• افزودن به علاقه‌مندی 19 بازدیدبرای قیمت تماس بگیرید.
 • افزودن به علاقه‌مندی 223 بازدید75,000,000,000 تومان
 • افزودن به علاقه‌مندی 23 بازدید12,000,000,000 تومان
 • افزودن به علاقه‌مندی 629 بازدید8,000,000,000 تومان
 • افزودن به علاقه‌مندی 31 بازدید7,500,000,000 تومان
 • افزودن به علاقه‌مندی 183 بازدید6,000,000,000 تومان
 • افزودن به علاقه‌مندی 156 بازدید36,000,000,000 تومان
 • افزودن به علاقه‌مندی 16 بازدید400,000,000 تومان
 • افزودن به علاقه‌مندی 25 بازدید1,000,000,000 تومان
 • افزودن به علاقه‌مندی 171 بازدیدبرای قیمت تماس بگیرید.
 • افزودن به علاقه‌مندی 539 بازدید1,560,000,000 تومان
 • تهران

  سایت MELK20 راهی متفاوت جهت بازدید بیشتر برای فروش آپارتمان، اجاره آپارتمان، فروش و اجاره خانه مسکونی و یا زمین شما در تهران را پیش رو گرفته است.

  بعد از ثبت ملکتان در سایت ملک20 ، آگهی شما در صفحه 1 گوگل به نمایش در خواهد آمد و باعث بازدید بیشتر ملکتان در استان و مناطق مختلف تهران خواهد شد.

  علاوه بر آن خانه، آپارتمان، زمین یا ویلای شما در تمامی شبکه های اجتماعی ملک 20 پست می‌شود که تمامی بازدیدکنندگان آن، مشتریان هدف شما ، یعنی خرداران و سرمایه گذاران املاک هستند و باعث فروش سریع ملک شما میشود.

  فروش خانه و آپارتمان و زمین در تهران

  فروش و اجاره آپارتمان، زمین، خانه در تهران

  ثبت تبلیغات ملک شما در سایت MELK20 و تسریع در فروش زمین خانه و مسکونی و آپارتمان شما.

  تهران ، پایتخت ایران و مرکز استان تهران، واقع در شمال مرکزی ایران در دامنه رشته کوه البرز واقع شده است . از زمان تأسیس به عنوان پایتخت توسط آقا محمدخان در بیش از 200 سال پیش، تهران از یک شهر کوچک به یک کلان شهر بزرگ تبدیل شد.

  تهران در منطقه ای شهری با 14 میلیون نفر جمعیت، بزرگترین شهر ایران و یکی از پرجمعیت ترین شهرها است. مساحت این شهر 707 کیلومتر مربع می باشد.
  جهت استعلام قیمت زمین در تهران و عوامل رشد قیمت، کلیک کنید.

  شخصیت شهر تهران

  تهران با توپوگرافی دراماتیکی که منعکس کننده نزدیکی آن به بلندترین قله کشور است، دروازه ایران به جهان خارج است. تصویر تهران در خارج از کشور به شدت تحت تأثیر انقلاب ایران بود. اواخر دهه 1970 در دو دهه آخر قرن بیستم، صفحه‌های تلویزیونی و مقالات روزنامه‌ها در سرتاسر جهان، تهران را به‌عنوان شهری عمیقاً مذهبی و آغشته به سنت، که علیه مدرن‌سازی و غرب‌گرایی می‌جنگد، نشان می‌دادند.

  در حالی که تصویر ایرانی از خود مردمی باستانی با تاریخ طولانی و میراث غنی است، تهران این تصاویر را به چالش می کشد، زیرا شهر جسمانی نسبتاً جوان است. اکثر ساختمان ها پس از اواسط دهه 1960 ساخته شده اند و میانگین سنی جمعیت حدود 31 سال است.

  بسیاری از موسسات شهر جوان تر هستند. این غالباً همزیستی ناخوشایند قدیم و جدید، تداوم و تغییر، و شکاف اجتماعی عمیق بین غنی و فقیر مشخصه شهر است، که باعث سرزندگی و همچنین تنش و آشوب می شود – که در دو انقلاب و بسیاری از جنبش های اجتماعی در طول قرن بیستم منعکس شده است.

  قیمت زمین در مناطق مختلف تهران را بخوانید.

  چشم انداز های استان تهران

  مرکز شهر در عرض جغرافیایی 35 درجه و 41 دقیقه شمالی و طول جغرافیایی 51 درجه و 26 دقیقه شرقی است. تهران در دامنه‌های جنوبی رشته کوه البرز که کمانی را در امتداد ساحل دریای خزر در شمال ایران دنبال می‌کند، قرار دارد . بلندترین قله اش،کوه دماوند (دماوند) بیش از 18400 فوت (5600 متر) ارتفاع دارد و در روزهای صاف از تهران قابل مشاهده است.

  چشم اندازهای استان تهران جهت خرید و فروش آپارتمان خانه و ویلا و رهن و اجاره

  بلندترین نقطه ایران، دماوند نیز بالاتر از هر قله دیگری در میان قله های غرب آن در آسیا و اروپا قرار دارد. دماوند که در افسانه های ایرانی برجسته است ، برای ایرانیان همان اهمیتی دارد که کوه فوجی به ژاپنی ها می دهد._ اجاره و رهن آپارتمان و خانه در تهران

  اهمیت نمادین این سایت و قرار گرفتن آن در مسیر تجاری تاریخی شرق به غرب ( جاده ابریشم) تضمین کرده اند که این منطقه برای چندین هزار سال محل سکونت قابل توجهی بوده است.

  خط الراس توچال (12904 فوت [3933 متر])، محل یک مکان محبوب اسکی و تفریحی که با مجموعه ای از تله کابین ها به شهر متصل شده است، از شمال بر شهر مسلط است، در حالی که بخش جنوبی شهر به سمت کویر، کویر واقع شده است . در شمال مرکزی ایران

  شمالی ترین محدوده شهر در حدود 1700 متر بالاتر از سطح دریا و جنوبی ترین محدوده حدود 1100 متر قرار دارد. حدود 600 متر بین ارتفاعات شمالی و لبه های جنوبی شهر، حدود 30 کیلومتر فاصله وجود دارد. این تفاوت چشمگیر در ارتفاع و موقعیت تهران بین کوه و کویر تأثیر بسزایی بر ویژگی های اجتماعی و کالبدی شهر داشته است.

