اجاره خانه مسکونی | بهترین سایت فروش زمین ، ویلا و خرید خانه

اجاره خانه مسکونی

آگهی اجاره و رهن خانه مسکونی و خانه اجاره ای مسکن مهر. اجاره منزل مسکونی در تهران با قیمت ارزان و متراژ مناسب در اصفهان. ملک وام دار و اجاره املاک به شرکت ها. همچنین با درج آگهی در سایت ملک20 سرعت فروش خانه خود را چند برابر کنید. در این مقاله 10 بهترین نکته برای اجاره موفق خانه را می خوانید. همچنین 10 نکته برای افرادی که می خواهند ملک خود را برای اجاره دادن آماده کنند نیز توضیح داده شده است.
املاک اجاره ای مسکونی چیست؟
املاک اجاره ای مسکونی به خانه هایی اطلاق می شود که توسط یک سرمایه گذار خریداری شده و توسط مستاجران در اجاره یا سایر انواع قراردادهای اجاره در آن ساکن شده اند. املاک مسکونی اموالی است که به طور خاص برای زندگی یا سکونت برای افراد یا خانوارها منطقه بندی شده است. ممکن است شامل خانه های تک خانواده مستقل تا ساختمان های آپارتمانی بزرگ و چند واحدی باشد.

املاک اجاره ای مسکونی ممکن است در مقابل املاک اجاره ای تجاری قرار گیرد که در عوض به مشاغلی در املاکی که صراحتاً برای تولید سود منطقه بندی شده اند اجاره داده می شود.

داری پول برای اجاره یک آپارتمان پس انداز کرده اید و آماده حرکت هستید. این گام بزرگی است که نیاز به آمادگی دارد.

این مهم است که در مورد نحوه انتخاب درست که تلاش شما را ارزشمند می کند راهنمایی بگیرید.

در این مقاله 10 بهترین نکته برای اجاره موفق خانه را می خوانید. آنها آنچه را که باید انجام دهید تا مطمئن شوید که بهترین خانه را متناسب با سبک زندگی خود انتخاب می کنید، را توضیح داده‌ایم.

نکاتی برای اجاره خانه
این نکات به 4 دسته کلی تقسیم می شوند:

نکات مالی
ارزیابی فیزیکی خانه
تعامل اجتماعی
مجاز یا غیرمجاز
هر کدام ضروری هستند و به شما در انتخاب درست کمک می کنند.

نکات مالی
اینها به امور مالی شما و نحوه برنامه ریزی شما برای رسیدگی به جنبه مالی اجاره خانه مربوط می شود. بهتر است از قبل برای مسئولیت های مالی آماده باشید تا اینکه غافل شوید.
1. تحقیق قیمت خانه های دیگر
برای هر متراژ محدوده قیمتی وجود دارد.

از قیمت اجاره منزل در اطراف خانه مطلع شوید. این ممکن است شامل مقایسه قیمت ها با در نظر گرفتن ویژگی های فیزیکی هر خانه باشد.

در نظر گرفتن ساختار، اندازه و امکانات هر خانه نیز مقایسه قیمت شما را مفید خواهد کرد.

تحقیق قیمت به شما کمک می کند تا بدانید که آیا قیمت ارائه شده به شما ارزش آن را دارد یا گران فروشی است.
2. هزینه مسکن را درک کنید
شما در حال حاضر بودجه دارید اما هزینه های اضافی اجاره خانه ممکن است شما را شگفت زده کند. خود اجاره یک چیز است و هزینه های اضافی یک چیز دیگر.

صورتحساب ها، تعمیرات، اثاثیه و حتی هزینه های نمایندگی هزینه های اضافی برای برنامه ریزی هستند.

پس از تسویه پرداخت اجاره، ممکن است از شما انتظار می رود که قبوض برق، آب و برخی دیگر از قبوض را انجام دهید. هزینه های تعمیرات نیز ممکن است به عهده شما باشد. و مهمتر از همه، شما باید مبلمان و سایر تزئینات داخلی را برای مبلمان خانه خود تهیه کنید.

دانستن کل هزینه و گنجاندن آن در بودجه شما بسیار مفید خواهد بود.
3. در مورد طرح پرداخت توافق کنید
پرداخت اجاره در بسته های مختلف ارائه می شود.

