• افزودن به علاقه‌مندی 79 بازدید2,632,000,000 تومان
 • افزودن به علاقه‌مندی 63 بازدید312,000,000 تومان
 • افزودن به علاقه‌مندی 88 بازدید2,184,000,000 تومان
 • افزودن به علاقه‌مندی 105 بازدید1,860,000,000 تومان
 • افزودن به علاقه‌مندی 401 بازدید9,500,000,000 تومان
 • افزودن به علاقه‌مندی 195 بازدید1,600,000,000 تومان
 • افزودن به علاقه‌مندی 39 بازدید950,000,000 تومان
 • افزودن به علاقه‌مندی 72 بازدید4,900,000,000 تومان
 • رودسر

  آگهی های ثبت شده ویلا ، زمین و آپارتمان در شهرستان رودسر که شهری است در استان گیلان. مرکز شهرستان رودسر است. رودسر در کنار دریای خزر قرار دارد.

  در سال 1387 ، جمعیت رودسر 144,500 نفر در 42,000 خانوار بوده است.

  فروش زمین در رودسر

  فروش زمین در رودسر
  فروش زمین در رودسر

  محبوب ترین زمان برای بازدید و همچنین خرید و فروش ویلا ، اجاره روزانه ویلا ، خرید و فروش زمین و حتی خرید خانه در رودسر در فصل بهار و اواخر تابستان است.

  پیش از سفر به رودسر و یا معامله املاک در این شهر ، بهتر است اطلاعات کاملی از این شهر داشته باشید. در رودسر آب و هوا گرم و معتدل است. در زمستان های رودسر میزان بارش بسیار بیشتر از تابستان است.  میانگین سالانه دما 15.8 سانتی گراد است. میانگین بارندگی در اینجا به 1178 میلی متر میرسد. خشک ترین ماه جولای است. بارش در جولای به میزان 32 است.

  رودسر در شرق گیلان واقع شده است . این شهر در محل عبور بزرگراه ساحلی خزر از رودخانه کوچک رودسر یا کیارود، در 14 کیلومتری جنوب غربی لنگرود واقع شده است. رودسر شرقی ترین بخش گیلان است و در شرق چابکسر توسط رودخانه ساحلی میانه رود از استان مازندران جدا می شود. ( فروش زمین در رودسر )

  بخش رودسر در گذشته به نام رناکوه (چودکو، رابینو) شناخته می‌شد و حوضه آبریز دو رودخانه بزرگ شلمان رود و پلرود و چند رودخانه کوتاه‌تر را در بر می‌گرفت. بخش اعظم جنوب رناکوه کوهستانی بود و رشته شمالی آن توسط دره عرضی پلرود به رشته شمالی چاکرود در غرب (کوه عمام، 2485 متر) و رشته پلرود شرقی در شرق تقسیم می شد (کوه سوماموس، 3620 متر) و یک رشته جنوبی که محدود به استان قزوین، رشته شمالی شاهرود (کوه خرمدشت، 3329 متر) است. ( فروش ویلا در رودسر )

  رودسر از سال 1380تا 1400 تغییر خالصی معادل 653 هکتار (0.90 درصد) در پوشش درختی داشته است.

  • جنگل پایدار : 72.2 هکتار
  • قابل گشت و گذار : 1.11 هکتار
  • ضرر – زیان : 461 هکتار
  • مختل : 48 هکتار

  مرکز ناحیه چندین بار، متوالی از کوتوم به تمیجان و صوفیان، و مدتی بعد به لنگرود، پس از ادغام لنگرود در رناکوه در حدود سال 1855، تغییر کرد. جایی که جی بی فریزر «رودسر» یا «رودی سر» اثر دبلیو آر هولمز نامیده می‌شود، فقط یک روستای بزرگ بود تا اینکه در چارچوب شهرنشینی به عنوان محل استقرار شهری جدید انتخاب شد. ( فروش زمین در رودسر )

  سیاست در زمان رضا شاه پهلوی رودسر را همراه با بابلسر در مازندران به عنوان یک شهر مدرن ستودنی که طرحی از میدان مرکزی آن با ساختمان‌های اداری در دو طرف، ذخیره‌سازی در منتهی الیه را ارائه می‌دهد، گرفته شد. و فضای سبز با مجسمه شاه در وسط.

