خرید و فروش املاک تجاری هتل ، دفاتر اداری ، مغازه و غرفه

 • افزودن به علاقه‌مندی 155 بازدید2,200,000,000 تومان
 • افزودن به علاقه‌مندی 224 بازدید1,550,000,000 تومان
 • افزودن به علاقه‌مندی 276 بازدید55,000,000,000 تومان
 • افزودن به علاقه‌مندی 110 بازدید185,000,000,000 تومان
 • افزودن به علاقه‌مندی 117 بازدید14,800,000,000 تومان
 • افزودن به علاقه‌مندی 118 بازدید14,800,000,000 تومان
 • افزودن به علاقه‌مندی 154 بازدید6,000,000,000 تومان
 • افزودن به علاقه‌مندی 236 بازدید13,000,000,000 تومان
 • افزودن به علاقه‌مندی 142 بازدیدبرای قیمت تماس بگیرید.
 • افزودن به علاقه‌مندی 121 بازدید6,500,000,000 تومان
 • افزودن به علاقه‌مندی 145 بازدیدبرای قیمت تماس بگیرید.
 • فروش املاک تجاری و اداری

  خرید و فروش املاک تجاری یا Commercial real estate  یا  (CRE) مانند؛ هتل ، دفاتر اداری ، سردخانه ، متل ، رستوران ، مغازه ، غرفه و … می‌باشند. همچنین فروش زمین های تجاری نیز در این دسته‌بندی قرار می‌گیرند. این دسته بندی شامل آگهی‌هایی است که با عنوان “فروش ملک تجاری” بالاخص در شهرهای بزرگ مانند تهران ، اصفهان ، مشهد و … درج می شوند.

  فروش ملک تجاری
  فروش ملک تجاری در سایت Melk20

  خرید و فروش املاک تجاری

  املاک تجاری  اموالی است که منحصراً برای اهداف مرتبط با تجارت یا برای ارائه یک فضای کار استفاده می شود. اغلب املاک تجاری برای انجام فعالیت های درآمدزا به فروش میرسند. این دسته وسیع از املاک و مستغلات می تواند همه چیز را از یک ویترین فروشگاه گرفته تا یک مرکز خرید بزرگ را شامل شود.

  انواع املاک تجاری فروشی در سایت Melk20

  املاک و مستغلات تجاری در اشکال مختلفی وجود دارد. این می تواند هر چیزی از یک مغازه یا ساختمان اداری گرفته تا یک دوبلکس مسکونی اجاره‌ ای یا حتی یک رستوران یا انبار باشد. افراد و شرکت‌ها می‌توانند از املاک و مستغلات تجاری با اجاره آن، یا نگهداری و فروش مجدد آن، درآمد کسب کنند.
  املاک و مستغلات تجاری شامل چندین دسته می شود، مانند خرده فروشان از همه نوع: فضای اداری، هتل ها و استراحتگاه ها، مراکز تجاری، رستوران ها و امکانات بهداشتی.

  تعاریف کلیدی املاک تجاری

  املاک تجاری به املاکی اطلاق می شود که به طور خاص برای اهداف تجاری یا درآمدزایی استفاده می شود.
  املاک تجاری با املاک مسکونی متفاوت است زیرا پتانسیل ایجاد سود برای صاحب ملک از طریق سود سرمایه یا درآمد دارد.
  چهار گروه اصلی املاک تجاری عبارتند از: فضای اداری، صنعتی، اجاره چند خانواری و خرده فروشی.
  املاک تجاری درآمد اجاره و همچنین پتانسیل افزایش سرمایه را برای سرمایه گذاران فراهم می کند.
  تراست های سرمایه گذاری املاک و مستغلات که به صورت عمومی معامله می شوند (REITs) یک راه عملی برای افراد، برای سرمایه گذاری غیرمستقیم در املاک تجاری است.

  آیا می دانید بهترین روش فروش ملک تجاری چیست؟

  مبانی املاک اداری و تجاری

  املاک تجاری و مستغلات مسکونی دو دسته اصلی املاک و مستغلات را تشکیل می دهند. املاک مسکونی شامل سازه هایی است که برای سکونت انسان در نظر گرفته شده است و برای استفاده تجاری یا صنعتی نیست. همانطور که از نام آن پیداست، املاک تجاری در تجارت استفاده می شود، و املاک اجاره ای چند واحدی که به عنوان محل سکونت برای مستاجران خدمت می کنند، به عنوان فعالیت تجاری برای مالک طبقه بندی می شوند.

