• افزودن به علاقه‌مندی 161 بازدیدبرای قیمت تماس بگیرید.
 • افزودن به علاقه‌مندی 234 بازدید1,200,000,000 تومان
 • افزودن به علاقه‌مندی 120 بازدید2,500,000,000 تومان
 • هرمزگان

  خرید و فروش و رهن و اجاره آپارتمان در هرمزگان ، خانه مسکونی و زمین املاک تجاری و اداری با قیمت و متراژ مناسب در شهرهای مختلف هرمزگان.

  زمین ، خانه و آپارتمان در هرمزگان با قیمت
  زمین ، خانه مسکونی و آپارتمان در هرمزگان با قیمت

  زمین ، خانه و آپارتمان در هرمزگان

  استان هرمزگان (به فارسی: Hormozgan و [Hormozgān]) در جنوب ایران و در همسایگی آب‌های خلیج فارس و خلیج عمان قرار دارد. تنگه هرمز که یکی از مهم ترین گذرگاه های آبی جهان است در محدوده این استان قرار دارد. هرمزگان دارای آب و هوای گرم و خشک است و به شدت تحت تأثیر شرایط جوی کویری مرکز ایران است. اقتصاد استان بر پایه کشاورزی، صنایع ماهیگیری و تجارت استوار است. دو بندر منطقه آزاد کیش و جزایر قشم نقش مهمی در اقتصاد این منطقه دارند. سواحل زیبایی برای شنا، اسکی روی آب، قایق سواری و همچنین شکار صدف و مرجان وجود دارد.

  این استان توسط 14 جزیره به نام‌های ابوموسی، بنی‌فور، تنب بزرگ و کوچک، سیری، شطور، فرور، کیش، لاوان، قشم، لارک، هرمز، هندورابی و جزیره احاطه شده است.

  در ارتفاعات این استان حیواناتی مانند قوچ، بز، بز کوهی و در دشت حیواناتی مانند خرس، غزال، گرگ، روباه، سگ زگیل و کفتار یافت می شود. پرندگانی مانند عقاب، کبک و پرندگان مهاجر آفریقایی و هندی نیز در این استان یافت می شوند. در دریا و سواحل می توانید انواع خرچنگ، خرچنگ، دلفین، مار، مارمولک و لاک پشت را ببینید.

  قیمت خانه ، زمین و آپارتمان در هرمزگان
  بهترین سایت خرید ، فروش و اجاره زمین ، خانه و آپارتمان در هرمزگان

  این استان 13 شهر بزرگ دارد:

  • بندرعباس
  • بندرلنگه
  • حاجی‌آباد
  • میناب
  • قشم
  • سردشت
  • سیریک
  • جاسک
  • بستک
  • بندر خمیر
  • پارسیان
  • رودان
  • ابوموسی

  استان هرمزگان دارای 13 شهرستان (یا بخش)، 69 شهرداری و 2046 دهستان است. در سال 2011 کمی بیش از 1.5 میلیون نفر در استان هرمزگان ساکن بودند.

  در طول قرون متمادی محلی برای اقوام مختلف بوده است. زبان رایج اما فارسی است. چند گروه از مردم به لهجه های محلی خود یا زبان عربی صحبت می کنند. لباس‌های مردانه از لباس‌های بلند سفید مانند مانتو تشکیل شده است و لباس زنان معمولاً یک لباس بلند تیره با شلوار تزئین شده است. تقریباً در تمام استان های جنوبی ایران، زنان برای محافظت از صورت خود در برابر آفتاب داغ ماسک می زنند. رقص های محلی این استان ظریف، کدایی و لطیفی است.

  از صنایع دستی رایج این منطقه می توان به قالی بافی، درشت پتو بافی، سبد بافی، سوزن دوزی و صنایع دستی دریایی اشاره کرد.

  بر اساس شواهدی که در محوطه باستانی حریره به دست آمده، قدمت تمدن در این منطقه به دوران پیش از اسلام بازمی‌گردد.

  بهترین سایت خرید و فروش و اجاره خانه در هرمزگان ، آپارتمان ، زمین فروش املاک تجاری و اداری با قیمت و متراژ مناسب. با ثبت آگهی املاک خود در هرمزگان، سرعت فروش و اجاره ملک خود را بالا ببرید.

  قلعه پرتغالی ها

  این قلعه در شمال شرقی جزیره قشم قرار دارد. این بنا به دستور یک پادشاه اسپانیایی ساخته شده است. دو دیوار محافظ با برج در هر طرف و کانالی عمیق در پشت دیوارها وجود دارد. از سنگ های مرجانی، سنگ و گچ ساخته شده اند، مانند بناهای دوره ساسانی (651-224).