   

  فروش ویلا در رودسر

  اصلاحات اداری سال 1937 به شهر جدید وضعیت مقر یک ناحیه ( باکش ) در زیر استان ( شهرستان ) لاهیجان را داد. بخش رودسر بزرگ‌ترین بخش رناکوه سابق را پوشش می‌داد، در حالی که بخش غربی، مربوط به حوضه آبریز شلمانرود، به ناحیه لنگرود محدود می‌شد‌. با اصلاحات اداری سال 1340، آن دو بخش لنگرود و رودسر به شهرستان‌های فرعی جدید تبدیل شدند. ( فروش ویلا در رودسر )

  فروش ویلا در رودسر
  فروش ویلا در رودسر

  با یک تغییر مهم در حدود: بخش‌های میانی و بالایی دره شلمانرود و بخش‌های املش و کوجید در بخش رودسر (اکنون 1969 کیلومتر مربع) ادغام شدند، در حالی که بخش لنگرود به بخشی از دشت ساحلی محدود شد. و یکی از کوچکترین محله های گیلان شد. در اصلاحات اداری 1998 املش از رودسر جدا شد و به عنوان یک استان جدید ثبت شد. ( فروش ویلا در رودسر )

  شهرستان رودسر در محدوده کنونی خود (1391) 1369 کیلومتر مربع مساحت دارد و به 4 بخش (بخش مرکزی ، رحیم آباد، کلاچای و چابکسر) و 10 بخش ( دهستان ) تقسیم شده است. گیلکی صحبت می کنند. گیل های دشت به گویش لاهیجانی و گالش ها در ارتفاعات به گویش گالشی صحبت می کنند.. – فروش ویلا در رودسر

  در اوایل قرن نوزدهم، دشت ساحلی توسط باغ های توت (که برای پرورش کرم ابریشم استفاده می شود)، شالیزارها، باغ ها و تکه هایی از جنگل با درختان بلند پوشیده شده بود. با گسترش فضایی شالیزارها و معرفی دو محصول عمده نقدی، چای و مرکبات، عمدتاً در دامنه های اول تپه های مجاور، به طور گسترده ای به کشاورزی باز شده است. در سال 1986 سطح زیر کشت در دشت 20600 هکتار شامل 8941 هکتار شالیزار (43 درصد)، 5981 هکتار مزارع چای (29 درصد)، 1550 هکتار درخت توت (7.5 درصد) و 3916 هکتار درخت مرکبات (19‌درصد) بود. ( فروش ویلا در رودسر )

  فروش زمین کشاورزی در رودسر

  پیکربندی طبیعی این دشت باعث ایجاد عدم تقارن آشکار بین بخش های غربی و شرقی آن می شود: در غرب رودخانه پلرود، دشت وسیع است و نقش اول را به کشت برنج می دهد (62 درصد سطح زمین زیر کشت)، در حالی که به نوار باریکی در شرق پلرود کاهش می یابد و تنها 31 درصد از زمین های کشاورزی به شالیزارها اختصاص دارد. اصلاحات ارضی در سال 1963 منجر به تکه تکه شدن مزارع با میانگین 1.5 هکتار شالیزار در هر مزرعه شد.

  قیمت زمین ، خانه و ویلا در رودسر
  قیمت زمین ، خانه و ویلا در رودسر

  خارج از حوضه سفیدرود، این شرقی‌ترین قسمت دشت گیلان از سیستم آبیاری مدرنی که از سد منجیل تغذیه می‌شود، بهره‌مند نبود و همچنان از کمبود آب رنج می‌برد. در اواسط دهه 1970، سدی بر روی پلرود پیش بینی شد اما محقق نشد. علیرغم نوسازی شالیکاری که توسط م. محب حسینی به تفصیل مورد مطالعه قرار گرفت، کمبود منابع آبی نقش نسبی محصولات دائمی را تقویت کرد.

  رودسر و بخش پیشین آن املش با هم رتبه اول را در گیلان و کل کشور برای کشت چای دارند، حتی بالاتر از لاهیجان، زادگاه و قطب کشاورزی چای در ایران. مزارع چای رودسر دامنه‌های پایینی تپه‌های پیمونت را تا ارتفاع 400 متری اشغال می‌کنند، به‌ویژه در سمت راست پلرود، جایی که 36 درصد از زمین‌های زیر کشت را در سال 1986 پوشش می‌دادند.

  کاشت و نگهداری زمین های کشاورزی  توسط مردان بین زمستان تا بهار و چیدن توسط زنان از اردیبهشت تا آبان انجام می شود. این کار به نیروی کار زیادی نیاز دارد که نه تنها توسط زنان خانواده کشاورز، بلکه توسط مهاجرانی که از مناطق دورافتاده کوهستانی آمده اند نیز تامین می شود.

