زمان تخمینی مطالعه: 23 دقیقه

اجاره در مقابل خرید یک تصمیم بزرگ است. و یکی از مهمترین تفاوت های این دو ، قیمت آن است که خرید دارای چند صفر بیشتر از اجاره است. در مورد مسکن تقریباً همیشه خرید نسبت به اجاره ترجیح داده شده است. برای برخی، اجاره به عنوان “دور انداختن پول” در نظر گرفته می شود در حالی که خرید یک “سرمایه گذاری” است. حقیقت این است که پاسخ به سوال اجاره در مقابل خرید بسیار ظریف تر است. به این دلیل که هزینه تنها مورد توجه نیست. سبک زندگی، سن، موقعیت کاری، مکان مورد نظر و آمادگی برای سکونت برای مدت طولانی، همه عواملی هستند که باید هنگام انتخاب محل زندگی مورد ارزیابی قرار گیرند. _ آیا بدنبال سایت فروش سریع خانه هستید؟

مزایا و معایب خرید و اجاره
مزایای خرید و مزایای اجاره

اما اینکه آیا باید خانه بخرید یا اجاره کنید واقعاً به وضعیت مالی و اهداف شخصی شما بستگی دارد – نه چیز دیگری.

خرید واحد آپارتمانی بهتر است یا اجاره؟ اگر در حال پرداخت بدهی هستید یا قصد دارید برای شغلی نقل مکان کنید، اجاره برای شما هوشمندانه تر است زیرا اجاره به شما انعطاف بیشتری می دهد. ممکن است این افسانه را شنیده باشید که اجاره بها هدر دادن پول است. این درست نیست. مسکن یک هزینه ضروری است. اما خرید بلیط لاتاری؟ این یعنی پرت کردن پول ، مستقیم از پنجره.

بخوانید اگر بدنبال محاسبه آنلاین قیمت ملک هستید

اما انتخاب عاقلانه در مورد محل زندگی خود یکی از بهترین راه ها برای کنترل امور مالی است!

همانطور که اشاره شد، هزینه تنها عاملی نیست که باید هنگام تصمیم گیری بین خرید و اجاره در نظر گرفت. برخی از عوامل مانند آمادگی مالی آشکار است. به عبارت ساده، اگر بودجه کافی برای پیش پرداخت مورد نیاز، صندوق اضطراری ندارید، یا امتیاز اعتباری ضعیفی دارید، بهترین راه حل شما در حال حاضر حداقل ممکن یعنی اجاره است.

عامل مهم دیگر موقعیت مکانی است. جایی که در حال حاضر هستید ممکن است 3 تا 5 سال دیگر یا بیشتر جایی نباشد که می خواهید باشید. اگر افق زمانی شما بیش از 5 سال فاصله دارد، ممکن است خرید مطمئنی داشته باشید زیرا احتمال اینکه هزینه آن کمتر از اجاره در همان دوره باشد، وجود دارد.

وضعیت بازار مسکن و در دسترس بودن مسکن هر دو می توانند عوامل مهمی در تصمیم گیری اجاره در مقابل خرید باشند. اگر قیمت ها بالاست و بالاتر می روند، ممکن است بخواهید صبر کنید (اجاره) تا قیمت ها پایین بیاید. همین امر در مورد نرخ بهره نیز صدق می کند. از سوی دیگر، اگر خانه‌های اجاره‌ای کمیاب هستند، بهتر است خرید کنید، حتی اگر انتظار ندارید مدت زیادی در آن منطقه باشید. _ اگر بفکر فروش زمین خود هستید ، از طریق این سایت سریعتر به مقصودتان برسید.

خرید خانه یا آپارتمان بهتره یا اجاره؟

بخرم بهتره یا اجاره کنم؟ بحث اجاره در مقابل خرید چیز جدیدی نیست – اما به نظر می رسد این سوال اخیراً در ذهن همه وجود دارد زیرا بازاریابی مسکن در چند سال گذشته بسیار افسار گسیخته رشد کرده است. این چیزی است که می‌خواهم به خاطر بسپارید: اجاره بهتره یا خرید ، کاملاً به شما بستگی دارد (تا زمانی که وضعیت مالی شما مرتب باشد) زیرا خرید و اجاره هر دو مزایا و معایبی دارند که در ادامه به برخی از آنها می پردازیم.

