• افزودن به علاقه‌مندی 228 بازدید1,400,000,000 تومان
 • افزودن به علاقه‌مندی 88 بازدید935,000,000 تومان
 • افزودن به علاقه‌مندی 227 بازدید3,000,000,000 تومان
 • افزودن به علاقه‌مندی 264 بازدید250,000,000 تومان
 • افزودن به علاقه‌مندی 183 بازدید800,000,000 تومان
 • افزودن به علاقه‌مندی 94 بازدید15,000,000,000 تومان
 • افزودن به علاقه‌مندی 167 بازدید1,200,000,000 تومان
 • افزودن به علاقه‌مندی 159 بازدیدبرای قیمت تماس بگیرید.
 • افزودن به علاقه‌مندی 179 بازدید1,200,000,000 تومان
 • افزودن به علاقه‌مندی 84 بازدید1,300,000,000 تومان
 • افزودن به علاقه‌مندی 132 بازدید8,500,000,000 تومان
 • استان مرکزی

  خرید و فروش زمین، آپارتمان، خانه، پنت هاوس، برج، املاک مسکونی و تجاری وام دار در اراک . با خرید و فروش آپارتمان با متراژ و قیمت ارزان و  مناسب در اراک و در استان مرکزی با ما همراه باشید. ثبت آگهی جهت فروش خانه و آپارتمان نوساز و چند سال ساخت در اراک به صورت فوری همراه عکس‌ ملک.

  آپارتمان اراک قیمت بهماره متراژ بنا و زمین، سن بنا و بهترین خانه قیمت

  زمین ، خانه و آپارتمان در اراک

  اراک مرکز استان مرکزی ایران است. شهر امروزی اراک با نام اصلی سلطان آباد در سال 1808 توسط یوسف خان گرجی تأسیس شد.

  اراک در جنوب، غرب و شرق توسط کوه‌هایی احاطه شده است و میانگین ارتفاع آن از سطح دریا حدود 1750 متر است. در 260 کیلومتری شهر تهران و در مجاورت شهرهای قم و اصفهان قرار دارد .

  اراک دارای آب و هوای قاره ای است که به طور کلی نسبتا سرد و خشک است.

  عمده محصولات کشاورزی شهرستان غلات، جو و میوه هایی از جمله انگور، سیب، گردو و بادام است. صادرات فرش دستباف اراک نیز به نام قالیچه ساروک است. ساروق روستای کوچکی در خارج از اراک است.

  اراک که با نام سلطان آباد نیز شناخته می شود ، یک شهر صنعتی بزرگ 550 هزار نفری و مرکز استان مرکزی در غرب ایران است .

  خرید و فروش و اجاره املاک در اراک

  اراک در میان دامنه های داخلی رشته کوه های زاگرس با ارتفاع 1708 متر از سطح دریا واقع شده است. این شهر از زمستان سرد و مرطوب، تابستان گرم و خشک برخوردار است. کوه های اطراف شهر، تالاب میقان و دشت فراهان تاثیر بسزایی در آب و هوای این منطقه دارند. اراک از 3 بخش «مرکزی»، «ساروق»، «معصومیه»، 6 شهر و 11 دهستان تشکیل شده است.

  برای خرید و فروش آپارتمان در اراک می‌توانید املاک  مختلف را ببینید و با مقایسه قیمت‌ها، امکانات و لوکیشن آپارتمان روی نقشه، بهترین آپارتمان در اراک را انتخاب کنید.

   

  اقتصاد و حمل و نقل اراک

  اراک از بسیاری از شهرهای ایران جدیدتر است. وضعیت حمل و نقل اراک مهمترین عامل توسعه شهر در سالهای اخیر بوده است. اراک یکی از مراکز صنعتی ایران است که با توجه به تنوع محصولات صنعتی، اولاً وجود صنایع اولیه، ثانیاً جایگاه چهارمین مرکز صنعتی را دارد.

  این شهر با تجهیزات انرژی ایران به عنوان پایتخت صنعتی ایران ، بزرگترین تولیدکننده آلومینیوم جهان و محل بزرگترین معدن سولفات سدیم شناخته شده است . ماشین سازی اراک یکی از قدیمی ترین کارخانه های این شهر است که بزرگترین تولید کننده تجهیزات پتروشیمی و پالایشگاهی، نفت و گاز، حمل و نقل، سیمان و معدن در ایران است. برخی از صنایع دستی به عنوان صنعت قالی بافی به عنوان یکی از محصولات صادراتی عمده این شهرستان در سراسر جهان مشهور است. مردم اراک به زبان فارسی با گویش اراکی صحبت می کنند. مردم این شهر اکثراً مسلمان و شیعه هستند. همچنین اقلیت های مسیحی نیز در این شهر زندگی می کنند.

  اراک مرکز استان مرکزی است که در حدود 300 کیلومتری آن قرار دارد. جنوب غرب تهران. این شهر یک مرکز صنعتی بزرگ است.

  واژه اراک از نامی که از قرون وسطی به این منطقه داده شده است باقی مانده است. این از عربی العراق به معنای «ریشه» گرفته شده است که خود احتمالاً از اوروک اکدی گرفته شده است. اما تحقیقات جدید نشان داده است که کلمه اراک با دو کلمه ایران و اران هم ریشه است و نام عراق یک کلمه فارسی عربی شده است.

