• افزودن به علاقه‌مندی 24 بازدید3,000,000,000 تومان
 • افزودن به علاقه‌مندی 189 بازدیدبرای قیمت تماس بگیرید.
 • افزودن به علاقه‌مندی 13 بازدید5,000,000,000 تومان
 • افزودن به علاقه‌مندی 147 بازدید6,500,000,000 تومان
 • افزودن به علاقه‌مندی 2 بازدید312,000,000 تومان
 • افزودن به علاقه‌مندی 197 بازدید3,700,000,000 تومان
 • افزودن به علاقه‌مندی 183 بازدید6,000,000,000 تومان
 • افزودن به علاقه‌مندی 141 بازدید10,000,000,000 تومان
 • افزودن به علاقه‌مندی 149 بازدید155,000,000 تومان
 • افزودن به علاقه‌مندی 18 بازدید2,800,000,000 تومان
 • افزودن به علاقه‌مندی 182 بازدید25,480,000,000 تومان
 • افزودن به علاقه‌مندی 17 بازدید7,600,000,000 تومان
 • افزودن به علاقه‌مندی 612 بازدید700,000,000 تومان
 • افزودن به علاقه‌مندی 589 بازدید100,000,000 تومان
 • خوزستان

  املاک ثبت شده در استان خوزستان (اهواز) زمین، آپارتمان، خانه مسکونی برای فروش، رهن و اجاره با قیمت و متراژ های مختلف. شما هم می توانید با ثبت آگهی ملک خود در سایت ملک 20 سرعت فروش زمین و یا خانه خود را چند برابر کنید.

  خرید و فروش و رهن اجاره آپارتمان در اهواز
  خرید و فروش زمین آپارتمان و خانه در استان خوزستان

  خرید و فروش و اجاره املاک در خوزستان

  خوزستان همچنین معروف به: عرب‌آباد، خوزستان

  خوزستان ، همچنین خوزستان ، عربستان سابق ، منطقه جغرافیایی در جنوب غربی ایران ، واقع در سر خلیج فارس و از غرب با عراق هم مرز است. این کشور به دلیل داشتن منابع نفتی قابل توجه است.

  جغرافیا خوزستان

  خوزستان گستره جنوب شرقی دشت بین النهرین را شامل می شود و بخشی از رشته کوه های جنگلی زاگرس در شمال شرقی را در بر می گیرد. این کوه ها توسط رودخانه های متعددی زهکشی می شوند که مهمترین آنها کارون است که به شاطة العرب می ریزد و رودخانه کرخه کور . این رودخانه ها و دیگر رودخانه ها مخروط افکنه های بزرگ و زمین های گلی نیمه شور ایجاد کرده اند که در منطقه ای از باتلاق های جزر و مدی در نزدیکی خلیج فارس ادغام می شوند. یک خط الراس منزوی (تپه های حمرین) با دشت های سنگریزه ای بزرگش، پیمونت را هم مرز می کند.

  بهترین سایت خرید و فروش املاک خوزستان

   

  دشت های خوزستان آب و هوای کویری دارد و در تابستان بیش از حد گرم و خشک است. بارندگی که در زمستان متمرکز است در دشت ها بین 12 تا 20 اینچ (300 تا 500 میلی متر) و در کوهستان ها افزایش می یابد. آب و هوا امکان کشت آبیاری نخل خرما، مرکبات و سایر درختان میوه، گندم، جو، پنبه و برنج، سورگوم، کنجد، خربزه و سبزیجات را فراهم می کند. نیشکر، دانه های روغنی، نیل و حبوبات در دهه 1970 وارد کشاورزی منطقه شدند.

  زمین، آپارتمان، خانه مسکونی برای فروش، رهن و اجاره در خوزستان

  بیش از نیمی از جمعیت را اعراب تشکیل می دهند که در دشت زندگی می کنند. بقیه بختیاری ها و سایر لرها (مردم غرب ایران) هستند و پارسیان زیادی در شهرها هستند. برخی از بختیاری ها و لرها هنوز عشایر هستند.

