وقتی نوبت به خرید خانه می رسد، گزینه های زیادی وجود دارد. فرقی نمی‌کند خانه، ویلای شهرکی ، پنت هاوس، آپارتمان، دوبلکس یا کاندو باشد – برای هر نوع ساختمان مزایا و معایبی وجود دارد. برای کمک به سرمایه‌گذارانی که به مزایای خرید خانه یا ویلای شهرکی در مقابل خانه ویلایی یا آپارتمان فکر می‌کنند، یا می‌خواهند بدانند در هنگام خرید ویلای شهرکی جدید باید به چه عواملی توجه کنند، این راهنمای خریداران در مجتمع ها را گردآوری کرده‌ایم.

مزایای خرید ویلای شهرکی
مزایای خرید ویلای شهرکی

در شهرهای بزرگ مانند تهران ، اصفهان ، مازندران و گیلان و دیگر شهرهای پر جمعیت و توریستی کشور، رویای ساخت خانه های لوکس ویلایی با “حصار سفید رنگ” با حیاط خلوت بزرگ در حال دور شدن است، آخرین داده های سرشماری نشان می دهد که انتخاب بیشتر ایرانی‌ها، زندگی در مسکن های با تراکم بالاتر مانند خانه ها و ویلای شهرکی، مجتمع و آپارتمان هاست.

جهت خرید و فروش ویلا و بازدید از آرشیو املاک ثبت شده در سایت ملک 20 روی لینک کلیک کنید.

اگر به تغییر در وضعیت زندگی خود فکر می کنید، زندگی در شهرک ممکن است راه حل مناسبی برای شما باشد. همانطور که قیمت املاک و مستغلات همچنان در حال افزایش است، خانه های تک خانواده و خانه های مستقل در مناطق شهری و حومه شهر کمتر مقرون به صرفه می شوند. ویلای شهرکی یک جایگزین جذاب با مناطق مشترک ارائه می دهند که بدون به خطر انداختن حریم خصوصی، راحتی را فراهم می کند.

وقتی یک خانه یا ویلای شهرکی می‌خرید، با یک جامعه کوچک همراه می شوید و آن مجتمع یا شهرک دارای امکانات رفاهی است. برخی از شهرک ها دارای سالن بدنسازی، استخر ، اتاق رختشویی، زمین تنیس و حتی یک اتاق تفریحی هستند که مالکان می‌توانند در مهمانی‌ها از آنها استفاده کنند.

با توجه به مقرون به صرفه بودن، سبک زندگی و تغییرات جمعیتی، انتظار می‌رود ایرانی های بیشتری در سال‌های آینده به خرید خانه شهرکی، مجتمع ها و آپارتمان ها به جای خانه مسکونی مجزا ، روی آورند. اگرچه خانه‌های مستقل (جداشده) هنوز اکثریت خانه‌ها را تشکیل می‌دهند، خانه‌های شهرکی رشد تصاعدی را تجربه می‌کنند.

مشاور Melk20

فاکتورهای انتخاب بین ویلا مستقل در مقابل ویلای شهرکی

هنگام تصمیم گیری بین ویلای شهرکی و خانه ویلایی، مهم است که عوامل مختلفی مانند ترجیحات سبک زندگی، ملاحظات مالی و برنامه های آینده را در نظر بگیرید. در اینجا چند نکته وجود دارد که باید در نظر بگیرید.

این را هم بخوانید : قیمت زمینهای شهرک امیرالمومنین پاکدشت و شهرک سیمرغ

ویلای شهرکی بهتر است یا ویلای مستقل؟
ویلای شهرکی بهتر است یا ویلای مستقل؟

قبل از بررسی املاک، چندین فاکتور برای انتخاب بین خانه مستقل با ویلای شهرکی وجود دارد، که شامل:

 • مکان مورد نظر شما؛
 • اندازه و تعداد خانواده شما؛
 • بودجه ی پس انداز شده؛
 • تمایل شما به پرداخت هزینه های ویلا شهرکی؛
 • اهمیت اسکان خودرو؛
 • ترجیح شما برای حیاط؛
 • تمایل به داشتن حیوانات خانگی ؛
 • افکار شما در مورد مشترک بودن امکانات مانند استخر یا باشگاه ورزشی؛
 • نیاز بالقوه آینده شما برای باسازی و تغییر ساختار؛
 • تمایل شما به مالکیت زمین؛
 • تحمل شما نسبت به همسایگان نزدیک؛
 • و برنامه های بلند مدت شما برای مقاصد مسکونی یا اجاره ای.

