دکوراسیون داخلی پذیرایی

عمومی

29 دسامبر 2020 876 بازدید

از مهم ترین قسمت های خانه، دکوراسیون داخلی پذیراییه که قراره محلی برای محافل گرم مهمونیامون باشه. مهم ترین فاکتور در دکوراسیون داخلی پذیرایی، هارمونی رنگ هاست تا جلوه گری منزل شما رو بیشتر کنه. در دکوراسیون پذیرایی رنگ سفید، جزو اون دسته از رنگهایی است که باعث بزرگتر نشان دادن فضای پذیرایی میشه. وسواس چیدمان دکوراسیون داخلی پذیرایی بین ایرانی ها بخاطر نقش پررنگ و کلیدی است که هال و پذیرایی خانه داره. سالن پذیرایی اکثر منازل از سه شکل مستطیل ، مربع و ال خارج نیست. کامل ترین نکات و ایده های دکوراسیون پذیرایی رو در دونبش بخونید.

دکوراسیون پذیرایی ال مانند

از مرسوم ترین پلان ها در آپارتمان های امروزی طراحی پذیرایی به شکل L است که اگر المان های اون اصولی چیده بشه، باعث زیباترشدن دکوراسیون داخلی منزل شما میشه. اگر به ندرت به خونتون مهمان میاد، بهتره در پذیرایی ال شکل، میز ناهارخوری رو در قسمت کوچکتر هال پذیرایی L  نزدیک آشپرخانه قرار بدید. کسانی که پذیرایی ال مانند دارند، داشتن دو فضای مجزا از بزرگترین شانس اونهاست.

چیدمان دکوراسیون پذیرایی ال مانند:

اگه دوس دارین فضای نشیمن رو از قسمت رسمی و پذیرایی جدا کنین، می تونید چیدمان این دو بخش رو با استفاده از دو دست مبل راحتی و کلاسیک در پذیرایی ال مانند تکمیل کنین.

خانه یا آپارتمان با پذیرایی L شکل، باعث به وجود آمدن دو ضلع بزرگ و کوچک در داخل دکوراسیون میشه. معمولا ضلع کوچکتر رو به میز ناهارخوری اختصاص میدن و ضلع بزرگ تر شامل مبلمان فضای نشیمن و پذیرایی میشه.

دکوراسیون داخلی پذیرایی مربع شکل

چیدمان پذیرایی مربع شکل نسبت به دو نوع دیگر سخت تره به همین منظور شاید لازم باشه از یک متخصص کمک بگیرین. اگر پذیرایی شما تا حدودی کوچکه و مساحت داخلی اش مربع، باید از رنگ های روشن استفاده کنین تا فضا بزرگ تر از چیزی که هست نشان داده بشه.

نکاتی برای دکوراسیون داخلی پذیرایی مربع شکل:

در پذیرایی های مربع شکل خطوط خیلی به چشم میان، پس باید خطوط رو با استفاده از وسایل دکوری یا میزهای منحنی و دایره ای بشکنید.

انتخاب یک نقطه کانونی در دکوراسیون داخلی منزل به خصوص پذیرایی های مربع شکل، ذهن شما رو برای گزینش المان های تزیینی دیگه آماده میکنه. در دکوراسیون پذیرایی ال مانند، شومینه یا تلویزیون رو به عنوان نقطه کانونی انتخاب کنین.

دکوراسیون پذیرایی مستطیل

منظور از پذیرایی مستطیل شکل اینه که نسبت طول اتاق یا سالن پذیرایی بزرگتر از عرض اون باشه. بعضی از پذیرایی های مستطیل شکل به قدری باریک و طویل هستن که حس ورود به یک تونل تاریک زیرگذر به شما دست میده! یک اشتباه می تونه قسمتی از اون رو خالی کنه یا پذیرایی تبدیل به راهرویی دراز و زشت شود.

مرز رفت و آمد در پذیرایی های مستطیلی باید مشخص باشد. اندازه فرش باید طوری تعیین شود که افراد بتوانند بدون قدم گذاشتن روی آن، از کنارش رد شده و به سمت دیگر بروند با این کار مرز رفت و آمد دقیقا مشخص شده است. باز نگهداشتن فضا در یک قسمت از پذیرایی برای رفت و آمد، فضای بیشتری برای چینش اصلی مبلمان پذیرایی ایجاد میکند.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

حساب کاربری
پلن اقتصادی
ثبت آگـهی
آگهی نقشه
اپ موبایل