• افزودن به علاقه‌مندی 247 بازدید55,000,000,000 تومان
 • افزودن به علاقه‌مندی 189 بازدید1,100,000,000 تومان
 • افزودن به علاقه‌مندی 135 بازدید3,500,000,000 تومان
 • افزودن به علاقه‌مندی 260 بازدید2,400,000,000 تومان
 • افزودن به علاقه‌مندی 78 بازدید4,400,000,000 تومان
 • افزودن به علاقه‌مندی 627 بازدید640,000,000 تومان
 • افزودن به علاقه‌مندی 161 بازدیدبرای قیمت تماس بگیرید.
 • افزودن به علاقه‌مندی 101 بازدید1,500,000,000 تومان
 • شیراز

  آپارتمان ، خانه ، زمین و اجاره ، فروش ، رهن و خرید در شهر شیراز و در استان فارس و شهرهای آن بهمراه قیمت و متراژ مناسب.

  فروش زمین ، خانه ، ویلا و آپارتمان در شیراز

  شیراز شهر شاعران و عشق و ادب و شراب و گلهاست و آب و هوای معتدل دارد. شهر شیراز به عنوان پایتخت فرهنگ ایرانیان و شهر باغ های ایرانی نامگذاری شده است. و یکی از بهترین شهرهای ایران برای مسافرت و متعاقباً خرید و فروش ویلا ، خانه مسکونی و آپارتمان است . همچنین این شهر ، مکانی مناسب جهت سرمایه گذاری و خرید زمین است . اجاره روزانه ویلا نیز در این شهر بسیار رونق دارد.

  در قرن نهم، شیراز پایتخت شراب ایران بود. شهر شیراز جایی است که از شکوه تمدن ایرانی و زیبایی باغ های پرتقال شگفت زده خواهید شد. ( فروش زمین ، خانه ، ویلا و آپارتمان در شیراز )

  شهر شیراز در چندین دوره پایتخت ایران بوده است و به همین دلیل جاذبه های تاریخی بیش از حد دارد. در تقویم ملی ایران، پنجم اردیبهشت ماه بهار، روز شیراز نامگذاری شده است. ( فروش زمین در شیراز )

  بازدید: پاسارگاد، تخت جمشید، نقش رستم، نقش رجب.

  پاسارگاد

  این سایت میراث جهانی یونسکو با قدمت 2500 ساله پایتخت ایران در دوران هخامنشیان بوده است. پاسارگاد مقبره کوروش پادشاه بزرگ ایران است که از هفت پلکان سنگی تشکیل شده است.

  هفت نشان دهنده عدد مقدس ایرانیان است. معماری پاسارگاد بسیار چشمگیر است. به دلیل سنگ های عظیم آن، مردم بر این باور بودند که پاسارگاد توسط سلیمان ساخته شده است. محوطه پاسارگاد شامل نقش برجسته انسان بالدار، تل تخت، کاخ شخصی کوروش، کاخ تماشاگران و زندان سلیمان است. ( فروش خانه در شیراز )

  پاسارگاد در 75 کیلومتری شمال شیراز و 50 کیلومتری شمال تخت جمشید است. از ساعت 8 صبح تا 19 می توانید به پاسارگاد مراجعه کنید. هزینه ورودی برای بازدیدکنندگان خارجی 500000 ریال است و بهترین زمان برای بازدید صبح است.

  پرسپولیس

  تخت جمشید با قدمت 3000 ساله پایتخت باشکوه امپراتوری هخامنشی بوده و 150 سال عمر کرده است. این محوطه باستانی از کاخ های باشکوه، نقش برجسته های چشمگیر و مقبره های زیبا تشکیل شده است. از کاخ آپادانا، کاخ 100 ستونی و دروازه همه ملل دیدن کنید. نقش برجسته ای که ارمنیان را در حال آوردن شراب معروف خود برای شاه در آپادانا نشان می دهد. ( فروش آپارتمان در شیراز )

