• افزودن به علاقه‌مندی 156 بازدید11,000,000,000 تومان
 • افزودن به علاقه‌مندی 87 بازدید1,500,000,000 تومان
 • افزودن به علاقه‌مندی 124 بازدید1,200,000,000 تومان
 • افزودن به علاقه‌مندی 80 بازدید4,500,000,000 تومان
 • افزودن به علاقه‌مندی 110 بازدید5,110,000,000 تومان
 • افزودن به علاقه‌مندی 56 بازدیدبرای قیمت تماس بگیرید.
 • افزودن به علاقه‌مندی 141 بازدید1,630,000,000 تومان
 • افزودن به علاقه‌مندی 180 بازدید28,936,000,000 تومان
 • افزودن به علاقه‌مندی 254 بازدیدبرای قیمت تماس بگیرید.
 • افزودن به علاقه‌مندی 40 بازدید3,500,000,000 تومان
 • افزودن به علاقه‌مندی 451 بازدید5,000,000,000 تومان
 • افزودن به علاقه‌مندی 90 بازدید730,000,000 تومان
 • افزودن به علاقه‌مندی 89 بازدید3,500,000,000 تومان
 • افزودن به علاقه‌مندی 91 بازدید2,100,000,000 تومان
 • لاهیجان

  آگهی های ثبت شده ویلا زمین ، خانه مسکونی و آپارتمان در شهر لاهیجان و در استان گیلان. جهت خرید ، فروش و اجاره در سایت ملک20 . سرعت فروش زمین و ویلا با ثبت آگهی املاک در لاهیجان.

  زمین ، خانه ، آپارتمان و ویلا در لاهیجان

  قیمت زمین ، خانه ، آپارتمان و ویلا در لاهیجان
  قیمت زمین ، خانه ، آپارتمان و ویلا در لاهیجان

  لاهیجان در دامنه رشته کوه های البرز در شمال ایران است که طبیعت دیدنی آن را همگان می شناسند. به کوه‌های کوتاه‌تر که می‌رسی، شهر لاهیجان، شهری با چشم‌اندازی خیره‌کننده از زیبایی خفته معروف به عروس گیلان، خود را به رخت می‌کشد. ( فروش زمین ، خانه ، آپارتمان و ویلا در لاهیجان )

  جاذبه های گردشگری لاهیجان بی شمار است زیرا زیبایی های این شهر بی شمار است و سابقه آن به گذشته های دور باز می گردد. این شهر سرسبز به عطر چای و عطر بهارنارنج و طعم به یاد ماندنی کلوچه های بی نظیرش معروف است. ( فروش زمین در لاهیجان )

  لاهیجان شهری است که سالانه گردشگران زیادی از سراسر دنیا به آن سفر می کنند و با کوله باری از خاطرات به یاد ماندنی به شهر و دیار خود باز می گردند و داستان های نابی از سفر طولانی خود به لاهیجان برای گفتن دارند.

  این داستان ها بین دوستان و آشنایان به اشتراک گذاشته می شود و باعث می شود گردشگران بیشتری در سال آینده شهر ناب و دوست داشتنی لاهیجان را به عنوان مقصد سفر خود انتخاب کنند. برای دیدن جلوه های زیبای طبیعت و تاریخ در این شهر محبوب با ما همراه باشید. بدون شک پس از آشنایی با یکدیگر به لاهیجان سفر خواهید کرد.( فروش زمین و ویلا در لاهیجان )

  لاهیجان که عروس استان گیلان نام آن را عروس گیلان گذاشته اند، یکی از شهرهای دیدنی با جاذبه های گردشگری فراوان در استان گیلان است که برای همه با سلیقه های مختلف جذاب است. از استخر لاهیجان و شیطان کوه و بام لاهیجان گرفته تا جاذبه های تاریخی فراوان.

  لاهیجان، سرزمین چای نامیده شده است، بنابراین تنفس در عطر چهار بوته چای پیچیده در هوای پاک لاهیجان و نوشیدن چای اصیل در این شهر، تجربه ای را در فضایی باورنکردنی برای شما به ارمغان می آورد که در کمتر شهری می توانید آن را احساس کنید. جز در مناطق شمالی ایران ( فروش زمین ، خانه ، آپارتمان و ویلا در لاهیجان )

  قیمت زمین ، خانه و ویلا در لاهیجان

  فروش زمین ، خانه ، آپارتمان و ویلا در لاهیجان
  فروش زمین ، خانه ، آپارتمان و ویلا در لاهیجان

  تمامی شهرهای شمالی ایران دارای مناظر زیبا و سرسبزی و همچنین جاذبه های گردشگری بسیار خوبی هستند. در این مقاله قصد داریم شما را با یکی از شگفت انگیزترین شهرهای شمال ایران یعنی لاهیجان آشنا کنیم. بسیاری از گردشگران خارجی نیز سفر خود به لاهیجان را خاطره و تجربه خوب توصیف می کنند.

