اجاره املاک تجاری و اداری | بهترین سایت فروش زمین ، ویلا و خرید خانه

اجاره املاک تجاری و اداری

آگهی اجاره املاک تجاری و اداری مانند هتل ، دفاتر اداری ، سردخانه ، متل ، رستوران ، مغازه ، غرفه و… که بیشترین آگهی‌ها از شهرهای بزرگ مانند؛ تهران، اصفهان، مشهد و … درج میگردند. اجاره‌های تجاری معمولاً بین سه تا پنج سال طول می‌کشد و یک ارتباط بلندمدت بین موجر و مستأجر ایجاد می‌کند پس هنگام اجاره ملک تجاری تمامی جوانب را در گرفته تا اولین قدم شروع کسب و کارتان را بدرستی بداشته باشید

.
اجاره املاک تجاری
اجاره های ملک تجاری پیچیده هستند. این نکات به شما کمک می کند تا  اطلاعات حقوقی مربوط به اجاره املاک تجاری را پیدا کنید.
تحقیق قبل از امضای اجاره نامه تجاری به طور خاص، به مالک ساختمان، مالک، قوانین منطقه بندی، انتظارات محیطی و قوانینی که هنگام اجرای پروژه شما در آن منطقه مورد اجاره از پیشرفت شما جلوگیری می کنند.

بدانید که چقدر باید پرداخت کنید، دقیقاً چه چیزی را پوشش می دهید و اجاره شما هر سال چقدر افزایش می یابد. برخی از اجاره نامه ها شامل پرداخت های اضافی (مثلاً خدمات آب و برق، بیمه یا نگهداری) می شوند، در حالی که برخی دیگر تمام هزینه های شما را به یک مبلغ مقطوع ماهانه تقسیم می کنند.

جزئیاتی را در مورد نحوه انتقال اجاره نامه شما در صورت بسته شدن یا نقل مکان کنید. دو مثال عبارتند از واگذاری اجاره که به مالک کسب و کار دیگری اجازه می دهد تا آن را به طور کامل تصاحب کند و اجاره فرعی.

این مقاله برای صاحبان مشاغلی است که به دنبال اجاره یک فضای تجاری هستند و می خواهند مطمئن شوند که قرارداد را درک می کنند.

امضای قرارداد اجاره یک گام مهم برای هر صاحب کسب و کار جدید است. چه در حال افتتاح یک فروشگاه باشید، چه در حال نقل مکان به یک فضای اداری یا اجاره امکانات برای تولید، در برخی مواقع، احتمالاً مجبور خواهید بود فضایی را برای کسب و کار خود رزرو کنید. دنیای املاک تجاری ممکن است پیچیده باشد و گاهی اوقات سالها طول می کشد تا فضای مورد نظر خود را پیدا کنید.

هنگامی که آن فضا را پیدا کردید، امضای قرارداد می تواند یک مرحله نهایی آزاردهنده باشد قبل از اینکه بتوانید وارد آن شوید و روی اداره کسب و کار خود تمرکز کنید. اما مانند اکثر قراردادهای حقوقی، اجاره نامه تجاری یک سند مهم است که نیاز به تحقیق دارد.

والتر گومرسل، شریک ریوکین رادلر، می‌گوید: «وقتی از فضایی به فضا می‌روید، باید برنامه‌ریزی زیادی انجام دهید. “شرایطی را که می خواهید بپذیرید را تأیید کنید.” به عنوان مثال، بندهایی در مورد اجاره، وثیقه، مدت اجاره و استفاده از فضا را در نظر بگیرید. او گفت: “شما می خواهید که تا حد امکان گسترده باشد.”

جای تعجب نیست که چاپ ریز در اجاره نامه تجاری بسیار مهم است. قبل از امضای قرارداد اجاره دو مرحله اساسی وجود دارد: تحقیقات گسترده ای انجام دهید و از قوانین معمولی که در اجاره نامه های تجاری گنجانده شده است آگاه باشید.

