رهن و اجاره خانه مسکونی ، واحد آپارتمان و برج در سایت Melk20

 • افزودن به علاقه‌مندی 124 بازدید
 • اجاره املاک

  به دنبال یک ملک جدید برای اجاره هستید؟ شما چند گزینه دارید. بسته به نیاز شما ، انواع مختلفی از املاک اجاره ای وجود دارد.

  برای تصمیم گیری اینکه کدام نوع ملک اجاره ای برای شما بهترین است، در نظر بگیرید که چه مقدار فضا برای شما و افرادی که با شما زندگی می کنند مورد نیاز است. بعد، در مورد بودجه خود و امکاناتی ملک، فکر کنید. در اینجا نگاهی به شش نوع ملک اجاره ای و مزایا و معایب هر کدام می اندازیم.


  1. اجاره خانه تک خانواده (ویلایی)

  اگر فضا و حریم خصوصی اولویت شماست، اجاره ویلا یا تک خانواده بهترین گزینه شماست. این یک اقامتگاه مستقل است. این خانه ها دارای دسترسی مستقیم به خیابان هستند، دیوارهای مشترک با خانه های دیگر ندارند.

  چندین مزیت برای اجاره خانه ویلایی وجود دارد:

  حریم خصوصی : از آنجایی که خانه‌ها معمولاً از هم فاصله دارند و دیوار مشترکی با همسایه ندارند، این خانه‌های اجاره‌ای ساکت‌تر هستند و حریم خصوصی بیشتری را ارائه می‌کنند. به علاوه، برای دسترسی به خانه نیازی به استفاده از آسانسور یا راهرو مشترک ندارید.

  فضا : احتمالاً در خانه فضای بیشتری خواهید داشت، از جمله اتاق خواب های بیشتر، آشپزخانه بزرگتر و یک نشیمن جادار. خانه های ویلایی دارای حیاط جلویی و پشتی هستند، بنابراین می توانید از فعالیت های مورد علاقه خود لذت ببرید. اجاره خانه با فضاهای بیرونی، زندگی را برای حیوانات خانگی نیز، ایده آل می کند.

  پارکینگ : اگر خانه ای برای یک خانواده اجاره کنید، معمولاً یک راهرو و احتمالاً یک پارکینگ وسیله نقلیه خواهید داشت. اینکه بتوانید خیلی نزدیک به درب ورودی خود پارک کنید، ایمنی بیشتری دارد. شما مجبور نخواهید بود در یک خیابان فرعی پارک کنید و تا خانه خود پیاده روی کنید.

  اتاق اضافی و زندگی آرام‌تر ممکن است عالی به نظر برسد، اما چند نکته منفی برای اجاره خانه‌های اینچنینی وجود دارد:

  کارهای خانه : اجاره خانه ممکن است با مسئولیت های اضافی مانند نظافت بیشتر و انجام کارهای حیاط همراه باشد.
  محل سکونت : خانه های یک خانواده اغلب در مناطق حومه شهر قرار دارند که معمولاً ساکت تر هستند و دورتر از مرکز شهر هستند. این می تواند به معنای رفت و آمد طولانی تر برای رفتن به محل کار یا رفتن به خرید و یا رستوران های مورد علاقه شما باشد.
  هزینه : اگرچه به منطقه بستگی دارد، اجاره خانه تک خانواده معمولاً گرانتر از سایر انواع املاک اجاره ای است. و از آنجایی که خانه ها معمولاً بزرگتر از سایر املاک اجاره ای هستند، قبوض آب و برق بیشتر است.


  2. ساختمان آپارتمانی کم ارتفاع

  یک ساختمان آپارتمانی کم ارتفاع دارای یک تا چهار طبقه است که چند واحد در آن قرار دارد. اجاره یک آپارتمان در یک ساختمان کم ارتفاع به شما مزیت آپارتمان نشینی را می دهد اما کمی خلوت تر. مزایای اجاره آپارتمان در یک ساختمان کوچکتر عبارتند از:

  حریم خصوصی : واحدهای کمتر به معنای همسایگان کمتر است. ساختمان‌های آپارتمانی کوچک‌تر نسبت به جوامع آپارتمانی بزرگ‌تر، حریم خصوصی و زندگی آرام‌تری دارند.
  پارکینگ : ساختمان‌های آپارتمانی کوچک، ممکن است پارکینگ را نزدیک‌تر به درب ورودی ارائه دهند.
  امنیت : ساختمان‌های آپارتمانی کوچک اغلب دارای دروازه‌های ورودی هستند که فقط ساکنین می‌توانند با کلید یا کد به آن‌ها دسترسی داشته باشند. این باعث می‌شود که هرکسی نتواند وارد شود.
  نظافت کمتر : فضای کوچکتر زمانی را که صرف انجام کارهای خانه می کنید کاهش می دهد. به علاوه، حیاطی برای نظافت وجود ندارد.