  فروش زمین و ویلا در لاهیجان

  فاصله لاهیجان تا شهرها و روستاهای مجاور :

  رودبونه : 5.3 کیلومتر

  کنف گورآب : 6.3 کیلومتر

  آستانه اشرفیه : 7.9 کیلومتر

  سیاهکل : 13.3 کیلومتر

  لنگرود  : 13.3 کیلومتر

  اتاقوار : 14.6 کیلومتر

  کومله : 16.5 کیلومتر

  شلمان : 19.7 کیلومتر

  شیطان کوه در لاهیجان (کوه شیطان)

  این کوه سرسبز که همراه با سلسله البرز در قسمت شرقی شهر لاهیجان قرار دارد با ارتفاعی حدود 60 متر از درختان و زونا سبز پوشیده شده است. این کوه به دلیل قرار گرفتن در داخل مجموعه شهر، مناظر زیبایی را پدید آورده و گردشگران زیادی را به خود جذب می کند. ( فروش زمین ، خانه ، آپارتمان و ویلا در لاهیجان )

  فروش زمین و ویلا در لاهیجان با قیمت املاک
  فروش زمین و ویلا در لاهیجان با قیمت املاک

  یکی از مکان های معروف لاهیجان منطقه دیدنی و تفریحی شیطان کوه است. این منطقه کوهستانی در گذشته شاه نشین نامیده می شد و محلی برای جمع آوری آب مورد نیاز برای آبیاری مزارع بود. در حال حاضر این استخر فراوان بوده و ساختمانی تاریخی دارد. این منطقه به دلیل داشتن تله کابین، زمین های بازی، رستوران ها و سایر امکانات تفریحی یکی از قطب های مهم منطقه است.

  آبشار شیطان کوه

  این آبشار زیبا که از بدن شیطان به سمت دامنه‌های تپه سرازیر می‌شود، با پمپاژ آب از استخر و گودال‌ها برای زهکشی و حرکت آب به پایین آن تغذیه می‌شود. البته یکی از بهترین جاذبه های ایران در لاهیجان است. در کنار این آبشار، پلکانی به سمت قله کوه ها قرار دارد که گردشگران از آبشار رشته کوه تا قله کوه و بام سبز با 750 پله عبور می کنند. ( فروش زمین در لاهیجان )

  لاهیجان به «عروس شهرهای ایران» معروف است. یکی از قدیمی ترین و بزرگ ترین شهرهای گیلان هر ساله میزبان گردشگران زیادی است. از شهر رشت مرکز استان گیلان حدود 45 کیلومتر فاصله دارد و در شرق این استان قرار دارد. لاهیجان از دو بخش، دو شهر، هفت دهستان تشکیل شده است. بیش از 168829 جمعیت دارد.

  لاهیجان به شهر چای نیز معروف است. چای در ایران برای اولین بار در لاهیجان کشت شد و سپس از آنجا به سایر نواحی سواحل جنوبی دریای خزر پخش شد. حاج محمد میرزا کاشف السلطنه اولین کسی بود که در لاهیجان چای کشت کرد که خانه اش که در لاهیجان بر فراز تپه ای مشرف به باغ های چای قرار دارد امروز به موزه چای تبدیل شده است.( فروش خانه در لاهیجان )

  با توجه به تأثیرات اقلیم کوهستانی البرز و دریای خزر، شرایط آب و هوایی لاهیجان معتدل و مرطوب است.

  یکی از مراکز تفریحی اصلی لاهیجان تله کابین یا بام سبز (به معنای بام سبز) است. می توانید با استفاده از تله کابین به قله ها برسید و مناظر جذاب شهر را از بالا تماشا کنید. آبشار شیطان کوه در شرق لاهیجان یکی دیگر از جاذبه های طبیعی این شهرستان است.