اجاره املاک تجاری در سایت ملک 20

مراحل تحقیق شامل بررسی مالک، تعیین مالک ساختمان، تحقیق در مورد قوانین منطقه بندی و دریافت یک احساس کلی نسبت به منطقه است. قبل از امضای قرارداد اجاره، مطمئن شوید که دید درستی از

طریقه پرداخت
ریسک شخصی خود
ساختار انتقال
نرخ نگهداری مورد نظر صاحبخانه
و هر بند مزاحم در اجاره نامه خود دارید.

اینها موارد مهمی هستند که باید به آنها توجه کنید، اما به خاطر داشته باشید که شیوه های معمول اجاره تجاری در مناطق مختلف، متفاوت است.
اجاره تجاری در مقابل اجاره مسکونی
هر زمانی که یک کسب و کار یک ملک تجاری را به منظور انجام تجارت از آن مکان اجاره می کند، یک اجاره تجاری لازم است.

مدیر ارشد بازاریابی در Clarify Capital، می‌گوید:

که قرارداد اجاره تجاری یک قرارداد الزام آور قانونی بین یک مالک و یک مستاجر تجاری است. خانا گفت: “صاحب خانه موافقت می کند که ملک تجاری را که معمولاً یک فضای اداری است، در ازای پول اجاره دهد.”

Nishank Khanna

اگرچه این ممکن است بسیار شبیه به اجاره مسکونی به نظر برسد، اما تفاوت های مهمی بین اجاره نامه مسکونی و اجاره تجاری وجود دارد. برای یکی، در حالی که هر دو شامل اجاره دادن فضایی به مستاجر به مستاجر در ازای پول است، اجاره مسکونی نمی تواند برای اهداف تجاری استفاده شود.

خانا گفت: علاوه بر این، “اجاره های تجاری کمتر تنظیم شده و محافظت کمتری نسبت به اجاره های مسکونی ارائه می دهند.” “مدت آنها معمولا طولانی تر است و نسبت به قراردادهای اجاره مسکونی انعطاف پذیری بیشتری در مورد شرایط مذاکره ارائه می دهند.”

تفاوت دیگر این است که مستاجران در قرارداد اجاره مسکن معمولاً مسئولیت پرداخت مالیات بر دارایی را ندارند، در حالی که در قراردادهای اجاره تجاری، بسیار متداول است که مستاجر حداقل بخشی از مالیات ملک را بپردازد.

غذای آماده کلیدی
اجاره های تجاری و مسکونی مشابه هستند، اما تفاوت های مهمی وجود دارد، از جمله مدت اجاره و اینکه چه کسی مالیات ملک را پرداخت می کند.

عناصر قرارداد اجاره تجاری
قرارداد اجاره تجاری یک قرارداد است، بنابراین باید شامل عناصر و اطلاعات کلیدی خاصی باشد تا معتبر و قابل اجرا باشد. به گفته خانا، حداقل، اطلاعات مربوط به اجاره، سپرده تضمینی، مدت اجاره و هرگونه هزینه اضافی که مستاجر ممکن است مشمول آن شود باید به وضوح در اجاره نامه تعریف شود.

«مقوله «سایر هزینه‌ها» به ویژه مهم است که باید قبل از امضای قرارداد به دقت بررسی شود. بیمه ساختمان، مالیات بر دارایی و هزینه‌های نگهداری در زیر چتر «سایر هزینه‌ها» قرار می‌گیرند. این هزینه‌های اضافی می‌تواند به سرعت به هزینه‌های سربار بزرگ برسد.»

صاحبان مشاغل کوچک باید از تفاوت بین استفاده انحصاری و مجاز آگاه باشند. برای صاحبان مشاغل کوچک در صنایع رقابتی، قرارداد استفاده انحصاری می تواند به ویژه سودمند باشد.

«برای مثال، یک کارخانه آبجوسازی نوظهور، عاقلانه است که برای اجاره دادن فضایی در یک بازار محلی، به منظور کاهش فرصت برای فروش رقابتی، مجوز انحصاری درخواست کند. “بدون مجوز انحصاری، یک کارخانه آبجوسازی دیگر می‌تواند فضایی را در بازار اجاره کند و سعی کند تجارت را از همان مجموعه مشتریان به دست آورد، بنابراین سود اولین کارخانه آبجوسازی را به میزان قابل توجهی کاهش می‌دهد.”

