خواهید با شما تماس گرفته شود

  یک آگهی اجاره شفاف بنویسید که ملک اجاره ای را توصیف کند و قیمت، مکان، مدت اجاره و مشوق ها را پوشش دهد. اجاره‌دهنده ایده‌آل خود را تصور کنید و آنها را در آگهی خود هدف قرار دهید. هدف شما این است که ملک خود را از سایرین متمایز کنید و در عین حال همه چیزهایی را که یک مستاجر بالقوه برای اطلاع از انتخاب خود باید بداند، در میان بگذارید.

  مکان های زیادی وجود دارد که می توانید ملک خود را تبلیغ کنید (هم رایگان و هم پولی). برخی از گزینه های شما عبارتند از:

  آگهی های طبقه بندی شده آنلاین
  تابلوهای مسکن دانشگاه
  دهان به دهان از طریق خانواده و دوستان
  رسانه های اجتماعی
  بولتن اجاره یا لیست آپارتمان
  آگهی های روزنامه
  تابلوی اجاره در ملک شما
  بولتن های اجتماعی، مانند یک فروشگاه مواد غذایی یا مرکز تفریحی
  ثبت ملک در یک مشاور املاک

  اگر از عکس‌های باکیفیت، و عنوان جذاب و توضیحات اجاره استفاده می‌کنید، ممکن است بلافاصله تماس‌هایی را از مستاجرین احتمالی دریافت کنید. نحوه ادامه فرآیند می‌تواند به میزان علاقه مردم بستگی داشته باشد.
  بسیاری از صاحبخانه ها قرار ملاقات ها را تعیین می کنند و ملک را به هر کسی که علاقه مند است نشان می دهند. گزینه دیگر این است که یک خانه باز در تاریخ و زمان مشخصی برگزار کنید، جایی که به افراد اجازه می دهید برای مشاهده ملک بیایند.

  مدیریت مستاجرین خود

  غربالگری متقاضیان با استفاده از یک برنامه اجاره

  قبل از محدود کردن انتخاب مستاجر، مهم است که بررسی های لازم را انجام دهید و اطلاعاتی در مورد افرادی که در ملک اجاره ای شما زندگی می کنند جمع آوری کنید.
  یک برنامه اجاره به شما امکان می دهد اطلاعات تماس مستاجر احتمالی را جمع آوری کنید و همچنین:

  سابقه اشتغال و درآمد آنها
  تاریخچه اجاره آنها
  اطلاعات اعتباری
  منابع

  مانند یک درخواست شغلی، سپس می توانید اطلاعاتی را که آنها ارائه کرده اند بررسی کنید تا مشخص کنید که آیا اجاره کنندگان مناسبی هستند یا خیر. به طور معمول، شما ارزیابی می کنید که آیا آنها درآمد پایدار و امتیاز اعتباری خوبی دارند تا ببینید آیا آنها مسئول هستند و پول کافی برای پرداخت اجاره به دست می آورند یا خیر.
  صحبت با صاحبخانه های قبلی می تواند بینشی در مورد تاریخچه اجاره مستاجر ارائه دهد، به ویژه اگر آنها به موقع پرداخت های اجاره را انجام داده باشند و اگر آنها یک مستاجر محترم بودند. تحقیق در مورد مستاجر قبل از اجاره گام بسیار مهمی است که می تواند شما را از مشکلات بعدی نجات دهد.
  هنگام غربالگری مستاجران برای اموال خود، شما به قانون مسکن منصفانه پایبند هستید، که شما را از تبعیض علیه مستاجران بر اساس سن، جنس، نژاد، مذهب، و غیره منع می کند. قانون آمریکایی های دارای معلولیت با اطمینان از اینکه صاحبخانه ها منطقی هستند، هدف مشابهی را دنبال می کند. محل اقامت برای هر مستأجری که دارای معلولیت است.
  پس از بررسی سوابق نامزد و تصمیم گیری در مورد مناسب بودن آنها، می توانید چرخ ها را به حرکت درآورید تا کارهای اداری خود را شروع کنید.