  چشمگیرترین نقش برجسته ها در پلکان آپادانا هستند. هنگام بازدید از این مکان شگفت انگیز به نقش برجسته ها توجه کنید. نقش برجسته‌ها سربازان ایرانی را نشان می‌دهد که از گل‌های نیلوفر آبی محافظت می‌کنند و 23 هیئت هدایای خود را برای پادشاه هخامنشی می‌آورند. معروف ترین نقش برجسته ها در ورودی کاخ آپادانا، نماد نوروز و حلقه ای با بال در کاخ تاچارا است. پرسپولیس همچنان شکوه خود را حفظ کرده است. متأسفانه این مکان باشکوه توسط اسکندر سوخت و غارت شد. ( فروش زمین در شیراز )

  تخت جمشید در 60 کیلومتری شمال شرقی شیراز قرار گرفته است. این سایت از ساعت 8 صبح تا 18 و موزه تخت جمشید از ساعت 8 صبح تا 19 باز است. هزینه ورودی برای بازدیدکنندگان خارجی 500000 ریال است. ( قیمت زمین ، خانه ، ویلا و آپارتمان در شیراز )

  موزه تخت جمشید در مجموعه تخت جمشید قرار دارد. ساختمان موزه قدیمی ترین بنای ایران است که بازسازی و وقف موزه شده است. حدود 2500 سال پیش در زمان هخامنشیان ساخته شد. پای مجسمه مرمری و قسمتی از پرده جلیقه‌ای که در محوطه تخت جمشید کشف شده است را می‌توانید در این موزه ببینید. ( فروش ویلا در شیراز )

  بخور : غذاهای سنتی ایرانی

  اگر گرسنه هستید و به دنبال رستورانی هستید که غذاهای لذیذ سرو کند، رستوران لانه طاووس را پیشنهاد می کنیم. بهترین رستوران در مسیر نقش رستم است. در حدود شش کیلومتری شمال تخت جمشید، سه کیلومتری جنوب نقش رستم قرار دارد و تا نقش رستم حدود ده دقیقه طول می کشد. می توانید انواع غذاهای ایرانی مانند کباب را در مکانی آرام و زیبا امتحان کنید. (خرید و فروش و اجاره خانه ، ویلا و آپارتمان و زمین در شیراز )

  نقش رستم

  بازدید از نقش برجسته های رستم و رجب بخشی از سفر شما به تخت جمشید است. در صخره های نقش رستم چهار مقبره صخره ای عظیم وجود دارد که از جمله آنها آرامگاه داریوش بزرگ است. کعبه زرتشت به معنای مکعب زرتشت در مقابل آرامگاه داریوش بزرگ قرار دارد.

  آن را آتشکده یا خزانه می دانستند. نقش رستم شامل نقش برجسته های شگفت انگیز بسیاری است که خوشبختانه بسیاری از آنها آسیبی ندیده اند. بهترین آنها نقش برجسته آناهیتا، الهه زن ایرانی است. همچنین نقش رستم شامل نقش برجسته های فراوانی است که نشان دهنده پیروزی شاهان ساسانی بر رومیان است. نقش رستم در شش کیلومتری شمال غربی تخت جمشید قرار دارد. از ساعت هشت صبح تا 19 عصر باز است و ورودیه آن 200000 ریال می باشد.( اجاره خانه ، ویلا و آپارتمان در شیراز )

  نقش رجب نقش برجسته های نقش رجب نشان دهنده دوران پادشاهان ساسانی است و ارزش بازدید دارد. پرسپولیس، نقش رستم و نقش رجب خیلی به هم نزدیک هستند. برای دیدن همه آنها پیاده روی لازم است. اما در تابستان به آنجا نروید زیرا شیراز تابستان گرمی دارد. گردشگران می توانند از ساعت 8 صبح تا 18 بعد از ظهر از نقش رجب بازدید کنند و هزینه ورودی آن 80000 ریال است. ( اجاره روزانه خانه ، ویلا و آپارتمان در شیراز )