  انواع املاک تجاری فروشی در سایت Melk20

   

  املاک و مستغلات تجاری به طور معمول بسته به عملکرد به چهار دسته طبقه بندی می شوند:

  • فضای اداری
  • مصارف صنعتی
  • خدمات اجاره‌ای
  • خرده فروشی

  دسته بندی های فردی نیز ممکن است بیشتر طبقه بندی شوند. به عنوان مثال، انواع مختلفی از املاک خرده فروشی وجود دارد:

  • هتل ها و استراحتگاه ها
  • مراکز استریپ
  • رستوران ها
  • مراکز بهداشتی

  به طور مشابه، فضای اداری چندین زیرگروه دارد. اغلب به عنوان کلاس A، کلاس B یا کلاس C مشخص می شود:

  کلاس A بهترین ساختمان ها را از نظر زیبایی شناسی، قدمت، کیفیت زیرساخت و موقعیت مکانی نشان می دهد.
  ساختمان‌های کلاس B معمولاً قدیمی‌تر هستند و از نظر قیمت به اندازه ساختمان‌های کلاس A رقابتی نیستند. سرمایه گذاران اغلب این ساختمان ها را برای بازسازی هدف قرار می دهند.

  ساختمان‌های کلاس C قدیمی‌ترین ساختمان‌ها هستند که معمولاً بیش از 20 سال سن دارند و در مناطقی قرار دارند که پاخور خوبی ندارند. و گاهاً نیاز به تعمیر و نگهداری نیز دارند.

  توجه داشته باشید که برخی از مقامات منطقه‌بندی و صدور مجوز بیشتر به مالکیت‌های صنعتی – سایت‌هایی که برای تولید کالاها، به‌ویژه کالاهای سنگین استفاده می‌شوند- می‌افتند، اما اکثراً آن را، زیرمجموعه‌ای از املاک تجاری می‌دانند.

  آیا می دانید طریقه نوشتن نمونه متن آگهی فروش مغازه چگونه است؟

  اجاره های تجاری

  برخی از کسب و کارها مالک ساختمان هایی هستند که اشغال می کنند. با این حال، مورد معمول تر اجاره ملک تجاری است. معمولاً یک سرمایه گذار یا گروهی از سرمایه گذاران مالک ساختمان هستند و از هر کسب و کاری که در آنجا فعالیت می کنند، اجاره دریافت می کنند. نرخ اجاره تجاری – قیمت اشغال یک فضا در یک دوره مشخص شده – معمولاً به دلار اجاره سالانه در هر فوت مربع نقل می شود. برعکس، نرخ های املاک مسکونی به عنوان مبلغ سالانه یا اجاره ماهانه ذکر می شود.

  اجاره ملک تجاری بهتر است یا خرید ملک تجاری؟
  اجاره ملک تجاری بهتر است یا خرید ملک تجاری؟

  اجاره‌های تجاری معمولاً از یک سال تا 10 سال یا بیشتر طول می‌کشد، با فضاهای اداری و خرده‌فروشی که معمولاً به طور متوسط ​​​​5 تا 10 سال اجاره دارند. این را می توان با اجاره نامه های کوتاه مدت سالانه یا ماه به ماه مسکونی بیشتر در تضاد قرار داد.

  چهار نوع اصلی اجاره ملک تجاری وجود دارد که هر کدام به سطوح مختلف مسئولیت از سوی مالک و مستاجر نیاز دارند.

  اجاره خالص، مستاجر را مسئول پرداخت مالیات بر دارایی می کند.
  اجاره دوگانه خالص (NN) مستاجر را مسئول پرداخت مالیات بر دارایی و بیمه می کند.
  اجاره شبکه سه گانه (NNN) مستاجر را مسئول پرداخت مالیات بر دارایی، بیمه و نگهداری می کند.
  بر اساس اجاره ناخالص ، مستاجر فقط اجاره بها را پرداخت می کند و مالک مالیات بر دارایی، بیمه و نگهداری ساختمان را می پردازد.

  مدیریت املاک تجاری

  مالکیت و نگهداری املاک تجاری اجاره ای مستلزم مدیریت کامل و مستمر توسط مالک است . صاحبان املاک ممکن است بخواهند یک شرکت مدیریت املاک تجاری را استخدام کنند تا به آنها در یافتن، مدیریت و حفظ مستاجران، نظارت بر اجاره‌ها و گزینه‌های تامین مالی، و هماهنگی نگهداری و بازارپسندی املاک کمک کند. دانش تخصصی یک شرکت مدیریت املاک تجاری مفید است، زیرا قوانین و مقررات حاکم بر چنین املاکی بسته به ایالت، شهرستان، شهرداری، صنعت و اندازه متفاوت است.

