• افزودن به علاقه‌مندی 154 بازدید6,000,000,000 تومان
 • ایلام

  املاک ثبت شده در ایلام. خرید و فروش و رهن و اجاره آپارتمان، خانه، زمین و املاک تجاری و اداری با متراژ و قیمت مناسب در شهرهای مختلف ایلام

  املاک ثبت شده در ایلام. خرید و فروش و اجاره آپارتمان، خانه، زمین در شهرهای مختلف ایلام
  خرید و فروش و اجاره آپارتمان، خانه، زمین در شهرهای مختلف ایلام

  درباره شهر ایلام

  ایلام شهری و مرکز استان ایلام در ایران است . این شهر سومین شهر بزرگ کردنشین ایران است و مردم آن اکثراً شیعه هستند . بر اساس سرشماری سال ۲۰۱۱، جمعیت آن ۲۱۳۵۷۹ نفر و ۵۲۴۷۴ خانوار بوده است. رشته کوه کبیر کوه در شرق این شهر قرار دارد. از غرب با عراق هم مرز است . جمعیت این شهر از کردهاست و به کردی جنوبی صحبت می کنند.

  ایلام در منطقه سردسیر کوهستانی ایران در ارتفاع 1319 متری (4330 فوت) از سطح متوسط ​​دریا واقع شده است. در غرب ایران در عرض جغرافیایی 33 درجه و 38 دقیقه شمالی و طول جغرافیایی 46 درجه و 26 دقیقه شرقی واقع شده است.

  ایلام شهری در و مرکز استان ایلام ایران و سومین شهر بزرگ کردنشین ایران است.

  رشته کوه کبیر کوه در شرق این شهر قرار دارد. از غرب با عراق هم مرز است. جمعیت این شهر کردها بوده و زبان اصلی آن کردی است.

  معماری ایلام مانند بسیاری از مناطق دیگر ایران شامل دوره های سنتی و معاصر است.

  قلعه والی، عمارت فلاحتی و قلعه میرغلام نمونه هایی از بناهای سنتی باقی مانده در ایلام هستند. حیاط سکونت نوع اصلی بناهای این دوره است. این نوع بنا به دلایل اقلیمی و فرهنگی به عنوان نوع ساختمان اصلی در سراسر ایران پذیرفته شد. آجر مصالح ساختمانی اصلی در این بناها است. تکنیک‌های حرارتی غیرفعال که برای ساختمان‌های سنتی ایرانی نشان داده شده است، معمولاً در این ساختمان‌ها استفاده می‌شود.

  مناطق اصلی ایلام

  قلعه والی ایلام به نوعی حیاط ساخته شده است. ایجاد سایه و رطوبت با استفاده از منظره سرسبز، درختان مرتفع و حوض، اصلی ترین تکنیک های غیرفعال مورد استفاده در این بنا برای کاهش دما در تابستان بود. قلعه میرغلام ایلام حیاط کلاسیک ایرانی را به نمایش می گذارد. باغ و پوند عناصر اصلی این نوع بناها بودند.

  بارش شدید باران یا برف در زمستان و هوای غبارآلود، به شدت گرم و خشک در تابستان برای این منطقه طبیعی است.

  مردم ایلام در دو هفته اول بهار به طبیعت می روند و بهار را با برپایی چادر در دل کوه و دشت آغاز می کنند. غار طبیعی و روباز زینگان یکی از جاذبه های گردشگری و مکان های محبوب ایلام است که آن را به تنگه ای بسیار دلپذیر تبدیل کرده است. غار طبیعی زینگان شگفت انگیزی است که در قلب منطقه گرمسیری بخش صالح آباد از توابع گرمسیری مهران واقع شده است که هر تابستان مهمانان پابرهنه زیادی را به خود جذب می کند. این منطقه به خاطر آب و هوای بسیار خنک و مطبوعش به باغ بهشت ​​معروف است.

