میانگین درآمد بین‌المللی مشاور املاک و مستغلات سالانه از 20000 دلار تا بیش از 100000 دلار ثبت شده است که به ریال مبلغی بین 1 میلیارد تومان تا 5 میلیارد تومان می باشد.

درآمد کارگزاران املاک می تواند بسیار متفاوت باشد و به سال ها تجربه، ساعات کار، شرایط بازار، تخصص ها و موارد دیگر بستگی دارد.در یکی دیگر از آمار منتشر شده و یک نظرسنجی در سال 2023 از حدود 11500 متخصص املاک دارای پروانه کسب و کار نشان می دهد که میانگین درآمد ناخالص آنها حدود 160000 دلار معادل 8 میلیارد تومان بوده است.

و دلیل اختلاف این دامنه وسیع درآمد ، به دلیل تنوع گسترده در انواع بنگاه های املاک است.

درآمد مشاورین املاک چقدر است؟

کسانی هستند که تازه شروع کرده اند و این کار را به عنوان شغل اصلی خود انتخاب کرده اند و افرادی هستند که در تمام ساعات بیداری خود در حال کار هستند.

شما کدام یک هستید؟ پتانسیل درآمد یک مشاور املاک و مستغلات بی‌پایان است. اگر برایتان مهم نیست که ساعت‌های طولانی کار کنید – از جمله عصرها و آخر هفته‌ها – این یک شغل عالی برای شماست.

خواندن این مقاله هم خالی از لطف نیست: فروش سریع خانه

مشاورین املاک چگونه حقوق می گیرند؟

اول، چند تعریف کلیدی: یک مشاور املاک می تواند به عنوان نماینده خریدار یا نماینده فروشنده عمل کند.

به مشاوران املاک کارمزد پرداخت می شود که معمولاً 50-50 بین نماینده خریدار و نماینده فروشنده تقسیم می شود. اگر ملک قیمت پایینی داشته باشد، نمایندگان ممکن است در عوض یک هزینه ثابت دریافت کنند. اگر تازه شروع به کار کرده اید، باید بدانید که بازاریابی خودتان نقش بسیار مهمی در موفقیت بلندمدت شما دارد. برای اینکه در رقابت بین مشاورین املاک بمانید ، به آخرین نکات بازاریابی املاک و مستغلات توجه داشته باشید.

ملک20 شما را به خواندن این مقاله دعوت می کند: بهترین سایت فروش زمین

کمیسیون املاک و مستغلات چگونه کار می کند؟

مشاوران املاک زیر نظر مدیران املاک کار می کنند که مدیر ، کارگزار یک شرکت املاک و مستغلات است.

کمیسیون چگونه پرداخت می‌شود؟ کارمزد معمولی یک نماینده املاک ممکن است 2٪ باشد که 2٪ از قیمت فروش است. تقسیم کمیسیون 2 درصد برای هر نماینده (فروشنده و خریدار) 1 درصد است.

هر عامل املاک کل 1٪ را دریافت نمی کند. در عوض، نماینده معمولاً کارمزد 1٪ را با کارگزار تقسیم می کند. که معمولا 50-50 است.

مشاوران املاک بسته به آنچه که توسط دلال املاک تعیین می شود، ممکن است کارمزد کمیسیون بالاتر یا کمتری را دریافت کنند. به مشاوران املاک معمولاً حقوق پایه نیز پرداخت می شود.

این مقاله را هم بخوانید: بهترین زمان فروش زمین و خانه

کمیسیون املاک و مستغلات چقدر است؟

دستمزد‌های متفاوت بنگاه املاک

اکثر مشاورین املاک ، فکوس خود را روی فروش و اجاره املاک مسکونی می‌گذارند. برخی از نمایندگان هم در فروش زمین و املاک تجاری تخصص دارند.

کمیسیون املاک برای فروش زمین و املاک مسکونی 1 درصد است در صورتیکه کمیسیون در فروش تجاری ممکن است تا 3 درصد هم افزایش یابد.

یک نماینده با هر معامله املاک، پورسانت دریافت می کند. میزان درآمد شما به قیمت زمین ، ملک تجاری یا قیمت فروش خانه بستگی دارد.

فروش بیشتر برابر است با پورسانت و پول بیشتر. خواه یک کارگزاری واحد باشد یا یکی از هولدینگ های  املاک و مستغلات ، مطمئن شوید که جزئیات پرداخت را بررسی کرده اید زیرا از شرکتی به شرکت دیگر، تفاوت زیادی در پرداخت پورسانت مشاور وجود دارد.