  اجاره یک واحد در یک ساختمان آپارتمانی کم طبقه با چند معایب نیز همراه است:

  سر و صدا : نزدیک بودن به همسایه‌هایتان ممکن است به این معنی باشد که هر کاری را که آن‌ها انجام می‌دهند می‌شنوید، در حالی که آنها در راهرو هستند یا از میان دیوارهایی مشترک.
  فضای کمتر : آپارتمان ها معمولاً جادارتر از خانه ها هستند، به این معنی که اتاق خواب ها و فضاهای نشیمن کوچکتر هستند.
  قوانین و محدودیت‌ها : ساختمان‌های آپارتمانی کوچک ممکن است محدودیت‌های متعددی در مورد چیزهایی مانند حیوانات خانگی، بازدیدکنندگان و سر و صدا داشته باشند.


  3. مجتمع آپارتمانی بزرگ

  مجتمع های آپارتمانی بزرگتر – چه یک ساختمان بلند و چه مجتمع آپارتمانی کوچکتر – نوع دیگری از املاک اجاره ای هستند که چندین مزایا و معایب را ارائه می دهند.

  برخی از مزایای یک آپارتمان بزرگ عبارتند از:

  امکانات رفاهی : وقتی آپارتمانی را در یک جامعه بزرگ اجاره می‌کنید، ممکن است به ویژگی‌هایی مانند استخر، سالن بدنسازی در محل یا فضای سبز عمومی دسترسی داشته باشید. این امکانات می تواند در هزینه عضویت در باشگاه یا سایر هزینه ها صرفه جویی کند.
  تعمیر و نگهداری کم : در اجاره آپارتمان به طور کلی تایمی برای نظافت خارج از خانه نمی‌گذارید. شما باید فضای خانه خود را تمیز کنید، اما به محوطه سازی یا مراقبت از مناطق مشترک نمی پردازید. معمولاً آپارتمان ها یک سرایدار نیز دارند.
  ارزان تر : اجاره یک آپارتمان معمولاً ارزان تر از اجاره خانه است، بسته به موقعیت مکانی. جوامع آپارتمانی بزرگ ممکن است شامل خدماتی مانند آب یا Wi-Fi در قیمت اجاره باشند.

  با این حال، زندگی در آپارتمان برای همه مناسب نیست. در اینجا چند نکته منفی وجود دارد:

  فضای کمتر : با کوچکتر بودن آپارتمان ها، به سختی می توانید تمام فضای مورد نیاز خود را بدست آورید. کمد و فضا برای قرار دادن لوازم نیز معمولاً کم است.
  حریم خصوصی کمتر : زندگی نزدیک با افراد زیاد به این معنی است که باید حریم خصوصی را قربانی کنید. ممکن است در راهروها یا روی راه پله ها با همسایگان خود برخورد کنید. و چون دیوارها، کف ها و سقف های اشتراکی دارید، ممکن است آلودگی صوتی زیادی وجود داشته باشد.


  4. اجاره و رهن خانه‌های کاندو

  یک کاندو شبیه به یک آپارتمان است زیرا واحدی در یک ساختمان یا مجتمع بزرگتر است. اما، آن را نیز مانند یک خانه است که به طور معمول یک قطعه از املاک و مستغلات با یک مالک خاص است. شما ممکن است مستقیماً از مالک ملک اجاره کنید، نه از یک مدیر ملک.

