• افزودن به علاقه‌مندی 217 بازدید2,239,000,000 تومان
 • افزودن به علاقه‌مندی 315 بازدید4,500,000,000 تومان
 • افزودن به علاقه‌مندی 176 بازدید660,000,000 تومان
 • چهارمحال بختیاری

  املاک چهارمحال و بختیاری . فروش، خرید و اجاره و رهن خانه، آپارتمان، زمین با متراژ و قیمت مناسب در شهرهای مختلف چهار محال بختیاری. همچنین جستجو در آگهی های حثبت شده در چهارمحال بختیاری و ملک فروخته شده در مجاورت زمین یا خانه شما، بهترین راهکار برای محاسبه قیمت خانه، آپارتمان و یا زمین شماست.

  خرید و فروش و اجاره املاک در چهارمحال بختیاری با قیمت

  زمین، خانه و آپارتمان در چهارمحال بختیاری

  استان چهارمحال و بختیاری در جنوب غربی ایران در میان رشته کوه زاگرس قرار دارد. این کوه ها منبع اصلی آب رودخانه ها، چشمه ها و ذخایر آب زیرزمینی هستند. دو رود بزرگ کارون و زاینده رود از کوه های این استان سرچشمه می گیرند. آب و هوا و ویژگی های جغرافیایی این سرزمین را به مکانی مناسب برای زندگی عشایری به ویژه در نواحی غربی آن تبدیل کرده است. عشایر به دنبال مراتع تازه هستند، زیرا اقتصاد آنها بر پایه دامداری است. مردمی که در نواحی شرقی استان زندگی می کنند بیشتر کشاورز هستند. پوشش گیاهی این منطقه شامل جنگل و چمن است. جنگل ها عمدتاً در مناطق بازفت، لردگان، اردل، دورهان و فلارد قرار دارند.

  جهت خرید و فروش و اجاره خانه، آپارتمان و زمین خود در استان چهارمحال بختیاری می‌توانید از طریق دکمه ثبت آگهی در بالا اقدام کنید.

  موسیقی و شعر بیشترین راه سرگرمی در زندگی روزمره عشایر است. قطعات موسیقی عشایر بختیاری به بیت معروف است. به نوازندگان محلی توشمالی می گویند. آلات موسیقی شامل کرنا، ابوای ایرانی، نی، طبل و سنتور است.

  در مناسبت های خاص، زن و مرد با هم می رقصند. رقص های مختلفی دارند که به آنها عروسی، دستمال، ارام، تند و مجسمه می گویند. از صنایع دستی رایج این استان می‌توان به قالی بافی، نمدسازی، کلاه‌سازی، داروسازی، پتو درشت بافی و قفل‌سازی اشاره کرد. اقوام ساکنان این استان قشقایی، بختیاری لر و فارس هستند. هر گروه به زبان خود صحبت می کند.

  تونل کوهرنگ

  این تونل تاریخی در نزدیکی چلگرد واقع شده است. این بنا برای اتصال منابع آبی کوهرنگ به رودخانه زاینده رود ایجاد شده است. برخی از مورخان بر این باورند که این تونل در زمان ساسانیان در قرن سوم و چهارم میلادی ساخته شده است، اما برخی دیگر معتقدند که توسط شاه عباس اول صفوی (1501-1722) ساخته شده است.

  فروش و اجاره آپارتمان در چهارمحال بختیاری با قیمت مناسب

  تالاب سولگان

  این تالاب که نام دیگر آن سولجان است، زیستگاه طبیعی گونه های مختلف پرندگان است و مساحتی به وسعت 8 کیلومتر مربع با عمق متغیر حدود یک متر را در بر می گیرد.

  تالاب چغاخور

  این تالاب که یکی از بزرگ‌ترین و زیباترین تالاب‌های استان می‌باشد، ۲۳۰۰ هکتار وسعت و ۱.۵ متر عمق دارد. کوه های کلار در جنوب غربی این تالاب واقع شده است که زیبایی منحصر به فردی را به مناظر منطقه بخشیده است. آب و هوای مرطوب با تابستان های معتدل و زمستان های سرد دارد.

