رستم کلا

آگهی های زمین ، خانه و ویلا در رستم کلا که شهری است در بخش مرکزی شهرستان بهشهر ، استان مازندران ، ایران .

استعلام قیمت زمین ، خانه و ویلا در رستم کلا
استعلام قیمت زمین ، خانه و ویلا در رستم کلا

زمین ، خانه و ویلا در رستم کلا

بین بزرگراه نکا – بهشهر واقع شده و فاصله آن تا مرکز استان ( ساری ) به ترتیب 40 کیلومتر  و 12 کیلومتر و دارای فاصله  8 کیلومتری از نکا و بهشهر است .

رستم کلا (Rostam-kala) یک مکان پرجمعیت (کلاس P – محل جمعیت) در (مازندران)، ایران .

ریشه نام «رستم‌کلا» به طور قطع مشخص نیست، اما فولکلور محلی آن را با مردی به نام رستم (احتمالاً با جنگجوی افسانه‌ای به این نام شناخته می‌شود) مرتبط می‌کند که به اتحاد مردم منطقه کمک کرد. (زمین ، خانه و ویلا در رستم کلا )

عمده فعالیت اقتصادی بر پایه کشاورزی است. سایر تولیدات عبارتند از آوی کالچر، آجرسازی، آردسازی، صنایع فلزی و سنگ آهک. (زمین ، خانه و ویلا در رستم کلا )

اولین مدرسه در سال 1925 ساخته شد. علاوه بر این رستم‌کلا دارای یک مدرسه علمیه است که توسط علامه ایازی ساخته شده است.(زمین ، خانه و ویلا در رستم کلا )

در سال 1387، جمعیت آن 11,306 نفر در 3,055 خانوار بوده است.  و در سال 1392 تعداد 11,853 نفر در 3,487 خانوار بود. آخرین سرشماری در سال 1396 جمعیت 11,586 نفر در 3,979 خانوار را نشان داد. (زمین ، خانه و ویلا در رستم کلا )

در طول جنگ جهانی دوم راه آهن ماوراءالنهر ساخته شد و در همان زمان انبار رستمکلا ساخته شد. راه آهن ویژه ای وجود دارد که از رستمکلا به بندر امیر آباد می رسد و به زودی راه ویژه ای بین آنها باز می شود.

از قنات برای تامین آب مورد اطمینان برای آبیاری رستمکلا استفاده می شد. رستم‌کلا در بخش باستانی شامل روستاهای گرجی محله، آسیابسر، کوهستان، تروجان واقع شده است. گهر تپ شهری است (۱۸۰۰–۳۰۰۰ قبل از میلاد) در نزدیکی رستم‌کلا. (زمین ، خانه و ویلا در رستم کلا )

در رستم‌کلا مکان‌های بسیار زیبایی مانند میروون (مهروان، مکان معروفی که در جنگل قرار دارد) وجود دارد. مردم از آن برای پیک نیک استفاده می کنند.

اجاره روزانه ویلا در رستم کلا

رستم‌کلا 200 سال پیش اقتصاد قدرتمندی داشت، زیرا می‌توان بناهای تاریخی را دید که حدود 200 سال پیش ساخته شده‌اند، به‌عنوان مثال تکیه سلطانی، تکیه حاج حسن، حسینیه علیزاده، حسینیه فراهی، رستم‌کلایی‌ها و خانه‌های توکلی. بنای امامزاده 800 سال پیش ساخته شده است. (اجاره روزانه ویلا در رستم کلا )

رستم کلا زمین ، خانه و ویلا با قیمت مناسب
رستم کلا زمین ، خانه و ویلا با قیمت مناسب

«بنیان‌گذاران» اصلی رستم‌کلا هنوز در این شهر یافت می‌شوند و می‌توانند داستان‌های متعددی در مورد تأسیس شهر نقل کنند. در تمام این داستان‌های به دست آمده از نوادگان متعدد، باور و تأیید می‌شود که اجداد آنها از تبار اصیل بوده‌اند. (اجاره روزانه ویلا در رستم کلا )

منشأ این نسب شریف ناشناخته است، اما با حکایات متعدد شبهه ها تقویت می شود. همه به مردی با چشمان آبی عمیق پیوند خورده اند که زمینی را که پس از آن دهکده به آرامی تبدیل به یک شهر شد، آباد کرد. نوادگان اغلب چشم‌های آبی دارند، اگرچه سبز و قهوه‌ای نیز هستند. (اجاره روزانه ویلا در رستم کلا )

آنها  قاطعانه معتقدند که از تبار اصیل هستند، اگرچه اصل و نسب دقیق آنها مشخص نیست. این سرزمین در طول اعصار پر از اشراف پارسی و اشکانی بوده است.

مختصات آن 36°40’35” شمالی و 53°25’50” شرقی در DMS (درجات دقیقه ثانیه) یا 36.6764 و 53.4306 (در درجه اعشار) می باشد. (اجاره روزانه ویلا در رستم کلا )

فرودگاه های رستم کالا و اطراف

فرودگاه های نزدیک به رستم کالا بر اساس فاصله تا فرودگاه از مرکز شهر طبقه بندی می شوند. راهنمای هتل فرودگاه مربوطه را برای رزرو محل اقامت خود پیگیری کنید.

  • فرودگاه گرگان (فاصله تقریبی 15 کیلومتر)
  • فرودگاه امام شاهرود (فاصله تقریبی 71 کیلومتر)
  • فرودگاه کلاله (فاصله تقریبی 95 کیلومتر)
  • فرودگاه دشت ناز ساری (فاصله تقریبی 130 کیلومتر)
  • فرودگاه شهر آباد (فاصله تقریبی 160 کیلومتر)

بهترین سایت خرید و فروش و اجاره ویلا ، خانه و زمین در رستم کلا شهرستان بهشهر .

حساب کاربری
پلن اقتصادی
ثبت آگـهی
آگهی نقشه
اپ موبایل