همچنین بخوانید : فرهنگ آپارتمان نشینی

 • خرید خانه به شما مالکیت ، حریم خصوصی و ارزش افزوده خانه را به ارمغان می آورد، اما تعمیرات با مصالح گران قیمت، بیمه، خرید لوازم و مالیات را نیز در نظر داشته باشید.
 • اجاره خانه یا آپارتمان تعمیر و نگهداری کمتری دارد و به شما انعطاف بیشتری برای جابجایی می دهد. اما ممکن است مجبور شوید با افزایش اجاره‌بها، با همسایه‌های پر سر و صدا یا صاحبخانه بدخلق دست و پنجه نرم کنید.
 • بدون شک داشتن یک خانه می تواند مایه غرور باشد ، اما همچنین می تواند منبع استرس بزرگی نیز باشد و به همین دلیل است که به سرا غ این مقاله آمدید و می خواهید قبل از برداشتن این گام بزرگ کاملاً مطمئن باشید که آماده خرید خانه هستید؟
 • صاحبخانه شما مسئول بیمه خانه، تعمیر و نگهداری و تعمیرات، مالیات بر دارایی، هزینه های HOA و سایر هزینه ها است.
 • از طرف دیگر، شما در تغییراتی که می توانید در مکانی که در آن زندگی می کنید در زمانی که مستاجر هستید ایجاد کنید، محدود هستید. هر گونه پیشرفتی که انجام دهید به نفع صاحبخانه شما در هنگام نقل مکان خواهد بود.
 • اجاره کننده شما مسئول نگهداری از خانه یا آپارتمان خود در مورد تعویض لوازم خانگی، رفع مشکلات لوله کشی، رنگ آمیزی یا بازسازی نیستید. مانند مالیات، اجاره شما ممکن است شامل برآورد مالک از هزینه نگهداری باشد، اما در نهایت، مالک از نظر قانونی ملزم به نگهداری ملک است.

اما بزرگ‌ترین نگرانی در بین اجاره‌کنندگان افزایش هزینه‌های اجاره است، هرچند برخی کارشناسان کاهش سرعت را پیش‌بینی می‌کنند:

کریستین دریتیس، معاون اقتصادی ارشد Moody’s Analytics می گوید:

A first-time buyer will find it easier to rent a house than to buy one. This is largely because they won’t have to stump up such a large deposit to rent.

Moody’s Analytics

برای اولین خریدار اجاره خانه آسانتر از خرید خانه است. این تا حد زیادی به این دلیل است که آنها مجبور نخواهند بود چنین سپرده بزرگی را برای اجاره جمع کنند.

و میگوید حدود یک میلیون، نزدیک به یک میلیون واحد چند خانواده وجود دارد که طی یکی دو سال آینده وارد بازار خواهند شد. این یک رکورد بالا است. بنابراین باید به زودی تعداد بیشتری آپارتمان برای اجاره وجود داشته باشد و این باعث کاهش قیمت اجاره خواهد شد.

متخصص سرمایه گذاری املاک

مزایا و معایب خرید و اجاره

حالا این مزایا و معایب جواب سوال خرید یا اجاره را عوض نمی کند؟ آنها فقط به شما کمک می کنند تا برای گزینه ای که برای شما مناسب است آماده شوید. بیایید با آن روبرو شویم: حتی اگر از نظر مالی برای خرید خانه آماده باشید ، ممکن است به فکر تعمیرات بعدی نباشید. و آن آپارتمان شیک که دوستش دارید ممکن است با تعدادی همسایه فضول همراه باشد.

بنابراین، بیایید ببینیم چه چیزی در مورد خرید و اجاره عالی است؟

بخرم بهتره یا اجاره کنم
خانه یا آپارتمان رو بخرم یا اجاره کنم؟

خرید حرفه ای

شما در واقع می توانید صاحب خانه شوید. وقتی اجاره می دهید، آن پول هیچ ارزشی ایجاد نمی کند.
شما می توانید در قدردانی پول نقد کنید. به احتمال زیاد ارزش خانه شما در طول زمان بسته به بازار و میزان مراقبت از آن افزایش می یابد. خانه یا آپارتمانی که امروز مثلاً با قیمت 3,000,000,000 تومان می‌خرید، می‌تواند به قیمت 3,600,000،000 تومان به فروش برسد.
شما این آزادی را دارید که خانه خود را بازسازی کنید. به عنوان یک صاحب خانه، می توانید هر کاری که دوست دارید در خانه خود انجام دهید. اگر می‌خواهید آن را از بالا تا پایین به رنگ صورتی داغ درآورید، هیچ صاحبخانه‌ای نمی‌تواند جلوی شما را بگیرد – اگرچه همسرتان ممکن است شما را به صلابه بکشد.