به طور رسمی، شما به عنوان مالک خانه شهرکی، درصدی از هر یک از امکانات مشترک را در اختیار دارید. بنابراین اگر 50 واحد در شهرک شما وجود دارد، شما مالک 2 درصد از استخر هستید.

آرون سوئیت ، برنامه ریز شهری و مشاور حرفه ای املاک در سایت achievehomes در رابطه با توجه در انتخاب و خرید ویلای شهرکی اینچنین می گوید:

An important feature to review when contemplating buying a townhouse is location. While it’s not uncommon to find townhouses in neighbouring suburbs or your outer city circles, they still tend to be placed in close convenience to bustling communities, shops and accessible forms of public transport. While it may not be the same as inner city living, we recommend keeping an eye out for any townhouses that allow you to enjoy an array of amenities such as dining and entertainment facilities.

Aaron Sweet

یکی از ویژگی های مهمی که باید هنگام فکر کردن به خرید ویلای شهرکی بررسی کنید، موقعیت مکانی است. در حالی که یافتن خانه‌های شهرکی در حومه‌ شهر، غیرمعمول نیست، اما سازندگان و پیمانکار‌ها همچنان تمایل دارند که در نزدیکی جوامع شلوغ، فروشگاه‌ها و در دسترس مراکز رفاهی و تفریحی و حمل‌ونقل عمومی قرار بگیرند. البته این امر اگرچه ممکن است مانند زندگی در داخل شهر نباشد، توصیه می کنیم مراقب خانه های شهری باشید که به شما امکان می دهد از مجموعه ای از امکانات رفاهی مانند غذاخوری و امکانات سرگرمی لذت ببرید.

 • مزایای خرید ویلای مستقل:
  • فضای بیشتر: خانه ها معمولاً فضای بیشتری را در مقایسه با خانه شهرکی ارائه می دهند و برای خانواده های بزرگتر یا کسانی که به دنبال توسعه ملک در آینده هستند مناسب است.
  • فضای بیرونی: خانه ها معمولاً زمین بیشتری دارند که امکان باغبانی، بازی با بچه ها، فضایی برای استخر و غیره را فراهم می کند.
  • حریم خصوصی: زندگی در یک خانه اغلب حریم خصوصی بیشتری را ارائه می دهد، زیرا شما تا این حد در نزدیکی همسایگان خود قرار ندارید.
  • انعطاف پذیری: در یک خانه، شما آزادی بیشتری برای بازسازی و ایجاد تغییرات در زمین و تعمیرات دارید، بدون اینکه نیازی به درخواست تایید از یک مدیر مجتمع یا شهرک داشته باشید.

این را هم بخوانید : متن های طلایی و اعجاب برانگیز آگهی فروش خانه

 • معایب خرید ویلای مستقل:
  • هزینه های بیشتر: زندگی در یک خانه عموماً مستلزم افزایش قبوض آب و برق و هزینه های بالاتر نگهداری و اثاثیه به دلیل فضای بزرگتر است.
  • مسئولیت های نگهداری بیشتر: خانه ها به نگهداری منظم نیاز دارند، از جمله چمن زنی، تمیز کردن ناودان، باغبانی و حرس درختان و تعمیرات کلی، که می تواند زمان بر باشد و نیاز به کار سنگین داشته باشد.

ویلا شهرکی

ویلا شهرکی سبکی از املاک و مستغلات است که شامل چندین خانوار در یک محوطه است که معمولاً ویلاها در یک ردیف چیده شده اند. ویلای شهرکی بدون دیوارکشی ست و معمولاً با حصارهای مشبک از یکدیگر جدا می شوند . خانه های شهرکی اغلب در حومه شهر یافت می شوند و می توانند گزینه ای جذاب برای کسانی که به دنبال خرید ویلای ارزان هستند، باشد. در مجتمع های ویلایی و شهرک ها مالکیت زمین با سایر مالکان به اشتراک گذاشته می شود. _ از شهرک ارکیده نوشهر بازدید کنید.

خرید ویلای شهرکی
خرید ویلای شهرکی

در ایران ، املاک شهرکی 13% درصد از بازار مسکن را تشکیل می دهند، در حالی که طبق آمار، واحدها و آپارتمان ها 19% درصد را تشکیل می دهند .