شما باید سبکی را که صاحبخانه یا نماینده برای دریافت کرایه اتخاذ می کند، بدانید. ممکن است به صورت ماهانه، سه ماهه، دوسالانه یا سالانه انجام شود. ممکن است شامل پیش پرداخت نیز باشد. داشتن پیش‌دانش به شما کمک می‌کند تا تشخیص دهید که آیا برای شما مناسب است یا خیر.

به یاد داشته باشید که شما هستید که خانه را اجاره می کنید، بنابراین فقط باید روی آنچه برای شما راحت است توافق شود. از هرگونه طرح پرداختی که برای مالی شما سنگینی می کند باید اجتناب کرد. یا می توان برنامه ریزی بهتری انجام داد و روی آن توافق کرد. همچنین، درک کنید که افزایش اجاره در صورت وجود چگونه خواهد بود.

با آنچه به نفع شماست موافقت کنید و در دراز مدت شما را سنگین نکند.
نکات ارزیابی فیزیکی
شما نمی توانید با توصیف یا شفاهی از وضعیت فیزیکی خانه مطمئن باشید. قبل از پرداخت باید ارزیابی های مناسبی انجام دهید و موارد خاصی را بررسی کنید.
4. خانه را برای هر گونه آسیب بازرسی کنید
ممکن است آسیب‌هایی که ایجاد نکرده‌اید به عهده شما باشد.

ممکن است قبل از نقل مکان به خانه آسیب هایی وارد شده باشد، به خصوص اگر اولین کسی نباشید که در آنجا زندگی می کنید. یک خانه جدید نیز ممکن است هنگام ساخت نقص داشته باشد. بنابراین بازرسی آن حتی اگر نو باشد ضروری است.

ترک‌های روی دیوارها و کف‌ها ، نشتی از شیرها یا لوله‌ها، درها یا پنجره‌های شکسته و همه چیز در خانه را بررسی کنید . این امر حیاتی است تا بتوانید قبل از نقل مکان به صاحبخانه یا نماینده برای تعمیرات اطلاع دهید.

هر نقصی که می تواند باعث آسیب شود باید قبل از نقل مکان تعمیر شود.
5. شواهدی از وضعیت فیزیکی ارائه کنید
هیچ چیز به خوبی شواهد غیرقابل انکار نیست.

در حالی که شما صاحبخانه یا نماینده را در مورد نقص در خانه مطلع کرده اید، باید مدرکی نیز با خود داشته باشید.

در برخی موارد، آسیب وارد شده به خانه ممکن است چیزی باشد که می‌توانید تا زمان تعمیر آن را مدیریت کنید. بنابراین، نقل مکان مشکلی نخواهد داشت.

اطلاعاتی که در مورد خسارت به صاحبخانه یا نماینده داده می شود نیز باید ثبت شود. این می تواند به عنوان یک ویدیو یا عکس باشد تا به عنوان مدرکی باشد که نشان دهد آسیب یا نقص قبل از نقل مکان شما وجود داشته است. همچنین ممکن است مناسب باشد که یک سند کتبی امضا شده توسط هر دوی شما به عنوان مدرک باشد.

جای مدرک در هیچ چیزی، حتی مسکن، منتفی نیست.
6. تعمیراتی را که می توانید انجام دهید
آنچه را که می توانید اصلاح کنید به شانس یا صاحبخانه نسپارید.

آسیب ممکن است چیزی باشد که شما می توانید تعمیر کنید یا کسی را وادار به انجام آن کنید. اگر در حد توان شماست در انجام آن تردید نکنید. گاهی اوقات، صاحبخانه می تواند مسئولیت تعمیرات را به عهده شما بگذارد. شما باید در مورد نحوه پرداخت برای تعمیر توافق کنید.

اگر مسئولیت تعمیرات را خودتان و با هزینه شخصی به عهده می گیرید، مطمئن شوید که با رضایت صاحبخانه انجام می شود. شما مستاجر هستید، بنابراین باید قبل از تعمیر یا انجام آن از صاحب خانه اجازه کافی دریافت کنید.

همانطور که ایمنی شما در خانه ضروری است، باید برای تعمیر هر چیزی اجازه بگیرید.
نکات اجتماعی
قرار است در کنار افراد دیگری زندگی کنید که احتمالاً خیلی قبل از شما آنجا بودند. تعامل و معاشرت با آنها ممکن است دیر یا زود برای شما مفید باشد.
7. همسایگان خود را بشناسید
همسایگان شما نزدیک ترین افراد به شما هستند.

