فیروزکوه

بهترین سایت خرید و فروش و اجاره خانه ، آپارتمان و زمین در فیروزکوه تهران با قیمت های مناسب و متراژ متنوع. ملک خود را از شهرستان فیروزکوه در سایت ملک ثبت کنید و سرعت و شانس فروش و اجاره املاک خود را چند برابر کنید.

قیمت خانه ، آپارتمان و زمین در فیروزکوه
قیمت خانه ، آپارتمان و زمین در فیروزکوه

خانه ، آپارتمان و زمین در فیروزکوه

فیروزکوه در ایران قرار گرفته‌ است. فیروزکوه ( انگلیسی: Firoozkuh، همچنین به  طبریان : پیرزکو؛ معروف به قشابه فیروزکوه ) شهری در بخش مرکزی شهرستان فیروزکوه ، مرکز استان تهران است.

  • مختصات: 35°45′25″ شمالی 52°46′13″ شرقی
  • کشور : ایران
  • استان : تهران
  • شهرستان فیروزکوه : ناحیه مرکزی
  • جمعیت (1395) : 17,453
  • منطقه زمانی : UTC+3:30 ( IRST )

بر اساس سرشماری سال 2006، جمعیت آن 15807 نفر در 4334 خانوار بوده است. سرشماری زیر در سال 2011 تعداد 20371 نفر در 5484 خانوار بود. آخرین سرشماری در سال 2016 جمعیت 17453 نفر در 5700 خانوار را نشان داد.

در شمال شرقی تهران و در میان رشته کوه های البرز قرار دارد . قبلا بخشی از استان مازندران بوده است .

این شهر دارای آب و هوای نسبتاً خنک و بادخیز است. جاذبه‌های طبیعی دارد که از آن جمله می‌توان به تنگه واشی، غار بورنیک، غار رودافشان، روستای گدوک و دیدنی‌های روستاهایی مانند ورس خران، زرین دشت، دره ده و کاوه ده اشاره کرد.

فروش و اجاره خانه ، آپارتمان و زمین در فیروزکوه
فروش و اجاره خانه ، آپارتمان و زمین در فیروزکوه

فیروزکوه از نظر میراث تاریخی غنی است و برخی از باستانی ترین اشیاء استان تهران در آن یافت شده است. از میان روستاهای آن، دره ده دارای کهن ترین مکان هاست. در طول سلطنت تیمور ، روی گونزالس د کلاویخو ارگ متحدالمرکز شهر را ستود و پیشنهاد کرد که می تواند در برابر هر حمله ای مقاومت کند. [6] قلعه های مجاور متعلق به دولت اسماعیلی نزاری بود . پل ورسک در جاده شمال فیروزکوه قرار دارد.

صفحه اصلی
عضویت املاک
ثبت آگـهی
آگهی نقشه
اپ موبایل