آیا میدانستید؟
چندین عنصر اصلی یک اجاره تجاری وجود دارد، مانند هزینه اجاره، هزینه های اضافی، سپرده تضمینی و طول مدت اجاره.

تحقیق در مورد جزئیات منطقه، مالک و اجاره
قبل از امضای قرارداد اجاره تجاری ، باید کمی تحقیق کنید. در حین بررسی حتما مراحل زیر را انجام دهید.
1. منطقه را درک کنید.
در حالی که به دنبال یک ملک جدید هستید، اگر محصول یا خدماتی را به مردم می فروشید، منطقه را تجزیه و تحلیل کنید و ایده خوبی از مشتریان بالقوه خود بدست آورید. موقعیت مکانی به معنای همه چیز برای رونق یک کسب و کار کوچک است ، بنابراین زمانی که در حال خرید ملک مناسب هستید، برای یافتن خانه جدید مناسب برای کسب و کار خود وقت بگذارید. Gumersell گفت که این روند می تواند دو سال یا حتی بیشتر طول بکشد، بنابراین مطمئن شوید که اگر پایان اجاره فعلی شما نزدیک است، مطابق با آن برنامه ریزی کنید.
2. درباره مالک و مالک ساختمان اطلاعات بیشتری کسب کنید.
گومرسل همچنین گفت که یکی از مهمترین جنبه های تحقیق که اغلب نادیده گرفته می شود، یادگیری بیشتر در مورد مالک و مالک ساختمان است. گاهی اوقات، صاحبخانه مستقیم شما ممکن است مالک واقعی ساختمان نباشد. در هر صورت، تا حد امکان درباره مالک و مالک ساختمان اطلاعات کسب کنید. شما با هم وارد یک شراکت تجاری می‌شوید، بنابراین مطمئن شوید که ایده‌ای دارید که آنها چه کسانی هستند، وضعیت مالی آنها چگونه است و آیا پرداخت‌های خود را انجام می‌دهند یا خیر.

برای مثال، در برخی ایالت‌ها، اگر صاحبخانه نتواند پرداخت‌های خود را به مالک ساختمان انجام دهد، یا نتواند وام مسکن را به بانک پرداخت کند، کسب‌وکار یا مستاجر می‌توانند در صورت سلب مالکیت از خانه اخراج شوند – حتی اگر کسب و کار با هر پرداخت به موقع انجام شده است. این فقط یک نمونه از این است که چگونه رابطه بین صاحبخانه، مستاجر و مالک ساختمان می تواند به هم بخورد. Gumersell گفت که کسب و کارها می توانند جستجوی سوابق عمومی را برای یافتن اطلاعات بیشتر در مورد صاحبخانه انجام دهند. همچنین می توانید اسناد مربوط به شرکت با مسئولیت محدود صاحبخانه یا نهاد تجاری را درخواست کنید تا در مورد اینکه آیا شریک ایده آل برای تجارت شما است یا خیر.
3. تحقیق در مورد قوانین منطقه بندی.
مؤلفه دیگری که باید به آن توجه کرد قوانین منطقه بندی است. در حالی که صاحبخانه شما ممکن است فضای شما را مثلاً برای اداره یک رستوران تعیین کند، شما باید مطمئن شوید که اهداف صاحبخانه با قوانین شهرداری شما مطابقت دارد. سناریوهایی وجود دارد که در آن مالک یا مالک ساختمان ممکن است فکر کند که می تواند فضای خود را به نوع خاصی از کسب و کار اجاره دهد، اما با قوانین منطقه بندی استاندارد در منطقه مطابقت ندارد. با تراز کردن این دو جزئیات، می توانید اطمینان حاصل کنید که کسب و کار شما می تواند بدون هیچ گونه دردسر قانونی عمده ای از شهر یا شهری که در آن فعالیت می کنید، کار کند.
4. در مورد قوانین مزاحم و محیط زیست بیاموزید.
یکی از مهمترین جنبه های امضای اجاره نامه این است که بتوانید پس از باز کردن درهای خود، کسب و کار خود را با حداکثر ظرفیت خود اداره کنید. بسیاری از اجاره نامه ها نکات گسترده ای در مورد صدا، بو و تجهیزات دارند. آن بروکس، یک وکیل مالیاتی، گفت که وقتی قرارداد اجاره یک رستوران را امضا کرد، مجبور شد در مورد “شرط بوهای توهین آمیز” مذاکره کند.