  اقلیم

  تهران دارای آب و هوای گرم و خشک است که در بسیاری از مناطق مرکزی ایران مشترک است. اگرچه تابستان بسیار طولانی است، اما این شهر از چهار فصل متمایز برخوردار است و رشته کوه البرز مانع از رسیدن رطوبت دریای خزر در شمال به شهر می شود._ اجاره خانه در تهران

  میانگین سالانه دما در تهران 17 درجه سانتیگراد، با میانگین بالاترین سالانه 23 درجه سانتیگراد و کمینه سالانه به طور متوسط ​​حدود 12 درجه سانتیگراد است.

  دمای شدید می تواند در تابستان به حداکثر 43 درجه سانتیگراد و در زمستان به حداقل 15- درجه سانتیگراد برسد. این شهر دارای میانگین بارندگی سالانه حدود 230 میلی متر است و به طور متوسط ​​48 روز یخبندان در سال را تجربه می کند.

  اقلیم و آب و هوای تهران و شهر های حومه تهران

  چالش های رو به رشد زیست محیطی تهران عبارتند از:آلودگی هوا ، آب، زمین و صوتی . وسایل نقلیه موتوری، سوخت خانگی و تمرکز صنایع باعث ایجاد آلودگی جوی می شوند که به دلیل تأثیر کوه های اطراف و بارندگی محدود نمی توان آنها را پاک کرد. برای دو سوم سال، آلاینده های ناشی از سوخت های فسیلی در داخل گنبدی از هوای گرم به دام می افتند. _ شما در حال بازدید از بهترین سایت فروش زمین در تهران و شهرها و روستاهای مختلف در تهران هستید.

  بادهای شمالی به اندازه کافی قوی نیستند که بتوانند هوای آلوده را به حرکت درآورند و بادهای اصلی که از سمت غرب، جنوب و جنوب شرقی می وزند، آلودگی بیشتری را از تولیدات صنعتی در آن مناطق به همراه دارند.

  کنار هم قرار گرفتن کوه ها و بیابان ها، شرایط اقلیمی متنوعی را در شهر و در نتیجه جغرافیای اجتماعی متنوع ایجاد کرده است .

  از نظر تاریخی، جمعیت مرفه‌تر شهر، کوهپایه‌های شمالی را برای اقامت تابستانی خود انتخاب می‌کردند، جایی که درختان فراوان‌تر و تابستان‌ها خنک‌تر از جنوب بودند، که در مجاورت کویر، تابستان‌های گرم‌تر و غبارآلودتری را تجربه می‌کردند و درختان کمتری داشتند. در قرن بیستم، با آسان‌تر شدن رفت و آمد بین شهر و حومه، ارتفاعات شمالی به بخشی از شهر تبدیل شد.

  چیدمان شهر تهران

  چیدمان شهری تهران با تمایز واضح هسته-حومه مشخص شده است. هسته قدیمی بخش کوچکی از شهر را تشکیل می دهد که در آن تعدادی ساختمان و مؤسسه قدیمی وجود دارد. مسجد و مدرسه علمیه مطهری (سپهسالار سابق) با گنبدها و مناره هایش، یکی از چشمگیرترین بناهای شهر در قرن نوزدهم بود.

  بازار مرکزی با کیلومترها خیابان های مسقف، تالارهای تجاری گنبدی شکل، مساجد و کاروانسراها ، به عنوان یک جاذبه گردشگری و همچنین مرکز فعالیت اقتصادی باقی مانده است. _ رهن و اجاره آپارتمان و واحد آپارتمانی در تهران

  نزدیک بازار و پارک مرکزی شهر، محل ارگ سلطنتی قدیمی در حال حاضر توسط بسیاری از ساختمان های دولت مرکزی اشغال شده است. بیشتر فعالیت ها و خدمات تجاری در هسته قدیمی و گسترش آن به سمت شمال واقع شده است که عمدتاً بین دهه 1860 و 1940 توسعه یافته است.

  هسته شهر توسط مناطق مسکونی و حومه های در حال رشد احاطه شده است. مناطق مسکونی قدیمی‌تر به سبک سنتی خیابان‌های باریک پرپیچ‌ وخم و کوچه‌هایی که به ساختمان‌های یک یا دو طبقه در اطراف یک حیاط مرکزی منتهی می‌شوند، ساخته شده‌اند.

  چیدمان و بناهای شهر تهران و خانه های قدیمی تهران

  برخی از خانه‌های بزرگ‌تر در مناطق مسکونی قدیمی‌تر که قبلاً توسط یک خانواده زندگی می‌کردند، اکنون تحت سکونت چند خانوار کم‌درآمد و مهاجر قرار دارند. و گسترش فعالیت تجاری. در مقابل، نواحی مسکونی جدیدتر شامل خیابان‌های عریض‌تر، مستقیم و ساختمان‌هایی با ارتفاعات مختلف با حیاط‌های دیوارکشی شده است. با وجود میراث غنی معماری، تعدادی از بناهای تاریخی از آثار ساخت و ساز و گسترش متحمل شده اند. _ خرید، فروش و اجاره آپارتمان در تهران

  تنها تعداد کمی از بناها برای حفاظت در فهرست قرار گرفتند، اگرچه در پایان قرن بیستم حدود 5000 ساختمان با ارزش تاریخی و معماری تنها در نواحی بازار (بازار) و عدلاجان (عودلاجان) شناسایی شده بود.

  دورتر، به ویژه به سمت جنوب و غرب، گسترش شهر روستاها و شهرهای اقماری را فرا گرفته است و شکاف شمال به جنوب در ساختار شهر حکم می کند .ویژگی این مناطق مسکونی در کنار فضاهای سبز، خیابان‌های پردرخت، و آب و هوای معتدل‌تر، گروه‌های درآمدی عمدتاً متوسط ​​و بالا که ساکن شمال هستند، از اقامتگاه‌های بزرگ‌تر، تراکم جمعیت کمتر تقسیم شده به خانوارهای کوچک‌تر، ارزش زمین بالاتر و دسترسی بیشتر به خدمات و امکانات با کیفیت در مقابل پس‌زمینه کوه‌های مرتفع، ویژگی‌های غالب منظره شهر در شمال، ساختمان‌های مرتفع مدرن است که منجر به افق متنوع‌تر می‌شود.