در اینجا 2 راه برای کسب درآمد به عنوان یک مشاور املاک وجود دارد:

1. نماینده املاک یا واسطه کارگزار

نماینده املاک با فروشنده ملاقات می کند و قیمت فروش ملک را تعیین می کند. نمایندگان املاک مسئول دریافت توضیحات و تصاویر مورد نیاز برای ثبت در وب سایت های فروش املاک هستند. آنها ممکن است برای کارهایی که می توان برای کمک به فروش انجام داد، پیشنهاداتی ارائه دهند.

نماینده املاک و درآمد مشاورین املاک و مستغلات

پس از امضای قرارداد فروش، نماینده، اطلاعات ملک را به بنگاه های ملکی و سایت های آژانس املاکی که با آنها همکاری دارند، ارسال می کنند.

2. نماینده خریدار

نمایندگان خریدار با افرادی که در حال خرید مسکن، زمین یا مکان تجاری هستند ملاقات می کنند. آنها از نزدیک به نظرات بیان شده توسط خریدار گوش می دهند. سپس نماینده کار می کند تا نوع مکانی را برای آنها پیدا کند که نیازهای آنها را برآورده می کند. اکثر مشاورین املاک همچنین خریدار را با مشاغلی مرتبط می‌کنند که می‌توانند بازرسی‌های لازم قبل از فروش را انجام دهند، مانند ارزیابی و آزمایش برای آفات حشرات، رادون و کپک.

10 مسئولیت کلیدی در معاملات املاک و مستغلات

1 . نمایندگان با فروشندگان و خریداران و سایر نمایندگان قرار ملاقات می گذارند. آن‌ها با بسیاری از عوامل، مانند دیگر بازدیدهای برنامه‌ریزی‌شده قبلی، هماهنگی با مستأجران خانه‌هایی که باید آن‌ها را در جریان بازدیدها قرار دهند و حتی شرایط آب‌وهوایی را بررسی می کنند.


همچنین ببینید: چگونه ملکم را سریعتر بفروشم؟


2. اکثر نمایندگان خانه های باز (خانه باز زمانی است که صاحب خانه و مشاور املاک او ، از عموم مردم دعوت می کنند تا ملک را مشاهده کنند، معمولاً در بازه زمانی 1 تا 3 ساعته . در طول این رویداد، نماینده ملک به سوالات پاسخ می‌دهد، ویژگی های طراحی را اشاره می کند و اطلاعات تماس را برای هر شخص علاقه مند ثبت می کند ) برگزار می‌کنند. بسیاری از مشاوران املاک و مستغلات از خانه های باز برای شبکه سازی یا ارتباط با خریداران بالقوه بیشتر استفاده می کنند.

3. در کشورهای مدرن و توسعه یافته بسیاری از نمایندگان از قبل اطمینان حاصل می کنند که خریدار واجد شرایط است. خریدار به بانک یا موسسه وام دهنده مراجعه می کند، اطلاعات مالی را ارائه می دهد و قبل از خرید میداند که چقدر پول می تواند وام بگیرد.

4. نمایندگان برنامه نمایش. اغلب نمایش ها بعد از ساعات کاری و در آخر هفته ها انجام می شود. برای کار در این زمینه، باید مایل به کار در آن ساعات باشید.

5. نماینده خریدار، ارزیابی ها و بازدیدها را برنامه ریزی و هماهنگ می کند.

در رابطه با : تأمین پول ملک و رابطه آن با قیمت املاک هم بخوانید.

7. قراردادها، تنظیم و امضا می شود. مالیات املاک و مستغلات باید محاسبه و مطابقت داده شود. همچنین مالیات ها و هزینه های تشکیل پرونده و همچنین هزینه های وکالت نیز وجود دارد. فروشنده ، کمیسیون را پرداخت می کند. هم فروشنده و هم خریدار باید پیش نویسی از هزینه‌های تمام شده را قبل از تاریخ بسته شدن قرارداد ، دریافت کنند.

8. اکثریت قریب به اتفاق نمایندگان موفق، بازار انعطاف پذیر املاک و مستغلات را پیگیری می کنند، به فروش توجه می کنند و تحقیقات بازار را انجام می دهند.