او گفت: “قوانین ساختمان می گوید که بوی نامطلوب وجود ندارد.” “اینکه یک بو توهین آمیز است ذهنی است، بنابراین مطمئن شدم که استثنایی برای بوهای معمولی یک رستوران وجود دارد.”

Gumersell گفت: همچنین مهم است که قبل از امضای هر چیزی در مورد قوانین زیست محیطی اولیه در مورد ملک تحقیق کنید. صاحبخانه ها اغلب این قوانین را از دست می دهند و می توانند علیه تجارت شما مورد استفاده قرار گیرند.

نکته
قبل از امضای قرارداد اجاره، بررسی لازم را در مورد ملک انجام دهید. اطمینان حاصل کنید که در مورد منطقه محلی، مالک، قوانین منطقه‌بندی منطقه، و سایر قوانین مزاحم و محیط‌زیستی که ملک تحت آن قرار دارد، تحقیق کنید.
قوانین اجاره تجاری مهم که باید بدانید
نکات کلیدی وجود دارد که باید هنگام بررسی اجاره نامه خود به خاطر داشته باشید. ساختار اجاره احتمالا اساسی ترین و مهمترین جنبه هر اجاره است. با تعیین مبلغی که در ماه پرداخت می کنید و همچنین میزان اجاره بهای شما در هر سال افزایش می یابد، می توانید بودجه ها را بهتر تعیین کنید و درک کاملی از اینکه آیا می توانید در این فضای جدید در تجارت بمانید یا خیر به دست آورید.

شرایط اجاره نیز بسیار مهم است. اجاره های کوتاه مدت در مقابل اجاره های بلند مدت را در نظر بگیرید. اجاره‌های بلندمدت می‌تواند یک سرمایه‌گذاری عالی باشد اگر در حال افتتاح یک کسب‌وکار در یک منطقه نوظهور یا در حال رشد هستید، در حالی که اجاره‌های کوتاه‌مدت انعطاف‌پذیری را برای جابه‌جایی مکان‌ها یا تعطیل کردن کسب‌وکارتان در صورتی که مانع ایجاد نشد به شما ارائه می‌دهند.

هم با ساختار پرداخت و هم با مدت زمان، مطمئن شوید که دقیقاً متوجه شده اید که برای هر ماه چه چیزی را در نظر دارید. از صاحبخانه احتمالی خود در مورد نحوه پرداخت هزینه های زیر سوال کنید:

بیمه
مالیات بر امستغلات
تعمیر و نگهداری (داخلی و بیرونی)
تعمیرات
امنیت
پارکینگ خودرو
قوانین مشکل ساز محلی (صدا یا بو)
تاسیسات (آب، گاز، برق)

تغییرات (بتوانید فضای داخلی یا خارجی فضای خود را تغییر دهید)
هنگامی که برخی از ساختارهای اولیه قیمت گذاری و اصطلاحات را ایجاد کردید، زمان آن رسیده است که به برخی از جزئیات کمتر آشکار بپردازید. در حالی که اجاره نامه شما احتمالاً در ایالت متفاوت خواهد بود، در اینجا چند نمونه خوب از قوانینی که قبل از امضای اجاره نامه باید از آنها آگاه باشید آورده شده است:
ساختار انتقال اجاره
اگر می‌خواهید فضا را ترک کنید یا کسب‌وکارتان بسته می‌شود، نحوه انتقال اجاره‌تان را مشخص کنید. به گفته Gumersell، به طور کلی دو ساختار برای انتقال اجاره وجود دارد: واگذاری اجاره و اجاره فرعی.

واگذاری اجاره : به معنای انتقال کل اجاره به مستاجر جدید است.

اجاره فرعی :  زمانی است که مستاجر فعلی نام خود را در اجاره نامه نگه می دارد اما مبلغی را از مستاجر جدید دریافت می کند و آن پول را به صاحبخانه منتقل می کند. در هر دو مورد، معمولاً باید قبل از انتقال اجاره، رضایت کتبی قبلی را دریافت کنید. این یک جنبه بسیار مهم در اجاره شما برای کار کردن است.

