• افزودن به علاقه‌مندی 303 بازدید4,500,000,000 تومان
 • افزودن به علاقه‌مندی 484 بازدید6,000,000,000 تومان
 • افزودن به علاقه‌مندی 194 بازدید3,200,000,000 تومان
 • افزودن به علاقه‌مندی 21 بازدید2,350,000,000 تومان
 • افزودن به علاقه‌مندی 246 بازدید1,000,000,000 تومان
 • آذربایجان غربی

  فروش ، خرید ، اجاره آپارتمان ، خانه، زمین بهمراه قیمت و متراژ و مشخصات کامل ملک در آذربایجان غربی و شهرهای مختلف آن. خرید و فروش زمین کشاورزی مسکونی و باغ و واحد های آپارتمانی در آذربایجان غربی، خانه ارزان در متراژهای متفاوت و قیمت مناسب. آگهی های املاک ثبت شده ملک 20 را باهم مقایسه کنید و تا بهترین انتخاب را داشته باشید.

  خرید و فروش و اجاره زمین آپارتمان و خانه مسکونی در آذربایجان غربی

   

  املاک استان آذربایجان غربی

  استان آذربایجان غربی در شمال غربی ایران، سرزمینی شگفت انگیز با کوه های مرتفع است که در مرز ارمنستان، آذربایجان، ترکیه و عراق قرار دارد. کوه های این استان به رشته کوه آرارات در شرق ترکیه متصل است. این مناطق کوهستانی تعدادی از بهترین استراحتگاه های ایران را تشکیل می دهند.


  دریاچه ارومیه یکی از شورترین دریاچه های جهان در این استان واقع شده و جزایر زیادی را در خود جای داده است که زیستگاه انواع پرندگان محلی و مهاجر است.

  آشوری ها و ارمنی ها در این بخش از جهان در صلح و آرامش زندگی می کنند. این را کلیساها و آتشکده های مختلفی که در این منطقه وجود دارد، گواهی می دهند. مردم این استان به پرتلاش و باوقار بودن معروف هستند. شغل رایج اهالی این شهر کشاورزی و دامداری است. باغ های سیب زیبایی منحصر به فردی به این استان بخشیده است.

  موسیقی آزاری به اندازه تعداد قبایلی که در آنجا زندگی می کنند دارای سبک های متنوعی است. انواع مختلف رقص گروهی در میان کردها و آزاری ها رایج است که در آن مردان و زنان با هم می رقصند. صنایع دستی استان شامل قالی، گلیم و دارو بافی و کار چوب است.

  خرید و فروش و اجاره املاک در MELK20

  زمین، خانه و آپارتمان در آذربایجان

  آذربايجان غربی با نام انگلیسی Western Azerbaijan ، منطقه جغرافيايي است كه منتهي اليه شمال غربي ايران را در بر مي گيرد . از شمال به رود ارس محدود می شود که آن را از آذربایجان مستقل و ارمنستان جدا می کند . در شرق توسط منطقه ایران گیلان و دریای خزر . در جنوب توسط مناطق ایران زنجان و کردستان ; و در غرب توسط عراق و ترکیه . آذربایجان حدود 100000 کیلومتر مربع وسعت دارد.


  آذربایجان غربی ایران مرکز چندین تمدن باستانی بوده است. بخشی از اورارتو و بعداً از ماد تشکیل شد . در قرن چهارم قبل از میلاد توسط اسکندر مقدونی فتح شد و به نام یکی از سرداران اسکندر به نام آتروپات که پادشاهی کوچکی را در آنجا تأسیس کرد، آتروپاتنه نام گرفت.


  این منطقه در قرن سوم پس از میلاد به فرمانروایی پارسیان (ایرانی) تحت فرمان ساسانیان بازگشت . اعراب آذربایجان را از قرن هفتم تا زمانی که عشایر ترک در قرن یازدهم بر آن تسلط یافتند، کنترل کردند.


  از آن پس ساکنان منطقه ترک زبان بودند. این منطقه در قرن سیزدهم توسط مغول ها تسخیر شد و تحت فرمانروایی هولیگو ، آذربایجان مرکز امپراتوری مغول شد.از سوریه در غرب تا رودخانه اکسوس ( امو دریا کنونی ) در شرق امتداد دارد. تبریز ، بزرگترین شهر منطقه، پایتخت این امپراتوری بود و به مرکز زندگی فرهنگی و تجاری تبدیل شد.


  تبریز متعاقباً پایتخت سلسله‌های ترکمان کارا کویونلو و آک کویونلو (1502-1378) بود. آذربایجان در اوایل قرن شانزدهم مهد سلسله صفویه بود و متعاقباً بر سر این منطقه جنگیدند تا اینکه نادرشاه در دهه 1740 ترکها را بیرون کرد.