  فروش ملک تجاری در سایت ملک 20 یکی از بهترین و تأثیرگذارترین روش ها برای فروش سریع ملک تجاری شماست، پس این فرصت را از دست ندهید و همین حالا از طریق دکمه ثبت آگهی املاک در بالای برگه اقدام به ثبت زمین تجاری، مغازه، سوله، غرفه و … کنید.

  مالک اغلب باید بین حداکثر کردن اجاره بها و به حداقل رساندن جای خالی و گردش مالی مستاجر تعادل ایجاد کند. گردش مالی برای صاحبان CRE می تواند پرهزینه باشد زیرا فضا باید برای پاسخگویی به نیازهای خاص مستاجران مختلف تطبیق داده شود – برای مثال، اگر رستورانی در حال نقل مکان به ملکی است که زمانی توسط یک استودیو یوگا اشغال شده بود.
  چگونه سرمایه گذاران در املاک تجاری کسب درآمد می کنند
  سرمایه گذاری در املاک تجاری می تواند به طور بالقوه سودآور باشد و به عنوان یک پوشش در برابر نوسانات بازار سهام عمل کند. سرمایه‌گذاران می‌توانند هنگام فروش از طریق قدردانی از ملک درآمد کسب کنند ، اما بیشتر بازده از اجاره مستاجر است.

  آیا می دانید قیمت مغازه در بازار بزرگ تهران چقدر است؟

  سرمایه گذاری مستقیم

  سرمایه گذاران می توانند از سرمایه گذاری های مستقیم در جایی که از طریق مالکیت دارایی فیزیکی صاحب خانه می شوند استفاده کنند . افرادی که برای سرمایه گذاری مستقیم در املاک تجاری مناسب ترند، کسانی هستند که دانش زیادی در مورد این صنعت دارند یا می توانند شرکت هایی را استخدام کنند که این کار را انجام می دهند. املاک تجاری یک سرمایه گذاری در املاک و مستغلات با ریسک بالا و سود بالا هستند. چنین سرمایه‌گذاری احتمالاً فردی با ارزش خالص بالا است، زیرا سرمایه‌گذاری CRE به مقدار قابل توجهی سرمایه نیاز دارد.

  ملک ایده آل در منطقه ای با عرضه CRE کم و تقاضای بالا است که نرخ اجاره مطلوبی را به همراه خواهد داشت. قدرت اقتصاد محلی منطقه نیز بر ارزش خرید CRE تأثیر می گذارد.

  سرمایه گذاری غیر مستقیم

  از طرف دیگر، سرمایه‌گذاران ممکن است به‌طور غیرمستقیم در بازار تجاری سرمایه‌گذاری کنند یا از طریق مالکیت اوراق بهادار مختلف بازار، مانند صندوق‌های سرمایه‌گذاری املاک و مستغلات (REITs) یا صندوق‌های قابل معامله در بورس (ETF) که در سهام تجاری مرتبط با دارایی‌های تجاری سرمایه‌گذاری می‌کنند، یا سرمایه‌گذاری در شرکت‌هایی که تامین می‌کنند. به بازار املاک تجاری، مانند بانک ها و مسکن ها.

  آیا می دانید محاسبه آنلاین قیمت ملک تجاری چگونه است؟

  مزایای خرید ملک تجاری

  یکی از بزرگترین مزیت های املاک تجاری، نرخ های لیزینگ جذاب است. در مناطقی که میزان ساخت و ساز جدید توسط زمین یا قانون محدود شده است، املاک تجاری می تواند بازده چشمگیر و جریان های نقدی ماهانه قابل توجهی داشته باشد . ساختمان‌های صنعتی معمولاً با نرخ پایین‌تری اجاره می‌دهند، اگرچه در مقایسه با برج‌های اداری هزینه‌های سربار کمتری نیز دارند.

  املاک تجاری همچنین از قراردادهای اجاره نسبتا طولانی تر با مستاجرین نسبت به املاک مسکونی سود می برند. این مدت اجاره طولانی به دارنده املاک تجاری مقدار قابل توجهی از ثبات جریان نقدی را می دهد، تا زمانی که مستاجران طولانی مدت ساختمان را اشغال کنند.