قرار گرفتن در معرض شخصی در برخی موارد، هنگام امضای اجاره نامه تجاری، ممکن است از شما خواسته شود که ضمانت نامه های شخصی را امضا کنید. این قراردادها به این معنی است که شما شخصاً درگیر جنبه‌های اجاره هستید، حتی اگر کسب‌وکارتان پیش‌فرض شود. برای مذاکره در مورد این جنبه از قرارداد خود با مشاور حقوقی کار کنید. در صورت امکان، شما فقط می‌خواهید که نهاد یا کسب‌وکار قانونی شما در هنگام امضای یک اجاره‌نامه تجاری ریسک را بپذیرد.
اجاره نگهدارنده
اجاره نگهدارنده زمانی افزایش اجاره بها است که مستاجر پس از پایان مدت اجاره باقی می ماند. یافتن اجاره نامه دشوار است، و گاهی اوقات زمانی که کسب و کارها در حال جابجایی فضا هستند، در نهایت زمانی که اجاره جدید در حال راه اندازی است، بیشتر از زمانی که اجاره فعلی آنها اجازه می دهد، باقی می مانند. در بسیاری از قراردادها، مالکان یک بند قید می کنند که در این موارد، مشاغل تا سقف 250 درصد از پرداخت اجاره بهای عادی خود در ماه را بر عهده دارند. بنابراین، اگر بیشتر از زمان تعیین شده خود بمانید، ممکن است ده ها هزار دلار برای شما هزینه داشته باشد. گومرسل توصیه کرد که این جنبه را تا حدود 125 درصد کاهش دهید.

توافق نامه عدم اغتشاش در بسیاری از موارد، اگر صاحبخانه نتواند وام مسکن خود را در مورد ملک پرداخت کند، کسب و کار شما همچنان تخلیه می شود، حتی اگر تمام پرداخت های خود را انجام دهید . Gumersell گفت، با یک توافق نامه بدون مزاحمت، اگر این اتفاق بیفتد، شما مجاز خواهید بود بمانید و به پرداخت هر نهادی که ساختمان را از صاحبخانه شما تحویل گرفته است ادامه دهید.
همه چیز قابل مذاکره است

در حالی که اینها نمونه های خوبی از چیزهایی هستند که باید از آنها آگاه باشید، احتمالاً جنبه های زیادی از اجاره شما وجود دارد که می توان با آنها مذاکره کرد. با صاحبخانه بالقوه خود – و در صورت لزوم، یک وکیل – کار کنید تا مطمئن شوید که بهترین معامله را برای خود و کسب و کار خود دریافت می کنید.

آلن بورچ، بنیانگذار Dotcom Dollar، گفت: «در مواردی که یک اجاره مسکونی مدت معینی دارد، اجاره تجاری اغلب قابل مذاکره است و بسته به شرایط تعیین شده می‌تواند طولانی‌تر یا کوتاه‌تر باشد. “اجاره های تجاری همچنین حمایت های قانونی کمتری دارند زیرا قوانین مصرف کننده که در مورد قراردادهای اجاره مسکونی اعمال می شود، اجاره های تجاری را پوشش نمی دهد.”