و مورد دیگری که از مهمترین مزایای صاحب خانه بودن شماست حریم خصوصی بیشتر خانواده است.

مزایای خرید خانه و آپارتمان

اگر هنوز در حال بررسی خرید خانه یا آپارتمان خود هستید، این سوالات را از خود بپرسید:

دو سال دیگر خودت را کجا می بینی؟ اگر می خواهید یک سبک زندگی انعطاف پذیر برای کار در مکان های مختلف و سفر طولانی مدت داشته باشید، ممکن است ایده خوبی باشد که برای خرید صبر کنید.
چه چیزی شما را در زندگی خوشحال می کند؟ آیا برای همه چیز امنیت قائل هستید، یا دوست ندارید هیچ چالشی در زندگی خود داشته باشید؟
آیا احتمال دارد اموالی را در آینده به ارث ببرید؟ اگر چنین است، آیا می توانید برای خرید خانه صبر داشته باشید تا زمانی که پول را در بازنشستگی ، پس انداز یا سرمایه گذاری به دستتان برسد؟
آیا فقط به این دلیل که فکر می کنید قیمت ملک بالا می رود می خواهید خانه بخرید؟ اگر پاسخ مثبت است، احتمالاً خرید ایده خوبی نیست زیرا هیچ تضمینی برای افزایش قیمت ها وجود ندارد.
اگر چیزی نیاز به تعمیر داشته باشد، می توانید هزینه های نگهداری را بپردازید؟
پس از پرداخت بازپرداخت وام مسکن و سایر قبوض چقدر درآمد قابل پس انداز دارید؟ مطمئن شوید که احساس راحتی می کنید.
اگر نه، سرمایه گذاری یا پرداخت حقوق بازنشستگی در حین اجاره ممکن است بهترین ایده باشد تا زمانی که از نردبان شغلی بالا بروید یا سپرده بزرگتری پس انداز کنید.

 • در درازمدت شما امنیت یک خانه را بدون خطر اینکه صاحبخانه شما را بیرون کند، خواهید داشت.
 • شما می توانید خانه خود را بدون درخواست اجازه از کسی دیزاین کنید.
 • شما بر سازماندهی کارهای تعمیری کنترل دارید که ممکن است سریعتر از زمانی که اجاره می کردید انجام شود.
 • در صورت داشتن وام، هنگامی که وام مسکن خود را پرداخت کردید، صاحب یک خانه کامل خواهید شد.
 • در حالی که باید به آن به عنوان یک خانه فکر کنید تا سرمایه گذاری، اما اگر قیمت ملک افزایش یابد، هنگام فروش آن سود خواهید برد.


معایب خرید

سفر و جابجایی سخت تر است. آیا می خواهید برای شش ماه به شمال کشور بروید؟ ترک خانه خود، به آسانی بیرون آمدن از خانه اجاره‌ای و بستن چمدان ها و گرفتن بلیط یک طرفه به هر کجا نیست. همین امر در مورد جابجایی های مرتبط با کار نیز صدق می کند. می توانید خانه خود را اجاره دهید یا بفروشید – یا آن را آماده کنید تا برای مدت طولانی خالی بماند.

شما صاحبخانه خودتان هستید یک نشتی سقف می تواند یک بحران کامل باشد که برای تعمیر (یا جایگزینی با یک سقف جدید) به مبلغ سنگینی برای تعمیر خانه شما نیاز دارد. اما وقتی اجاره می‌کنید، سقفی که نشتی دارد فقط به یک سطل زیر نشتی نیاز دارد تا صاحبخانه شما آن را تعمیر کند.
شما باید برای پیش پرداخت و هزینه های بستن قرارداد پس انداز کنید. این کار به زمان و کار سخت نیاز دارد. اگر برای اولین بار خانه خرید می کنید ، توصیه می کنم 5 تا 10 درصد از قیمت خرید خانه را پایین بیاورید.