  تاریخ آذربایجان غربی

  در طول قرن هجدهم، روسها به تدریج به این منطقه تجاوز کردند . جنگ‌های روس و ایران در سال‌های 13-1804 و 28-1826 که به ترتیب با عهدنامه‌های گلستان و ترکمانچای پایان یافت، منطقه آذری‌زبان قفقاز را به امپراتوری روسیه داد و بدین وسیله آن را برای همیشه از آذربایجان ایران جدا کرد.


  آذربایجان در اوایل قرن بیستم مهد جنبش انقلابی بود که قانون اساسی ایران را در سال 1906 داد. این منطقه برای مدت کوتاهی در جنگ جهانی اول توسط ترکها اشغال شد و در طول جنگ جهانی دوم در اختیار اتحاد جماهیر شوروی بود .


  در سال 1945 شوروی جمهوری کردی کوتاه مدت را در آذربایجان غربی و جمهوری آذربایجان غربی تحت سلطه کمونیست ها را تأسیس کرد ، اما نیروهای ایرانی در سال های 1946-1947 پس از عقب نشینی نیروهای مسلح شوروی، کنترل منطقه را دوباره به دست گرفتند. جهت فروش سریع ملک ، از مقاله ما بازدید کنید.


  آذربایجان ایران از فلات های مرتفع با ارتفاعات از 5000 تا 6000 فوت (1500 تا 1800 متر) و فرورفتگی های پایین تر با میانگین ارتفاع 3000 تا 5000 فوت (900 تا 1500 متر) تشکیل شده است.


  قسمت شرقی رشته کوه های زاگرس از شمال به جنوب و از طریق آذربایجان می گذرد و اثر کلی یک توپوگرافی پلکانی است که با گسل های گسلی تعدادی حوضه و فرورفتگی های پست را مشخص می کند . مخروط های آتشفشانی بزرگ، مانند سبلان 4812 متر و سهند 3710 متر. در فلات مرتفع پراکنده اند و این منطقه در معرض زلزله است.

  آب و هوای آذربایجان غربی

  بارندگی در بسیاری از فلات نسبتاً سنگین است و نهرهای چندساله دره‌های دره‌ای را در برخی مکان‌ها قطع کرده‌اند. میانگین بارندگی سالانه بین 300 تا 900 میلی متر متغیر است. بنابراین آذربایجان یکی از معدود مناطق ایران است که بارندگی کافی برای کشاورزی بدون استفاده از آبیاری دارد.


  رودهای اصلی ارس در شمال با شاخه آن قره سو است. قزل اوزان در شرق، با شاخه های آن، قرانقو و آیدوقمیش. و زرینه (جغاتو). آب و هوا بسیار شدید است و تابستان های گرم و خشک با زمستان های سرد و برفی متناوب می شود .


  در آذربایجان غربی استدریاچه ارومیه ، دریاچه ای کم عمق و بسیار شور است که بسته به فصل وسعتی بین 4500 تا 6000 کیلومتر مربع دارد.

  درآمدزایی و اقتصاد در آذربایجان غربی

  این جمعیت عمدتاً از ترک‌های آذری‌ زبان هستند که از خط عربی استفاده می‌کنند و مسلمان شیعه هستند . تعدادی کرد و ارمنی نیز وجود دارد . کردهای کردستان سنی هستند و ارمنی ها مسیحی هستند. کشاورزی شغل اصلی مردم است.


  حاصلخیزترین زمین های کشاورزی اطراف دریاچه ارومیه است . محصولات زراعی شامل جو ، گندم ، برنج ، گیاهان نیل ، سیب زمینی ، چغندر قند ، گردو ، بادام ، میوه ها و سبزیجات است.


  گوسفندو بزها نیز پرورش می یابند. صنایعی که عمدتاً در تبریز متمرکز شده اند، تراکتور ، ماشین آلات کارخانه، سیمان ، منسوجات ، تجهیزات و ابزار الکتریکی، علوفه دام، توربین ، موتور سیکلت ، ساعت و ساعت ، مواد غذایی فرآوری شده و ادوات کشاورزی تولید می کنند . در سایر نقاط منطقه کارخانه های قند ، نساجی و کارخانه های فرآوری مواد غذایی وجود دارد.


  فرش‌ها و قالی‌های درشت بافته می‌شوند و ظروف فلزی در مقیاس کوچک تولید می‌شوند. مس ، آرسنیک ، کائولن ، زغال سنگنمک، سرب و سنگ ساختمانی استخراج می شود. شبکه ای از جاده ها شهرهای اصلی منطقه از جمله تبریز، ارومیه ، اردبیل ، مهاباد و مراغه را به یکدیگر متصل می کند و یک خط لوله نفت از تبریز به تهران می گذرد . برای محاسبه آنلاین قیمت ملک، کلیک کنید.