  تنگه و قلعه چوبین

  تنگه و قلعه چوبین یکی از پدیده های طبیعی باشکوه بخش دره شهر است که آثار منحصر به فردی را در خود جای داده است. دره بهرام چوبین دره ای بلند و باریک است که از نظر استراتژیک در کوه کبیرکوه در مجاورت روستای شیخ مکان در سمت غرب جاده دره شهر- پلدختر قرار گرفته است. به دلیل باقیمانده دیوارها و دژهای نظامی این دره بهرام نامیده می شود.

  خرید و فروش و اجاره خانه، واحد آپارتمانی و زمین و املاک تجاری با متراژ و قیمت مناسب در شهرهای مختلف ایلام در سایت ملک 20

  قلعه ولی ایلام

  قلعه ولی ایلام یکی از بناهای مهم دوره قاجار در ایلام است که توسط غلامرضا خان ولی بر روی تپه ای در سال 1307 ساخته شده است. این بنا از چند قسمت از جمله حرمسرا، طاقچه، تالار آیینه و زندان زیرزمین تشکیل شده است. . قلعه ولی ایلام که سال ها به عنوان موزه مردم شناسی فعالیت می کند، نمونه ای از فرهنگ و تمدن این استان است که همه ساله در تعطیلات نوروزی بازدیدکنندگان زیادی را به خود جذب می کند.

  قلعه والی ایلام در سایت ملک 20

  از نظر تاریخی، ایلام بخشی از استان های بزرگ ایران است و قدمت بیشتر آثار تاریخی آن به دوران ساسانیان می رسد. استان ایلام با دارا بودن 750 اثر ملی در رتبه پنجم آثار ثبت شده کشور قرار دارد. 25 بنا در سال 1390، 21 بنا در سال 1391، 22 بنا در سال 1392 و 50 بنا در سال 1393 در فهرست میراث ملی به ثبت رسیده اند.

  ایلام شهری در ایران و مرکز استان ایلام است. این شهر سومین شهر بزرگ منطقه کردنشین ایران است . در سرشماری سال 2006، جمعیت آن 155289 نفر اندازه گیری شد.

   

  جغرافیا و اقلیم

  ایلام در میان رشته کوه های زاگرس و کبیرکوه قرار دارد. اگرچه این شهر بیش از 4000 فوت از سطح دریا ارتفاع دارد، اما آب و هوای آن تحت تأثیر بیابان های غرب است. داده های آماری میانگین دمای ایلام را در تابستان حدود 85 درجه فارنهایت و در زمستان حدود 40 درجه فارنهایت نشان می دهد.

   

  معماری ایلام

  مانند بسیاری از شهرهای ایران، معماری در ایلام دارای دو سبک سنتی و مدرن است. علیرغم قرار گرفتن در کوهستان های ایران، این شهر رونق جمعیتی را تجربه کرده است که ممکن است به جنبه هایی از طراحی معماری مدرن آن کمک کرده باشد.

  معماری سنتی ایلام را می توان در سه مکان اصلی مشاهده کرد: قلعه والی، عمارت فلاحتی و قلعه میرغلام. هر سه نمونه از حیاط خانه های ایرانی هستند که به آب و هوا کمک می کند. حیاط ها به طور کلی دارای باغ هایی هستند که از گرما سایه ایجاد می کنند و در عین حال حداکثر تهویه را برای ساختمان های اطراف فراهم می کنند.

  فروش و اجاره زمین، خانه و آپارتمان در ایلام

  ایلامشهر به ایلام (مرکز استان ایلام) در 710 کیلومتری تهران، محصور در ارتفاعات پوشیده از جنگل با آب و هوای معتدل کوهستانی با چشمه های بسیار مطبوع است. ایلام در قدیم به اربوجان معروف بوده است. شهر ایلام در 710 کیلومتری تهران، در میان ارتفاعات پوشیده از جنگل‌ها احاطه شده است که از آب و هوای معتدل کوهستانی با چشمه‌های بسیار دلپذیر برخوردار است. ایلام در قدیم به اربوجان معروف بوده است. سپس ایلام تا سال 1929 به حسین آباد معروف بود که بازسازی شد.