این مطلب را هم از دست ندهید : چگونه خانه یا آپارتمان اجاره ای پیدا کنیم

 • هزینه های تعمیذات آن هم با این وضع سرسام آور مصالح ، بعهده خودتان است.
 • صاحبان خانه مشمول بازار مسکن و نوسانات قیمتی هستند. پس این یکی دیگر از دغدغه هایی است که به دیگر آنها اضافه می شود.
 • ممکن است ماه ها طول بکشد تا یک ملک بفروشید ، بنابراین نمی توانید در یک لحظه نقل مکان کنید.
 • اموال به اندازه خانه ها امن نیست . از لحاظ تاریخی، بله، هزینه های خرید افزایش یافته است، اما این بدان معنا نیست که ادامه خواهد داشت.
 • نرخ های بهره در حال افزایش است و به تدریج پرداخت های وام مسکن همه را نیز بالا می برد.

مزایای اجاره

به راحتی می توانید به هرکجا سفر کنید. از شهری که در آن زندگی می کنید خسته شده اید؟ آیا به این فکر می کنید که یک سال برای سفر به هرکجای دنیا وقت بگذارید؟ وقتی اجاره می کنید، مجبور نیستید در همان مکان بمانید. به علاوه، خروج از اجاره بسیار ساده است.
شما مجبور نیستید هزینه نگهداری بپردازید. اگر لوله گاز خراب شد و لوله های شیر ترکید، لازم نیست با لوله کش تماس بگیرید یا به فروشگاه لوازم خانگی با هزینه های نجومی بروید و تنها به صاحبخانه زنگ میزنی. پس یکی از بزرگترین مزایای اجاره این است که هرگز نگران هزینه های تعمیر غافلگیرانه نباشید.

 • یک اجاره می تواند فقط شش ماه باشد و اگر برای شما مفید واقع نشد، می توانید بعد از این مدت نقل مکان کنید.
 • امکان اطلاع رسانی برای تخلیه به شما انعطاف پذیری می دهد تا به نوع دیگری از ملک یا منطقه دیگری بروید.
 • نقل مکان از خانه اجاره ای اغلب می تواند سریعتر از فروش ملک باشد.
 • شما لازم نیست نگران هزینه های تعمیر و نگهداری باشید.
 • لازم نیست نگران تغییرات قیمت مسکن باشید.

معایب اجاره

نرخ اجاره بها افزایش خواهد یافت حتی اگر یک معامله قاتل در یک منطقه گرم پیدا کنید، تورم، رقابت و افزایش ارزش ملک باعث می شود اجاره شما سال به سال افزایش یابد.
هیچ انگیزه مالی ندارید. بدون کسر مالیات بدون سهام. بدون افزایش ارزش ملک بنابراین حتی اگر پول اجاره خانه خود را صرف یک هزینه مهم زندگی می کنید، ممکن است احساس کنید که با پول خود پیشرفتی ندارید.
شما آزادی برای بازسازی ندارید. کاشی‌های جدید در حمام عالی به نظر می‌رسند، اما صاحبخانه شما ممکن است آن را تأیید نکند، به‌ویژه که هزینه بازسازی را پرداخت می‌کند. شما حتی باید برای تغییرات ساده، مانند رنگ، اجازه بخواهید.
خرید در مقابل اجاره خانه

نمایندگان متخصص را برای کمک به خرید خانه خود بیابید.

شما چه آماده خرید باشید و چه بخواهید به اجاره ادامه دهید، ایده بهتری در مورد آنچه که در آن قرار خواهید گرفت دارید.

 • هزینه های اولیه زیادی برای پرداخت هنگام نقل مکان، که می تواند شامل سپرده و اجاره ماه اول شما باشد.
 • صاحبخانه شما ممکن است تصمیم بگیرد که اجاره ماهانه شما را در زمان تمدید ، افزایش دهد.
 • هیچ کنترلی بر سازماندهی تعمیر و نگهداری خانه شما وجود ندارد، بنابراین تعمیرات می تواند بیش از آنچه شما می خواهید طول بکشد.
 • اگر صاحبخانه شما تصمیم به فروش ملک داشته باشد، ممکن است مجبور به نقل مکان شوید، به این معنی که شما ناگهان باید خانه خود را ترک کنید و جای دیگری برای زندگی پیدا کنید.
 • گاهی اوقات مستاجران در حال مبارزه با صاحبخانه برای بازگرداندن کل سپرده خود هستند.
 • در خانه هایی که بصورت مبله اجاره داده می شود ، شما نمی توانید بدون تایید صاحبخانه، دکوراسیون خود را تغییر دهید.