  چشمه های سرداب و دیمه

  چشمه سرداب در نزدیکی منطقه سراب و چشمه دیمه در نزدیکی منطقه چرگرد قرار دارد. به دلیل وجود کوه های مرتفع و برف و بارندگی زیاد، چشمه های زیادی در سراسر این استان جاری است.

  روستای آتشگاه

  آتشگاه در لغت به معنی آتشگاه روستایی است که در 40 کیلومتری شهرستان لردگان در دره ای باریک با جلوه های طبیعی شگفت انگیز واقع شده است. رودخانه های تندرو و زمین ناهموار آبشارهای بزرگ و کوچک زیادی را در طول 3 کیلومتری این روستا ایجاد کرده است. اگرچه این منطقه دارای آب و هوای معتدل است، اما هوای دره واقعا خنک و با طراوت است.

  تاج سلطنتی

  این گونه های گیاهی تنها در رشته کوه زاگرس با رنگ های قرمز و زرد یافت می شوند که بر زیبایی این منطقه افزوده است.

  استراحتگاه پیرگر

  این تفرجگاه که سرشار از چمن و چشمه است در نزدیکی شهر فارسان قرار دارد و مکانی مناسب برای گذراندن اوقات فراغت گردشگران و بازدید از مناظر مختلف است.

  مجسمه های شیر سنگی

  در استان چهار محال و بختیاری، به ویژه در میان طوایف بختیاری، سنت استفاده از شیر سنگی به عنوان سنگ قبر قهرمانان و سربازان کشته شده وجود دارد. سلاح هایی مانند شمشیر، تیر و غیره نیز بر روی قبرها حک می شود.

  غار آقا سید و ده چشمه

  از آنجایی که کوه های آهکی زیادی وجود دارد، می توانیم غارهای زیادی را در این منطقه ببینیم. چشمه ها به طور طبیعی از بسیاری از آنها سرازیر می شوند. در غار پیرگر که به طور کامل کاوش نشده است، 10 چشمه جاری وجود دارد. مهم ترین غار این استان آقا سید عیسی بیدگل نام دارد که از شهر فارسان قابل دسترسی است. این غار باریک و طولانی است که در وسط آن یک دریاچه کوچک وجود دارد. مردم محلی به این غار به عنوان مکانی مقدس احترام می گذارند.

  زمین خانه و آپارتمان در چهارمحال بختیاری
  درباره استان چهارمحال بختیاری

  استان چهارمحال و بختیاری یکی از ۳۱ استان ایران است. در جنوب غربی کشور قرار دارد و پایتخت آن شهرکرد است.
  این استان در تاریخ 1391 با تقسیم استان ها به 5 منطقه صرفاً به منظور هماهنگی و توسعه به عنوان بخشی از منطقه 2 قرار گرفت.
  مساحت آن 16,421 کیلومتر مربع است و در سال 1392 دارای 895,263 نفر جمعیت بوده است.

  جهت خرید و فروش و اجاره خانه، آپارتمان و زمین خود در استان چهارمحال بختیاری می‌توانید از طریق دکمه ثبت آگهی در بالا اقدام کنید.

  درباره شهرکرد:

  شهرکرد مرکز استان چهارمحال و بختیاری است. این شهر بزرگ‌ترین شهر استان است و در ۹۷ کیلومتری جنوب غربی سومین شهر بزرگ ایران یعنی اصفهان قرار دارد.

  شهرکرد در فاصله 521 کیلومتری جنوب غربی تهران قرار دارد.

  ویژگی های جغرافیایی:

  استان چهارمحال و بختیاری مرتفع ترین استان ایران دارای بیش از 1000 چشمه آبپاش است که به دلیل انباشته شدن برف در ارتفاعات استان باعث شده تا معروف ترین رودخانه های دائمی جنوب غربی و مرکزی ایران، کارون، زاینده رود و دز از ارتفاعات این استان.
  شهرکرد با ارتفاع 2070 متری (6790 فوت) از سطح دریا مرتفع‌ترین شهر پایتخت ایران است. این امر باعث شد تا شهر به بام ایران معروف شود.
  شهرکرد را به خاطر محیط طبیعی، زمستان های سرد، آبشارها و رودخانه هایش می شناسند. هوای آن در زمستان سرد و در تابستان معتدل است.

