• افزودن به علاقه‌مندی 178 بازدیدبرای قیمت تماس بگیرید.
 • افزودن به علاقه‌مندی 482 بازدیدبرای قیمت تماس بگیرید.
 • افزودن به علاقه‌مندی 165 بازدیدبرای قیمت تماس بگیرید.
 • کیلان

  کیلان ، بهترین سایت خرید و فروش ، رهن و اجاره املاک (خانه ، زمین و آپارتمان و املاک تجاری و اداری ) در کیلان در شهرستان دماوند و استان تهران با قیمت مناسب.

  بهترین سایت خرید و فروش و اجاره املاک کیلان
  بهترین سایت خرید و فروش و اجاره املاک کیلان

  زمین ، خانه و آپارتمان در کیلان

  کیلان ( به انگلیسی : Kilan و یا بطور دقیق‌تر، کایلان، که به رومی Kīlān نیز معروف است ، کیلون نیز شناخته می‌شود ) شهری است در بخش مرکزی شهرستان دماوند ، استان تهران ، ایران .

  بر اساس سرشماری سال 1385، جمعیت آن 3038 نفر در 913 خانوار بوده است.  سرشماری زیر در سال 1391 تعداد 2981 نفر در 902 خانوار بود. آخرین سرشماری در سال 1397 جمعیت 2882 نفر در 927 خانوار را نشان داد.

  این نام برگرفته از قبیله تاتی کیلان/خیلان/گیلان است که در دوره تاتی در این منطقه ساکن شده اند. فقط هنوز به زبان تاتی (ایران) صحبت می کنید . با این حال، فولکلور محلی یک ریشه شناسی عامیانه برای نام اسرارآمیز اکنون به عنوان “به معنی “محل پادشاهی” تولید می کند.

  زمین ، خانه مسکونی و آپارتمان در کیلان
  زمین ، خانه مسکونی و آپارتمان در کیلان

  قدیمی ترین سکونت انسان در نزدیکی کیلان، محوطه نوسنگی قلعه عسگر است که در حدود 1.2 کیلومتری جنوب شرقی کیلان قرار دارد. این محوطه توسط عنایت اله امیرلو کاوش شد که آن را به دوره اپی پالئولیتیک اختصاص داد . بررسی مجدد یافته های باستان شناسی توسط فریدون بیگلری نشان داد که این محوطه متعلق به دوران نوسنگی است و قدمت آن به حدود 8000 سال پیش بازمی گردد.

  از سال 1387 ، حدود 3000 نفر جمعیت وجود دارد که به طور قابل توجهی (75٪) از ساکنان شهر دارای مدارک علمی هستند .

  خرید و فروش و اجاره خانه ، آپارتمان و زمین در کیلان تهران
  خرید و فروش و اجاره خانه ، آپارتمان و زمین در کیلان تهران
  حساب کاربری
  پلن اقتصادی
  ثبت آگـهی
  آگهی نقشه
  اپ موبایل