  بازدید: مسجد نصیرالملک، مجموعه وکیل، سرای مشیر، حرم مطهر شاه چراغ، ارگ کریمخان، باغ ارم

  مسجد نصیرالملک

  مسجد نصیرالملک یکی از زیباترین و پر عکس‌ترین آثار معماری در جنوب ایران است. به دلیل کاشی کاری های رنگی آن، مسجد صورتی نامیده شده است. بهترین زمان برای بازدید از مسجد نصیرالملک، صبح زود است که خورشید در شیشه های رنگی، ستون های کنده کاری شده و فایانس های پلی کروم نمازخانه زمستانی جاری است. بنابراین، اگر نمی خواهید این منظره خیره کننده و بی نظیر را از دست بدهید، صبح زود از خواب بیدار شوید و بین ساعت 8 صبح تا 10 صبح از آنجا دیدن کنید. در خیابان لطفعلیخان قرار دارد و به مکان های معروف و گردشگری مانند بازار وکیل، نارنجستان قوام و حرم شاهچراغ نزدیک است.. مسجد نصیرالملک از ساعت 8 صبح تا 13 و از 15 تا 19 باز است. هزینه ورودی مسجد نصیرالملک برای بازدیدکنندگان خارجی حدود 500000 ریال است. ( فروش زمین و خانه در شیراز )

  بازار وکیل

  بازدید از مجموعه وکیل به نیم روز در خیابان لطفعلیخان زند، خیابان طالقانی نیازمند است. این بازار 400 ساله واقع در خیابان زند مملو از فرصت های عکاسی است. در یکی از معروف ترین بازارهای شیراز و ایران قدم بزنید. بازار وکیل با معماری منحصر به فردش مکانی عالی برای لذت بردن از بعد از ظهر است. بازار وکیل با بیش از 200 فروشگاه، مکانی عالی برای خرید فرش ایرانی و سایر سوغات است. ( سایت فروش زمین ، خانه ، ویلا و آپارتمان در شیراز )

  مسجد وکیل

  مسجد باشکوه وکیل در غرب بازار وکیل و در مجاورت حمام وکیل قرار دارد که دارای 48 ستون کنده کاری شده و کاشی کاری های زرد و سبز با جزئیات در سردر آن است. منبر مرمری زیبا از دیگر جاذبه های این مسجد زیباست. بر اساس برخی کتب تاریخی، این منبر مرمری به دستور کریم خان زند از آذربایجان حمل شده است.

  مسجد وکیل از ساعت 8:30 الی 19 باز است و ورودیه بازدیدکنندگان خارجی 150000 ریال می باشد. ( بهترین سایت خرید و فروش زمین ، خانه ، ویلا و آپارتمان در شیراز )

  حمام وکیل

  حمام وکیل هم موزه است و هم حمام. می توانید تصور کنید که یک حمام ایرانی چگونه خواهد بود. مجسمه هایی را می بینید که ایرانیان را در حال حمام سنتی نشان می دهد. این مجسمه‌ها می‌توانند حمام سنتی ایرانی را به خوبی بازآفرینی کنند، مانند اینکه ساعت‌ها در حمام صرف غذا خوردن، غیبت کردن و وقت گذرانی می‌کردند. حمام شیراز دارای تزئینات زیبایی در سقف خود است که ارزش دیدن را دارد. حمام وکیل از ساعت 8 صبح الی 19 باز است و ورودی آنبرای بازدیدکنندگان خارجی 300000 ریال می باشد. ( فروش زمین ، خانه ، ویلا و آپارتمان در شیراز )

  بخورید : چوگان شیرازی، کلام پلو، غذاهای سنتی شیرازی

  اگر به دنبال غذاهای محلی لذیذ هستید، رستوران وکیل بهترین انتخاب است. یکی از مزیت های این رستوران این است که می توانید به سایت معروف و توریستی دسترسی پیدا کنید. به عنوان مثال، می توانید از کل مجموعه وکیل دیدن کنید و سپس از غذاهای لذیذ محلی آنجا لذت ببرید. پیشنهاد می کنیم پولو شیرازی و کلام پلو را که از برنج و کلم تشکیل شده است امتحان کنید. رستوران وکیل علاوه بر غذاهای محلی لذیذ، بسیار مرتب است و طراحی داخلی زیبایی دارد و بسیار مقرون به صرفه است.