آیا اجاره همیشه ارزانتر است؟

اجاره آپارتمان معمولا ارزان تر از خرید خانه است. اما اجاره یک خانه به جای یک آپارتمان می تواند بیشتر از پرداخت وام مسکن همان خانه باشد. باز هم، مقدار زیادی از قیمت به مکان بستگی دارد. ( روش های پیدا کردن خانه ارزان )

اجاره آپارتمان می تواند گزینه مقرون به صرفه تری باشد اگر در بازاری زندگی می کنید که خانه ها بسیار گران هستند.

اما یک نقطه عطف وجود دارد: اگر برای چند ده سال متوالی اجاره کنید ( مثلاً برای 20 سال ) ، ممکن است بیشتر از زمانی که از ابتدا خانه ای خریداری کرده باشید، پرداخت کنید. این به این دلیل است که تا زمانی که اجاره بها افزایش می یابد، پرداخت خانه ثابت می ماند (مگر اینکه وام مسکن با نرخ قابل تنظیم داشته باشید ، در این صورت وام مسکن شما نیز افزایش می یابد). بنابراین، اگر می‌خواهید برای مدت طولانی در یک شهر مشخص بمانید، بهتر است خرید کنید – به‌ویژه وقتی پول خانه‌تان را پرداخت می‌کنید.

آیا من آماده خرید خانه هستم؟

قبل از خرید خانه، باید مطمئن شوید که پس انداز مالی شما مناسب است یا خیر. این با رهایی از بدهی شروع می شود. در مرحله بعد، یک صندوق پس انداز اضطراری از هزینه های 3 تا 6 ماهه برای خود آماده کنید و پس از آن، برای پیش پرداخت شروع به پس انداز کنید.

مواردی که باید هنگام تصمیم گیری در مورد اجاره یا خرید در نظر بگیرید
هنگام تصمیم گیری برای اجاره یا خرید، وضعیت مالی شما مهمترین چیزی است که باید در نظر داشته باشید. زیرا اگر غرق در بدهی هستید یا پیش پرداختی پس انداز ندارید، در موقعیتی نیستید که بتوانید خانه بخرید.

اما اگر وضعیت مالی شما خوب است ، باز هم باید چند چیز دیگر را در نظر بگیرید. موقعیت مکانی یک مکان بزرگ است! اگر می خواهید در شهر یا بخشی از شهر با مدارس خوب و خانه های گران قیمت دیوانه وار زندگی کنید، اجاره ممکن است مقرون به صرفه تر از خرید باشد. یا می‌توانید خانه‌ای در نقطه‌ای از شهر بخرید که قیمت‌ها مقرون به صرفه‌تر است، اما در مورد مدارس یا رفت‌وآمدتان به محل کار مصالحه خواهید کرد.

در اینجا چیز دیگری وجود دارد که باید به آن فکر کنید: اگر در خود نمی بینید که چند سال در همان شهر زندگی می کنید، خانه ای در آنجا نخرید. شما معمولاً می خواهید حداقل سه سال در یک خانه بمانید تا هنگام فروش آن خانه را از دست ندهید.

و آیا پس از خرید خانه، آیا مایل و قادر به نگهداری از آن هستید؟ چمن زنی، تمیز کردن ناودان ها، تعویض فیلترهای کوره – یا باید این کارها را خودتان انجام دهید یا شخصی را استخدام کنید تا این کار را برای شما انجام دهد (و این هزینه دارد). وقتی صاحب خانه هستید همیشه چیزی برای تعمیر وجود دارد!

داشتن یک خانه عالی است، اما هزینه های تعمیر و نگهداری می تواند واقعاً افزایش یابد. بنابراین به یاد داشته باشید، اجاره ماهانه یا پرداخت وام مسکن تنها هزینه ای نیست که باید در نظر بگیرید.

نحوه محاسبه هزینه اجاره در مقابل خرید خانه

قبل از تصمیم گیری در مورد اجاره یا خرید، بیایید نگاهی به نحوه خرد کردن اعداد در هر دو بیاندازیم.

برای محاسبه هزینه اجاره، به صورت آنلاین برای اجاره در محله ای که می خواهید زندگی کنید جستجو کنید. لیست های اجاره باید به شما ایده ای از هزینه اجاره، به علاوه آب و برق و سایر هزینه ها بدهد. هزینه های پنهان را نادیده نگیرید! یک مجتمع آپارتمانی ممکن است هزینه پارکینگ، آسانسور یا زباله را تحمل کند. و اگر Rover را همراه با اجاره خود بیاورید، معمولاً باید هزینه حیوان خانگی نیز بپردازید.