  برخی از مکان های مهم، باستانی و دیدنی استان آذربایجان غربی:

  قلعه بسطام

  این قلعه باستانی در نزدیکی روستای بسطام قره ضیاء الدین قرار دارد. این شامل یک معبد، یک بازار، یک بخش دولتی، دیوارهای محافظ، دروازه ها و گذرگاه های مخفی است. بر اساس شواهد باستان شناسی، قدمت این قلعه به قرن هفتم قبل از میلاد می رسد.

  قلعه بسطام در استان آذربایجان غربی جهت خرید و فروش املاک
  تصویری از قلعه بسطام در استان آذربایجان غربی


  آبشار سلماس

  این آبشار در نزدیکی شهر سردشت قرار دارد. 10 متر ارتفاع دارد و سرسبز دره های اطراف زیبایی بی نظیری به آن بخشیده است.

  تخت سلیمان

  این یکی از میراث جهانی یونسکو در ایران است. در نزدیکی شهر تکاب بر فراز تپه ای قرار دارد. دور تا دور سازه دیواری ضخیم از سنگ و گچ به عرض 5 متر، ارتفاع 14 متر و طول 1200 متر قرار دارد.


  قسمت بیرونی دیوار از سنگ های تراشیده شده ساخته شده و 38 برج دفاعی دارد. در داخل قلعه دریاچه، کاخ خسرو اول پادشاه ساسانی، کاخ آباغاخان و معبد آذرگشسب (آتشکده زرتشتیان) قرار دارد.

  دریاچه ارومیه

  این دریاچه بزرگترین دریاچه ایران است که 130 تا 140 کیلومتر طول، 15 تا 50 کیلومتر عرض و 50 تا 60 متر عمق دارد. آب این دریاچه برای ماهی یا سایر موجودات دریایی به جز نوعی نرم تن به نام آرتیما بسیار شور است.


  آب این دریاچه هرگز یخ نمی زند. پزشکان همیشه از تأثیر درمانی آب دریاچه ارومیه بر بیماری های پوستی – که به دلیل سطح بالای مواد معدنی آن است – آگاه بودند. این دریاچه همچنین دارای 102 جزیره متروکه بزرگ و کوچک است که زیستگاه طبیعی پرندگان محلی و مهاجر است.

  کاخ باغچه جوق

  این کاخ در باغ بزرگی به مساحت 11 هکتار در شهر ماکو قرار دارد. قدمت این بنا به دوران قاجار (قرن نوزدهم) برمی‌گردد و به دستور حاکم وقت منطقه ساخته شده است. سبک معماری بسیار تحت تأثیر معماری روسی است.


  این کاخ دارای دو طبقه با تعداد زیادی اتاق است. دکوراسیون داخلی عمدتاً از گچ بری و آینه کاری تشکیل شده است. تزئینات بیرونی از سنگ های مسطح با مجسمه های گچی تشکیل شده است.

  تپه باستانی حسنلو

  این تپه 20 متر ارتفاع دارد و در 12 کیلومتری شمال شرقی شهر نقده قرار دارد. بر اساس تحقیقات باستان شناسی آقای دایسون، قدمت تمدن این تپه به هزاره ششم قبل از میلاد می رسد.
  معبد، سکوی هدایا و اتاق‌هایی کشف شده است و مهم‌ترین شیئی که در حسنلو یافت شده، ظرفی است متعلق به قبایل مانا در سال‌های 1300 تا 800 قبل از میلاد.

  کلیسای قره کلیسا

  سنت تادی در روستای قره کلیسا در یکی از مناطق شهر ماکو قرار دارد. این کلیسا همچنین مقبره سنت تادی است که از بین النهرین برای تبلیغ مسیحیت به این منطقه آمد اما به شهادت رسید. این کلیسا از دو قسمت سفید و سیاه در زمینی به مساحت 6285 متر مربع تشکیل شده است.


  ارتفاع گنبد سفید 24 متر و ارتفاع گنبد سیاه 18.6 متر است. در اطراف آن 24 صومعه با کنده کاری های صورت انسان، ستون ها و طاق ها وجود دارد. هر ساله مراسمی در سالگرد شهادت سنت تادی برگزار می شود.

  خلاصه

  پیشنهاد ما، استفاده از سایت Melk20 جهت ثبت آگهی فروش و اجاره املاک می‌باشد. زیرا با تبلیغ ملک در این سایت، سرعت و شانس فروش زمین، خانه مسکونی و آپارتمان شما چند برابر خواهد شد.


  و در آخر از شما برای بازدید از زمین مسکونی، خانه و آپارتمان بسیار سپاسگزاریم.

  حساب کاربری
  پلن اقتصادی
  ثبت آگـهی
  آگهی نقشه
  اپ موبایل