  سرای مشیر

  سرای مشیر یکی از قدیمی ترین بازارهای شیراز است که در دوره قاجاریه در جنوب شرقی بازار وکیل ساخته شده است. معماری سرای مشیر همان بازار وکیل است. استخری زیبا و بزرگ در وسط حیاط وجود دارد که چشم بازدیدکنندگان را خیره می کند. این حیاط با درختان زیبای ارتدوکس خود فضای دل انگیزی را در داخل بازار ایجاد کرده است.

  شهر ارگ کریم خان

  شیراز پایتخت ایران بوده است که این مکان و بسیاری از جاذبه های دیگر به دستور کریم خان زند ساخته شده است. بازدید از ارگ حدود دو ساعت طول خواهد کشید. جاذبه های جذابی در داخل قلعه و حیاطی پر از درختان مرکبات و کاشی کاری های جذابی وجود دارد که نبرد رستم و دیو سفید شاهنامه را نشان می دهد. ارگ شامل موزه ای با مجسمه های دوره زند می باشد.

  ارگ کریم خان در میدان شهدا در خیابان هجرت قرار دارد. ارگ کریم خان از ساعت 8 صبح تا 8 شب باز است و ورودی برای بازدیدکنندگان خارجی 500000 ریال است.

  باغ ارم باغ ارم یکی از جذاب ترین و محبوب ترین باغ های ایرانی در ایران است. این باغ که در فهرست یونسکو ثبت شده است، دارای درختان سرو، استخر، و یک قصر زیبا با معماری افسانه‌ای است. کاخ برای عموم باز نیست. بهترین زمان برای بازدید از باغ ارم و احتمالاً شیراز، اردیبهشت و فروردین است که باغ پر از گل است. از فروردین تا اردیبهشت، باغ ارم از ساعت 8 صبح تا 8 شب پذیرای بازدیدکنندگان است. باغ ارم در فصل پاییز و زمستان از ساعت 8 صبح تا 13 و از 14 تا 17 باز است. هزینه ورودی 500000 ریال می باشد.

  آرامگاه حافظ

  احتمالاً به‌عنوان یکی از مشهورترین شاعران ایران شناخته می‌شود و آرامگاه او اصلی‌ترین جاذبه برای علاقه‌مندان به حافظ است. ایرانیان بر این باورند که حافظ می تواند آینده را پیش بینی کند، بنابراین ممکن است ایرانیان و عاشقان زیادی را در حال اجرای فال حافظ ببینید. اشعار او درباره عشق، آزادی و خداست. ایرانیان معتقدند هر خانه ای باید دو چیز داشته باشد: یک قرآن و مجموعه ای از آثار حافظ. کافی شاپ در حافظیه وجود دارد که می توانید در آن از نوشیدن چای لذت ببرید. یک کتابفروشی هم هست که اشعار حافظ را می فروشد. در صورت امکان در اواخر بعد از ظهر از حافظیه دیدن کنید. حافظیه در بعدازظهر مکانی دوست داشتنی و آرام به نظر می رسد. آرامگاه حافظ در فصل بهار و تابستان از ساعت 8 صبح تا 22 و در پاییز و زمستان از ساعت 8 صبح تا 21 باز است. ورودی آن 500.000 استIRR حافظیه در جنوب دروازه قرآن در شمال شرقی شهر شیراز قرار دارد.

  ترجمه یکی از معروف ترین اشعار حافظ:

  هو! ای ساکی بگذر و کاسه عشق به خدا را تقدیم کن

  برای عشق در ابتدا آسان به نظر می رسید اما مشکلات پیش آمده است.