  شمال که با طیف وسیعی از مزایای فیزیکی و اجتماعی خود از جنوب متمایز است، در کل مستعد مشکلات کمتری است که در جنوب رایج است – مشکلات مرتبط با سیل، سیستم های ناکافی مدیریت فاضلاب و آلودگی هوا.

  محور خیابان‌های تهران

  یکی دیگر از ویژگی های مهم ساختار شهری، محورهای آن است. یک محور اولیه که توسط تعدادی خیابان شمالی-جنوبی (از جمله بلوار ولی عصر [پهلوی سابق]) تشکیل شده است، مرکز جنوب را به شمالی ترین بخش شهر متصل می کند. _ آرشیو زمین ، خانه مسکونی ، آپارتمان ، مغازه و املاک تجاری و اداری در تهران

  ارزش زمین در امتداد محور شمال به جنوب زیاد است و بسیاری از امکانات و امکانات رفاهی شهر در آن متمرکز شده است. یک محور فرعی که عمدتاً توسط خیابان انقلاب (شاه رضا سابق) تعریف می‌شود، از شرق به غرب امتداد دارد و محور اصلی را در زوایای قائم قطع می‌کند.

  خیابان ها و بزرگ راه های تهران در سایت ملک 20

  میدان‌های اصلی در امتداد این دو محور دارای برخی از مهم‌ترین نقاط کانونی شهر، از جمله هتل‌ها، سفارت‌ها، و موزه‌ها، علاوه بر تعدادی پارک و فضای سبز هستند. این محوری تا حد زیادی نتیجه رابطه متقابل بین هسته – پیرامون و تقسیمات شمال – جنوب است و همچنین منعکس کننده تعدادی از الگوهای سنتی استفاده از زمین است:چهارباغ یا باغ چهارجانبه سنتی ایرانی.

  تراکم جمعیت ایران تهران

  تهران به عنوان مرکز اداری کشور و بزرگترین بازار کار آن، به طور مستمر از نظر وسعت رشد کرده است و در اوایل قرن بیست و یکم حدود یک دهم جمعیت ایران را در خود جای داده است. نرخ رشد شهر بین اواسط دهه 1950 و 1960 به اوج خود رسید. با کاهش سرعت رشد شهر، حومه شهرها تا اواسط دهه 1980 با سرعت بیشتری رشد کردند، زمانی که نرخ رشد آنها نیز شروع به کاهش کرد. _ سایت فروش آپارتمان در تهران

  رشد کُند تهران، تا حدی به دلیل روند کلی حومه نشینی، منجر به زوال فیزیکی و کاهش جمعیت در نواحی مرکزی شهر شد. گسترش مشاغل به مناطق مسکونی، افزایش مقررات ترافیکی، تغییر در مرزهای اداری شهر، توسعه صنعت شناور، در دسترس بودن زمین و سوخت ارزان، افزایش قطبیت اجتماعی، و انتظار شهروندان برای استانداردهای زندگی بالاتر، همگی در کنار هم قرار گرفته اند.

  روند حومه نشینی را تشویق می کند که باعث کاهش بافت فیزیکی مرکزی ترین مناطق شهر شد. در مقایسه، کاهش رشد کلان شهرها به دلیل کاهش نرخ رشد طبیعی و کاهش مهاجرت است.

  نرخ زاد و ولد به طور کلی کند شده است، جدا از دوره کوتاهی در اوایل دهه 1980 در اوج انقلاب و جنگ.هزینه های زندگی ، مشکلات فزاینده ازدحام و تراکم بیشتر جمعیت، محدودیت در فعالیت های صنعتی، بیکاری و سایر مشکلات اقتصادی و رشد حومه شهرها و سایر مناطق شهری در ایران.

  در مجموع، تهران بسیار جوان است. در پایان قرن بیستم، میانگین سنی جمعیت حدود 31 سال بود. این روند به ویژه در مناطق حاشیه ای ، به ویژه محله های فقیرتر در جنوب، جایی که خانواده های بزرگتر مهاجران اخیر از مناطق روستایی زندگی می کنند، مشاهده می شود. مناطق پیرامونی نیز نسبت بیشتری از مردان را نشان می دهد که عمدتاً مردانی از استان های دیگر یا کشورهای همسایه در جستجوی کار در شهر هستند. mek20 , سایت فروش زمین در تهران

  جمعیت و مردم تهران و تأمین خانه و ملک برای آنها

  در پایان قرن بیستم، بیش از سه پنجم ایرانیانی که محل سکونت خود را تغییر دادند، مهاجرت به پایتخت را انتخاب کردند. مهاجران از سراسر کشور، به ویژه از مناطق مرکزی و شمالی از لحاظ تاریخی ثروتمندتر و پرجمعیت تر، وارد شدند. بی ثباتی در کشورهای همسایه طی دهه های 1980 و 1990، از جمله تهاجمات عراق ، اشغال و جنگ در افغانستان ، و فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی.، همچنین مهاجرت به شهر را تشدید کرد.

  اگرچه در آغاز قرن بیست و یکم اکثریت تهرانی‌ها در این شهر متولد شده بودند، اما بخش بزرگی از آنها ریشه در سایر نقاط ایران داشتند که آینه کشوری چند قومیتی و چند زبانه بود که در آن فارس‌ها در کنار اقلیت‌های قومی قابل توجه آذربایجانی‌ها اکثریت را تشکیل می‌دهند. , کرد , ترکمن , عرب , لر , بلوچ .

  دین مردم تهران

  توزیع ایمان در بین جمعیت تهران تقریباً منعکس کننده کل ایران است. ساکنان تهران عمدتاً مسلمان هستند که اکثریت آنها شیعه هستند و دارای جوامع مذهبی دیگری از اقلیت های مسیحی ، یهودی و زرتشتی هستند . _ mek20 , سایت فروش زمین در تهران

  در آغاز قرن بیست و یکم، خانواده هسته ای تا حد زیادی جایگزین خانواده گسترده شده بود. با جابجایی پایه های اقتصادی از کشاورزی به نفع صنعت و خدمات، نیاز اقتصادی خانواده های بزرگ کاهش یافته است.