  خرید و فروش و اجاره املاک در شهرکرد چهارمحال

  جاذبه های گردشگری:

  منابع طبیعی آب‌های معدنی (با 10 درصد منابع آبی کشور) و دشت لاله‌های وارونه از جاذبه‌های طبیعی است که این استان را به مقصدی ایده‌آل برای گردشگران از سراسر جهان تبدیل کرده است.
  این استان دارای پیست اسکی (برده) است که در 35 کیلومتری شهرکرد واقع شده است. و چندین تالاب طبیعی و دریاچه های کوچک برای فعالیت در فضای باز.

  کتیبه های سنگی معروف به تصویر جهان بینی و پل خدا از آثار تاریخی این استان است.
  دشت لاله معکوس در 12 کیلومتری چلجورد و در نزدیکی روستای بینستکی از توابع شهرستان کوهرنگ استان چهارمحال و بختیاری قرار دارد.

  نسق یعنی چه و چگونه آن را به سند تبدیل کنیم؟

  غار یخی چما یکی از استثنایی ترین جاذبه های گردشگری استان چهارمحال و بختیاری است. این غار یخی با ویژگی‌های منحصر به فرد خود یکی از کمیاب‌ترین و دیدنی‌ترین غارهای ایران است که گردشگران زیادی را از سراسر جهان به خود جذب می‌کند. منبع عظیم آب شیرین که از زیر لایه های یخی غار یخی چما جاری می شود، این غار را به بزرگترین منبع آب شیرین ایران تبدیل کرده است.

  جاذبه های گردشگری چهارمحال بختیاری در سایت MELK20

  در استان چهارمحال و بختیاری منطقه حفاظت شده ای به نام تنگ صیاد وجود دارد که به عنوان پارک ملی و زیستگاه طبیعی موجودات مختلف به شمار می رود. تنگ صیاد با توجه به تعداد زیاد تپه‌های خود به زیستگاه مناسبی برای گونه‌های حیات وحش از جمله 24 گونه پستاندار (که 4 گونه از آنها در معرض انقراض هستند) و 70 گونه پرنده تبدیل شده است. همچنین بخوانید که چگونه خانه را بازسازی کنیم؟

  سوغاتی چهارمحال بختیاری

  سوغاتی های اصلی شهر اغلب لبنیات و عسل، بادام و گز است. مسافرانی که به شهرکرد سفر می کنند سوغاتی هایی با بادام، سس آلبالو و کدو حلوایی و آلبالو می گیرند. مسافران همچنین می توانند در سفر به این استان از غذاهای متنوع محلی و سنتی لذت ببرند.

  پرطرفدارترین غذا در این منطقه نوعی گوشت کبابی خاص است که به کباب بختیاری معروف است که در بین گردشگران بسیار محبوب است. کباب بختیاری از فیله گوسفند، سینه مرغ، فلفل، پیاز متوسط، روغن زیتون، پودر سیر و زعفران پخته شده روی آتش تهیه می شود و خوشمزه ترین گوشت کبابی را درست می کند.

  امکانات چهارمحال و شهرکرد

  فرودگاه شهرکرد یک فرودگاه داخلی است که در جنوب شهر قرار دارد. در حال حاضر به دو شهر بزرگ ایران یعنی تهران و مشهد پرواز دارد.
  شهرکرد نیز در مجاورت فرودگاه بین المللی شهید بهشتی اصفهان واقع در استان اصفهان واقع شده است. بر اساس آخرین آمار در سال 2016، 23040 نشست و برخاست در این فرودگاه صورت گرفته است که 2593414 مسافر و 24128528 کیلوگرم (53194298 پوند) بار از طریق آن جابجا شده است.

  در شهرستان شهرکرد سه دانشگاه دولتی وجود دارد که شامل دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد با 2424 دانشجو، دانشگاه شهرکرد با 1690 دانشجو و دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرکرد با 7400 دانشجو می باشد.

  برای خرید و فروش و اجاره آپارتمان، خانه و زمین خود در استان چهارمحال می‌توانید از طریق دکمه ثبت آگهی در بالا اقدام کنید.

  حساب کاربری
  پلن اقتصادی
  ثبت آگـهی
  آگهی نقشه
  اپ موبایل