  یکی از جذاب ترین نقاط شهر استخر لاهیجان در شرق است. در مرکز این استخر جزیره کوچکی وجود دارد که از طریق یک پل سیمانی نسبتا طولانی به بخش جنوبی استخر متصل می شود.

  فروش زمین و ویلا در لاهیجان
  فروش زمین و ویلا در لاهیجان

  تالاب سوستان یکی دیگر از جاذبه های طبیعی لاهوجان است. در اطراف تالاب یک گیاه گیاهی جالب وجود دارد که شامل درختان بلند، گیاهان پالودال و ترمز چوبی است که جلوه زیبایی به این مکان بخشیده است. تالاب زیستگاه انواع پرندگان و آبزیان است. ( فروش زمین ، خانه ، آپارتمان و ویلا در لاهیجان )

  تالاب بین المللی امیر کلایه، سواحل دریای خزر، کوه های البرز و شالیزارهای وسیع از دیگر جاذبه های طبیعی در کنار لاهیجان است.

  مسجد اکبریه که در دوره فتحعلی شاه تأسیس شد، از جاذبه‌های تاریخی شهر لاهیجان است. حمام گلشن نیز از آن زمان باقی مانده است. مسجد مرکزی لاهیجان یکی دیگر از بناهای تاریخی است که طبق شواهد مربوط به قرن نهم هجری قمری است.

  آرامگاه شیخ زاهد گیلانی، عارف نامی و استاد شیخ صفی الدین اردبیلی در روستای شیخ آور نیز از جمله جاذبه های تاریخی است.

  مرغ و آلو، خورش سبزی فنسنجان و گیلکی شیش انداز از لذیذترین و معروف ترین غذاهای محلی هستند، اما همچنان چای و کلوچه جایگاه اول را به خود اختصاص داده است.

  اجاره روزانه ویلا در لاهیجان

  اجاره روزانه ویلادر لاهیجان
  اجاره روزانه ویلادر لاهیجان

  لاهیجان که به عروس شهرهای ایران معروف است به خاطر کلوچه ها و چای های خوشمزه اش معروف است، اما مطمئناً بیش از این ها دارد. سومین شهر پرجمعیت استان گیلان یک مقصد گردشگری محبوب در شمال ایران است. با آپوچی همراه باشید تا برخی از زیبایی های آن را کشف کنید. ( اجاره روزانه ویلا در لاهیجان )

  درباره لاهیجان

  لاهیجان در 45 کیلومتری شرق رشت قرار دارد. برخی از شهرها به سختی فراموش می شوند و لاهیجان قطعا یکی از آنهاست. بوی شکوفه های پرتقال ترش و گیاهان چای در هوا روح شما را لمس می کند و حتی پس از تعطیلات نیز آن را به خوبی به یاد خواهید آورد. ( اجاره شبانه ویلا در لاهیجان )

  لاهیجان در پارسی باستان به معنی سرزمین ابریشم است و جای تعجب نیست که یکی از محصولات کشاورزی این شهر 800 ساله ابریشم است. اما گردشگران لاهیجان را با کلوچه ها و چای های خوشمزه اش می شناسند.

  جاهای دیدنی لاهیجان

  معروف ترین جاذبه لاهیجان شیطان کوه به معنی کوه شیطان است، اما نگران نباشید! هیچ چیز شومی در مورد این کوه وجود ندارد. برخلاف نامش، این منطقه شبیه بهشت ​​کوچکی است. تمام کوه پوشیده از سبزه و درخت است. همچنین یک استخر بزرگ در کنار کوه وجود دارد. ( بهترین سایت اجاره روزانه ویلا در لاهیجان )

  در سال های اخیر امکاناتی در قله شیطان کوه ایجاد شده است که بالا رفتن از این کوه کوچک را برای گردشگران بسیار آسان می کند. اگر قدرت بالا رفتن از تمام پله های این کوه را دارید، پاداش شما دیدن یک آبشار زیباست!

  استخر لاهیجان

  در دامنه شیطان کوه حوض بزرگی وجود دارد که در وسط آن ساختمانی قرار دارد. این بنا با پل چوبی به شیطان کوه متصل می شود. بر اساس اسناد تاریخی، شاه عباس شاه از سلسله صفویه دستور ساخت این استخر را داد. حالا به اطرافت نگاه کن، لاهیجان زیبا را زیر پای خود داری!

