تربت حیدریه

املاک ثبت شده در تربت حیدریه . آگهی خرید و فروش و اجاره و رهن آپارتمان ، خانه مسکونی ، زمین با قیمت ارزان و متراژ مناسب در تربت حیدریه و مناطق آن.

 

خرید و فروش و رهن و اجاره آپارتمان و خانه و زمین در تربت حیدریه

خانه، زمین و آپارتمان در تربت حیدریه

تربت حیدریه در 142 کیلومتری جنوب مشهد و در ارتفاع 1365 متری از سطح دریا واقع شده است. این منطقه از دو بخش کوهستانی تشکیل شده است. آب و هوای این شهرستان در قسمت های شمالی کوهستانی معتدل و سرد و در جنوب غربی نیمه بیابانی است.

تربت حیدریه از 4 بخش به نام‌های مرکزی، ژولگه رخ، کدکن، بیاگ، 4 شهر و 8 دهستان تشکیل شده است. در مرزهای شمالی ایران قرار دارد که یکی از راه های ارتباطی قابل توجه استان ها، کشورهایی مانند افغانستان و همچنین بنادر جنوبی ایران است.

علاوه بر نقش انتقالی در منطقه و ایران، همواره منطقه اقتصادی، سیاسی، امنیتی، صنعتی و کشاورزی قابل توجهی بر توسعه این شهر تأثیرگذار بوده است.

تربت حیدریه، شهرستان پهناور استان خراسان رضوی پس از سبزوار، بزرگترین تولیدکننده زعفران در جهان و بزرگترین تولیدکننده پسته در استان است.

معادن غنی از جمله سیلیس به عنوان یکی از غنی ترین منابع سیلیس جهان این شهرستان را به یکی از قطب های معدنی استان خراسان رضوی تبدیل کرده است . تربت حیدریه دارای صنایع و کارخانه های بزرگ است. بیاگ یکی از شهرهای تربت حیدری است که به عنوان مرکز ابریشم ایران شناخته می شود. جاذبه های متعدد طبیعی، تاریخی، فرهنگی و هنری آن را به منطقه گردشگری ایران تبدیل کرده است. نژاد مردم تربت حیدریه آریایی است و به لهجه تربتی به فارسی صحبت می کنند. اکثر مردم این شهر مسلمان و پیرو شیعه جعفری هستند.

حساب کاربری
پلن اقتصادی
ثبت آگـهی
آگهی نقشه
اپ موبایل