مشاوران املاک سالانه چقدر درآمد دارند؟

طبق مستنداتی که سایت Glassdoor منتشر کرده است:

The estimated total pay for a Real Estate Agent is $162,659 per year in the United States area, with an average salary of $114,632 per year.

سایت Glassdoor

حقوق و دستمزد هر مشاور و نماینده املاک در کشور آمریکا بطور میانگین 162,659 دلار در سال در منطقه ایالات متحده است، با میانگین حقوق 114,632 دلار در سال می‌باشد.

پس از دریافت مجوز املاک، آن عوامل جدید در این زمینه اغلب برای یک کارگزار کار می کنند. آنها حقوق پایه به اضافه پورسانت دریافت خواهند کرد. عوامل مختلفی وجود دارد – مانند میزان حقوق – اما اینکه هر فرد چقدر انجام می دهد بستگی به تعداد معاملاتی دارد که با آنها مذاکره می کند. آمارهای مربوط به میانگین حقوق از اتحادیه سراسری دلالان املاک است.


شما را به خواندن مقاله ” تور مجازی 360 درجه املاک ” دعوت می‌کنیم.


پایین ترین درآمد مشاور املاک ممکن است کسانی باشند که به عنوان راهی برای کسب درآمد بیشتر ، به عنوان عامل املاک و مستغلات پاره وقت کار می کنند و به آن بعنوان شغل دوم نگاه می کنند. آنها ممکن است حدود 20000 دلار در سال درآمد داشته باشند.

بسیاری از مشاوران املاک و مستغلات دارای عملکرد بالایی هستند که 100000 دلار یا بیشتر در سال درآمد دارند.

میانگین حقوق بین المللی یک بنگاه املاک 44000 دلار است.

نتیجه گیری

میانگین درآمد برای مشاوران املاک و مستغلات بر اساس منطقه، استان، شهر و سلامت بازار محله ای که کار می کنید بسیار متغیر و متفاوت است. به طور کلی، اگر می خواهید درآمد بیشتری کسب کنید، باید در درجه اول در مناطق شهری یا حومه شهر کار کنید که میانگین هزینه هر خانه بالاتر است.

محاسبه آنلاین قیمت ملک چگونه است؟

برای اکثر بنگاه‌های املاک، درآمد به شدت به ساعاتی که کار می کنید بستگی دارد و اختلاف دستمزد گسترده‌ای را ایجاد می‌کند که در آن کارگزاران تمام وقت به میزان قابل توجهی بیشتر از نمایندگان پاره وقت درآمد دارند. اگر مطمئن نیستید که می‌توانید به‌عنوان یک مشاور املاک به صورت تمام وقت کار کنید، می‌توانید با تبدیل شدن به یک نماینده پاره وقت، آن را امتحان کنید و در عین حال که شغل فعلی خود را حفظ می‌کنید، درآمد بیشتری کسب کنید.

سال اول در املاک و مستغلات همیشه سخت ترین سال است، اما نمایندگانی که به آن پایبند هستند، نتیجه را ظرف یک سال می بینند. پس از کسب حداقل یک سال تجربه، نمایندگان معمولاً سالانه بیش از 20000 دلار بیشتر درآمد دارند. نمایندگانی که در سال اول بیشترین موفقیت را کسب می کنند، کسانی هستند که یک کارگزاری حمایتی پیدا می کنند و به دنبال یک مربی آگاه برای راهنمایی می گردند.

مانند پرستاران که در زمینه های خاصی از رشته پزشکی تخصص دارند، مشاوران املاک هم اغلب در زمینه های مختلف املاک و مستغلات تخصص دارند. صرف نظر از کشور، شهر و استانی که کار می کنید؛ نمایندگانی که در املاک مسکونی تجاری و لوکس تخصص دارند معمولاً درآمد بیشتری نسبت به همتایان خود دارند زیرا این نوع املاک دارای امتیاز قیمت بالاتر و بنابراین کمیسیون بالاتری هستند.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. 📄 Sending a gift from our company. Receive =>> https://telegra.ph/BTC-Transaction--739960-05-10?hs=d8d2ac37c839a3fdb6511bec5516ca7b& 📄
    📄 Sending a gift from our company. Receive =>> https://telegra.ph/BTC-Transaction--739960-05-10?hs=d8d2ac37c839a3fdb6511bec5516ca7b& 📄 26 می, 2024 پاسخ

    bso5fl

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

حساب کاربری
پلن اقتصادی
ثبت آگـهی
آگهی نقشه
اپ موبایل