کسانی که در اطراف شما زندگی می کنند را بشناسید. لازم نیست همیشه در خانه آنها باشید یا آنها را در خانه خود داشته باشید. تعامل با آنها ممکن است نشان دهد که شما فردی دوستانه هستید، که می تواند به شما کمک کند.

همسایگان فعلی شما قبل از شما آنجا بوده اند، بنابراین می توانید اطلاعات دست اولی در مورد اتفاقات و مکان های خوب اطراف از آنها دریافت کنید. شما همچنین می توانید افرادی را که در خانه شما زندگی کرده اند و حتی نکاتی در مورد برخورد با مردم را درک کنید.

شناخت همسایگان به شما کمک زیادی می کند.
8. روابط سالم ایجاد کنید
روابط سالم شما را در مسیر درست قرار می دهد.

همسایگان و کسانی که در اطراف شما زندگی می کنند را بشناسید و برای ایجاد آشنایی با آنها رابطه خوبی داشته باشید. آنها همیشه برای شما تضمین می کنند و در صورت نیاز از شما حمایت می کنند. همچنین، داشتن رابطه خوب با صاحبخانه می تواند کار را برای شما آسان کند.

پرداخت سریع اجاره بها، اجتناب از مشکلات، بدهکار نبودن به کسی، و بسیاری از ویژگی های خوب دیگر می تواند رابطه شما را با صاحبخانه و همسایگانتان سالم کند.

تا زمانی که نیازی پیش نیاید، نمی دانید چه زمانی رابطه ای که ایجاد کرده اید مفید خواهد بود.
نکات حقوقی
شما همیشه باید کارهای خاصی را انجام دهید تا در سمت راست قانون باشید و در مسائل حقوقی ناتوان دیده نشوید.
9. از قبل توافقات لازم را انجام دهید
قبل از توافق باید شرایط را بدانید.

صاحبان خانه های مختلف شرایط خود را برای ترک خانه در نظر گرفته اند. قبل از اینکه خانه را اجاره کنید باید همه را بدانید و با آنها موافقت کنید. ببینید آیا مجاز به پذیرش حیوانات خانگی هستید یا خیر، قوانین محیطی مالک و مستاجر و سیاست اجاره را بدانید.

اطمینان حاصل کنید که همه توافقات را به صورت کتبی مستند کرده اید و آنها را به طور مناسب توسط هر دوی شما با هر کپی با هر یک از شما امضا کنید. سوالات زیادی بپرسید و مطمئن شوید که همه توافقات انجام شده است. هر معامله و معامله را ثبت کنید. هیچ چیزی را بر اساس توافق شفاهی قرار ندهید.

هر چه زودتر در مورد همه چیز بحث و توافق کنید، برای شما بهتر است.
10. حق خود را بدانید
شما به عنوان مستاجر حق دارید و باید آن را بدانید.

به عنوان مستاجر نباید اجازه آزار و اذیت یا بدرفتاری از هر نوع را بدهید. اطمینان حاصل کنید که از تمام قوانین پیروی می کنید و تمام توافقات را رعایت می کنید تا از نقض غیرضروری حق شما توسط صاحبخانه یا نماینده خود جلوگیری کنید.

اگر بخشی از توافق، بازرسی منظم خانه در فواصل زمانی است، اطمینان حاصل کنید که بیش از حد یا در زمان های عجیب و غریب انجام نمی شود تا شما را ناراحت کند. اگر احساس می کنید حق شما رد شده یا نادیده گرفته می شود، رسا باشید. در گزارش هر شکلی از آزار و اذیت تردید نکنید. وکیل بگیرید و در صورت نیاز به دادگاه مراجعه کنید.

حق خود را بدانید، همه توافقات را رعایت کنید و اجازه ندهید کسی به عنوان مستاجر با شما بدرفتاری کند.
نتیجه
شما انتخاب درستی برای اجاره خانه انجام داده اید و مقداری پول برای تحقق این امر پس انداز کرده اید. اطمینان حاصل کنید که راحت زندگی می کنید و مطمئن شوید که اقامت شما در خانه لذت بخش و ارزشمند است.