  نسل‌های قدیمی‌تر اغلب عقب ماندند زیرا خانواده‌های مهاجر عمدتا جوان‌تر به شهرها نقل مکان کردند. تاکید بر خانواده هسته ای نیز با اقدامات دولتی مانند سیاست مسکن و جیره بندی زمان جنگ و قیمت بالای زمین که توسعه واحدهای مسکونی کوچکتر را تشویق می کرد، مورد تاکید قرار گرفت.

  با تغییر به سمت خانواده هسته ای، میانگین اندازه خانواده به طور متوسط ​​به حدود چهار عضو کاهش یافت. تغییرات اضافی در ساختار خانواده سنتی شامل افزایش میانگین سن ازدواج اول و افزایش نرخ طلاق بود. _ ملک ۲۰ ، سایت فروش آپارتمان در تهران

  خانواده و خویشاوندیبا این حال، به‌ویژه به‌عنوان مکان‌های اجتماعی شدن و به‌عنوان شبکه‌های حمایتی که به افراد کمک می‌کند تا با مشکلات مختلف اقتصادی و اجتماعی کنار بیایند، مهم باقی می‌مانند.

  اقتصاد کلان شهر تهران

  تهران مرکز اقتصادی ایران است. علی‌رغم تلاش‌های متعدد برای تنوع بخشیدن به اقتصاد کشور، صنعت نفت تحت سلطه‌ی آن است که از تهران توسط دولت ملی کنترل می‌شود. در آغاز قرن بیست و یکم، نفت چهار پنجم درآمد ارزی ایران را تشکیل می داد. این کشور حدود یک دهم ذخایر نفت خام جهان را در اختیار داشت و ذخایر گاز طبیعی آن تنها از ذخایر اتحاد جماهیر شوروی سابق بیشتر بود.

  اقتصاد و درآمد های مردم تهران و وضعیت املاک شهر تهران

  چندین دهه رشد مداوم اقتصادی در اواخر دهه 1970 و 1980 با ظهور انقلابی که تلاش برای تغییر اقتصادی بنیادی داشت، متوقف شد ( نگاه کنید به ایران: انقلاب ایران، 1978-1979 )، هشت سال جنگ با عراق ( به ایران مراجعه کنید). -جنگ عراق )، کاهش قیمت نفت، عدم سرمایه گذاری، تورم بالا، و از دست دادن سرمایه و نیروی کار ماهر. _ سایت فروش زمین در تهران

  چشم انداز کلی اقتصاد که با اصلاحات اقتصادی لیبرال که در دهه 1990 دنبال شد، بهبود روابط سیاسی و اقتصادی با غرب، جذب سرمایه از طریق وام های خارجی و افزایش قیمت نفت، ایران را قادر ساخت تا مسیر بازگشت به جهان را بیابد.

  ثبت آگهی ملک جهت خرید و فروش
  جهت فروش سریع خانه ، زمین و آپارتمان ، روی عکس کلیک کنید.

  از آنجایی که درآمدهای حاصل از صنعت نفت در اقتصاد گردش می‌کرد، آنها اغلب از فعالیت‌های غیرمولد و بخش عمومی بزرگ حمایت می‌کردند که پس از ملی شدن انقلابی بانک‌ها و بسیاری از شرکت‌های خصوصی بزرگ، رشد چشمگیری داشت.

  قبل از موج خصوصی سازی که در دهه 1990 برجسته شد، تقریباً نیمی از تهرانی های شاغل توسط دولت استخدام می شدند. همراه با خدماتی که از این کارگران بخش دولتی حمایت می کرد، اکثریت جمعیت شهر به منابع بخش دولتی وابسته بودند._ فروش و خرید مغازه در تهران

  روند اشتغال تا حد زیادی نشان می دهد که مردان تامین کنندگان اصلی اقتصادی هستند. جوانان تهران در یافتن فرصت‌های اقتصادی با مشکلاتی روبرو بوده‌اند، و اگرچه اکثر زنان به‌طور سنتی خارج از خانه کار نمی‌کنند، بخش فزاینده‌ای به دنبال مشارکت در اقتصاد از طریق اشتغال با حقوق در خارج از خانه هستند. اگر سالمندان نمی توانند برای تامین هزینه های خود کار کنند، باید توسط فرزندانشان حمایت شوند. شبکه خویشاوندی اغلب به عنوان ساختار حمایتی اولیه در غیاب مقررات رفاه اجتماعی کافی عمل می کند. دستفروشی‌های خیابانی، تمیز کردن شیشه‌های جلو، و سایر اشکال شغل غیررسمی یا غیررسمی اغلب توسط ارقام رسمی بیکاری پنهان می‌شوند.

  تولید، امور مالی و سایر خدمات

  در پایان قرن بیستم، بیش از یک سوم مشاغل در تهران مربوط به خدمات اجتماعی و شخصی، حدود یک پنجم در زمینه تولید و حدود یک ششم مربوط به فروش بود. حمل و نقل، ساخت و ساز و خدمات مالی هر کدام نسبت کمتری از نیروی کار را استخدام می کردند. _ از آرشیو زمین ، خانه و آپارتمان در تهران و در سایت ملک ۲۰ بازدید نمایید.

  به طور کلی، خدمات تقریباً دو سوم نیروی کار را تشکیل می دهند، با نسبت کمتری در فعالیت های صنعتی و مقدار ناچیزی در کشاورزی مشغول به کار هستند. خرده فروشی، امنیت و خدمات عمومی و خدمات اجتماعی در بخش خدمات غالب هستند. صنایع تولیدی شامل ماشین آلات و تجهیزات فلزی، نساجی، چوب، مواد شیمیایی، معدن، کاغذ و فلزات اساسی است. تهران حدود یک پنجم شرکت های ایران را در خود جای داده است. اکثر شرکت ها بسیار کوچک هستند و بیش از چهار پنجم آنها کمتر از پنج کارگر را استخدام می کنند.