  تله کابین لاهیجان

  تله کابین لاهیجان دارای دو ایستگاه است و منظره ای عالی از شیطان تپه و استخر را در اختیار شما قرار می دهد. این مسیر هوایی حدود 1.5 کیلومتر طول دارد. در ایستگاه اول امکاناتی مانند پارکینگ، شهربازی و رستوران وجود دارد.

  تصویری از تله کابین لاهیجان
  تصویری از تله کابین لاهیجان

  همچنین زمانی که در ایستگاه اول قصد ورود به تله کابین را دارید، عکاس از شما عکس می گیرد و تا رسیدن به ایستگاه دوم می توانید عکس چاپ شده خود را خریداری کنید. حدود 20 دقیقه طول می کشد تا به ایستگاه دوم برسید. می توانید تا زمانی که بخواهید در آنجا بمانید و سپس دوباره با کابین تله برگردید.

  محل غذا خوردن در لاهیجان

  در لاهیجان رستوران های زیادی با غذاهای ایرانی و محلی وجود دارد. همچنین شیطان کوه به عنوان اصلی ترین جاذبه لاهیجان دارای رستوران های متعددی است. برگر سیکاس، رستوران مهتاب و رستوران زیبا از این مکان ها هستند.

  محل اقامت در لاهیجان

  لاهیجان شهری توریستی است، بنابراین، شما می توانید تعداد مناسبی از هتل ها و انواع دیگر اقامت در این شهر پیدا کنید. به علاوه، از آنجایی که تراکم شهرهای شمال ایران زیاد است، می‌توانید هتل‌های لوکس یا ارزان قیمت را در شهرهای اطراف نیز پیدا کنید.

  اگر می خواهید در هتلی مجلل در این شهر اقامت کنید، هتل رسپینا ، هتل ابریشمی لاهیجان و هتل دهدار لاهیجان سه انتخاب شما هستند. همچنین می‌توانید در هتل‌های ارزان‌تر رشت اقامت کنید، هتل اردیبهشت و هتل غدیر رشت از این مکان‌ها هستند.

  تفرجگاه لاهیجان دارای معماری سنتی و مدرن است. این شهر که ساختار شهری ایرانی- اروپایی دارد در دامنه شمالی رشته کوه البرز قرار دارد. فرهنگ و شرایط اقلیمی مطلوب آن، لاهیجان را به قطب گردشگری شمال ایران تبدیل کرده است. این شهر اساساً بر روی رسوبات باقی مانده از رودخانه های بزرگ گیلان از جمله سفید رود بنا شده است.

  این شهر از نظر تاریخی مرکز عمده تجارت و البته پایتخت شرق گیلان در زمان حاکمان خاص بوده است. لاهیجان همچنین در ادوار مختلف تاریخ ایران قطب گردشگری جهان اسلام بوده است. ریشه‌شناسی واژه «لاهیجان» از موقعیت اقتصادی شهر در دوره‌های تاریخی خود نشأت گرفته است.

  ملک 20 بهترین سایت املاک لاهیجان
  ملک 20 بهترین سایت املاک لاهیجان

  «لاهیجان» از دو کلمه تشکیل شده است: له، به معنی ابریشم و «جان یا گان» به معنای جایی است که در آن کاری انجام می شود. از این رو با ترکیب این دو قسمت کلمه «لاهیجان یا لاهیگان» به معنای «محل به دست آوردن الیاف ابریشم» ساخته شد.

  پروفسور بهرام فرح وشی، کارشناس ایرانی در زبان های باستانی می گوید که در زبان فارسی میانه; لح به ابریشم اشاره دارد و در برهان قاطع; لاه یعنی ابریشم قرمز. بنابراین لاهیگان (لاهیجان امروزی) منطقه ای است که در آن ابریشم به دست می آید.

  همچنین می تواند به معنای مکان مربوط به مردم شهر لاهیج یمن باشد.

