• افزودن به علاقه‌مندی 283 بازدید1,250,000,000 تومان
 • افزودن به علاقه‌مندی 181 بازدید2,299,000,000 تومان
 • افزودن به علاقه‌مندی 182 بازدید600,000,000 تومان
 • افزودن به علاقه‌مندی 146 بازدید5,500,000 تومان
 • افزودن به علاقه‌مندی 154 بازدید9,000,000,000 تومان
 • لرستان

  املاک ثبت شده در لرستان . آگهی خرید و فروش و اجاره و رهن آپارتمان ، خانه مسکونی ، زمین ، املاک تجاری و اداری با قیمت ارزان و متراژ مناسب در لرستان و شهرهای آن.

  خرید و فروش و اجاره آپارتمان ، خانه و زمین در لرستان
  بهترین سایت خرید و فروش آپارتمان و زمین در لرستان

   

  استان لرستان

  استان لرستان (به فارسی: استان لرستان، [Lorestān]) سرزمینی کوهستانی در غرب ایران است. رشته کوه های زاگرس از شمال غربی تا جنوب شرقی استان امتداد دارد. بلندترین قله اشتران کوه با ارتفاع 4100 متر از سطح دریا است. هوا در شمال سرد است زیرا کوه های زیادی وجود دارد.

  در جنوب معتدل است. ارتفاع زیاد و شرایط جغرافیایی باعث شده است که رودخانه ها و چشمه های زیادی از این استان عبور کنند. نقاشی های کشف شده در غارهای دوشه و غار میرملاس نشان می دهد که قوم کاسی در 1600 سال قبل از میلاد در لرستان می زیسته اند.

  شرایط آب و هوایی باعث توسعه زندگی عشایری در این منطقه شده و بسیاری از اقوام کوچ ییلاقی و قشلاقی دارند. به دلیل شرایط آب و هوایی مساعد و خاک حاصلخیز، فعالیت های رایج بین مردم کشاورزی و دامپروری است. ویژگی‌های طبیعی، ارتفاعات، منابع آبی و پوشش گیاهی زیستگاه مناسبی برای گیاهان و حیوانات است.

  در غارهای نزدیک منطقه دهلون انواع کمیاب ماهی های بی چشم وجود دارد. دو گونه از این ماهی در آسیا یافت شده است، یکی در موصل عراق و دیگری در غار هفت تنگ نزدیک شهر خرم آباد ایران. این گونه از ماهی ها چشم و گوش ندارند و در عوض حسگرهایی در اطراف دهان خود دارند.

  مردم این استان از اقوام لر و لک هستند و به گویش های لری و لکی صحبت می کنند. لک ها بیشتر در شهرستان کوهدشت و الشتر و لرها بیشتر در منطقه خرم آباد ساکن هستند. صنایع دستی رایج استان شامل پتوی درشت، قالی، نمد بافی و نمد بافی و فلزکاری است.

   

  خرم‌آباد

  خرم‌آباد ، شهر مرکز استان لرستان در غرب ایران نیز نوشته می‌شود . در رشته کوه های لرستان که در مسیر جاده اصلی خوزستان به فلات مرتفع قرار دارد، دارای شکاف رودخانه ای است . بازار ییلاقی برای عشایر کوچ نشین لر ، بازارهای پر جنب و جوش و پادگانی قوی دارد. بر روی خط الراس بین شهر و رودخانه، ویرانه‌های دز سیاه («قلعه سیاه»)، مقر سابق والیان لرستان، از 1155 تا 1600 قرار دارند.

  خرید و فروش زمین در لرستان با قیمت مناسب
  خرید و فروش زمین در لرستان با قیمت مناسب

  بروجرد

  همچنین بروجرد یا باروجرد ، شهر اصلی، شهرستان بروجرد ، استان لرستان (استان)، غرب ایران است . بروجرد در ارتفاع 1700 متری بالاتر از سطح دریا ، زیر کوه های بلند، در دره ای وسیع و حاصلخیز واقع شده است. این مرکز منطقه ای پررونق در شاهراه اصلی خلیج فارس و خوزستان به تهران است . از طریق جاده با استان همدان و کرمانشاه‌ان ارتباط دارد . این منطقه آثار بسیاری از سکونتگاه های باستانی به شکل تپه دارد.

   

  قلعه فلک الافلاک

  این قلعه بر فراز تپه ای سنگی در شهر خرم آباد قرار دارد. در گذشته به نام قلعه شاپور خواست و در عصر قاجار (1789-1925م) به نام فلک الافلاک نامیده می شد. تاریخ و سازنده این قلعه هنوز مشخص نشده است، اما در زمان رضا شاه پهلوی به عنوان زندانی برای نگهداری مخالفان سیاسی استفاده می شده است. ستون های این قلعه بر روی پی سنگی بنا شده است. دارای 8 برج و یک حیاط بزرگ. درب ورودی در شمال این سازه قرار دارد. بخشی از این قلعه به موزه تبدیل شده است.

   

  پاییز شیوی

  می گویند آبشار شیوی زیباترین آبشار ایران است. در اطراف روستای شیوی در نزدیکی شهر دورود قرار دارد. این آبشارها از یک غار به دره ای عمیق سرازیر می شوند.

  تالاب های پلدختر

  در اطراف شهر پلدختر 12 تالاب وجود دارد که زیستگاه مناسبی برای جانوران دریایی، مهاجر و پرندگان محلی است.