  آماده نمایش مستاجرین هستید؟

  چک لیست قبل از انتقال

  شما ملک خود را آماده کرده اید، اجاره خود را تبلیغ کرده اید، مستاجران بالقوه را بررسی کرده اید و با یک مستاجر تسویه حساب کرده اید. بعدش چی؟
  مراحل بعدی شامل مشخص کردن جزئیات اجاره و برقراری ارتباط با مستاجر برای تعیین تاریخ نقل مکان و بازرسی است. قبل از روز جابجایی، باید قرارداد اجاره را در محل خود ببندید. از این چک لیست استفاده کنید تا مطمئن شوید هیچ چیز مهمی را از دست ندهید.
  برای انجام قبل از تاریخ انتقال:

  ملک را تمیز کنید
  یک قرارداد اجاره ایجاد کنید، شرایط را طی کنید و قرارداد را امضا کنید
  قفل ها را عوض کنید و یک سری کلید اضافی را ببرید
  اطلاعات تماس خود را به مستاجر خود ارائه دهید
  در صورت نیاز، اجاره ماه اول، سپرده تضمینی، و سپرده یا هزینه حیوان خانگی را جمع آوری کنید
  یک بازرسی اجاره با مستاجر انجام دهید و گزارش را امضا کنید. یک نسخه به آنها ارائه دهید
  چراغ ها، وسایل برقی، پنکه ها، قفل ها و آشکارسازهای دود را با حضور مستاجر تست کنید
  در صورت وجود، آیین نامه یا قوانین آپارتمان نشینی را به مستاجر ارائه دهید
  در صورت لزوم، هر گونه خدمات را به نام مستاجر منتقل کنید
  بهترین روش ارتباطی را برای هر دو طرف تعیین کنید

  آماده انجام بازرسی گام به گام هستید؟

  قوانین ایالتی مالک و مستاجر

  اجاره یک ملک یک رابطه تجاری بین مستأجر و مالک ایجاد می کند که توسط قوانین موجر و مستاجر و قرارداد اجاره اداره می شود. هر ایالت قوانین خاص خود را در مورد ملک اجاره ای دارد، بنابراین مهم است که قوانین ایالتی را که ملک شما در آن قرار دارد مرور کنید یا برای مشاوره در مورد وضعیت اجاره خاص خود با یک وکیل محلی تماس بگیرید.
  با یادگیری در مورد حقوق مستاجر و قوانین ایالتی مالک و مستاجر، می توانید اطمینان حاصل کنید که بهترین شیوه ها را دنبال می کنید تا از هرگونه درگیری قانونی آینده با مستاجر خود جلوگیری کنید.

  قرارداد اجاره مسکن شما

  قرارداد اجاره خانه مسکونی نقشه راهی است که نه تنها روابط بین شما و مستاجرتان را هدایت می کند، بلکه قوانینی را برای اجاره مسکن شما تعیین می کند.
  یک قرارداد اجاره نیز:

  از شما در برابر مسئولیت محافظت می کند
  از سردرگمی در مورد شرایط، قوانین یا موقعیت ها جلوگیری می کند
  از درگیری ها یا مسائل ناشی از سوء تفاهم جلوگیری می کند
  یک طرح کلی کتبی از اجاره به منظور حفظ سوابق ارائه می دهد
  درک و توافق آشکاری با شرایط اجاره ارائه می دهد
  مراحل اخطارها و اخراج را تعیین می کند
  انتظارات را روشن نگه می دارد
  از حقوق مستاجر محافظت می کند

  انواع شرایط اجاره

  مدت اجاره مدت زمانی است که از مستاجر انتظار می رود طبق شرایط قرارداد اجاره ملک را اجاره کند. دو نوع اصطلاح وجود دارد :
  اجاره مدت معین اجاره ای است که در آن تاریخ پایان مشخصی برای اجاره وجود دارد. به طور کلی، این نوع اجاره ها 6 ماه یا 1 سال از زمان نقل مکان مستاجر به طول می انجامد.
  تمدید خودکار (یا دوره ای) مدت اجاره عبارت است از تمدید هر ماه یا سال تا زمانی که یکی از طرفین تصمیم به فسخ قرارداد بگیرد.