نکته
در مذاکره در مورد شرایط اجاره نامه تردید نکنید. بسیاری از جنبه های قرارداد، به ویژه طول مدت، قابل مذاکره است.
شرایط قرارداد اجاره تجاری را بدانید
بورچ و دن بیلی، رئیس WikiLawn، برخی از اصطلاحات کلیدی را که صاحبان مشاغل کوچک باید در مورد قراردادهای اجاره تجاری بدانند، فهرست کردند. این فهرست شامل تمام اصطلاحات احتمالی که ممکن است در یک قرارداد اجاره تجاری با آن مواجه شوید را شامل نمی شود، اما یک نمای کلی از مواردی است که به احتمال زیاد مشاهده می کنید.
مبلغ اجاره / اجاره پایه.
این مقدار بر اساس متراژ مربع فضا محاسبه می شود. اطمینان حاصل کنید که شماره ای که صاحبخانه استفاده می کند در واقع نشان دهنده فضای قابل استفاده است. این اجاره به درآمد بستگی ندارد.
مترمربع قابل استفاده
این به میزان فضایی است که در واقع برای کسب و کار به عنوان مستاجر در موارد فضاهای مشترک رزرو شده است.
اجاره بها افزایش می یابد.
افزایش اجاره بها معمولا بر اساس درصدی از کل اجاره بها است و می تواند سال به سال تغییر کند. می توانید با صاحبخانه مذاکره کنید تا سقف افزایش اجاره بها را تعیین کنید.
سپرده تضمینی
منظور از سپرده تضمینی همان رهن ملک تجاری است و این مقداری است که باید فضا را تا زمان نهایی شدن قرارداد نگه دارید. مبلغ باید هم از قبل و هم در قرارداد اجاره مشخص شود.
مدت اجاره
مدت اجاره تجاری معمولاً بین سه تا پنج سال است، زیرا مالکان تجاری مدت اجاره طولانی تر را ترجیح می دهند. قرارداد اجاره همچنین اغلب تاریخ شروع و پایان اجاره را مشخص می کند.
بهبودها، تعمیرات و بازسازی
این قسمت از قرارداد اجاره تجاری، انواع تعمیرات، بازسازی و ارتقاءهایی را که می توان در فضا انجام داد و هزینه ها را بر عهده دارد، مشخص می کند. بسیاری از جنبه های این بخش قابل مذاکره است. قبل از امضای روی خط نقطه چین مطمئن شوید که همه شرایط قرارداد اجاره تجاری را درک کرده اید و با آنها راحت هستید.
تحویل و اعطای اجاره نامه
این همان بند است که بیان می کند زمانی که همه شرایط (مثلاً پرداخت وثیقه) فراهم شد و مستاجر ملک را از موجر قبول کرد، مالک ملک را به مستاجر تحویل می دهد.
تاریخ شروع اجاره
این تاریخی است که مستاجر ملک را در اختیار می گیرد و معمولاً اولین روزی است که مستاجر مسئول پرداخت اجاره و نگهداری ملک اجاره ای می شود.
افزونه تمدید
هر دو طرف می توانند به صورت کتبی با تمدید قرارداد موافقت کنند و باید توسط هر دو طرف امضا شود.
هزینه دیرکرد
اگر مستاجر در پرداخت اجاره بها تأخیر کند، متحمل هزینه تأخیر می شود که در قرارداد اجاره تجاری مشخص شده است. این می تواند یک هزینه ثابت یا درصدی از اجاره ماهانه باشد.
تسویه مالیات
این بخش کلیه مالیات های مرتبط با دارایی (مالیات بر دارایی، مالیات املاک) و مسئولیت پرداخت آنها را مشخص می کند. در این بخش، موضوعات فرعی می‌تواند وجود داشته باشد، مانند مسابقه مالیات (مستاجر می‌تواند میزان مالیات بر دارایی شخصی یا غیرمنقول را که مسئول پرداخت آن است اعتراض کند)، ارزیابی‌های پرداخت دستورالعمل (معمولاً مستاجر برای تمام ارزیابی‌های معمولی که اجباری هستند پرداخت می‌کند. ، و فوق العاده که به انتخاب هستند) و تغییر در روش مالیات.
الزام به تعمیر
این بخش بیان می کند که مالک موظف به انجام چه نوع تعمیراتی است – مانند نقص، نقص، خرابی یا انحراف در مصالح – که برای بهره برداری از ملک حیاتی است. همچنین تعمیراتی را که مستاجرین مسئول آن هستند تشریح می کند.
مجوزها ، مدارک و قراردادها
هر دو طرف باید کلیه مجوزها و مدارک لازم را برای انجام اصلاحات یا تعمیرات در محل مورد اجاره به دست آورند.
میثاق ها
این شرایط برای مستاجر و موجر متفاوت است. هر کدام مجموعه جداگانه ای از عهدنامه ها دارند. به عنوان مثال، ممکن است در یک عهد آمده باشد که مستاجر ملزم به پرداخت اجاره بها است حتی اگر مالک برخی از مسئولیت های خود را همانطور که در اجاره نامه ذکر شده است انجام ندهد.
غرامت توسط مستاجر
این بند اساساً کلیه مسئولیت ها را از صاحبخانه در صورت صدمه، ضرر، ادعا یا خسارت سلب می کند، مگر اینکه آن چیزها نتیجه مستقیم اعمال یا کوتاهی های عمدی یا سهل انگاری فاحش از طرف مالک باشد.
کاهش/تعدیل اجاره
این بخش بیان می کند که آیا اجاره بها در صورت آسیب اموال ناشی از آتش سوزی یا سایر بلایای طبیعی تعدیل یا حذف می شود.
محکومیت دولتی
این بند اغلب نادیده گرفته می شود، اما مهم است. تعیین می‌کند که اگر ملک اجاره‌ای توسط یک سازمان دولتی برای استفاده عمومی از صاحبخانه گرفته شود، چه با محکومیت و چه توسط مالکیت برجسته، چه اتفاقی می‌افتد.
گزینه خرید ملک تجاری
این بند بیان می کند که در هر زمانی در طول مدت اجاره، مستاجر حق دارد ملک را به قیمت توافقی خریداری کند. این بند اجباری نیست، اما گنجاندن آن ضرری ندارد. این بند همچنین می تواند بیان کند که مستاجر در طول مدت اجاره حق خرید ملک را ندارد. در هر صورت، خوب است که آن را به صورت مکتوب داشته باشید.

