نیشاپور

املاک ثبت شده در شهرستان نیشابور. آگهی خرید و فروش و اجاره و رهن آپارتمان ، خانه مسکونی ، زمین ، املاک تجاری و اداری با قیمت ارزان و متراژ مناسب در نیشابور و شهرهای آن.

زمین، خانه و آپارتمان در نیشابور

نیشابور یکی از مهم ترین، بزرگ ترین و پرجمعیت ترین شهرهای استان خراسان رضوی پس از مشهد است که در دامنه تپه بینالود و ضلع شرقی کویر مرکزی ایران قرار دارد.

بخش بزرگ نیشابور در جلگه ای نیمه هموار و در ارتفاع 1250 متری از سطح دریا واقع شده است.

آب و هوای این منطقه در بخشی از فلات مرکزی ایران قرار دارد و از این رو دارای نیمه بیابانی با زمستان تا حدی سرد و تابستان معتدل است.

نیشابور از چهار بخش به نام‌های مرکزی، زیرخان، سرولایه، میان جلگه، هفت شهر و 13 دهستان تشکیل شده است.

نیشابور یکی از قدیمی ترین شهرها و مهمترین مراکز فرهنگی، تاریخی، گردشگری، صنعتی و جمعیتی ایران است که در گذشته در مسیر جاده ابریشم قرار داشت.

این شهر در فهرست میراث ناملموس یونسکو به ثبت رسیده است . نیشابور دومین مرکز صنعتی استان خراسان است که صنعت، کشاورزی و دامپروری در اقتصاد آن نقش اصلی را دارد.

نیشابور به دلیل داشتن معادن زیاد و کارخانه های فیروزه تراشی که یکی از مشاغل اصلی این شهر است به فیروزه سازی معروف است . سفالگری، قالی‌بافی، کاشی‌کاری، نماد مالی و فرت بافی (پارچه‌بافی سنتی) از دیگر هنرهای سنتی این منطقه است.

مردم نیشابور به زبان فارسی با گویش های نیشابوری از جمله فارسی دری و ویژگی های پهلوی که با گویش نیشابوری بیان می شود صحبت می کنند. ترکی خراسانی، کردی کورمانجی و عربی نیز در این شهر رایج است. مردم این شهر مسلمان و پیرو مذهب شیعه هستند.

حساب کاربری
پلن اقتصادی
ثبت آگـهی
آگهی نقشه
اپ موبایل