نکات بالا به شما کمک می کند تا بدانید که در هنگام اجاره خانه چه کاری باید انجام دهید و اقدامات درستی که باید انجام دهید. آنها همچنین به شما امکان می دهند از اقامت خود در آنجا لذت ببرید.
نکات مهم تبدیل خانه  به ملک اجاره ای
دلایل زیادی برای استفاده از ملک شما به عنوان خانه اجاره ای وجود دارد . شاید خانه شما برای مدت طولانی در بازار بوده است، و شما به این نتیجه رسیده اید که نمی توانید آن را به قیمتی بفروشید که به شما امکان می دهد قیمت را کاهش دهید. شاید ملکی را به ارث برده اید یا به شما هدیه داده شده است که نمی خواهید بفروشید. یا ممکن است شما در میان بسیاری از صاحبان ملک باشید که می خواهند با صاحبخانه شدن درآمد خود را تکمیل کنند .

صرف نظر از دلیل، ابتدا باید خانه خود را مرتب کنید – هم از نظر مالی و هم از نظر فیزیکی. به خواندن ادامه دهید تا دریابید که قبل از شروع جستجوی مستأجر چه اقداماتی باید انجام دهید.
خوراکی های کلیدی
برای محافظت از اموال خود در برابر آسیب و شما در برابر مسئولیت، یک بیمه نامه صاحبخانه بگیرید .
برای اینکه یک ملک مسکونی به عنوان ملک اجاره ای عمل کند، برای اهداف ایمنی در برخی مناطق مجوز لازم است.
مطمئن شوید که تمیز و تازه رنگ شده است و هر چیزی را که به نظر می رسد بسیار قدیمی است جایگزین کنید.
قبل از اینکه ملک را فهرست کنید، قوانین مسکن منصفانه را بدانید و یک بررسی اعتباری در مورد اجاره‌کنندگان احتمالی انجام دهید.1
استخدام یک شرکت مدیریت املاک را در نظر بگیرید تا به عنوان صاحبخانه برای شما خدمت کند.
بیمه را فراموش نکنید
اگر خانه شما به عنوان یک ملک اجاره ای عمل می کند، یک بیمه نامه صاحب خانه کافی نیست. هر زمان که افرادی را در ملکی دارید که مالک آن هستید، درجاتی از مسئولیت ایمنی آنها را بر عهده می گیرید. اگر درختی روی خانه بیفتد و مستاجران شما را مجروح کند چه؟ اگر نشت گازی که باعث انفجار شود چه؟ اگر چیزی نسبتا جزئی به یک سردرد قانونی بزرگ تبدیل شود چه؟

حال تصور کنید که ملک را صرفاً برای اجاره آن خریداری کرده اید و آن درخت آنقدر خسارت وارد کرده است که باید تعمیرات گسترده ای انجام شود و خانه را برای اجاره نامناسب می کند. اگر بیمه نداشتید ، باید هزینه تعمیرات ملک را از جیب خود بپردازید – چیزی که ممکن است افراد زیادی توانایی پرداخت آن را نداشته باشند.

به همین دلیل مهم است که خود را با یک بیمه نامه طراحی شده برای صاحبخانه مسلح کنید. بیمه صاحبخانه ترکیبی از بیمه اموال و مسئولیت است . با بیمه اموال، مسکن، سایر قسمت های ملک مانند حصار، و هر گونه اموال شخصی در برابر ضرر و زیان تحت پوشش قرار می گیرند. اگر مسئول صدمات وارده توسط افراد دیگر در ملک خود شناخته شوید، بخش مسئولیت از شما در برابر خسارات ناشی از قبوض پزشکی یا هزینه های قانونی محافظت می کند.
مجوزهای مورد نیاز را دریافت کنید
بسیاری از شهرداری ها به مجوز برای املاک مسکونی نیاز دارند تا به صورت اجاره ای فعالیت کنند. الزامات مجوز معمولاً بسته به شهرداری متفاوت است، بنابراین ایده خوبی است که با شهرداری تماس بگیرید تا ببینید آیا واقعاً به آن نیاز دارید یا خیر.