  اجاره کاندو مزایای متعددی دارد، از جمله:

  امکانات رفاهی : کاندو ممکن است شامل استخر، سالن های ورزشی، پارکینگ سرپوشیده و سایر امکانات موجود در محل باشد. این واحدها احتمالاً مجهز به لوازم و وسایل پیشرفته هستند.
  انعطاف پذیری : اگر مستقیماً با صاحب ملک برای اجاره کاندو سر و کار دارید، ممکن است فضایی برای مذاکره در مورد قیمت اجاره و شرایط اجاره داشته باشید. پرسیدن هیچوقت ضرر نداره!
  رابطه بهتر با صاحب ملک : معامله با صاحبخانه تنها با یک (یا شاید دو) ملک مزایای خود را دارد. با ایجاد رابطه نزدیک تر با مالک، از مذاکره در مورد تعمیرات، ارتقاء و شرایط تمدید اجاره سود خواهید برد.

  کاندوها دارای چند جنبه منحصر به فرد هستند که دارای اشکالاتی هستند:

  هزینه ها : بسیاری از کاندوها دارای انجمن های صاحب خانه هستند که نگهداری از استخرها، محوطه سازی و سایر تعمیرات را انجام می دهند. اما، هزینه دار است. وقتی کاندو اجاره می کنید، ممکن است مجبور شوید هزینه هایی را بپردازید.
  محدودیت ها : مدیران کاندوها گاهی اوقات محدودیت هایی را برای صاحبان خانه یا اجاره کنندگان اعمال می کنند، مانند محدود کردن تعداد مهمانانی که می توانید در یک زمان داشته باشید، حیوانات خانگی یا وسایلی که می توانید در پاسیو خود قرار دهید.
  حمایت قانونی کمتر : اجاره کاندو به اندازه اجاره برای سایر انواع ملک اجاره ای پایدار نیست. صاحبان کاندو فقط می توانند ملک را برای یک دوره زمانی مشخص اجاره کنند و برای مثال ممکن است پس از یک سال اجاره نامه را تمدید نکنند.


  5. خانه شهری

  یک خانه شهری ، حداقل یک دیوار مشترک با همسایه دارد، اما آنها معمولاً بزرگتر از یک آپارتمان هستند. از برخی جهات، اجاره خانه مسکونی شهری مزایای یک خانه ویلایی یا تک خانواده و یک آپارتمان را با هم ترکیب می کند.

  مزایای اجاره خانه شهری به شرح زیر است:

  امکانات رفاهی : خانه های شهری اغلب در جوامعی با امکاناتی مانند استخر یا کلوپ قرار دارند. بسیاری از آنها نیز در جوامع سرپوشیده با امنیت بیشتر هستند.
  تعمیر و نگهداری کم : حتی اگر احتمالاً یک حیاط خواهید داشت، لازم نیست نگران کار در حیاط باشید. بسیاری از جوامع بخشی از HOA ها هستند که قوانینی برای نگهداری در بیرون خانه دارند و تعمیر و نگهداری را انجام می دهند.
  فضای بیشتر : خانه‌های شهری معمولاً دو طبقه هستند و به اندازه یک خانه تک‌خانواری بزرگ هستند، بنابراین به احتمال زیاد تمام فضای مورد نیاز را خواهید داشت. مزیت داشتن حیاط برای صاحبان حیوانات خانگی عالی است.

  با این حال، اجاره خانه شهری برای همه مناسب نیست. در اینجا چند نکته منفی وجود دارد:

  فقدان حریم خصوصی : به اشتراک گذاشتن دیوار با همسایگان می تواند زندگی در خانه شهری را پر سر و صدا کند. و از آنجایی که واحدها بسیار نزدیک به هم هستند، حریم خصوصی زیادی نخواهید داشت، به خصوص زمانی که در خارج از منزل هستید.
  هزینه های اضافی : علاوه بر اجاره، زندگی در یک خانه شهری گران است. ممکن است هزینه های HOA داشته باشید، که تعمیر و نگهداری و امکانات رفاهی را پوشش می دهد، اما می تواند بیش از 200 دلار در ماه باشد. به دلیل اندازه واحد، امکانات نیز بالاتر است.
  قوانین و محدودیت‌ها : جوامع HOA محدودیت‌هایی را برای اجاره‌کنندگان و صاحبان خانه اعمال می‌کنند، مانند برگزاری گردهمایی‌ها و تزئین نمای بیرونی خانه برای تعطیلات.

  از املاک تجاری اجاره ای ما بازدید کنید.