بخوانید : تفاوت مبایعه نامه و قولنامه در چیست؟

برای فهمیدن هزینه یک خانه، جستجوی آنلاین انجام دهید تا قیمت خانه‌هایی را که دوست دارید و می‌توانید بخرید، به دست آورید. می‌توانید این قیمت‌ها و مبلغ پیش‌پرداخت خود را به ماشین حساب وام مسکن ما وصل کنید تا پرداخت ماهانه خود را محاسبه کنید – از جمله اصل و بهره، مالیات، بیمه صاحب خانه و عوارض HOA. این مبلغ نباید بیش از 25 درصد از دستمزد دریافتی شما باشد. انتظار می رود حدود 300 دلار در ماه برای تاسیساتی مانند برق، گاز، آب و فاضلاب هزینه کنید. اینترنت، خدمات استریم و جمع آوری زباله حداقل 100 دلار دیگر اضافه می کند. 1

آیا من آماده خرید خانه هستم
آیا من آماده خرید خانه هستم؟

من تعدادی اعداد را از طریق ماشین حساب وام مسکن خود برای یک خانه 300000 دلاری اجرا کردم. با وام 15 ساله (تنها نوع وام مسکنی که من توصیه می کنم) با سود 6.25٪ با پیش پرداخت 20٪، کل پرداخت ماهانه شما باید حدود 2550 دلار باشد (شامل مالیات، بیمه و عوارض HOA). و با 400 دلار برای خدمات آب و برق و سایر خدمات، حدود 3000 دلار در ماه خواهید داشت. اگر این عدد باعث دل درد می شود، باید به دنبال خانه ارزان تری باشید یا به اجاره ادامه دهید.

3 دلیل برای اینکه نباید خانه بخرید

من با بسیاری از خریداران خانه صحبت می کنم و متاسفانه بسیاری از آنها از خرید خود پشیمان می شوند زیرا به دلیل اشتباه خرید کرده اند. من نمی خواهم شما در همان تله ای که آنها افتادند بیفتید! بنابراین در اینجا چند دلیل برای نخریدن خانه آورده شده است.

 1. این یک معامله “عالی” است.
  شما خانه عالی را پیدا کردید و فروشندگان عملاً آن را به شما هدیه می دهند. شاید معامله قرن باشد. حتی اگر هنوز در حال پرداخت وام های دانشجویی خود هستید، این ایده احمقانه ای خواهد بود که کنار بروید – درست است؟

اشتباه! وقتی نوبت به املاک و مستغلات می رسد، بهتر است خانه مناسب را در زمان مناسب بخرید، نه اینکه خانه ای را صرفاً بر اساس بازار بخرید. وقتی این کار را انجام می‌دهید، با خطر وارد شدن به خانه‌ای مواجه می‌شوید که واقعاً توانایی خرید آن را ندارید.

کمی صبر داشته باش و به یاد داشته باشید، معاملات خوب مانند اتوبوس هستند: به زودی یکی دیگر از راه خواهد رسید.

 1. احساس فشار می کنید.
  بسیاری از خریداران خانه در دهه 20 و 30 زندگی خود برای خرید خانه فشار زیادی را احساس می کنند زیرا فکر می کنند این کار “بزرگسالان” است. حقیقت این است که کنترل پول خود بزرگترین کاری است که می توانید انجام دهید.

بنابراین، اگر 25 ساله هستید و احساس می کنید که به دلیل اینکه هنوز خانه ای نخریده اید، عقب مانده اید، استراحت کنید. برای خرید بزرگ عجله نکنید فقط به این دلیل که دوستان یا خانواده‌تان مدام به شما می‌گویند که باید این کار را انجام دهید (به یاد داشته باشید، وضعیت مالی آنها را نمی‌دانید و نمی‌خواهید از افراد شکست خورده مشاوره بگیرید). بزرگسالان می دانند که مالکیت خانه همیشه هوشمندانه ترین تصمیم پولی در هر شرایطی نیست. ( همچنین می توانید برای خواندن قوانین نسق وارد شوید )

این بسیار عاقلانه تر است که برای خرید صبر کنید تا زمانی که از نظر مالی آماده شوید. و به من اعتماد کنید، هیچ کس تا به حال پشیمان نشده است که برای هر چیزی آماده باشد – به خصوص یک خانه!