 • مزایای خرید خانه و ویلای شهرکی:
  • فضای بیشتر نسبت به واحدها و آپارتمان ها: ویلا و خانه‌‎های شهرکی اغلب چندین سطح را در بر می گیرند و فضای بیشتری را در مقایسه با واحدها فراهم می کنند. آنها می توانند خانواده ها یا افرادی را که خواهان فضای اضافی بدون اندازه کامل خانه هستند، در خود جای دهند.
  • حریم خصوصی: ویلای شهرکی سطح حریم خصوصی مشابهی را با خانه ها ارائه می دهند و معمولاً دارای یک یا دو دیوار مشترک با همسایگان هستند.
  • مقرون به صرفه بودن نسبی: در حالی که ویلاهای شهرکی معمولاً گران‌تر از واحدها و آپارتمان‌ها هستند، اما معمولاً مقرون به صرفه‌تر از خانه‌های مجزا هستند، و آنها را به گزینه‌ای جذاب برای کسانی تبدیل می‌کند که به دنبال تعادل بین فضا و هزینه هستند.

پیشنهاد ما را بپذیرید و از این مقاله بازدید کنید : برای گرفتن سند خانه به کجا مراجعه کنیم

 • معایب خرید خانه و ویلای شهرکی:
  • مشکلات احتمالی آلودگی صوتی: از آنجایی که ویلاهای شهرکی معمولاً متصل یا در مجاورت خانه‌ها و ویلاهای شهرکی دیگر قرار دارند، سر و صدای همسایگان شما ممکن است مشکل بزرگ‌تری نسبت به خانه‌های مستقل باشد.
  • دیوارهای مشترک و هزینه های محیطی شهرک یا مجتمع: خانه های شهرکی اغلب دیوارهای مشترک با خانه های شهری مجاور در یک یا هر دو طرف دارند، به این معنی که ممکن است کنترل کمتری بر اختلالات صدا و مشکلات احتمالی نگهداری داشته باشید. علاوه بر این، خانه‌های شهری اغلب بخشی از یک مجتمع بزرگ هستند، و شما را ملزم به پرداخت هزینه‌های منظم برای پوشش هزینه‌های مشترک مانند تعمیر و هزینه آبونمان، بیمه و نظافت منطقه مشترک می‌کنند.

نتیجه گیری

مزایای زندگی در ویلا و خانه شهرکی، از جمله صرفه جویی در هزینه و امکانات رفاهی اجتماعی را بررسی کردیم و همچنین درباره نحوه مقایسه ویلا شهرکی با انواع دیگر گزینه‌های مسکن بحث کردیم تا بتوانید تصمیمی آگاهانه در مورد نقل مکان بعدی خود بگیرید.

خانه های شهری دارای ارزش افزده برای پول، تعمیر و نگهداری کم، امکانات رفاهی، حس اجتماعی و طیف وسیعی از طراحی و اجزاء مدرن هستند.

انتخاب بین خانه در مقابل ویلای شهرکی مستلزم در نظر گرفتن دقیق اهداف، بودجه، ترجیحات سبک زندگی و برنامه های آینده است. در حالی که خانه‌های مستقل فضا و پتانسیل بیشتری را برای رشد سرمایه بیشتر ارائه می‌دهند، خانه‌های شهرکی تعادلی بین افزایش ارزش سرمایه و بازده اجاره، با نیازهای تعمیر و نگهداری کمتر فراهم می‌کنند. با ارزیابی این عوامل و پرسیدن سوالات مربوطه از خود، می توانید تصمیم آگاهانه ای بگیرید که با شرایط منحصر به فرد خود همسو باشد.

مزایا و معایب خرید ویلا و زمین شهرکی
مزایا و معایب خرید ویلا و زمین شهرکی

بسیاری از جوامع ویلاهای شهرکی امکاناتی را ارائه می دهند که زندگی در آنجا را لذت بخش تر و راحت تر می کند. از استخرهای شنا گرفته تا سالن بدنسازی یا اتاق بیلیارد، این ویژگی ها می توانند لذت بیشتری را به زندگی در محله اضافه کنند. بسیاری از مجتمع‌های شهرکی دارای استخرهای بزرگ مشترک هستند و حتی ممکن است سرسره یا سایر ویژگی‌های سرگرم‌کننده را نیز داشته باشند.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

حساب کاربری
پلن اقتصادی
ثبت آگـهی
آگهی نقشه
اپ موبایل