  بهره برداری نفت در خوزستان در سال 1908 با پیدا شدن نفت در مسجد سلیمان آغاز شد و در زمان سلطنت پهلوی به صنعت برتر کشور تبدیل شد . تولید نفت از هفت میدان اما عمدتاً از آغا جاری (آقا جاری) بود. همه میدان ها به پالایشگاه آبادان متصل بود . در تولید کامل، میادین نفتی خوزستان بیش از سه چهارم کل تولید گاز طبیعی ایران را به خود اختصاص دادند. جزیره خارگ در نزدیکی بوشیر ( بندر بوشهر کنونی ) پس از سال 1961 به پایانه اصلی صادرات نفت ایران تبدیل شد.

  اتصالات تجاری در خوزستان

  سدی در سال 1962 بر روی رودخانه دز در بالادست دزفول تکمیل شد و پروژه های آبیاری چند رودخانه دیگر مردم را از سایر نقاط ایران به خوزستان جذب کرد . این منطقه متعاقباً رشد چشمگیری در جمعیت روستایی و تولیدات کشاورزی در نزدیکی شهر اهواز داشت . صنایع خوزستان کاغذ، سیمان، پتروشیمی، مواد غذایی فرآوری شده و محصولات مهندسی نور تولید می کنند. یک شبکه جاده ای اهواز را به دزفول، خرمشهر، آبادان، بندر بوشهر و بندرخمینی (بندر شاهپور سابق) متصل می کند. خط آهنی از بخش غربی خوزستان می گذرد و اهواز را به دزفول و آبادان متصل می کند. سوسا (شوش کنونی) و چوگا میش از مکان های باستانی مهم هستند.

  نمایی از رود کارون در استان خوزستان و املاک
  خرید و فروش زمین آپارتمان و خانه در استان خوزستان

  تاریخ خوزستان

  منطقه ای که خوزستان کنونی است در حدود 6000 سال قبل از میلاد توسط مردمی نزدیک به سومری ها که از ناحیه کوه های زاگرس آمده بودند، سکونت گزیدند. مراکز شهری تقریباً همزمان با اولین شهرهای بین النهرین در هزاره چهارم در آنجا ظاهر شدند. خوزستان قلب این کشور را تشکیل دادپادشاهی عیلامی با پایتخت آن سوسا. با شروع سلطنت انمباراژی افسانه ای، در حدود 2700 پیش از میلاد ، که (طبق کتیبه ای به خط میخی ) “سلاح های سرزمین عیلام را غارت می کرد”، حملات سومری ها، اکدی ها، بابلی ها، کاسی ها، نو بابلی ها و آشوری ها به طور دوره ای از کاخز عبور می کردند.

  در پاسخ به دخالت عیلامی در سیاست بابل؛ کمپین ازآشوربانیپال در سالهای 646–639 قبل از میلاد پادشاهی عیلام و پایتخت آن، سوسا را ​​نابود کرد. خوزستان که در حدود سال 639 به امپراتوری آشور ملحق شد، پس از فروپاشی آشور، بعداً تحت کنترل هخامنشیان قرار گرفت. و پس از آنکه کوروش کبیر بابل را در سال 539 فتح کرد ، به ساتراپی (استان) این کشور تبدیل شد.امپراتوری ایران ، با سوسا به عنوان یکی از سه پایتخت بزرگ ایرانیان.

  خرید و فروش زمین آپارتمان و خانه در استان خوزستان

  زمین، آپارتمان، خانه مسکونی برای فروش، رهن و اجاره در خوزستان

  مختصری از استان اهواز

  که با نام های  : اهواز، هرمزد اردشیر، سوق الاهواز نیز شناخته می‌شود.
  رودخانه کارون

  اهواز ، عربی اهواز ، شهرستان، مرکز استان خوزستان ، جنوب غربی ایران . اهواز در دو سواحل رودخانه کارون قرار دارد که از دامنه کم ارتفاعی از تپه های ماسه سنگی عبور می کند. این شهر با هخامنشیان شناخته شده استتاریانا، رودخانه ای است که در مسیر جاده شاهی که شوش ، تخت جمشید و پاسارگاد را به هم وصل می کند.