  خرید و فروش و اجاره املاک در هرمزگان با قیمت ارزان
  خرید و فروش و اجاره املاک در هرمزگان با قیمت ارزان

  معبد هندورها

  این معبد در دهه 1870 در زمان محمد حسن خان سعدالملک ساخته شده است. این معبد از یک اتاق مربع شکل با گنبدی در بالای آن تشکیل شده است. در اطراف گنبد ستون های سنگی حجاری شده زیبایی وجود دارد. این سازه بسیار تحت تاثیر معماری هندی است.

  چشمه آب گرم حاجی آباد

  چشمه آبگرم در 30 کیلومتری شرق شهر حاجی آباد و در دامنه کوهی قرار دارد. آب این چشمه از میان سنگ های آهک می گذرد. بنابراین، سرشار از گوگرد است.

  حرا حرا (Avicennia Marina)

  این حرا بین بندر خمیر و جزیره قشم در منطقه وسیعی قرار دارد. مناظر این مکان منحصر به فرد است زیرا در جزر و مد تمام درختان زیر آب محو می شوند و در جزر و مد از آب بیرون می آیند و مانند جزایر کوچک به نظر می رسند.

  استان هرمزگان یکی از ۳۱ استان ایران است. در جنوب کشور در منطقه 2 ایران  روبه روی عمان و امارات است. مساحت آن 70697 کیلومتر مربع است. و مرکز استان آن بندرعباس است. این استان دارای چهارده جزیره در خلیج فارس و 1000 کیلومتر خط ساحلی است.

  شهرستان های استان هرمزگان عبارتند از:

  • شهرستان پارسیان
  • شهرستان بستک
  • شهرستان بندرلنگه
  • شهرستان ابوموسی
  • شهرستان قشم
  • شهرستان خمیر
  • شهرستان بندرعباس
  • شهرستان حاجی آباد
  • شهرستان رودان
  • شهرستان میناب
  • شهرستان سیریک
  • شهرستان بشاگرد
  • شهرستان جاسک

  تاریخچه اگرچه شهرت هرمزگان در زمان هخامنشیان، زمانی که نارخوس از این منطقه عبور کرده است، می باشد، اما تاریخ ثبت شده بندر اصلی هرمزگان (بندر هرمز) از اردشیر اول شاهنشاهی ساسانی آغاز می شود.

  زمین ، خانه و آپارتمان در هرمزگان با قیمت مناسب
  زمین ، خانه و آپارتمان در هرمزگان با قیمت مناسب

  ثبت آگهی املاک در هرمزگان

  گفته می شود که این استان بین سال های 241 قبل از میلاد تا 211 قبل از میلاد از رونق خاصی برخوردار بوده است، اما پس از ورود به دوران اسلامی از نظر تجارت و اهمیت تجاری حتی بیشتر رشد کرد.

  مارکوپولو در سال های 1272 و 1293 از بندرعباس دیدن کرد و از تجارت گسترده جواهرات ایرانی، عاج و ابریشم هندوچین و مروارید بحرین در بازارهای بندر هرمز خبر داد. در سال 1497 اروپایی ها برای اولین بار به رهبری واسکو داگاما در منطقه فرود آمدند.

  در سال 1508 پرتغالی ها به رهبری Afonso de Albuquerque با هفت کشتی جنگی به بهانه حفاظت از منافع خود از مصر و ونیز به این منطقه حمله کردند. بندر هرمز در آن زمان موقعیتی استراتژیک برای منافع تجاری در خلیج فارس به حساب می آمد. اسماعیل اول که سعی در مقابله با امپراتوری عثمانی به سمت غرب داشت، نتوانست بندر را از دست پرتغالی ها نجات دهد تا اینکه سرانجام شاه عباس اول توانست با کمک انگلیسی ها آنها را از خلیج فارس بیرون کند.

  نام بندرعباس مستقیما از نام شاه عباس اول گرفته شده است. در این میان انگلیسی ها برای نفوذ در منطقه با استعمارگران هلندی رقابت می کردند که در سال های پایانی سلطنت شاه عباس به جزیره قشم حمله کردند و کشتی های جنگی را به بندرعباس اعزام کردند.

  دولت فارس نتوانست در برابر این حمله از خود دفاع کند. با این حال، با تیره شدن روابط بریتانیا و هلند، تنش های نظامی در منطقه افزایش یافت. هلندی ها سرانجام به انتقال پایگاه خود به جزیره خارگ متوسل شدند. امیر خارگ، میر مهنا، توانست نیروهای هلندی را در خارگ شکست دهد و انگلیسی ها را به طور قاطعانه کنترل کل منطقه را بر عهده بگیرند.