  علاوه بر ارائه یک منبع درآمد پایدار و غنی، املاک تجاری پتانسیل افزایش سرمایه را نیز ارائه می دهد، تا زمانی که ملک به خوبی نگهداری و به روز باشد. و مانند همه اشکال املاک و مستغلات، این یک طبقه دارایی متمایز است که می تواند گزینه متنوعی موثر برای یک سبد متوازن ارائه دهد .

  معایب فروش ملک تجاری

  قوانین و مقررات بازدارنده اصلی برای اکثر افرادی است که می خواهند مستقیماً در املاک تجاری سرمایه گذاری کنند. مالیات، مکانیک خرید، و مسئولیت های نگهداری برای املاک تجاری در لایه های قانونی مدفون شده است. این الزامات با توجه به ایالت، شهرستان، صنعت، اندازه، منطقه‌بندی و بسیاری از تعیین‌های دیگر تغییر می‌کند. اکثر سرمایه گذاران در املاک تجاری یا دانش تخصصی دارند یا لیست حقوق و دستمزد افرادی که این کار را انجام می دهند.

  مانع دیگر افزایش ریسک ناشی از گردش مالی مستاجر است، به ویژه در اقتصادی که تعطیلی غیرمنتظره خرده‌فروشی، املاک را بدون اطلاع قبلی خالی می‌کند.

  چگونه نمونه قرارداد اجاره سرقفلی مغازه pdf را دانلود کنم؟

  بهترین سایت فروش تجاری

  در مورد مسکن، امکانات مورد نیاز یک مستاجر معمولاً منعکس کننده امکانات مستاجران قبلی یا آینده است. با این حال، با یک ملک تجاری، هر مستاجر ممکن است نیازهای بسیار متفاوتی داشته باشد که نیاز به نوسازی پرهزینه دارد. سپس مالک ساختمان باید فضا را برای تطبیق تجارت تخصصی هر مستأجر تطبیق دهد. یک ملک تجاری با جای خالی کم اما گردش مالی مستاجر زیاد ممکن است به دلیل هزینه های بازسازی برای مستاجران ورودی ضرر کند.

  بهترین سایت فروش ملک تجاری
  بهترین سایت فروش ملک تجاری

  برای کسانی که به دنبال سرمایه گذاری مستقیم هستند، خرید ملک تجاری پیشنهادی بسیار پرهزینه تر از یک ملک مسکونی است. علاوه بر این، در حالی که املاک و مستغلات به طور کلی در میان طبقات دارایی غیر نقدشونده‌تر هستند ، معاملات ساختمان‌های تجاری به خصوص به کندی پیش می‌روند. شما می توانید با ثبت آگهی ملک تجاری خود در سایت ملک 20 قدم مؤثری در فروش هرچه سریعتر املاک تجاری خود بردارید.

  نظرات طرفداران سرمایه گذاری در املاک تجاری:

  1. پوشش در برابر بازار سهام
  2. منبع درآمد پربازده
  3. جریان های نقدی پایدار از مستاجران بلند مدت
  4. پتانسیل افزایش سرمایه

  نظرات منفی سرمایه گذاری در املاک تجاری:

  1. سرمایه بیشتری برای سرمایه گذاری مستقیم مورد نیاز است.
  2. مقررات بیشتر و سنگین‌تر
  3. هزینه های بازسازی بالاتر
  4. دارایی غیر نقدی

  این یک تفاوت کلیدی بین پیامدهای اقتصادی رخ داده در سال 2020 و آنچه یک دهه قبل از آن اتفاق افتاد است. چیزی که مشخص نیست این است که آیا محیط کار از راه دور مورد نیاز که در سال 2020 برای تعداد قابل توجهی از مردم آغاز شد، تأثیر طولانی مدتی بر نیاز به اجاره یا خرید دفتر شرکت خواهد داشت یا خیر.

  شرکت ها شروع به ارائه راه حل های ترکیبی کرده اند که کارکنان را ملزم به بازگشت به دفتر می کند. به عنوان مثال، در ماه مه 2023، آمازون از کارمندان خود خواست که حداقل سه روز در هفته شروع به بازگشت به دفاتر فیزیکی کنند.