هدف از صدور مجوز ایمنی محور است. اغلب، یک بازرس از دولت محلی خانه را برای خطرات ایمنی مختلف از جمله برق، گرمایش، خروجی های کافی از خانه و سایر نگرانی های بهداشتی و ایمنی بازرسی می کند. بازرس گزارشی را در اختیار شما قرار می دهد و هر گونه تغییر، اصلاح یا تعمیر مورد نیاز برای مطابقت با ملک را به شما اطلاع می دهد. این مجوزها گران نیستند اما برای تبدیل خانه شما به ملک اجاره ای ضروری هستند.
تعمیرات و ارتقاء
شما ممکن است نیاز به تعمیرات و/یا ارتقاء ملک خود داشته باشید – به همان روشی که اگر آن را می فروختید تا آن را قابل فروش تر و برای اجاره کنندگان آینده جذاب تر کنید. ساده ترین و ارزان ترین کار این است که مطمئن شوید تمیز و تازه رنگ شده است. هر چیزی که به شدت قدیمی به نظر می رسد باید جایگزین شود، مشروط بر اینکه هزینه آن عجیب نباشد. به عنوان مثال، ممکن است تصمیم بگیرید که دستگیره ها و دستگیره های کابینت آشپزخانه یا شیرهای حمام و آشپزخانه را عوض کنید. به یاد داشته باشید، شما باید هزینه های ارتقاء را در نرخ اجاره خود بگنجانید، بنابراین زیاده روی نکنید.
چه چیزی را شارژ خواهید کرد؟
قبل از اینکه اجاره خود را لیست کنید، بهتر است بنشینید و اعداد را خرد کنید. فهرستی از تمام هزینه های مرتبط با خانه تهیه کنید – پرداخت وام مسکن خود (اگر دارید)، مالیات بر دارایی ، خدمات آب و برق، و هر پولی که برای تعمیرات خرج کرده اید. فراموش نکنید که برآوردهای خود را برای نگهداری، تعمیرات و سایر هزینه‌هایی که باید در زمانی که مستاجر دارید انجام دهید، اضافه کنید. سپس مشخص کنید که چقدر می خواهید به عنوان سود ماهانه ببینید . هنگامی که به نرخ اجاره رسیدید، سایر خانه های اجاره ای در منطقه را برای خانه ای نزدیک به خانه شما بررسی کنید. این به شما ایده می دهد که نرخ شما چقدر رقابتی با سایر مالکان اطراف شما خواهد بود.
قبل از اینکه لیست کنید قانون را بشناسید
قبل از اینکه به دنبال مستاجر بگردید، مطمئن شوید که قوانین مسکن منصفانه را درک کرده اید. این قوانین به عنوان راهی برای منع تبعیض علیه مستاجران بر اساس جنسیت و نژاد آنها وضع شد. اما آنها مانند گذشته نیستند. در واقع، آنها به طور مداوم تغییر می کنند و حتی پیچیده تر هستند. این قوانین به شما می گویند که چگونه می توانید ملک خود را تبلیغ کنید و می توانند شما را در انجام مسئولیت های خود به عنوان صاحبخانه راهنمایی کنند.2

اما فرم ها چطور؟ ممکن است بتوانید مدارک مورد نیاز خود را به صورت آنلاین دانلود کنید، از جمله برنامه های کاربردی، فرم های رضایت، و قراردادهای اجاره . اگر قصد دارید بسته اسنادی خود را تهیه کنید، ممکن است لازم باشد از یک وکیل با تجربه کمک بگیرید.

تعیین یک مستاجر آینده نگر خوب می تواند چالش برانگیز باشد. حتی اگر قانوناً مجاز به قضاوت در مورد آنها بر اساس شهود خود باشید، صاحبخانه‌های باتجربه به شما خواهند گفت که هرگز اجاره‌دهنده کاملی وجود ندارد و احساسات درونی اغلب اشتباه هستند. اما مطمئن شوید که برای مراجع بخواهید – و با آنها تماس بگیرید – و یک بررسی اعتباری در مورد هر متقاضی دریافت کنید.