نکات کلیدی اجاره املاک
تعدادی از شرایط اجاره وجود دارد که باید با آنها آشنا باشید، از جمله فوت مربع قابل استفاده، تاریخ شروع، اعطای اجاره نامه، قراردادها و کاهش اجاره.
سوالات متداول اجاره نامه تجاری
اجاره های تجاری می تواند پیچیده باشد. در زیر چهار مورد از پرتکرارترین سؤالات مربوط به اجاره های تجاری و پاسخ آنها آورده شده است.
سپرده اجاره تجاری معمولی چیست؟
طبیعی است که ودیعه اجاره شامل وثیقه و دو ماه اجاره باشد. طبق تحقیقات انجام شده توسط یک گروه مدیریت املاک در هوستون، میانگین هزینه حدود 4000 دلار است.
آیا خدمات آب و برق شامل اجاره های تجاری می شود؟
پاسخ به این سوال به نوع اجاره بستگی دارد. نیازهای کاربردی یک مجموعه اداری skyrise با یک کارخانه تولید نیمه هادی نساجی کاملاً متفاوت است. برای ساده‌سازی طیف وسیعی از اجاره‌های موجود، اغلب اجاره‌های تجاری به سه دسته تقسیم می‌شوند. اجاره ناخالص تمام هزینه های عملیاتی را پوشش می دهد، و این شامل آب و برق نیز می شود. اجاره خالص کمتر فراگیر است و معمولا خدمات آب و برق را پوشش نمی دهد. اجاره اصلاح شده می تواند اجاره ناخالص یا خالص باشد، با تغییرات سفارشی که توسط هر دو طرف مذاکره می شود.
چه زمانی باید ملک تجاری بخرید یا اجاره کنید؟
در دراز مدت، مالکیت املاک تجاری معمولاً مقرون به صرفه تر از اجاره است. اجاره ها همچنان محبوب هستند زیرا بسیاری از مشاغل نمی توانند بخش قابل توجهی از سرمایه خود را به املاک تجاری اختصاص دهند. اگر یک کسب و کار می تواند دارایی های خود را در املاک تجاری ببندد، خرید گزینه بهتری است. اگر نه، لیزینگ راه حلی است.
مدت یک اجاره تجاری معمولی چقدر است؟
اجاره های تجاری معمولاً سه تا پنج ساله است . این تضمین می کند که درآمد اجاره به اندازه کافی برای مالکان برای بازگرداندن سرمایه خود را تضمین می کند. اجاره ها اغلب قابل مذاکره هستند، اما برای اجاره تجاری، صاحبخانه ها اغلب به خاطر کسب و کار اجاره اجازه سفارشی سازی فضا را می دهند. این بدان معناست که صاحبخانه ها پول بیشتری را در املاک تجاری سرمایه گذاری می کنند تا اینکه برای املاک مسکونی سرمایه گذاری کنند.

حساب کاربری
پلن اقتصادی
ثبت آگـهی
آگهی نقشه
اپ موبایل