  اردشیر اول ، پادشاه ساسانی (۲۲۴–۲۴۱ م ) که این شهر را بازسازی کرد، آن را هرمزد اردشیر نامید. او رودخانه را سد کرد و آب آبیاری فراهم کرد و شهر رونق گرفت. هنگامی که اعراب مسلمان آن را در قرن هفتم فتح کردند، نام آن را سوق الاحواز (“بازار اهواز”) گذاشتند.

  تصویر هوایی از املاک شهر اهواز خوزستان زمین و خانه

  زنده شدن دوباره اهواز

  اهواز نام عربی استحوزی (یا خوزی)، طایفه محلی جنگجو که نام خود را به منطقه تاریخی خوزستان داده اند . مورخان عرب قرن دوازدهم، اهواز را مرکز یک منطقه بزرگ کشت نیشکر و برنج توصیف کردند که توسط سیستمی از کانال‌های بزرگ از سدی که در آن سوی رودخانه بر روی سنگ‌های جامد ساخته شده آبیاری می‌شود. اهواز در قرن نوزدهم زمانی که سد فروریخت و تقریباً شهر را ویران کرد، رو به زوال بود. کشف نفت در خوزستان در قرن بیستم رونق جدیدی را برای اهواز به ارمغان آورد.

  اهواز به دلیل قرار گرفتن در نزدیکی مرز با عراق، در طول جنگ ایران و عراق (1980-1988) به شدت بمباران شد. با این وجود، یک مجتمع فولادی در غرب شهرک در سال 1368 شروع به کار کرد. اهواز در محل اتصال دو شعبه راه آهن سراسری ایران قرار دارد. همچنین با آن در ارتباط استآبادان ، خرمشهر ، شوشتر ، دزفول و میادین نفتی از طریق جاده و با تهران از طریق هوا. دانشگاه شهید چمران (دانشگاه جندی شاپور سابق) در آنجا واقع شده است. ترکیدن.

  خرید و فروش زمین آپارتمان و خانه در استان خوزستان

  رودخانه کارون

  همچنین معروف به: رودخانه اولائوس، رود کارون، رود اولای

  رود کارون ، اولای باستان یا اولائوس ، رودخانه ای در جنوب غربی ایران ، شاخه ای ازشط العرب که در خرمشهر به آن می پیوندد . این کوه در کوه‌های بختیاری در غرب اصفهان سرچشمه می‌گیرد و مسیری پرپیچ‌وخم را دنبال می‌کند که اساساً در جنوب غربی حرکت می‌کند. طول کل کارون 515 مایل (829 کیلومتر) است، اگرچه فاصله مستقیم از منبع آن تا محل اتصال با شط العرب تنها 180 مایل (290 کیلومتر) است. حوضه آبریز آن تا اهواز 22069 مایل مربع (57059 کیلومتر مربع) وسعت دارد که 7000 مایل مربع (18130 کیلومتر مربع) متعلق به شاخه اصلی آن است.دز . بیشتر منطقه کوهستانی است و بخشی از رشته‌های آهکی زاگرس را تشکیل می‌دهد.

  مسیرهای رود کارون

  مسیر رودخانه به سه قسمت تقسیم می شود: از سرچشمه ها تا گتوند، جایی که رودخانه از کوه ها بیرون می آید. از گتوند تا بند قیر که دز به آن می‌پیوندد. و از بند قیر از طریق اهواز به سمت جنوب تا شط العرب. کارون در مسیر بالایی خود نهر قدرتمندی است که با پیوستن متوالی شاخه هایش به آن، بر حجم آن افزوده می شود. برای امتداد طولانی، به سرعت بین پرتگاه های بلند جریان دارد . در بند قیر، رودخانه ای که توسط دز بزرگ شده است، به جز حدود 3 کیلومتر از رپیدهای اهواز قابل کشتیرانی است. در زیر اهواز رودخانه گاهی برای دریانوردی بسیار کم عمق است، مخصوصاً در فصول خشک. تغییرات فصلی در میزان دبی کمترین سطح آب را در ماه اکتبر و بیشترین میزان را در نتیجه ترکیب بارش و آب ذوب آب در ماه آوریل نشان می دهد.