با ملک اجاره ای خود به همان روشی رفتار کنید که با یک تجارت معمولی رفتار می کنید – از قانون پیروی کنید، تمام سوابق خود را نگه دارید، از بروز مشکلات جلوگیری کنید و از خود در برابر مسئولیت محافظت کنید.
گروه مدیریت املاک
اگر ملک اجاره‌ای شما از محل زندگی شما دور است، یا اگر نمی‌خواهید سردردهایی را که با وظایف روزمره صاحبخانه بودن همراه است، استخدام کنید، یک شرکت مدیریت املاک را استخدام کنید تا به شما کمک کند. یک مدیر املاک تمام کارهای اداری را انجام می دهد، تعمیرات را انجام می دهد، اجاره را جمع آوری می کند و با مستاجرین ارتباط برقرار می کند. شرکت ها اغلب به طور متوسط ​​10 درصد از اجاره شما را برای این خدمات دریافت می کنند.

شرکت های مدیریت املاک نیز به شما در انجام هر گونه رویه قانونی مرتبط با فرآیند تخلیه کمک می کنند. اخراج مستاجر یک فرآیند قانونی است که تکمیل آن زمان و منابع زیادی را می طلبد. اگرچه صاحبخانه ها نمی توانند رفتار مستاجران خود را کنترل کنند، اما همیشه بدلیل صرف زمان و هزینه، از اخراج خودداری کنید، و به احتمال آسیب مستاجران ناراضی به ملک خودداری کنید.
چگونه مستاجران را غربال کنم؟
نحوه نمایش مستاجرین تا حد زیادی به شما بستگی دارد. اکثر صاحبخانه ها به نمره اعتباری بالاتر از یک آستانه معین، بررسی پیشینه تمیز، حداقل یک مرجع از صاحبخانه سابق و درآمدی مقدار معینی بالاتر از اجاره بها نیاز دارند – معمولاً دو تا سه برابر اجاره ماهانه. فرآیند غربالگری شما هر چه باشد، مطمئن شوید که آن را به طور یکنواخت برای همه مستاجرین اعمال می کنید تا از تبعیض سهوی یا عمدی جلوگیری کنید.1

آیا می توانم حیوانات خانگی را از اجاره خود منع کنم؟
این می تواند به قوانین محلی شما و نحوه اجرای آنها بستگی داشته باشد. شما نمی توانید حیوانات خدماتی را ممنوع کنید، و در بسیاری از شهرداری ها، نمی توانید حیوانات حمایت عاطفی یا حتی نژادهای خاصی از سگ ها را ممنوع کنید.3

آیا باید خانه ام را بازسازی کنم تا اجاره ای شود؟
این بستگی به شرایط فعلی خانه شما و مبلغی که می خواهید برای اجاره بگیرید دارد. اجاره ها اغلب به املاک کلاس A، B، C و D تقسیم می شوند. املاک کلاس A جدیدترین و زیباترین امکانات رفاهی را دارند و با بیشترین پول اجاره می‌دهند. اگر به دنبال افزایش قیمت اجاره خود هستید، ممکن است بازسازی ملک خود را به سطح A ارتقا دهید.

آیا باید بخش 8 را بپذیرم؟
بسته به شهرداری خود، از نظر قانونی نمی توانید از پذیرش کوپن مسکن خودداری کنید. اجاره به مستاجران بخش 8 می تواند به خانواده هایی که فقر را تجربه می کنند کمک کند مسکن پایداری پیدا کنند و می تواند به شما کمک کند ملک خود را به سرعت با پرداخت ماهانه قابل اعتماد اجاره کنید. بخش 8 ممکن است جنبه‌های منفی داشته باشد، از جمله استانداردهای سختگیرانه اموال و مشکل در اخراج به دلیل نقض اجاره، بنابراین قبل از تصمیم‌گیری حتماً تحقیق کنید.
نتیجه
پیدا کردن داستان‌های ترسناک صاحبخانه‌هایی که بیشتر از سود سردرد دارند، دشوار نیست. قبل از اینکه تصمیم بگیرید که اجاره خانه خود بهترین راه حل است، زمان کافی را برای صحبت با صاحبخانه های دیگر اختصاص دهید و تجزیه و تحلیل دقیقی از هزینه های مربوطه انجام دهید. ممکن است متوجه شوید که فروش خانه شما استفاده بهتری از زمان شما است و در نهایت می تواند در هزینه شما صرفه جویی کند. اما اگر تصمیم دارید صاحبخانه شوید و ملک خود را اجاره دهید، حتما نکات بالا را دنبال کنید.

حساب کاربری
پلن اقتصادی
ثبت آگـهی
آگهی نقشه
اپ موبایل