  بهترین سایت فروش سریع خانه ، زمین و آپارتمان در تهران

  حمل و نقل در شهر تهران

  به دلیل ازدحام تهران، حرکت در سراسر شهر می تواند چالش مهمی باشد. شبکه جدیدی از قطارهای زیرزمینی که بیش از 20 سال در دست ساخت بود و به دلیل انقلاب، جنگ و کمبود بودجه مختل شده بود، اولین خطوط خود را در آغاز قرن بیست و یکم بسیج کرد. _ فروش مغازه در تهران

  ساخت شبکه بزرگراه ها در شهر پس از آتش بس پس از جنگ ایران و عراق در اواخر دهه 1980 از سر گرفته شد. گسترش شبکه‌های مسکن و حمل‌ونقل تهران، اما در بسیاری از موارد به بی‌توجهی یا آسیب‌های قابل توجه به بافت شهر قدیمی منجر شده است.

  حمل و نقل در استان تهران و املاک تهران

  اداره و شرایط اجتماعی دولت

  شهر تهران به ۲۲ ناحیه تقسیم می‌شود که هر کدام دارای شهرداری خاص خود  زیر چتر شهرداری بزرگ‌تر تهران هستند. اولین مجلس پس از انقلاب مشروطه برای سازمان شهرداری به ریاست شهردار و کنترل شورایی از نمایندگان منتخب قانونگذاری کرد. این چارچوب قانونی به طور گسترده حتی پس از انقلاب ایران نیز ادامه داشته است. _ بهترین سایت فروش ملک در تهران

  در طول بیشتر قرن بیستم، شوراهای شهر منتخب به طور متناوب برقرار بودند و امور محلی به طور کامل از نفوذ دولت مرکزی که همچنان تا حدودی اقتدار خود را حفظ می کرد، مستقل نشد. پس از وقفه ای طولانی، شورای شهر تهران در سال 1999 با حمایت از تأسیس شوراهای مشورتی محله ای منتخب در سال 2006 مجدداً تأسیس شد.

  اگرچه بحث برانگیز بود و عمدتاً در معرض نوسانات مختلف اجتماعی و اقتصادی قرار داشت، اما تلاش های شهرداری برای تأمین درجه ای از استقلال مالی از دولت مرکزی این کشور در دهه 1990 موفقیت هایی داشت و اقدامات مشابهی توسط شهرداری های دیگر کشور اتخاذ شد.

  خدمات شهری تهران

  تراکم بالای جمعیت تهران توانایی های دولت مرکزی و شهرداری را برای ارائه تعدادی خدمات تحت فشار قرار داده است. علیرغم بهبود کیفیت تسهیلات مسکن و همچنین فعالیت های توسعه سریعی که توسط سازمان های دولتی و خصوصی انجام شده است، تامین مسکن برای جمعیت در حال گسترش تهران یک چالش بزرگ بوده است. _ فروش و خرید زمین در تهران

  دسترسی به آب یکی دیگر از مشکلات است. تهران که در مجاورت هیچ رودخانه بزرگی قرار ندارد، عمدتاً متکی به منابع آبی است که در فاصله ای از شهر قرار دارد. سدهای بزرگی بر روی رودخانه های کرج ، جاجرود و لار در رشته کوه های البرز ساخته شده است.

  برای تامین شهر نبود سیستم جمع آوری و فرآوری فاضلاب منجر به افزایش و آلودگی سطح آب زیرزمینی شده است. ناتوانی در مدیریت این آب های سطحی آلوده همچنان بخش های جنوبی شهر را تحت تاثیر قرار می دهد.

  خرید و فروش و رهن و اجاره خانه و آپارتمان در تهران

  خرید و فروش باغ در تهران

  بازدیدکنندگان تهران زمانی این شهر را مملو از وجود می دیدندباغ ها و درختان به ویژه درختان چنار. شناخت ضرورت حفاظت و صیانت از درختان و پوشش گیاهی در سرزمین گرم و خشک ایران سابقه بسیار طولانی دارد . _ قیمت زمین در تهران

  باغ‌ها از دیرباز در روان اجتماعی ایرانیان مورد احترام بوده‌اند و نقش آن‌ها در آیین‌های زرتشتی نشان داده می‌شود و همچنان در فرهنگ مدرن ایرانی، مرکزیت خود را حفظ کرده‌اند . کلمه انگلیسی paradise ریشه در pairidaeza دارد که یک کلمه پارسی باستان است که در اصل نشان دهنده باغ محصور یا باغ محصور شده و کشت شده است .

  ذخیره شکار بسیاری از فضاهای باغ تهران در طول دوره‌های گسترش سریع کاهش یافتند، فقدانی که توسط چالش‌های زیست‌محیطی فزاینده شهر بر آن تاکید شد.

  در حالی که معماری خانه‌های حیاطی سنتی، زمانی برای بسیاری از فضاهای سبز شهر امکان‌پذیر بود، تغییر به سمت آپارتمان‌نشینی همراه با افزایش قیمت زمین و آب و افزایش تراکم جمعیت، کشت فضاهای سبز خصوصی را چالش‌برانگیزتر کرده است.

  تلاش‌های شهرداری برای کاشت درخت و ایجاد پارک‌های بیشتر مورد حمایت سازمان ملل متحد قرار گرفت که در کنفرانس Habitat II در سال 1996 تهران را به عنوان یکی از بهترین شهرهای جهان معرفی کرد. _ قیمت آپارتمان در تهران

  اوضاع سلامت در تهران

  مراقبت‌های بهداشتی عمدتاً توسط کلینیک‌ها و بیمارستان‌های خصوصی ارائه می‌شود، اگرچه شبکه‌های مراقبت بهداشتی تحت حمایت دولت – از جمله بیمارستان‌ها، آزمایشگاه‌ها، داروخانه‌ها و مراکز توانبخشی- نیز وجود دارند. با این حال، سیستم های بیمه برای حمایت از ارائه مراقبت های بهداشتی خصوصی وجود ندارد.

  در آغاز قرن بیست و یکم، تلاش برای آموزش پزشکان منجر به تعداد زیادی پزشک در شهر شد. در مجموع، استان تهران بیش از دو برابر سایر استان های ایران پزشک دارد.