  کارون و اشکال مختلف آن

  سابقاً کارون مسیر پایین‌تری داشت که از شط العرب و در شرق آن جدا بود. سه بستر قدیمی رودخانه (ظاهراً به طور متوالی استفاده می شود) وجود دارد که در سمت چپ کارون منشعب می شوند. آنها به نام‌های شط‌القدیمی (فارسی: رودخانه باستانی)، شط‌العمه (فارسی: رودخانه کور) و رودخانه بهمنشیر شناخته می‌شوند. رودخانه بهمنشیر حاشیه شرقی جزیره آبادان را مشخص می کند. با این حال، در سال 1765، رودخانه از طریق کانال ظاهراً مصنوعی حفار به مسیر فعلی خود تغییر کرد. به گفته جغرافیدان مقدسی، این کانال در سال 986 میلادی برای تسهیل ارتباط آبی بین اهواز و بصره حفر شد . این تغییر منجر به اختلافات مرزی بین امپراتوری عثمانی شدو ایران، اختلافاتی که با معاهده ارزروم (1847) حل و فصل شد و به ایران دسترسی به کرانه شرقی شط العرب و حق استفاده از آبراه داد.

  تاریخچه اهواز

  کارون تا اهواز در سال 1888 به روی دریانوردی بین‌المللی باز شد و بعداً خدمات قایق بین اهواز و بند قیر برقرار شد. حمل و نقل در مسیر پایین کارون به دلیل حفاری و پالایش نفت در مجاورت اهمیت فزاینده ای پیدا کرده است. برای افزایش آب اصفهان، سد و تونل روی رودخانه در سال 1350 تکمیل شد.

  اسکندر مقدونی مدت کوتاهی پس از نبرد گوگملا در سال 331، سوسا را ​​تصرف کرد و از 311 تا 148 خوزستان ساتراپی (به نام سوسیانا) امپراتوری سلوکیان بود که پایتخت آن در سلوکیه در کنار رود اولائوس بود. بین سالهای 148 و 113 ق.م و سپس در حدود سال 226 ق.م تحت حکومت ساسانیان قرار گرفت . این منطقه مرزی بین امپراتوری روم-بیزانس و اشکانی-ساسانی بود و سرانجام در حدود سال 642 توسط اعراب تصرف شد. این منطقه بخشی از سلسله های صفوی و قاجار بود که متوالی بر ایران حکومت کردند.

  خانه-آپارتمان-زمین-خوزستان

  جنگ در خوزستان

  در قرن بیستم با توسعه میدان‌های نفتی، ساخت راه‌آهن ماوراءالنهر، و گسترش بنادر آبادان و خرمشهر، رونق منطقه دوباره زنده شد. نیروهای مسلح عراق در سال 1980 در تلاش برای الحاق منطقه نفت خیز، در حالی که ایران به دلیل انقلاب اسلامی خود در هم ریخته بود، به نیمه غربی خوزستان، از جمله شهر خرمشهر، حمله و آن را اشغال کردند و پالایشگاه های نفت در آبادان را بمباران کردند. اما مقاومت ایران به سرعت سفت شد و ایرانیان تا سال 1982 منطقه را بازپس گرفتند. بازسازی اقتصادی منطقه و احیای تولید نفت و گاز طبیعی در آنجا تنها پس از آن شتاب گرفت.جنگ ایران و عراق در سال 1988 به پایان رسید.

  حساب کاربری
  پلن اقتصادی
  ثبت آگـهی
  آگهی نقشه
  اپ موبایل