آگهی پیدا نشد

فرمانیه

فرمانیه و تمامی آگهی های زمین، آپارتمان، خانه مسکونی ثبت شده از فرمانیه در استان تهران. با ثبت آگهی املاک خود در فرمانیه ، سرعت فروش و اجاره املاک خود را چند برابر خواهید کرد.

فروش و اجاره و خرید خانه ، آپارتمان و زمین در فرمانیه
فروش و اجاره و خرید خانه ، آپارتمان و زمین در فرمانیه

زمین ، خانه و آپارتمان در فرمانیه

فرمانیه ( به انگلیسی Farmaniye ) محله ای ثروتمند است که در شمال تهران بزرگ در ناحیه شمیران واقع شده است . در شهرستان شمیرانات و همچنین منطقه یک شهرداری تهران قرار دارد . فرمانیه یکی از، اگر نگوییم بالاترین نرخ درآمد خانوار در تهران را دارد ، زیرا خانه بسیاری از سفارتخانه ها ، اعیان و سرشناسان ایران است .

موقعیت فرمانیه (مشکی) در منطقه شماره یک شهرداری (خاکستری تیره) کلانشهر تهران

نام فرمانیه برگرفته از خانه فرمانفرمائیان یکی از خانه های اعیانی در دوره قاجاریه است که بیشتر زمین های این منطقه را در اختیار داشتند.

فرمانیه از شمال به نیاوران ، از غرب به دزاشیب، از شرق به خیابان پاسداران و از جنوب به بزرگراه صدر و چیذر همسایه است. خیابان اصلی محله خیابان فرمانیه نام دارد. انتهای غربی خیابان به منطقه دزاشیب و انتهای شرقی به دوربرگردان فرمانیه در تقاطع خیابان پاسداران شمالی منتهی می شود. نام رسمی خیابان فرمانیه پس از انقلاب، خیابان دکتر لواسانی است . با این حال، این نام به ندرت در عامیانه استفاده می شود. این خیابان حدود 7-8 کیلومتر امتداد دارد.

قیمت خانه ، آپارتمان و زمین در فرمانیه
قیمت خانه ، آپارتمان و زمین در فرمانیه

فروش و اجاره املاک در فرمانیه

فرمانیه در گذشته متعلق به خانه شاهزاده سلطنتی قاجاریه عبدالحسین میرزا فرمانفرما (که فرمانیه به نام وی نامگذاری شده است) بوده است. با گذشت سالها، املاک اصلی بین اعضای خانواده تقسیم شد و بخش هایی از آن به عموم مردم فروخته شد.

در چند دهه اخیر شاهد رشد تقریباً تب‌آمیزی در این منطقه بوده‌ایم که با ساخت بزرگراه صدر در امتداد لبه جنوبی منطقه تحریک شده است. امروزه برج های مسکونی و آسمان خراش های تجاری ، از جمله میدان بانکی کوه نور و مرکز خرید، بر خط افق فرمانیه غالب است . با این حال، منشأ حومه‌ای این منطقه در یک پارک محله کوچک منعکس شده است که میدان مرکزی را در تقاطع خیابان فرمانیه و خیابان دیباجی تزئین می‌کند .

دیدنی های قابل توجه:

  • باغ سفارت ایتالیا
  • سفارت هلند در ایران
  • سفارت نروژ در ایران
  • سفارت سوئد در ایران
  • گرده سفارت کره جنوبی
  • مدرسه ایتالیایی پیترو دلا واله
  • باشگاه فرمانیه
  • بیمارستان فرمانیه
  • گروه IRISL
  • سازمان بنادر و دریانوردی ایران

تحصیلات: مدرسه ایتالیایی پیترو دلا واله ، یک مدرسه بین المللی ایتالیایی وابسته به سفارت ایتالیا در تهران، در خیابان فرمانیه درست روبروی باغ سفارت ایتالیا قرار دارد.

صفحه اصلی
عضویت املاک
ثبت آگـهی
آگهی نقشه
اپ موبایل