  6.رهن و اجاره خانه دوبلکس

  دوبلکس ها خانه های چند خانواده با دو واحد در ساختمان هستند. واحدهای دوبلکس ورودی های خود را دارند اما واحدها یک دیوار مشترک دارند. اجاره دوبلکس مزایای خود را دارد. به عنوان مثال، اگر به اندازه کافی خوش شانس هستید که همسایه خوبی دارید، هر دوی شما می توانید مراقب یکدیگر باشید.

  برخی از مزایای زندگی در دوبلکس عبارتند از:

  حریم خصوصی : برخلاف جوامع آپارتمانی، داشتن تنها یک همسایه با دیوار مشترک به معنای حفظ حریم خصوصی بسیار بیشتر است.
  فضاهای بیرونی : دوبلکس ها معمولاً دارای حیاط های جلویی و پشتی هستند تا از آن لذت ببرید. این مکان فضای زیادی را برای بازی بچه ها و حیوانات خانگی و میزبانی با کباب را فراهم می کند.
  هزینه‌های مشترک : بسته به راه‌اندازی، ممکن است شما و همسایه‌تان برخی از هزینه‌های مواردی مانند هزینه‌های تعمیرات را مشترکاً بپردازید.

  معایب اجاره دوبلکس عبارتند از:

  احتمال همسایه بد : اگر آن همسایه پر سر و صدا یا نامرتب باشد، می تواند آزاردهنده باشد. و، شما باید با مالک یا مدیر ملک صحبت کنید.
  فضاهای مشترک : در برخی موارد، دوبلکس ها ممکن است یک راهرو یا حیاط مشترک داشته باشند. اگر همسایه شما از این فضاها سوء استفاده کند، می تواند درگیری ایجاد کند و به طور کلی یک کابوس برایتان باشد.
  مسئولیت بیشتر : دوبلکس ها معمولاً خصوصی هستند، بنابراین ممکن است مالک ملک از مستاجرین بخواهد کارهای عمومی را انجام دهند، مانند کار در حیاط یا مرتب نگه داشتن فضای بیرونی.


  کدام نوع ملک اجاره ای برای شما بهترین است

  فضا، حریم خصوصی و بودجه همه چیزهایی هستند که باید هنگام انتخاب نوع ملک اجاره ای که برای شما مناسب تر است به آنها فکر کنید. برای یافتن بهترین ملک اجاره ای، در Rentals.com جستجو کنید ، جایی که می توانید املاک را بر اساس موقعیت مکانی، تعداد اتاق خواب ها و انواع امکانات رفاهی محدود کنید.

  آگهی هایی املاک اجاره ای ماننده؛ اجاره ویلا ، آپارتمان ، خانه مسکونی ، املاک تجاری و … ثبت می گردد.

  در سایت Melk20 آرشیو اجاره روزانه ویلا نیز وجود دارد که می توانید از آن بازدید کنید.


  انواع املاک اجاره ای

  انواع مختلف املاک اجاره ای و کدام برای شما مناسب است؟

  املاک اجاره‌ای در اشکال و اندازه‌ها مختلفی هستند و به معنای واقعی کلمه در هر کجای کشور یافت می‌شوند مهم نیست که در بازار املاک و مستغلات چه اتفاقی می‌افتد، سرمایه‌گذاران همچنان می‌توانند ملک اجاره‌ای مسکونی با ریسک نسبتاً کم را پیدا کنند.

  واقعیت این است که برخی از انواع املاک اجاره ای می توانند برای سرمایه گذاران مناسب تر باشند. در این مقاله به برخی از مزایا و معایب املاک اجاره ای مختلف نگاه می کنیم و نحوه انتخاب نوع ملک اجاره ای را که می تواند بهترین گزینه سرمایه گذاری را برای شما ایجاد کند، توضیح می دهیم.


  انواع متداول املاک اجاره ای

  هنگامی که به دنبال ملک اجاره ای برای سرمایه گذاری هستید، انواع مختلفی برای انتخاب وجود دارد. رایج ترین انواع املاک اجاره ای عبارتند از:

  خانه های تک خانواری که از املاک مجاور جدا شده اند.
  املاک لوکس که برای سرمایه داران مناسب است.
  خانه های ویلایی برای اقامت کوتاه مدت روزانه یا شبانه
  خانه‌های شهری که یک دیوار مشترک، ورودی، یا حیاط جلویی مشترک دارند
  کانکس ها و خانه های مسکن مهر که واحدهایی در یک ساختمان با چند مستاجر هستند.
  ساختمان های چند خانواری کوچک مانند دوبلکس، تریپلکس.
  ساختمان‌های آپارتمانی که شامل 4 طبقه، میان‌مرتبه یا برج می‌شوند.