  اصیل ترین محصول رودسر مرکبات است که عمدتاً در شرق رودسر کشت می شود و 44 درصد از سطح زیر کشت مرکبات کشور (ملکچاهی) را تشکیل می دهد. باغات مرکبات رودسر 28 درصد از اراضی کشاورزی آن را پوشش می دهد. تنها در قاسم‌آباد 811 هکتار باغ مرکبات وجود دارد که 48 درصد از زمین‌های زیر کشت آن را تشکیل می‌دهد. چیدن میوه از ماه بهمن ماه تا اوایل بهار، مردان بسیاری را از مناطق همجوار گالش و همچنین از مناطق دورافتاده در داخل کشور مانند عمارلو، حلخال و اردبیل جذب می کند .

  اجاره روزانه ویلا در رودسر

  دامپروری در دشت‌های برنج‌کاری محدود است،  دامنه های جنگلی پشت روستاها در زمستان، جواهردشت و مراتع مشابه به عنوان مرحله میانی ( نصفرودان ) در بهار و پاییز، و مراتع مرتفع ( ییلاق ) داقولا در تابستان. الگوهای مهاجرت پیچیده تری را می توان یافت، با ییلاق که توسط گالش و گاو در نیمه راه بین نَشفرودان و ییلاق چوپان استفاده می شود. و گوسفندان (روستاهای اطراف رحیم‌آباد)، یا چراگاه‌های میانی و تابستانی کاملاً متمایز برای گاو و گوسفند. ( اجاره روزانه ویلا در رودسر )

  اجاره روزانه ویلا در رودسر
  اجاره روزانه ویلا در رودسر

  تعداد قابل توجهی از روستاهای کوچک کوهستانی نیز دارای ساکنان دائمی هستند که به آنها کالاهی می گویند . گندم و جو دیم می کارند، باغ های کوچکی از درختان گردو و فندق دارند، گاو و گوسفند پرورش می دهند و با مهاجرت فصلی به سمت مناطق پست گیلان و غرب مازندران، یعنی مردان برای چیدن پرتقال در زمستان و زنان برای چیدن برگ چای، منابع خود را تکمیل می کنند. در تابستان. ( اجاره روزانه ویلا در رودسر )

  نمد سازان یک گروه حرفه ای شناخته شده را تشکیل می دهند که عمدتاً در قاسم آباد یا آغند مهلا، روستایی در نزدیکی رامسر در مازندران مستقر هستند.  در دو سطح از مراکز روستایی را می توان متمایز کرد: 29 مرکز فرعی مانند سیاهکل رود و 11 مرکز اصلی مانند قاسم آباد و بالاتر از آنها چهار شهر کوچک در قسمت شرقی شامل سه مرکز بخش رحیم‌آباد (با 6994 نفر در سال 1385، بازار هفتگی روزهای دوشنبه ) کالاچای (11304 روح، بازار پنجشنبه ها) و چابوکسار (7891) به علاوه واجارقاه تابع کالاچای – اجاره روزانه ویلا در رودسر

  شهرستان رودسر، اگرچه در موقعیتی پیرامونی نزدیک به مرز شمال غربی این استان قرار دارد، اما نفوذ خود را بر کل استان و همچنین بر املش بسیار کوچک‌تر در نزدیکی آن اعمال می‌کند، که اخیراً به عنوان شهر تبدیل شده است.

  مقر یک استان جدید شهرستان رودسر دارای مجموعه کاملی از مراکز اداری، بازار هفتگی در روزهای یکشنبه و مرکز تجاری فعال می باشد. این شهر که در ابتدا در سمت راست رودسر در 2 کیلومتری بالادست دهانه آن ساخته شد، به سمت ساحل در حال گسترش است و بر اساس سرشماری سال 1385 (مرکز) 33321 نفر جمعیت داشته است.- اجاره روزانه ویلا در رودسر

  از شما عزیزان برای بازدید از زمین ، خانه و ویلا در رودسر بسیار سپاسگذاریم و دعوت می کنم جهت ثبت آگهی املاک در رودسر از دکمه ثبت آگهی املاک در بالای همین برگه استفاده نمایید.

  حساب کاربری
  پلن اقتصادی
  ثبت آگـهی
  آگهی نقشه
  اپ موبایل