  حسین قلی خان مقتدرترین والی پشتکوه، بناهای متعددی را در این شهر که ساکن تابستانی او و جانشینان او بود، ساخت.  با توجه به پیشینه تاریخی آن، در سال 1345 با تصویب فرهنگستان ایران، ایلام نامگذاری شد.

  در حال حاضر ایلام مرکز استان است و در سال های اخیر پیشرفت چشمگیری داشته است. ایلام به دلیل داشتن چندین اثر طبیعی، تاریخی و فرهنگی، شهری بسیار مهم از نظر گردشگری است.

  معماری ایلام مانند بسیاری از مناطق دیگر ایران شامل دوره های سنتی و معاصر است.  اگرچه دسترسی آسان به سوخت‌های فسیلی و برق ممکن است به انتقال معماری ایرانی در سایر مناطق ایران از سبک سنتی به سبک مدرن کمک کرده باشد، اما در ایلام افزایش جمعیت نیز نقش بسته است.

  قلعه والی، عمارت فلاحتی و قلعه میرغلام نمونه هایی از بناهای سنتی باقی مانده در ایلام هستند.  حیاط سکونت نوع اصلی بناهای این دوره است. این نوع بنا به دلایل اقلیمی و فرهنگی به عنوان نوع ساختمان اصلی در سراسر ایران پذیرفته شد. آجر مصالح ساختمانی اصلی در این بناها است. تکنیک‌های حرارتی غیرفعال که برای ساختمان‌های سنتی ایرانی نشان داده شده است، معمولاً در این ساختمان‌ها استفاده می‌شود.

  قلعه والی ایلام به نوعی حیاط ساخته شده است. ایجاد سایه و رطوبت با استفاده از منظره سرسبز، درختان مرتفع و حوض، اصلی ترین تکنیک های غیرفعال مورد استفاده در این بنا برای کاهش دما در تابستان بود. قلعه میرغلام ایلام حیاط کلاسیک ایرانی را به نمایش می گذارد. باغ و پوند عناصر اصلی این نوع بناها بودند. عمارت فلاحتی قبلاً در کنار بام های مسطح در بناهای سنتی ایلام از سقف شیبدار استفاده می کرد. .

  معرفی دانشگاه علوم پزشکی ایلام

  با تصویب قانون تأسیس دانشگاه های علوم پزشکی در سال 1365، سازمان بهداشت و درمان استان ایلام در سال 1369 با تأسیس دانشکده پرستاری و جذب 19 دانشجو و 2 کادر علمی آغاز به کار کرد.

  این دانشگاه دارای 7 معاونت آموزشی، 5 دانشکده و یک دانشکده بهداشت دهان و دندان، 9 بیمارستان دولتی و 2 بیمارستان خصوصی است و دارای 1687 دانشجو در مقاطع مختلف تحصیلی و 24 رشته تحصیلی (کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکتری پزشکی و دکتری) می باشد. توسط تحقیق) و 95 عضو هیات علمی.

  در حال حاضر این دانشگاه با 197 خانه بهداشت، 29 مرکز بهداشتی درمانی روستایی، 33 مرکز بهداشتی درمانی شهری و 39 مرکز بهداشتی درمانی شهری به مردم استان ایلام خدمات ارائه می دهد.

  در سال 97-1396 با توجه به فعالیت ها و اعضای هیئت علمی دانشگاه ایلام، توانست در بین دانشگاه های نوع سه ایران (23 دانشگاه) تیپ چهارم شود. کمیته تحقیقات دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی ایلام در سال 1398 مقام اول را در بین دانشگاه‌های علوم پزشکی کسب کرد.

  حساب کاربری
  پلن اقتصادی
  ثبت آگـهی
  آگهی نقشه
  اپ موبایل