   

  دریاچه کیو

  این دریاچه در کنار پارکی به نام کیو قرار دارد. هیچ رودخانه ای به این دریاچه نمی ریزد، اما چشمه های پایین آب را تامین می کنند. این دریاچه که یکی از جاذبه های این شهر است، 7 هکتار وسعت دارد و عمق آن از 3 تا 7 متر متغیر است.

   

  خرید و فروش خانه مسکونی در لرستان با قیمت مناسب
  خرید و فروش خانه مسکونی در لرستان با قیمت مناسب

  منطقه حفاظت شده سفیدکوه

  این منطقه ای است که توسط سازمان های زیست محیطی حفظ شده و زیستگاه بسیاری از حیوانات و پرندگان است.

   

  غار دوشه

  این غار تاریخی در روستای کرشوراب در منطقه چگینی خرم‌آباد واقع شده است. این غار 5 متر ارتفاع دارد و 110 نقاشی روی دیواره آن وجود دارد. همچنین دو سنگ حجاری در آنجا وجود دارد و در ورودی غار اسکلت انسان و حیوان به همراه ظروف سفالی کشف شده است.

   

  پل کشکان

  این پل در جاده قدیم ترهان به شاپورخواست بر روی رودخانه کشکان ساخته شده است. قسمت اعظم پل ویران شد و بر روی قسمت های باقی مانده، کتیبه هایی به خط عربی کوفی کشف شده که مربوط به قرن نهم می باشد.

   

   

  چشمه گرداب سنگی

  در شمال غربی شهر خرم آباد چشمه فصلی معروفی به نام گرداب سنگی وجود دارد. دیوار سنگی آن را محصور کرده است. پلی به عرض سه متر توسط شاهان ساسانی (651-224) بر روی آن ساخته شد.

  لرستان با املای انگلیسی lorestan، منطقه جغرافیایی و تاریخی ، غرب ایران . معنی اسمشسرزمین لرها و از مرز عراق و کرمانشاه امتداد دارد و دشت خوزستان را از ارتفاعات داخلی جدا می کند.

  کوه های وسیع شمال غربی-جنوب شرقی امتداد دارند. بین رشته های بالاتر، جیب های پرآبی با مراتع سرسبز وجود دارد. دامنه های بیرونی را جنگل بلوط به همراه درختان نارون، افرا، گردو و بادام می پوشاند. لرها از نژاد بومی با ترکیبات قوی ایرانی و عربی هستند، به گویش فارسی صحبت می کنند و مسلمان شیعه هستند.

  در زمان پهلوی ها لرها سکونت گزیدند و تنها عده کمی کوچ نشینی خود را حفظ کردند . لرستان محل سکونت مردمان هند و اروپایی ایرانی از جمله مادها بوده است . 1000 قبل از میلاد کیمریان و سکاها از حدود 700 تا 625 قبل از میلاد به طور متناوب بر این منطقه حکومت می کردند .

  برنزهای لرستان، به دلیل التقاطی که دارند مورد توجه قرار گرفته اندمجموعه ای از نقوش هنری آشوری، بابلی و ایرانی، مربوط به این دوره پرتلاطم است. مفرغ ها عمدتاً در مقبره های نزدیک کرمانشاه یافت شده است. کیاکسارس، فرمانروای مادها، سکاها را در حدود 620 قبل از میلاد بیرون راند .

  در زمان کوروش کبیر ، لرستان در حدود سال 540 پیش از میلاد به امپراتوری رو به رشد هخامنشی پیوست و متوالی بخشی از سلسله های سلوکیان، اشکانیان و ساسانیان بود .

   

   

  خرید و فروش آپارتمان در لرستان با قیمت مناسب
  خرید و فروش آپارتمان در لرستان با قیمت مناسب

  لرستان کوچک

  لرستان کوچک، بخش شمالی، از سال 1155 تا آغاز قرن هفدهم توسط شاهزادگان مستقل خاندان خورشیدی به نام آتابگ اداره می شد ، زمانی که آخرین آتابگ، شاه وردی خان، توسط عباس اول صفوی برکنار شد. حکومت قلمرو به رئیس قبیله رقیب با عنوان ولی داده شد. فرزندان او این عنوان را حفظ کردند.

  قسمت جنوبی لرستان یالرستان بزرگ، از سال 1160 تا 1424، زیر نظر اتابگ فهلویه (فضلاویه) مستقل بود . پایتخت آن ایداج بود که اکنون تنها تپه‌ها و ویرانه‌هایی در ملامیر (ایذه امروزی) است.

   

  لرستان بین دره دز (مورد استفاده راه آهن ماوراءالنهر) و رودخانه کرخه علیا و به سمت شمال به سمت نهاوند امتداد دارد. کشاورزی رکن اصلی اقتصاد لرستان است. محصولات زراعی شامل برنج، گندم، جو، پنبه، دانه های روغنی، چغندر قند، سبزیجات و میوه جات هستند.

   

  صنایع سیمان، شکر، مواد غذایی فرآوری شده، پشم کارد و پنبه خرد شده تولید می کنند. سنگ آهن و مولیبدن استخراج می شود. جاده ها و راه آهن خرم آباد را به بروجرد و الیگودرز متصل می کند.

  طریقه محاسبه قیمت ملک را بخوانید.

  تمامی املاک ثبت شده از استان لرستان در سایت ملک 20 را مشاهده نمایید. آگهی خرید و فروش و اجاره آپارتمان ، خانه مسکونی ، زمین ، املاک تجاریبا قیمت متراژ مناسب در لرستان و شهرهای تحت پوشش لرستان.

  حساب کاربری
  پلن اقتصادی
  ثبت آگـهی
  آگهی نقشه
  اپ موبایل