  وضعیت تحصیل در تهران

  آموزش ابتدایی و متوسطه عمدتاً توسط دولت ارائه می شود، اگرچه برخی مدارس خصوصی نیز وجود دارد. روند نزولی در رشد جمعیت در پایان قرن بیستم منجر به مازاد ظرفیت تحصیلی شد. ورود به دانشگاه ها از طریق آزمون سراسری کاملا رقابتی انجام می شود. _ آپارتمان در تهران

  وضعیت تحصیل در تهران و قیمت خانه و سوئیت و خوابگاه

  تلاش قرن نوزدهم برای مدرنیزاسیون منجر به تأسیس دارالفنون در سال 1851 شد، موسسه فناوری که عمدتاً توسط مربیان اتریشی و فرانسوی تدریس می شد.

  دانشگاه تهران در سال 1934 تأسیس شد. دانشگاه‌های مدرن دیگری مانند دانشگاه صنعتی امیرکبیر (1958)، دانشگاه شهید بهشتی (1960) و دانشگاه صنعتی شریف (1965) به دنبال آن بودند.

  تعدادی موسسات آموزش عالی کوچکتر با بودجه خصوصی تأسیس شد که همه آنها پس از انقلاب ایران ملی شده و در دانشگاه های بزرگتر گرد هم آمدند. تعدادی از دانشگاه های خصوصی مانند دانشگاه آزاد اسلامی (1982) نیز تأسیس شد.

  زندگی فرهنگی در تهران

  اگرچه این شهر محل ملاقات بسیاری از گروه‌های قومی و زبانی است، اما فرهنگ و زبان فارسی و همچنین شاخه شیعی اسلام که اکثریت مردم با آن همذات پنداری می‌کنند، بر آن حاکم است. انقلاب ایران تأثیر فرهنگی متمایزی داشت و اشکال خاصی از بیان را محدود کرد و در عین حال دیگران را پرورش داد.

  در این چارچوب، هنرهای سنتی مانند خوشنویسی و موسیقی با بسیاری از مؤسسات آموزشی و گالری‌ها، احیاء شده است. در کنار مراکز سنتی‌تر فعالیت‌های فرهنگی، تعدادی باشگاه جوانان، مراکز فرهنگی، و کتابخانه‌ها برای پاسخگویی به جمعیت جوان شهری تأسیس شدند. _ خرید زمین در تهران

  تهران نقش برجسته ای در هنر دارد. ارکستر سمفونیک تهران هم در داخل و هم برای تماشاگران بین المللی در خارج از کشور اجرا داشته است و جشنواره بین المللی تئاتر فجر هر ساله در تهران برگزار می شود. تعدادی از موزه های بزرگ ، همچنین در شهر، در طیف وسیعی از موضوعات تخصص دارند. موزه ملی ایران متخصص میراث باستانی ایران است.

  موزه فرش ایران شاهکارهای این هنر ملی را به نمایش می‌گذارد و موزه هنرهای معاصر تهران آثاری از تعدادی از هنرمندان بزرگ بین‌المللی را در خود جای داده است.

  صنعت سینمای ایران ، مستقر در تهران، به دلیل مکتب جدید رئالیستی سینما و فیلم‌های برنده جوایزش در سطح بین‌المللی شناخته شده است.

  اینترنت _در میان جوانان تهرانی، که از لاگ‌های وب ( وبلاگ‌ها ) برای شبکه‌های اجتماعی استفاده می‌کنند، و در میان گروه‌های سیاسی و جامعه مدنی که وب‌سایت‌هایی را برای برقراری ارتباط اخبار و تفسیر تولید می‌کنند، بسیار محبوب است.

  اجاره و خرید و فروش آپارتمان ، خانه ، زمین در تهران

  از ویژگی های غذاهای ایرانی استفاده از لیموترش و زعفران ، ترکیب گوشت با میوه ها و آجیل ، طرز پخت بی نظیر برنج و مهمان نوازی ایرانی است.

  غذا به طرز ماهرانه ای تند، از نظر طعم و ظاهر لطیف است و معمولاً تند یا تند نیست. بسیاری از دستور العمل ها به دوران باستان باز می گردد.

  ارتباطات تاریخی ایران به تبادل مواد، طعم‌ها، بافت‌ها و سبک‌ها با فرهنگ‌های مختلف از منطقه دریای مدیترانه تا چین کمک کرده است ، که برخی از آنها امروزه این تأثیرات را حفظ کرده‌اند. _ بهترین سایت فروش خانه و آپارتمان در تهران

  سقوط سلطنت و جو سیاسی داغ انقلاب در اواخر دهه 1970 منجر به گسترش رسانه های جدید شد و بسیاری از روزنامه ها و مجلات جدید آزادانه فعالیت کردند.

  اینها در نتیجه جنگ و مبارزه سیاسی بین جناح های مختلف تحت فشار قرار گرفتند. علیرغم توقیف بسیاری از روزنامه های اصلاح طلب در سال 2000، تقاضای عمومی برای مطبوعات آزاد همچنان قوی بود. شبکه های رادیویی و تلویزیونی توسط دولت اداره می شوند .

  برج آزادی

  تهران شهری مدرن و پر جنب و جوش است. خط افق آن تحت تسلط کوه های پوشیده از برف و انبوهی از ساختمان های بلند است که در بالای آن قرار دارند.برج میلاد (برج میلاد); این برج در اوایل قرن بیست و یکم تکمیل شد و 1427 فوت (435 متر) بالاتر از شهر قرار گرفت.

  برج آزادی که در سال 1971 تکمیل شد، در ورودی غربی شهر از بازدیدکنندگان استقبال می کند. برای کسانی که به دنبال لذت بردن از زیبایی های طبیعی تهران هستند، پل عابر پیاده طبیعات که در سال 2014 تکمیل شد، دو پارک عمومی را به هم متصل می کند و منظره سبز خود را ارائه می دهد.

  معماری تهران التقاطی است. در حالی که بسیاری از ساختمان‌ها بازتاب سبک مدرنیستی بین‌المللی هستند، برخی دیگر سبک‌های پست مدرن، نئوکلاسیک و سنتی ایرانی را نشان می‌دهند.

  شور و نشاط تهران با جمعیت زیادی از جوانان، مراکز خرید متعدد، خیابان های تجاری و فست فودها، شبکه گسترده بزرگراه ها و میادین عمومی شلوغ مشخص شده است.