  این انواع املاک اجاره ای متداول می توانند انواع فرعی نیز داشته باشند. به عنوان مثال، خانه‌های تک‌خانواره‌ای را می‌توان در مناطق طبقه متوسط ​​و مناسب برای مستأجران نیروی کار قرار داد، کاندوها را می‌توان به‌عنوان اتاق زیر شیروانی یا واحدهای استودیویی کوچک طراحی کرد، و اجاره آپارتمان‌ها را می‌توان واحدهای طبقه همکف با دسترسی به یک باغ کوچک در یک محیط شهری یا یک واحد پنت هاوس با امکانات عالی.


  انواع مختلف املاک اجاره ای نیز مزایا و معایب منحصر به فرد خود را دارند.

  بسته به بازاری که در آن سرمایه‌گذاری می‌کنید، مجردها یا خانواده‌ها ممکن است مایل باشند برای یک خانه تک‌خانواره اجاره بیشتری بپردازند، زیرا آنها ملک را در مقایسه با یک آپارتمان کوچک و تنگ، خانه‌ای می‌دانند که می‌توانند چندین سال در آن زندگی کنند.

  همچنین تفاوت های قابل توجهی در ساخت و اندازه، هزینه مالکیت و مدیریت املاک، و استراتژی سرمایه گذاری و تخلیه در بین انواع مختلف ملک اجاره ای وجود دارد.


  3 نوع از محبوب ترین املاک اجاره ای

  برخی از سرمایه گذاران املاک و مستغلات از هجوم آدرنالین ناشی از تلاش برای تعیین زمان بازار با تثبیت و تلنگر لذت می برند، حداقل تا زمانی که بخواهند وارد بازار نزولی شوند. از سوی دیگر، سرمایه گذاران محافظه کارتر دارایی های اجاره ای استراتژی خرید و نگهداری را انتخاب می کنند، که بر درآمد منفعل اجاره ای مکرر از اجاره ماهانه و افزایش تدریجی ارزش بازار ملک در بلندمدت تمرکز می کند.

  سرمایه گذاران موفق می دانند که وقتی نوع مناسبی از املاک و مستغلات با قیمت مناسب در بازار مناسب، خریداری شود، ریسک به حداقل می رسد و بازدهی قابل پیش بینی تر است.


  خانه های اجاره ای تک خانواده

  سرمایه‌گذاری در اجاره‌های تک‌خانواری به چند دلیل یکی از گزینه‌های محبوب بسیاری از سرمایه‌گذاران املاک و مستغلات است:

  نوع دارایی که همه – مالکان، مستاجران، مدیران املاک، وام دهندگان – بیشتر با آن آشنا هستند.
  بر اساس آمار اداره آمار کشور، بیش از 20 میلیون خانه برای یک خانواده در ایران وجود دارد ، بنابراین پیدا کردن خانه برای اجاره به مستاجر سخت است.
  منابع آنلاینی که سرمایه گذاران برای یافتن ملک اجاره ای خوب استفاده می کنند عبارتند از دیوار، شیپور، ملک20 و …
  تقاضا برای املاک اجاره ای تک خانواده یا ویلایی باید همچنان شاهد تقاضای بسیار قوی از سوی سرمایه گذاران و اجاره دهندگان باشد.

  گزینه‌های تامین مالی برای خانه‌ها فراوان است، از جمله وام‌های رهنی متعارف از فانی و فردی، وام‌های FHA، وام‌های VA، IRA‌های خودگردان، به همراه رهن‌های عمومی و وام‌های پرتفوی برای داشتن چندین ملک اجاره‌ای.
  مدیریت و نگهداری یک خانه اجاره ای برای یک خانواده مقرون به صرفه است، تا حدی به این دلیل که مستاجران زندگی در خانه ای را در بالای “زنجیره غذایی اجاره” می بینند و معمولاً از ملک مراقبت بهتری می کنند.
  زمانی که زمان فروش خانه اجاره ای فرا می رسد، سرمایه گذاران استراتژی های متعددی مانند فروش به مالک-ساکن، فروش به سرمایه گذار دیگر، تنظیم قرارداد اجاره به مالکیت با مستاجر فعلی، یا انجام مبادله معوق مالیاتی 1031 دارند.