  مجوزها در قرارداد اجاره

  به عنوان یک صاحبخانه، می توانید تصمیم بگیرید که چه چیزی در ملک اجاره ای شما مجاز است و چه چیزی مجاز نیست. اینها مجوز نامیده می شوند و معمولاً به موضوعاتی مانند حیوانات خانگی و بهبود خانه می پردازند.
  آنچه را که در ملک اجاره ای خود اجازه می دهید راحت باشد را در نظر بگیرید و اطمینان حاصل کنید که در قرارداد اجاره خود به آن توجه کرده اید.
  برخی از انواع مختلف مجوزها عبارتند از:

  آیا به انواع حیوانات خانگی یا فقط حیوانات خانگی خاص اجازه می دهید؟ آیا ودیعه یا هزینه ای برای حیوان خانگی دریافت می کنید؟
  آیا به مستاجر اجازه می‌دهید که در ملک اجاره‌ای اصلاحاتی مانند رنگ آمیزی دیوارها انجام دهد؟
  آیا سیگار کشیدن در ملک اجاره ای مجاز است؟
  آیا مشاغل خانگی در ملک اجاره ای مجاز هستند؟ (اغلب، مشاغل خانگی یک موضوع منطقه بندی هستند و بسته به اندازه و درآمد کسب و کار، ممکن است مجاز باشد یا نباشد.)
  آیا سایر ساکنین اجازه اقامت در ملک اجاره ای را خواهند داشت؟
  آیا مستاجر مجاز به اجاره یا واگذاری قرارداد اجاره خواهد بود؟

  به قرارداد اجاره نیاز دارید؟

  تعیین قیمت اجاره شما

  برای تعیین قیمت اجاره، باید هزینه های ماهانه خود را برای اجرای ملک اجاره ای تعیین کنید. در مورد پرداخت وام مسکن خود به اضافه هرگونه هزینه اضافی که پوشش می دهید، و همچنین هزینه های کاندو یا HOA فکر کنید. هنگامی که رقم ماهانه خود را به دست آوردید، برای تعیین قیمت، به اجاره های نزدیک با ارزش مشابه نگاه کنید.
  هنگامی که ملک اجاره ای خود را تبلیغ می کنید، قیمت عامل اصلی جذب مستاجران و بالا بردن سطح رقابت شما خواهد بود. در صورت تمایل می توانید فضایی را برای مذاکره در مورد قیمت خود نیز بگذارید.
  فراتر از قیمت اجاره، از خود بپرسید که آیا برای تأخیر در پرداخت اجاره، هزینه ای دریافت خواهید کرد. برخی از ایالت‌ها محدودیت‌هایی برای میزان شارژ دارند، اما به طور کلی، این مبلغ نباید غیر منطقی باشد.
  یکی دیگر از عناصر قیمت، خدمات شهری مانند برق و آب است. آیا باید آنها را در قیمت لحاظ کنید یا آنها را به عهده مستاجر قرار دهید؟
  هنگام تصمیم گیری در مورد اینکه آیا هزینه ای برای آب و برق بگیرید، سؤالات زیر می تواند تحقیق شما را راهنمایی کند:

  آیا اجاره در ساختمان یا محله اطراف آن شامل خدمات آب و برق در اجاره آنها می شود؟
  آیا ملک اجاره ای شما در محله ای جذاب است که در آن شارژ آب و برق بر تقاضا تأثیر نمی گذارد؟
  آیا شارژ آب و برق از مستاجرین جلوگیری می کند یا فرصتی برای پس انداز در اختیار آنها قرار می دهد؟
  آیا مسؤول ساختن مستاجران برای خدمات آب و برق، استفاده از آنها را تغییر می دهد؟
  آیا ساختمان متر مستر دارد یا آب و برق بر اساس سوئیت تقسیم می شود؟
  آیا نصب لامپ های کم مصرف، توالت های کم جریان، یا پنجره های مهر و موم شده به کاهش هزینه آب و برق کمک می کند؟

  حقوق و مسئولیت های مالک و مستاجر

  قرارداد اجاره تعهدات هر یک از طرفین در طول مدت اجاره را مشخص می کند. مسئولیت هایی وجود دارد که هر یک از طرفین طبق قانون باید به آنها پایبند باشند.
  مستاجرین مسئولیت دارند:

  پیروی از شرایط قرارداد اجاره
  پرداخت اجاره به موقع
  مراقبت معقول و حفظ نظافت ملک اجاره ای
  عدم ایجاد مزاحمت برای همسایگان
  رعایت قوانین ساختمانی
  دفع صحیح زباله ها

  مالکان مسئولیت دارند:

  رعایت قوانین ساختمان/مسکن
  اطمینان از تمیز، ایمن و بهداشتی بودن ملک و انجام کلیه تعمیرات به موقع
  زیر مسئولیت های مندرج در قرارداد اجاره، مانند تعمیر و نگهداری سازه و لوازم خانگی
  نگهداری زیرساخت های لوله کشی، برق، گرما، آب و … در ملک
  ایجاد فضایی برای دفع زباله

  اینها وظایف اساسی هر طرف است و به تعیین نقش آنها در اجاره کمک می کند. بسته به قرارداد اجاره، مالک یا مستاجر ممکن است مسئولیت های اضافی داشته باشد.

  امضای قرارداد اجاره

  برای اجرای قرارداد اجاره این مراحل را انجام دهید:
  1. قرارداد اجاره را با مستاجر خود انجام دهید، و هر مفاد مهمی را که می خواهید در طول اجاره تحت تأثیر قرار گیرد، مانند محدودیت قیمت یا حیوانات خانگی، یادداشت کنید.
  2. از مستأجر خود بپرسید که آیا سؤالی دارند و آیا مسئولیت های خود را درک می کنند یا خیر.
  3. قرارداد اجاره را امضا و تاریخ آن را امضا کنید.
  4. یک نسخه امضا شده از قرارداد اجاره را در اختیار مستأجر خود قرار دهید و یک نسخه را برای سوابق خود نگه دارید.

  نگهداری و تعمیرات

  پس از اینکه مستاجر شما نقل مکان کرد، قرارداد اجاره را امضا کرد و به شما پول پرداخت کرد، شما رسماً به عنوان صاحبخانه وارد تجارت می شوید.
  اگرچه مستاجر واحد اجاره ای را اشغال می کند، اما هنوز هم ملک شماست و شما در قبال مستأجر و ملک خود مسئولیت های مستمری از جمله تعمیر و نگهداری خواهید داشت.
  مستاجر باید ملک را در شرایط تمیز نگه دارد، اما به طور کلی مسئولیت نگهداری و تعمیرات ملک بر عهده صاحبخانه است، مگر اینکه در قرارداد اجاره خلاف آن ذکر شده باشد و توسط قوانین مالک و مستاجر ایالت شما مجاز باشد.
  تعمیرات می تواند شامل ماشین ظرفشویی خراب، یخچال، توالت و موارد دیگر باشد. هنگامی که مستاجر مشکلی را که نیاز به تعمیر دارد به شما اطلاع داد، باید در یک بازه زمانی معقول از آن مراقبت کنید. اگر بر توانایی آنها برای زندگی راحت در ملک تأثیر می گذارد، مانند کوره خراب، دوش نشتی، یا پنجره شکسته، انتظار می رود که به سرعت با آن مقابله کنید.
  نگهداری در فضای باز، مانند بیل زدن گذرگاه ها، چیدن چمن ها، و از بین بردن زباله ها از ورودی ها برای ایمنی مستاجران شما و هر کس دیگری در منطقه اطراف مهم است. اگر صاحب خانه هستید و زیرزمین آن را اجاره می‌دهید، ممکن است همچنان مسئولیت اصلاح پرچین‌ها، برداشتن برف و غیره بر عهده شما باشد. با این حال اگر خانه‌ای برای یک خانواده اجاره می‌کنید، می‌توانید این مسئولیت را به عنوان بخشی از هزینه‌ها به مستاجر خود واگذار کنید. قرارداد اجاره.