 1. قصد دارید تا چند سال دیگر نقل مکان کنید.
  اگر دیوانه محل زندگی خود نیستید، چرا باید در آنجا خانه بخرید؟ و در همین راستا، خرید خانه منطقی نیست، اگر می دانید که به دلایل کاری یا خانوادگی در یکی دو سال آینده به مکان دیگری می روید. قبل از خرید مطمئن شوید که واقعاً آماده هستید تا ریشه‌ها را از بین ببرید.

3 زمانی که باید اجاره کنید

می خواهم تکرار کنم که اجاره دادن هدر دادن پول نیست . مطمئناً، شما پول خود را به صاحبخانه می دهید. اما شما برای زندگی در جایی پول می دهید. و تا زمانی که برای یک محل زندگی هزینه می کنید، پول شما به خوبی خرج می شود.

در حالی که من اجاره را به عنوان یک روش دائمی زندگی توصیه نمی کنم، اما چند مواقعی وجود دارد که اجاره دادن بهتر از خرید است.

 1. شما در حال پرداخت بدهی هستید.
  اگر وام‌های دانشجویی، صورت‌حساب‌های کارت اعتباری یا هر بدهی دیگری دارید، آپارتمان خود را محل کوبیدن خود در نظر بگیرید. شما می توانید با بیمه اجاره کنندگان ارزان خود در آنجا معاشرت کنید و اجازه دهید صاحبخانه تمام هزینه های نگهداری را بپردازد در حالی که شما آن بدهی را از بین می برید .

اگر اجاره شما بیش از حد حقوق شما را می خورد، آپارتمان ارزان تری پیدا کنید تا فرصت بهتری برای رهایی از بدهی و پس انداز داشته باشید.

 1. شغل شما مستلزم حرکت در اطراف است.
  اگر در ارتش هستید یا قصد ندارید مدت طولانی در یک منطقه بمانید، اجاره کردن آن هوشمندانه تر است. در بیشتر مکان‌ها، باید دو تا سه سال در خانه بمانید تا ارزش خرید را داشته باشید.
 2. برای برنامه ریزی به زمان نیاز دارید.
  خرید خانه یک تعهد بلند مدت است. مانند هر رابطه دیگری، رفتار تکانشی هرگز یک حرکت هوشمندانه نیست. بنابراین، اگر تازه ازدواج کرده اید، از دانشگاه فارغ التحصیل شده اید، یا مطمئن نیستید که می خواهید در کدام محله زندگی کنید، هوشمندانه ترین کاری که می توانید انجام دهید این است که برای مدتی اجاره کنید. من توصیه می‌کنم حداقل یک سال صبر کنید – این به شما زمان می‌دهد تا تصمیم بگیرید که چقدر می‌خواهید به خانواده‌های همسرتان نزدیک باشید.
sell or rent
sell or rent

نتیجه گیری

خرید یا اجاره؟ بهترین انتخاب خود را با یک حرفه ای انجام دهید.
تصمیم گیری برای خرید خانه انتخاب آسانی نیست. به همین دلیل هوشمندانه است که با یک حرفه ای که می تواند به شما در انتخاب گزینه هایتان کمک کند، شریک شوید.

اگر به دنبال یک مشاور املاک محلی هستید که بدون توجه به بودجه شما، توصیه های قابل اعتمادی را به شما ارائه دهد، نمایندگان MELK20 را امتحان کنید. آنها مسیر مالی شما را تحلیل می کنند و شما را مجبور به خرج کردن بیش از حد برای خانه نمی کنند تا بتوانند چک کمیسیون بزرگتری را برای خانه بپردازید. آن‌ها حتی به شما کمک می‌کنند به دنبال یک اجاره عالی باشید، البته اگر این چیزی است که شما نیاز دارید.

فقط با نمایندگان برتر ملک 20 در منطقه خود، مشورت خواهید کرد، بنابراین می توانید به آنها اعتماد کنید تا بهترین معامله را برای خانه مناسب شما انجام دهند.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را بیان کنید

 1. مهاجرت
  مهاجرت 2 ژانویه, 2024 پاسخ

  شادکام و سلامت باشید????

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

حساب کاربری
پلن اقتصادی
ثبت آگـهی
آگهی نقشه
اپ موبایل