  آرامگاه سعدی

  به راحتی می توانید با تاکسی از حافظیه به سمت آرامگاه سعدی بروید . حدود 100000 ریال است. اطراف مقبره توسط یک باغ زیبا پر از گل احاطه شده است. معماری آرامگاه سعدی بی نظیر است که با سنگ های مرمر و باطله های زیبای لاجوردی طراحی شده است. جلوی ساختمان استخری وجود دارد، مردم معتقدند اگر در آن سکه بیندازند آرزوهایشان برآورده می شود. تصویری از مقبره سعدی چاپ شده بر روی پول ایرانیان 100000 ریال. آرامگاه سعدی در ایام نوروز بسیار شلوغ است، اما در اوایل صبح و بعد از ظهر کمتر ازدحام می کند. ورودیه 500000 تومان IRR برای بازدیدکنندگان خارجی آرامگاه سعدی در بهار و تابستان از ساعت 8 صبح تا 22 و در پاییز و زمستان از ساعت 8 تا 20 باز است. آرامگاه سعدی در شمال شرقی شهر شیراز، خیابان بوستان و نزدیک دلگشا گرادن قرار دارد.

  فالوده شیرازی

  فالوده یک دسر سرد ایرانی است که شامل رشته های نازک در شربت نیمه منجمد شکر و گلاب است. لذیذترین و مرغوب ترین آن را در شیراز می توانید بخورید. پیشنهاد می کنیم فالوده را در بستنی فروشی کلبه امتحان کنید زیرا نزدیک آرامگاه سعدی است.

  خانه قوام

  خانه قوام یک باغ ایرانی کوچک پر از درختان نارنج در شهر شیراز است که به خاطر سقف آینه کاری زیبای آن شهرت دارد. خانه قوام با سقف های چوبی و نقاشی های ظریف طراحی شده است. دیوارها دارای کاشی‌هایی به رنگ صورتی، زرد و سبز است که زنان ایرانی، نبردها و گل‌ها را به تصویر می‌کشد. خانه قوام متعلق به قوام الملک از خانواده ثروتمند شیرازی بود. خانه قوام در فصل بهار و تابستان از ساعت 8 صبح تا 20 و در فصل پاییز و زمستان از ساعت 8 الی 18 پذیرای بازدیدکنندگان است. هزینه ورودی 200000 ریال می باشد.

  همچنین یک فروشگاه هدیه در زیرزمین آن وجود دارد که نقاشی های مینیاتوری و سایر صنایع دستی را با قیمت های عالی می فروشد. نارنجستان قوام در خیابان لطف علی خان زند واقع شده است. نارنجستان قوام، حرم شاهچراغ و مسجد نصیرالملک همگی در اطراف خیابان لطف علی خان زند قرار دارند. می توانید در نیم روز از آنها دیدن کنید.

  آستان مقدس شاهچراغ

  حرم مطهر شاه چراغ در کنار میدان احمدی شیراز قرار دارد. میر سید احمد (معروف به شاه چراغ) فرزند امام موسی کاظم (ع) و برادر امام رضا (ع) مدفون در حرم شاهچراغ است. گنبد کاشی‌کاری‌شده آبی و مناره‌های خیره‌کننده با نوک طلا، زمینه‌ای باشکوه را برای آیین‌های شیعی در این مرکز زیارتی مورد احترام تشکیل می‌دهند. حرم دارای گنبد پیازی معمولی شیرازی، آینه کاری پیچیده و چهار ستون چوبی باریک است که نسبت‌های تقریباً عالی دارند. بازدیدکنندگان می توانند وارد حیاط وسط مجموعه شده و با احتیاط عکس بگیرند، اما ورود به حرم برای غیر مسلمانان در زمان نگارش این مقاله مجاز نیست. خانم ها باید در داخل مجموعه حرم چادر بپوشند. چادر (لباس زنانه اسلامی) به صورت رایگان در ورودی بانوان موجود است.

  حساب کاربری
  پلن اقتصادی
  ثبت آگـهی
  آگهی نقشه
  اپ موبایل