  این شهر سنت را با مدرنیته و تصاویر مذهبی را با سبک زندگی سکولار آمیخته است ، همانطور که در تابلوهای بزرگ کنار جاده‌ای که نمادهای مذهبی انقلابی را در کنار تبلیغات کالاهای مصرفی نشان می‌دهند، مشهود است. ( خرید و فروش آپارتمان در تهران )

  تاریخچه تهران و خواستگاه شهر تهران

  اولین باری که تهران در گزارش های تاریخی ذکر شده است در وقایع نگاری قرن یازدهم است که در آن به عنوان یک روستای کوچک در شمال توصیف شده است.ری (ری). بقایای باستان‌شناسی از شهر ری، که زمانی به نام راغه شناخته می‌شد و شهر بزرگی در طول تاریخ بود، نشانه‌هایی از استقرار در این مکان را تا 6000 سال قبل از میلاد نشان می‌دهد .‌( فروش زمین در تهران )

  ری که اغلب به عنوان سلف تهران در نظر گرفته می شود ، در قرن یازدهم به پایتخت امپراتوری سلجوقی تبدیل شد، اما بعداً با درگیری های جناحی بین محله های مختلف و حمله مغول در سال 1220 کاهش یافت.

  اگرچه در سال های بعد ری همچنان به عنوان یک مرکز مهم برای خدمت می کرد. مزیت استراتژیک در جریان لشکرکشی های مختلف در سراسر فلات ایران، اهمیت آن به عنوان یک شهر از بین رفت. ری که اکنون در حومه تهران است، به خاطر زیارتگاه های مذهبی اش شهرت دارد. ( اجاره آپارتمان در تهران )

  توسعه اولیه

  در قرن سیزدهم، تهران یک شهر بازار پر رونق بود که به خاطر انارهایش، 12 محله رقیب با خانه‌های زیرزمینی‌شان که توسط دسته‌ای از درختان احاطه شده بودند، و سرپیچی از دولت شهرت داشت.

  روی گونزالس د کلاویخو ، دیپلمات اسپانیایی و بازدیدکننده اوایل قرن پانزدهم از تهران، در سال 1404 آن را بسیار بزرگ و بدون دیوار شهر توصیف کرد – محلی لذت بخش و مجهز. موقعیت استراتژیک و باغ‌های آن باعث جذب شاه صفوی طحماس اول شد که در سال 1554 یک بازار و یک دیوار شهری مربع شکل با چهار دروازه ساخت.

  بعدها پادشاهان صفوی ساختمان‌های بیشتری از جمله یک ارگ را اضافه کردند و اهمیت تهران با تبدیل شدن به یک پادگان افزایش یافت. مرکز تجارت و پایتخت منطقه ای.

  رشد یک سرمایه

  در سال 1786 تهران مقر آغا محمدخان ، بنیانگذار سلسله قاجار شد.، که شهر را به دلیل نزدیکی به مناطق قبیله ای سنتی خود و به دلیل دوری از پایتخت های سابق که هنوز توسط نخبگان وفادار به حاکمان قبلی ساکن بودند، ترجیح می داد. جمعیت شهر توسط درباریان و سربازان افزایش یافت که سپس افراد بیشتری را به خود جذب کردند و متعاقباً باعث توسعه تجارت و صنعت شدند.

  پس از سال 1796 جمعیت آن بیش از سه برابر شد و در کمتر از یک دهه به 50000 نفر رسید. در اواسط قرن نوزدهم، محله‌های مسکونی، ارگ محصور شده، بازار مسقف، و دو نقطه کانونی شهر، میدان سیتادل و میدان بازار گیاهان دارویی را احاطه کرده بودند.

  تهران به‌عنوان مرکز اداری امپراتوری متشکل از مجموعه‌ای از استان‌های بهم پیوسته با اقتصادهای کشاورزی بسته و عمدتاً خودکفا و جوامع چند قومیتی، کنترل محدودی را اعمال کرد .

  در آغاز قرن نوزدهم، برخی از سرزمین‌های ایران به دست امپراتوری‌های روبه‌روی روسیه و بریتانیا گم شد که با تسلط بر بازار داخلی ، رفتار ترجیحی را برای محصولات و بازرگانان خود تضمین کردند .

  محصولات صادراتی جایگزین محصولات معیشتی شد و ایران به عنوان یک کشور پیرامونی وارد سیستم جهانی جدید اقتصادهای سرمایه داری شد.شریک، صادرات مواد اولیه و واردات کالاهای تولیدی.

  در اواخر قرن نوزدهم، یک برنامه عمده مدرنیزاسیون پایتخت را متحول کرد، منطقه شهری را چندین برابر اندازه آن بزرگ کرد، دیوارها و دروازه‌های جدید و همچنین مؤسسات، ساختمان‌ها، خیابان‌ها و محله‌های جدید ساخت. ساختار شهری جدید منجر به تقسیم شمال-جنوب شد که ثروتمندان را از فقرا و مدرن را از سنتی جدا کرد و شخصیت جدیدی را برای شهر ایجاد کرد.

  با پیشرفت قرن نوزدهم، ایران از کاهش جمعیت، فقر و زوال اقتصادی رنج می برد، در حالی که شهرها رشد می کردند و جامعه طبقه بندی می شد. در پایان قرن، تهران در آستانه یک دوره متلاطم درگیری اجتماعی و آشفتگی انقلابی قرار داشت.

  انقلاب مشروطه (1906)

  چالش های اقتصادی و سیاسی قدرت های اروپایی در اوایل دهه 1830 باعث اعتراضات مردمی، اصلاحات و برنامه های نوسازی شده بود. اصلاحات تا حدودی به دلیل قدرت خودسرانه پادشاه با مشکل مواجه شد.

  رهبران مذهبی، کارگران، اصلاح‌طلبان لیبرال، دانشجویان، اعضای انجمن مخفی، تجار و بازرگانان گرد هم آمدند.انقلاب مشروطه در سال 1906 برای مبارزه با فشارهای خارجی و یک دولت ضعیف در تلاش برای جایگزینی حکومت خودسرانه با حاکمیت قانون .

  تهران و سایر شهرهای بزرگ محل اصلی این انقلاب بودند که منجر به تأسیس قانون اساسی و مجلس شد. اما افول اقتصادی و جنگ جهانی اول ، اثربخشی انقلاب و نهادهای جدید آن را محدود کرد.