  ساختمان های آپارتمانی چند خانواری نیروی کار

  انجمن ملی مشاوران املاک ، مسکن نیروی کار را، مسکنی توصیف می کند که برای کارگران مقرون به صرفه، و نزدیک به محل کار آنها باشد.

  در همین گزارش، اشاره می‌کند که موسسه زمین شهری مسکن نیروی کار را اینگونه تعریف می‌کند: «مسکن مقرون به صرفه برای خانوارهایی که 60 تا 120 درصد درآمد متوسط ​​منطقه را به دست می‌آورند». روش دیگر در مورد مسکن نیروی کار این است که هزینه های مسکن بیش از 30 تا 40 درصد درآمد خانوار مستاجر نباشد.

  افرادی که مسکن نیروی کار اجاره می کنند شامل معلمان، افسران پلیس، متخصصان جوان، کارگران ساختمانی و مستاجران شاغل در مشاغل خدماتی مانند خرده فروشی و رستوران می باشند. در مناطق شهری یا بازارهای فرعی متراکم حومه شهر، مسکن نیروی کار معمولاً در ساختمان‌های آپارتمانی در مناطق طبقه متوسط ​​یافت می‌شود.

  اولاً، حتی برای کوچک‌ترین ساختمان‌ها، سرمایه‌گذاران اغلب خود را در حال رقابت با شرکت‌های سهام خصوصی با سرمایه خوب می‌بینند که مایل به پرداخت بیشتر در عین پذیرش نرخ‌های سقفی پایین‌تر و بازدهی هستند.

  ثانیاً، مدیریت یک ملک با چند مستاجر می تواند دشوار باشد زیرا هر چه تعداد واحدهای بیشتری وجود داشته باشد، احتمال بروز مشکلات بیشتر می شود.

  البته می توان خانه های تک خانواری را نیز با توجه به موقعیت مکانی و اجاره بازار به مستاجران نیروی کار اجاره داد. در واقع، چندین سال پیش، موسسه‌ای، این پیش‌بینی را داشت که به این نکته توجه کند که خانه‌های تک‌خانواری می‌توانند بخش کلیدی یک استراتژی مسکن مقرون‌به‌صرفه در نظر گرفته شوند.

  ملک NNN به یک مستاجر اجاره

  در صنعت املاک تجاری، ملک سه گانه (NNN) اغلب نوع سرمایه گذاری ترجیحی برای سرمایه گذاران با درآمد غیرفعال است. نمونه هایی از املاک سه گانه شامل بانک ها و پمپ بنزین های مستقل، کارواش ها و مکان های فست فود است.

  به این دلیل که ملک NNN به یک مستاجر اجاره داده می شود که اجاره پایه به اضافه تمام هزینه های عملیاتی ساختمان را می پردازد.

  املاک Melk20 مزایای واضحی را برای سرمایه گذاران باتجربه املاک تجاری ارائه می دهد.

  اولین عیب این است که مستاجران تجاری در طول رکود بیشتر و سخت تر از مستاجران مسکونی تحت تأثیر قرار می گیرند. وقتی پول کم است، مردم کمتر رانندگی می‌کنند و کمتر بیرون غذا می‌خورند، که جریان نقدی مستاجر تجاری را کاهش می‌دهد و پرداخت اجاره‌ را برایشان سخت‌تر می‌کند.

  اجاره یک ملک جهت سرمایه گذاری مستاجر، بسیار دشوارتر است. ویژگی های شبکه سه گانه معمولاً برای استفاده خاصی ساخته می شوند. به عنوان مثال، یک پمپ بنزین فقط می تواند به اپراتور پمپ بنزین دیگری فروخته شود و یک ساختمان بانک فقط می تواند توسط بانک دیگری استفاده شود.

  اینها ممکن است برخی از دلایلی باشد که چرا سرمایه گذاران املاک تجاری با سرمایه گذاری در املاک اجاره ای ویلایی، سبد املاک و مستغلات خود را متنوع می کنند. خانه ها برخی از مزایای سرمایه گذاری مشابهی را دارند که املاک تجاری انجام می دهد و ممکن است در مراحل مختلف چرخه عادی املاک و مستغلات انعطاف پذیرتر باشند.