  جمع آوری پرداخت های اجاره

  ایجاد جریان نقدی از ملک اجاره ای شما عالی است، اما برای اینکه تضمین کنید پرداخت ها را به طور کامل و به موقع دریافت می کنید، باید یک سیستم در محل خود داشته باشید. این شامل نگه داشتن دنباله کاغذی از درآمد شما می شود.
  چه نوع پرداختی را ترجیح می دهید؟ سعی کنید پرداخت های اجاره را به صورت چک، حواله، انتقال ایمیل یا بدهی بپذیرید. این روش ها به شما این امکان را می دهد که یک رکورد کتبی از تراکنش داشته باشید.
  همچنین باید تصمیم بگیرید که چگونه اجاره را دریافت می کنید. آیا از طریق پست، آنلاین یا حضوری خواهد بود؟ یا، اول هر ماه، چک های پس از تاریخ را برای نقدینگی جمع آوری می کنید؟ ترتیبی را تنظیم کنید که مناسب شما و مستأجرتان باشد و پس از دریافت وجه، به یاد داشته باشید که یک رسید برای آنها ارائه دهید.

  به رسید اجاره نیاز دارید؟
  شروع کنید

  مدیریت مالی اجاره شما

  سازماندهی ماندن به عنوان صاحبخانه ضروری است. اکنون که یک کسب و کار کوچک دارید، باید امور مالی شخصی خود را از امور مالی کسب و کار خود جدا کنید و یک سیستم بایگانی، مانند صفحه گسترده، برای مدیریت جریان نقدی خود ایجاد کنید. یک سیستم بایگانی به شما این امکان را می دهد که درآمد خود را زیر نظر داشته باشید و همچنین برای هر گونه هزینه های آتی مانند نوسازی، تعمیرات، مالیات بر دارایی، بیمه و غیره برنامه ریزی کنید.
  ردیابی درآمد و هزینه‌های خود همچنین به شما این امکان را می‌دهد که بر میزان پولی که برای ملک اجاره‌ای شما وارد می‌شود و میزان تولید آن نظارت کنید. یک صندوق پس انداز برای موارد اضطراری یا برای محاسبه هزینه های غیرمنتظره مانند داشتن یک ملک خالی برای چند ماه نگه دارید.
  سازماندهی امور مالی کسب و کار کوچک شما هنگام ثبت اظهارنامه مالیاتی سالانه نتیجه خواهد داد زیرا قبلاً تفکیک دقیقی از تمام هزینه ها و درآمد خود در طول سال برای گزارش به دولت تهیه کرده اید.

  اعلامیه های مالک و مستاجر

  اخطار نوعی ارتباط کتبی است که از طرف یک طرف به طرف دیگر داده می شود، در حالی که مهلت اخطار مدت زمانی است که یک طرف باید قبل از انجام یک عمل به دیگری بدهد.
  در حالی که این مالکان هستند که معمولاً اعلامیه صادر می کنند، مستاجران نیز می توانند. اعلامیه های زیر را مرور کنید تا بدانید در هر موقعیتی ممکن است به کدام مورد نیاز داشته باشید:

  اطلاعیه های مستاجر

  اخطار فسخ: به صاحبخانه اخطار می دهد که مستاجر قصد دارد اجاره را فسخ کند.
  اطلاعیه تعمیر: هر گونه تعمیراتی را که باید در ملک اجاره ای انجام شود به صاحبخانه اطلاع می دهد.
  قصد تخلیه: به صاحبخانه از تمایل مستاجر برای تخلیه ملک اجاره ای پس از پایان مدت اجاره اطلاع می دهد.

  اطلاعیه های صاحبخانه

  اخطار پرداخت یا ترک: به مستاجر اخطار می‌دهد تا هرگونه پرداخت اجاره‌ای معوقه را بپردازد و در صورت عدم پرداخت، امکان اخراج مستاجر را دارد.
  اطلاعیه فسخ: به مستاجر اطلاع می دهد که نمی توانند اجاره را تمدید کنند.
  اطلاعیه نقض اجاره نامه: به مستاجر در مورد تخلف اجاره نامه هشدار می دهد. اگر آنها وضعیت را اصلاح نکنند، صاحبخانه این اختیار را دارد که مستاجر را بیرون کند.
  اطلاعیه افزایش اجاره: به مستاجر اطلاع می دهد که اجاره بهای آنها افزایش خواهد یافت.