  خرید و فروش و رهن و اجاره املاک در اراک
  تاریخ اراک

  در زمان سلجوقیان، منطقه‌ای که تمام قلمرو ماد (شمال غربی ایران) و بخش پایین بین النهرین را شامل می‌شد، عراق نامیده می‌شد. با بخش مادها به نام «عراق عجم» («عراق عجم [غیر عرب زبانان]»)، و بخش بین النهرین به نام «عراق عرب» («عراق عرب»).

  شهر امروزی اراک که در اصل سلطان آباد نام داشت، در سال 1808 توسط یوسف خان گرجی، یک جنگ سالار طرفدار ایران گرجی الاصل که توسط حاکم قاجار، آقا محمد خان در پی اختلاف ارضی با پسرعموهایش، پناهنده شد، تأسیس شد. توسط امپراتور روسیه کاترین کبیر حمایت شد.

  بین سال‌های 1795 و 1797، یوسف خان گرجی، که توسط حاکم قاجار به یوسف خان سپهدار تغییر نام داد، ارتش خود را در سرزمینی حاصل‌خیز اما تحت کنترل ضعیف که به اراک امروزی تبدیل می‌شود، مستقر کرد. قبایل متخاصم در منطقه از زمان حکومت قاجاریه به صورت خودمختار عمل کرده بودند. با موافقت شاه، یوسف خان برای بیرون راندن دشمنان و ساختن قلعه جنگی سلطان آباد، رودخانه اصلی را منحرف کرد تا به عنوان حائل عمل کند.

  آگهی های عکسدار، قیمت های واقعی، بهماره متراژ بنا و زمین، سن بنا و جزئیات کامل در مورد آپارتمان، بهترین خانه را با مناسب ترین قیمت پیدا کنید.

  در سال 1891 مغازه‌ها، باغ‌ها و ساختمان‌ها و املاک دولتی سلطان آباد به دستور میرزا حسن (اعتماد السلطنه) معاون والی تعمیر شد. بخش‌های بزرگی از شهر قبلاً به عنوان دارایی شخصی به فرماندهان ارتش از قبل موجود ضمیمه شده بود و سپس در نهایت در حدود سال‌های 1918-1922 به ایالت واگذار شد.

  در آغاز ربع پایانی قرن نوزدهم، این شهر به پیشرفت‌های عمده‌ای در صنعت فرش دست یافت و در نهایت به مهم‌ترین مرکز تولید فرش ایران برای بازارهای صادراتی تبدیل شد و حداقل تا سال 1940 ادامه یافت.

  پیشرفت های تجاری اراک

  در زمان رضاشاه پهلوی این شهر به اراک تغییر نام داد. املاک تجاری و کارخانجات مدرن روغن نباتی، صابون، چغندرقند و صنایع پشم در داخل شهر ایجاد شد. اراک همچنین به ایستگاه مهم راه آهن ماوراءالنهر تبدیل شد، پروژه بزرگ راه آهن به کارگردانی رضا شاه که در سال 1938 تکمیل شد.

  در سال 1972 دو شرکت بزرگ دولتی در این شهر تأسیس شد که شامل یک کارخانه ذوب آلومینیوم و یک کارخانه مهندسی سنگین بود. کارخانه ذوب آلومینیوم در قالب پروژه همکاری منطقه ای برای توسعه سازمان پیمان مرکزی و با همکاری شرکت رینولدز و رینولدز ساخته شده است. کارخانه مهندسی با تجهیزات و مشاوره فنی شوروی در ازای فروش گاز به اتحاد جماهیر شوروی پردازش شد.

  به گفته مورخان اولیه مدرن، یوسف خان این شهر را با کمک پساب ها ساخته است. تا سال 1892، این شهر یک پایگاه نظامی و قلعه باقی ماند. قلعه سلطان آباد دیواری ضخیم داشت که با خندق هایی به عمق 7 متر احاطه شده بود. هشت برج در اطراف شهر ساخته شد و ساختمان دولتی در قسمت شمالی آن ایجاد شد.

  آگهی‌های خرید و فروش خانه مسکونی، آپارتمان ، برج، بهمراه وام و بدون وام اکازیون با پارکینگ در اراک

  این شهر در ۱۵ فروردین ۱۳۹۲ پس از ادغام با کراهرود و سنجان رسما به کلان شهر تبدیل شد.

  مناطق اصلی اراک

  حمام چهار فصل . یک حمام تاریخی که اکنون به موزه تبدیل شده است.
  موزه های مفاخر استان مرکزی
  موزه سلطان آباد .
  باغ نظام لشگر
  سرای مهر (در بازار)
  پارک امیرکبیر
  پارک جنگلی
  باغ وحش باغ وحش ابتدا برای بررسی آلودگی صنایع عمدتاً از کارخانه
  آلومینیوم بر روی حیوانات افتتاح شد.
  پل دوآب پل گلی قدیمی است که بر روی رودخانه شراء ساخته شده است
  دره گردو به خاطر درختان گردو و مراتعش معروف است و مکانی بسیار محبوب برای ورزش صبحگاهی و تعطیلات آخر هفته است.
  موزه آثار باستانی

  خلاصه

  برای شناخت بهتر شهر اراک و تاریخ آن و مراکز مهم آن را برشمردیم تا چنانچه قصد خرید املاک یا فروش ( آپارتمان، فروش زمین، خانه مسکونی، املاک تجاری و یا حتی اجاره روزانه ویلا در اراک را دارید، با دیدی باز و شناخت کامل، خرید یا اجاره ملک خود را انجام دهید. باز هم از شما برای بازدید از سایت ملک 20 بینهایت متشکریم.

  حساب کاربری
  پلن اقتصادی
  ثبت آگـهی
  آگهی نقشه
  اپ موبایل