  شش عامل به سودآوری یک ملک اجاره ای کمک می کند:
  کلمات “بهترین” و “خوب” می توانند بسیار ذهنی باشند، با تعریف هر کدام بر اساس استراتژی و اهداف سرمایه گذار متفاوت است. اما وقتی همه چیز گفته می شود و انجام می شود، سرمایه گذاران املاک و مستغلات می خواهند سود ببرند.

  در اینجا شش عامل مهم وجود دارد که می تواند به سودآوری سرمایه گذاری در ملک اجاره ای کمک کند:

  • روندهای بازار
   رشد جمعیت و شغل تأثیر مستقیمی بر میزان تقاضا برای مسکن اجاره ای در بازار دارد. هنگامی که افراد بیشتری برای کار به منطقه ای نقل مکان می کنند، قیمت مسکن به طور کلی افزایش می یابد و تقاضا برای ملک سرمایه گذاری افزایش می یابد.

  • عرضه و تقاضا
   از سوی دیگر، منطقه‌ای با تعداد زیادی تابلوی «برای اجاره» می‌تواند به این معنی باشد که بازار اجاره در حال کاهش است. زمانی که جای خالی افزایش می یابد، اجاره بازار کاهش می یابد. مستأجران واجد شرایط، حق انتخاب بیشتری دارند و مالکان را مجبور می کنند تا برای مستاجر با مشوق ها و امتیازات رقابت کنند.

  • موقعیت ملک
   عواملی که موقعیت یک ملک را بهتر از دیگری می کند عبارتند از: کیفیت محله، کیفیت مدارس محلی، امکانات رفاهی نزدیک مانند پارک ها و مراکز خرید و میزان جرم و جنایت. رتبه بندی محله پشت بام، یافتن همه این داده ها را به سادگی با وارد کردن آدرس ملک آسان می کند.

  • جریان نقدی
   جریان نقدی مکرر و افزایش ارزش بازار در بلندمدت دو تا از بزرگترین دلایل خرید املاک و مستغلات است. اجاره بازار، مالیات بر دارایی و پتانسیل رشد، همگی تأثیر قابل توجهی بر سودآوری سرمایه گذاری اجاره دارند.

  اگر اجاره در بازار به اندازه کافی برای پرداخت هزینه های رهن و عملیاتی بالا نباشد، ارزش ملک کمتر و پتانسیل رشد کمتر می شود.


  قوانین مستاجر و صاحبخانه

  بسته به اینکه قوانین مالک- مستاجر برای هر ایالت و شهرداری چگونه نوشته شده است ، بازارهای املاک و مستغلات می توانند مناسب صاحبخانه ، مستاجر پسند یا بی طرف باشند. به عنوان مثال، بسیاری از بازارها در سواحل شرقی و غربی که یافتن مسکن مقرون به صرفه در آنها دشوار است، میزان اجاره ای را که صاحبخانه می تواند دریافت کند، محدود می کند.

  1. مدیریت اموال : یک شرکت مدیریت املاک خوب می تواند ارزش طلا را داشته باشد. حتی در همان محله، برخی از خانه‌های اجاره‌ای بازدهی بالاتری نسبت به سایرین دارند و بازده فوق‌العاده‌ای دارند. دلیل اینکه اغلب به مدیر املاک مربوط می شود. مدیران املاک حرفه ای باتجربه بازار را درک می کنند، شبکه ای مستقر از فروشندگان مقرون به صرفه دارند و می دانند چگونه جای خالی را به سرعت پر کنند.
  2. بسته بندی : بهترین نوع ملک اجاره ای به استراتژی و اهداف سرمایه گذاری شما بستگی دارد.

  انواع مختلف ملک مستاجران مختلفی را جذب می کند و مدیریت برخی از انواع ملک اجاره ای بسیار آسان تر از سایرین است.

  از اینکه ما را در بازدید از آرشیو اجاره و رهن خانه و آپارتمان در سایت ملک۲۰ همراهی کردید ، بسیار متشکریم.

  حساب کاربری
  پلن اقتصادی
  ثبت آگـهی
  آگهی نقشه
  اپ موبایل