  تهران در زمان رضا شاه

  رضا شاه پهلوی در پی کودتای 1921، سلسله پهلوی را تأسیس کرد (79-1925). رضاشاه به سرعت قدرت خود را تثبیت کرد و با ایجاد نیروهای مسلح جدید و سیستم جدید حمایت از دربار و با سازماندهی مجدد بوروکراسی در صدد متمرکز ساختن دولت برآمد .

  در حالی که دادگاه به مکانی برای ثروتمندان، زمین‌داران و کسانی که با نخبگان نظامی در ارتباط بودند، تبدیل شد، رشد طبقات متوسط ​​شهری به نوبه خود توسط نیروهای مسلح و بوروکراسی دولتی سرچشمه می‌گرفت.

  دولت در انتخابات دستکاری کرد و احزاب مخالف و رهبران مذهبی را سرکوب کرد. این کشور با ترویج صنعتی شدن، ایجاد انحصار بر بسیاری از کالاها و افزایش حق امتیاز از صنعت نفت که توسط شرکت نفت انگلیس و ایران (اکنون) اداره می شود، به طور فزاینده ای در اقتصاد مداخله کرد.بریتیش پترولیوم ).

  برای ادغام استان های تکه تکه شده در یک فضای ملی واحد، شبکه های حمل و نقل در سراسر کشور توسعه یافت.

  تاریخ کشور از کاستی‌های بوروکراتیک ، نزاع‌های قبیله‌ای، و رهبران مذهبی تأثیرگذار و ماهیت ناهمگون جامعه با تأکید بر همگونی قومی و فرهنگی و همنوایی سیاسی جایگزین می‌شد. در دهه 1930، تهران تحت یک برنامه تحول بنیادین قرار گرفت تا نماد این تغییر باشد.

  کاخ های سلطنتی جدید و محوطه سلطنتی قدیمی ساخته شد تکه تکه شد و توسط یک محله دولتی جدید جایگزین شد. دیوارها و دروازه‌های شهر پایین کشیده شد و شبکه‌ای از خیابان‌های عریض بافت شهری را قطع کرد و ماتریس شهری باز و یکنواخت ایجاد کرد.

  و حرکت وسایل نقلیه و حمل و نقل کالا را آسان کرد. این امر زمینه جدیدی را برای رشد شهر در همه جهات و برای تعریف شخصیت جدید آن ایجاد کرد.

  تهران در زمان محمدرضا شاه

  در طول جنگ جهانی دوم ، همدردی رضا شاه با آلمان منجر به اشغال کشور توسط متفقین در سال 1941 و کناره گیری وی به نفع پسرش شد.محمدرضا شاه .

  در سال 1943 استقلال ایران در کنفرانس تهران ، نشستی بین رهبران متفقین به نمایندگی از ایالات متحده ، بریتانیا و اتحاد جماهیر شوروی تضمین شد .

  در نتیجه برکناری رضاشاه و تأثیر جنگ جهانی دوم و پیامدهای آن، سرکوب سیاسی کاهش یافت و امکان احیای مطبوعات آزاد، اتحادیه‌های کارگری و احزاب سیاسی متخاصم را فراهم کرد که با هم از طریق تظاهرات گسترده شهر را متحول کردند. و فعالیت های سیاسی در سال 1951محمد مصدق حمایت مجلس را در ملی کردن صنعت نفت جلب کرد .

  افزایش قدرت نخست وزیر، شاه را تهدید می کرد و در تلاشی ناموفق برای محدود کردن قدرت مصدق، خود شاه توسط حامیان نخست وزیر از کشور رانده شد . در پی محاصره اقتصادی بین المللی، دولت مصدق با کودتای تحت حمایت ایالات متحده در سال 1953 به نفع شاه که به قدرت بازگردانده شد، فروپاشید.

  در طول جنگ سرد ، شاه پایه و اساس یک دیکتاتوری سلطنتی را با سرکوب مخالفان، گسترش ارتش و ایجاد پلیس مخفی به مدت 25 سال پایه گذاری کرد .

  یک محرک صنعتی‌سازی شروع به تشویق سرمایه‌گذاری خصوصی برای صنایع جایگزین وارداتی کرد که عمدتاً در اطراف مراکزی مانند تهران، اصفهان و تبریز رشد کردند .

  تحت فشار اقتصادی و بین‌المللی، تهران در اوایل دهه 1960 از بحران اقتصادی رنج می‌برد، اما شاهد مقداری باز بودن سیاسی و همچنین ریشه‌های سیاست اصلاحات ارضی بود .

  اصلاحات ارضی موضوعی بود که در قلب آن قرار داشتانقلاب سفید (1963). سلسله اصلاحات گسترده شاه – که به دلیل اجرای بدون خونریزی آنها “سفید” نامیده می شود – زمین های کشاورزی را از زمینداران بزرگ فئودال به کشاورزان مشترک تقسیم کرد و جنگل ها و مراتع را ملی کرد.

  انقلاب سفید همچنین به زنان حقوق جدیدی از جمله حق رای داد. این برنامه‌ها با شورش‌های گسترده‌ای به رهبری رهبران مذهبی و بازرگانان بازار مواجه شد که نشان می‌دهد تمرینی برای انقلابی است که 15 سال بعد اتفاق می‌افتد. درآمدهای نفتی به‌ویژه پس از سال 1973 به میزان قابل‌توجهی افزایش یافت و تا سال 1977 بیشترین درآمد ارزی کشور را به خود اختصاص داد.

  رونق نفت، صنعتی‌سازی، مدرن‌سازی و صنعت ساخت و ساز به افزایش جمعیت شهر به بیش از چهار میلیون نفر در اواخر دهه 1970 کمک کرد.

  تهران با بزرگراه‌های جدید، ساختمان‌های بلند و شهرهای بزرگ اقماری چهره جدیدی پیدا کرد. این شاید پررونق ترین دوره در تاریخ شهر بود، اما در عین حال شکاف اجتماعی و سرکوب سیاسی تشدید شد.

  حساب کاربری
  پلن اقتصادی
  ثبت آگـهی
  آگهی نقشه
  اپ موبایل