  با این حال، املاک تجاری هنوز به طور کامل بهبود نیافته است. به عنوان مثال در نظر بگیرید که چگونه شرکت برج آمریکایی (AMT)، یکی از بزرگترین REITS ایالات متحده، تقریباً 250 دلار به ازای هر سهم در ژوئن 2022 قیمت گذاری شد. در یک سال آینده، REIT تقریباً 187 دلار به ازای هر سهم در ژوئن 2023 معامله شد.
  چشم انداز و پیش بینی املاک تجاری
  بازار املاک تجاری ایالات متحده در طول رکود 2008-2009 ضربه بزرگی را متحمل شد ، اما از سال 2010 به بعد رشد سالانه ثابتی را تجربه کرده است. این دستاوردها به بازیابی زیان های دوران رکود کمک کرده است. اکثر تحقیقات نشان دادند که بازار املاک به طور کلی سالم است. جی پی مورگان، در چشم انداز املاک تجاری 2019 خود، تا حد زیادی این دیدگاه را تکرار کرد و اظهار داشت که سال 2019 دهمین سال افزایش در اجاره و ارزش گذاری املاک تجاری بود.

  پس از اختلالات عمده ای که در بالا به عنوان بخشی از بیماری همه گیر مورد بحث قرار گرفت، املاک تجاری در تلاش است از وضعیت نامشخصی خارج شود. به گفته جی پی مورگان چیس، کار از راه دور و ترکیبی تا حد زیادی تقاضا برای فضای اداری را کاهش داده است. ساختمان های اداری کلاس B و C ممکن است با چشم اندازهای دشوارتری روبرو شوند، اما به نظر می رسد فضاهای کلاس A با اجاره بلندمدت (حداقل یک دهه) موقعیت مطلوب تری برای بازیابی دارند.

  پیشنهاد میکنم جهت خرید مغازه در خیابان ولیعصر تهران کلیک کنید.

  در بیشتر موارد، CBRE موافق است. CBRE در پیش بینی خود در سال 2023 اعلام کرد که سالی مطلوب تر برای مستاجران خواهد بود. علاوه بر این، کمتر از 38 میلیون فوت مربع از فضای اداری تجاری برای تحویل در سال 2023 در نظر گرفته شده است که 27 درصد کمتر از میانگین پنج سال گذشته است. به گفته CBRE، این محدودیت‌های عرضه به دلیل توقف توسعه‌دهندگان ظاهر می‌شوند.

  تفاوت بین املاک تجاری و مسکونی چیست؟

  املاک مسکونی منحصراً برای محله های زندگی خصوصی استفاده می شود. املاک تجاری به هر ملکی اطلاق می شود که برای فعالیت های تجاری استفاده می شود. انواع املاک تجاری شامل بیمارستان ها، کارخانه های مونتاژ، انبارهای ذخیره سازی، مراکز خرید، فضاهای اداری یا هر مکان دیگری برای یک شرکت تجاری است.

  آیا املاک تجاری یک سرمایه گذاری خوب است؟

  میتونه باشه. املاک و مستغلات تجاری می توانند بازده چشمگیر و جریان های نقدی ماهانه قابل توجهی داشته باشند و بازده در طول شوک های بازار در دهه گذشته به خوبی حفظ شده است. با این حال، مانند هر سرمایه گذاری، املاک تجاری با خطراتی همراه است.

  معایب املاک تجاری چیست؟

  قوانین و مقررات بازدارنده اصلی برای اکثر افرادی است که مایل به سرمایه گذاری در املاک تجاری هستند. مالیات، مکانیک خرید، و مسئولیت های نگهداری برای املاک تجاری در لایه های قانونی مدفون شده است و درک آنها بدون کسب یا استخدام دانش تخصصی دشوار است.

  آیا می دانید برای فروش فوری ملک پول لازم چه کاری انجام دهید؟

  نتیجه گیری

  املاک تجاری به املاکی اطلاق می شود که به طور خاص برای اهداف تجاری یا درآمدزایی استفاده می شود. این با املاک مسکونی متفاوت است زیرا پتانسیل ایجاد درآمد اجاره ای و همچنین افزایش سرمایه برای سرمایه گذاران را دارد. چهار طبقه اصلی املاک تجاری عبارتند از: فضای اداری، صنعتی، اجاره چند خانواری و خرده فروشی.

  سرمایه گذاری در املاک تجاری معمولاً به پیچیدگی بیشتر و سرمایه بیشتری از سرمایه گذاران نسبت به املاک مسکونی نیاز دارد، اما می تواند بازده بالایی داشته باشد. REITهای تجاری عمومی روشی امکان پذیر برای افراد برای سرمایه گذاری غیرمستقیم در املاک تجاری بدون دانش تخصصی در این بخش است.

  حساب کاربری
  پلن اقتصادی
  ثبت آگـهی
  آگهی نقشه
  اپ موبایل