  خیلی زود بریتانیا از طریق شرکت بریتانیایی هند شرقی بر کل خلیج فارس تسلط یافت. بریتانیا سیاستی را اتخاذ کرد که استقلال محلی را در سراسر خلیج فارس تشویق می کرد تا از تهدید یک نیروی متحد نیرومند بر تأسیسات آنها در خلیج جلوگیری کند. اهمیت استراتژیک خلیج فارس پس از جنگ جهانی اول با کشف نفت در این منطقه بیشتر شد.

  جغرافیا و آب و هوای

  این استان عمدتاً کوهستانی است و از انتهای جنوبی رشته کوه زاگرس تشکیل شده است. این استان آب و هوای بسیار گرم و مرطوبی را تجربه می‌کند و دمای آن در تابستان‌ها گاهی از 120 درجه فارنهایت (49 درجه سانتی‌گراد) فراتر می‌رود. بارندگی در طول سال بسیار کم است. همچنین این استان از لحاظ آب و هوا بسیار شبیه به تهران است.

  هرمزگان امروز

  هرمزگان دارای 11 بندر، پنج فرودگاه ملی و سه فرودگاه بین‌المللی است. این استان دارای بخش کشاورزی فعال است که در تولید آهک رتبه اول و در تولید خرما رتبه دوم را در ایران دارد. 30 درصد محصولات شیلاتی ایران از این استان تامین می شود. سه سد بزرگ آبی نیاز آبی استان را تامین می کند: سد استقلال (سد میناب که بخش عمده آب مصرفی بندرعباس را تامین می کند)، سد جگین و سد شمیل.

  آلمان اخیراً [چه زمانی؟] پیشنهاد ساخت پلی را داده است که جزیره قشم را به سرزمین اصلی متصل می کند، پروژه ای عظیم.

  هرمزگان دارای دو منطقه آزاد تجاری یکی در کیش و دیگری در جزیره قشم است. جزیره کیش، واقع در منطقه آزاد تجاری، محل استقرار بورس نفت ایران (یکی از پنج بورس در نوع خود در جهان و تنها بورسی است که به صراحت نفت و مشتقات را به دلار آمریکا معامله نمی کند).

  جاذبه های هرمزگان

  هرمزگان دارای هتل های چهار و پنج ستاره با امکانات رفاهی مدرن می باشد. سازمان میراث فرهنگی ایران 212 اثر تاریخی و فرهنگی در استان را فهرست کرده است. برخی از جاذبه های محبوب تر عبارتند از:

  1. عمارت کلاه فرنگی (ساخته شده توسط و در زمان اشغال هلندی ها)
  2. برکه های باران (شش آب انبار سنتی)
  3. حمام سنتی گله داری
  4. پل معبد هندو
  5. لاتیدان، ساخته شده در دوران شاه عباس اول.
  6. خانه فکری
  7. خانه سعدی
  8. قلعه بانوی ما در جزیره هرمز
  9. جزیره قشم
  10. جنگل های دریایی حرا
  11. جزیره کیش محبوب ترین اقامتگاه گردشگری جنوب ایران در خلیج فارس
  12. گنو ذخیره گاه زیست کره طبیعی یونسکو
  13. هارا ذخیره گاه زیست کره طبیعی یونسکو
  14. چشمه های آب گرم مختلف
  بهترین سایت فروش و اجاره ملک در هرمزگان با قیمت مناسب
  بهترین سایت فروش و اجاره ملک در هرمزگان با قیمت مناسب

  خرید و فروش و اجاره املاک در هرمزگان

  و در جدیدترین ویژگی های این سایت؛

  1. آنالیز قیمت املاک
  2. شاخص قیمت مسکن
  3. فاصله ملک تا مراکز خرید، رفاهی و تفریحی
  4. جستجو بر حسب قیمت
  5. جستجو بر حسب متراژ

  طیف گسترده و  پیشنهادی مورد جستجو شما و… اشاره نمود. ملک20 با سال‌ها تجربه در درج آگهی املاک و مسکن دارای کاملترین و به روزترین لیست آگهی‌ خرید و فروش و اجاره خانه، آپارتمان، باغ، ویلا، واحدهای اداری و تجاری می‌باشد.

  در سایت Melk20 میوانید با جستجوی املاک، به کاملترین و جامع‌ترین آرشیو خرید، فروش و اجاره خانه و آپارتمان با بهترین قیمت، بهمراه عکس و جزئیات کامل ملک، دسترسی داشته باشید.

  با ثبت ملک خود در ملک 20 ، هرچه سریع تر اطلاعات املاک خود را در اختیار صدها مشاور املاک موفق و فعال قرار دهید و با اینکار میتوانید در کوتاه ترین زمان، پیشنهادهای عالی جهت خرید ملکتان دریافت کنید.

  حساب کاربری
  پلن اقتصادی
  ثبت آگـهی
  آگهی نقشه
  اپ موبایل