  دوره های اطلاع رسانی

  هنگام ارائه اخطار، رعایت قوانین ایالت در مورد دوره های اعلان و آنچه در قرارداد اجاره شما بیان شده است، مهم است.
  معمولاً فرآیند پایان دادن به اجاره در قرارداد اجاره گنجانده شده است. اگر مستاجر شما دارای اجاره نامه تمدید خودکار ماه به ماه یا اجاره مدت ثابت یک ساله است، حداقل دوره های اطلاع رسانی معمولاً بین یک تا سه ماه متغیر است.
  مدت زمان اخطار برای اخراج نیز به موقعیت مکانی و شرایط شما بستگی دارد. قبل از ارائه اخطار تخلیه به مستاجر خود باید قوانین ایالت خود را بررسی کنید تا مطمئن شوید که آن را به درستی و قانونی انجام می دهید.

  اخراج مستاجر

  هر مستأجری طبق برنامه کار نمی کند و ممکن است زمانی فرا برسد که مجبور شوید به رابطه اجاره خود پایان دهید و آنها را از ملک بیرون کنید .
  ممکن است امکان اخراج مستاجر زمانی وجود داشته باشد که:

  انجام فعالیت های غیرقانونی در محل
  برای شما یا همسایگان خطر ایجاد کند
  نقض قرارداد اجاره
  حتی پس از دریافت اخطارهای کتبی به پرداخت دیرکرد اجاره ادامه دهید
  خسارت قابل توجهی به ملک وارد کند

  هنگام صدور اخطار تخلیه، مهم است که اطمینان حاصل شود که پیام توسط مستاجر دریافت شده است، چه با تحویل آن شخصاً یا با استفاده از سرور فرآیند.

  برای ایجاد اعلامیه اخراج آماده هستید؟

  بازرسی جابجایی

  در پایان هر اجاره‌نشینی، شما و مستأجرتان باید قسمت اتمام قرارداد اجاره‌تان را تکمیل کنید . این فرآیند به شما امکان می‌دهد هر گونه خسارت وارد شده به ملک را در زمانی که مستاجر در آنجا زندگی می‌کرده، یادداشت کنید. بنابراین می‌توانید سپرده امنیتی او را برگردانید یا از آن برای تعمیر ملک استفاده کنید. به یاد داشته باشید، فرسودگی به عنوان آسیب به حساب نمی آید.

  هنگامی که کار شما به پایان رسید، قبل از خداحافظی با مستاجر باید به چند نکته توجه کنید، از جمله:

  جمع آوری کلیدها
  امضای گزارش بازرسی اجاره
  جمع آوری یک آدرس حمل و نقل برای مستاجر خود برای تحویل هر نامه بعدی
  درخواست بازخورد آنها در مورد تجربه آنها در مورد ملک، ساختمان، همسایگان و موارد دیگر تا بتوانید جنبه های کسب و کار خود را برای مستاجر بعدی بهبود بخشید.
  خود را به عنوان مرجع برای مستأجر خود معرفی کنید.

  آیا شما آماده هستید تا صاحبخانه شوید؟

  در واقع، ممکن است مجبور شوید به طور مداوم پیشرفت خود را بررسی کنید تا کار را کارآمدتر کنید.
  اجازه ندهید این شما را از دنبال کردن هدف خود برای داشتن یک ملک برای سرمایه گذاری منصرف کند. پیش‌بینی واقعیت‌های صاحبخانه بودن، شما را برای خود شغل تجهیز می‌کند و وقتی با موقعیت جدید خود راحت‌تر می‌شوید، اعتماد به نفس‌تان افزایش می‌یابد.
  با کسب اطلاعات بیشتر در مورد اجاره، گام بزرگی برای آموزش خود در مورد خطرات و مزایای سرمایه گذاری ملک برداشته اید. اکنون نوبت شماست که از دانش خود استفاده کنید و سفر سرمایه گذاری املاک و مستغلات خود را شروع کنید.

  حساب کاربری
  پلن اقتصادی
  ثبت آگـهی
  آگهی نقشه
  اپ موبایل