  استخر لاهیجان

  در دامنه تپه شیطان کوه، نهر بزرگی به وسعت 17 هکتار وجود دارد که گفته می شود به دستور شاه عباس ساخته شده است. این استخر جزیره ای زیبا است که توسط یک پل به مرز جنوبی آن متصل می شود. طول پیاده رو نزدیک به دو کیلومتر است. در کنار بلوار زیبای اطراف استخر قرار دارد و یکی از مهم ترین جاذبه های لاهیجان است.  ثبت آگهی و تبلیغ اجاره روزانه ویلا در لاهیجان 

  تالاب سوستان

  تالاب سوستان آب شیرینی دارد و در پاییز و زمستان پر آب است. داخل و اطراف تالاب را درختان راش-بریک، باتلاقی و درختان دره احاطه کرده است. تالاب سوستان به دلیل داشتن آب و هوای مناسب، آب شیرین، پوشش گیاهی و غذا می تواند زیستگاه بسیاری از پرندگان و آبزیان باشد. دسترسی مناسب، زمین های سرسبز و دلنشین و مناظر بکر و وحشی، نقاط گردشگری جالبی را ایجاد کرده است که تالاب را برای مسافران و گردشگران جذاب کرده است.  ( اجاره و فروش ویلا در لاهیجان )

  بام سبز لاهیجان

  بام سبز یکی از بهترین جاذبه های لاهیجان در استان گیلان است. هواپیمای صافی که بر فراز شیطان کوه (کوه شیطان) قرار دارد و به بام سبز لاهیجان معروف است. آب و هوای معتدل و چشم اندازهای زیبای شهر لاهیجان و طبیعت شمال باعث شده تا مسئولان برای آسایش و رفاه مسافران و گردشگران منطقه امکانات ویژه ای در نظر بگیرند.

  از بام سبز تا دامنه تپه هزار پله سنگی وجود دارد که یکی از بهترین مسیرهای منتهی به بام سبز است. در کنار سقف، تله کابین لاهیجان به عنوان اولین تله کابین گیلان در سال 1384 ساخته شد. سقف لاهیجان توسط تله کابین احرار از بام سبز به کوه تاجیکوروس متصل می شود.

  تالاب بین المللی امیر کلایه

  تالاب بین المللی امیر کلایه یکی دیگر از تالاب های زیبای استان گیلان با وسعت 1230 هکتار و عمق متوسط ​​1.85 متر در ناحیه شمالی لاهیجان است.

  یکی از ویژگی های منحصر به فرد این تالاب در مقایسه با سایر تالاب های استان گیلان این است که یکی از معدود محیط های تالاب آب شیرین است که در فاصله یک کیلومتری از دریا واقع شده است. پسته دریایی یکی از زیباترین گیاهان این تالاب است. از دیگر زیبایی های طبیعی تالاب نیلوفر سفید است که در زمستان محل رفت و آمد هزاران پرنده مهاجر و زیستگاه 11 گونه ماهی است.

  شیخ‌خانبر

  شیخانبر از جاذبه های دیدنی لاهیجان است که بر فراز کوهی امتداد یافته و پوشیده از درختان است. این منطقه در زمان شاهان صفوی بسیار مورد توجه بوده است.

  لاهیجان و زبانها

  لاهیجان در شب در گیلان دو گروه عمده زبان ایرانی یعنی گیلکی و تالشی و جیب دو گروه دیگر تاتی و کردی وجود دارد. زبان‌های غیرایرانی شامل آذری و برخی از گویشوران کولی (رومی، هندی) است.

  گیلکی توسط احتمالاً سه میلیون نفر به عنوان زبان اول یا دوم صحبت می شود و دارای ادبیات نوپا و نشریات منثور نوپایی از جمله روزنامه است.

  پنج زبان ایرانی در گیلان به شاخه شمال غربی ایرانی تعلق دارند. گیلکی که دارای دو نوع گویش اصلی شرقی و غربی است و مرز عمومی آن رود سفید رود است، از زیرگروه خزر است. تاتی و تالشی با هم زنجیره‌های گویش بزرگ‌تری را تشکیل می‌دهند که با هم خانواده بزرگ‌تر تاتیک را تشکیل می‌دهند (نباید با تات-فارسی که در جیب‌های شمال باکو صحبت می‌شود) اشتباه شود.

  در این میان دو جیب تاتی در گیلان، کلاسی و کباطایی، نزدیکترین خویشاوندان خود را در طارم علیا در استان زنجان دارند. تالشی زنجیره‌ای از گویش‌هاست که از سه نوع اصلی جنوبی، مرکزی و شمالی تشکیل شده است. و تالش ی جنوبی از نظر نوع و درک متقابل به برخی از اشکال تاتی نزدیکتر از تالشی مرکزی یا شمالی است. رودبار ی ممکن است در اصل زیرگروه تاتیک بوده باشد که تا حد زیادی از نظر ساختاری با گیلکی سازگار شده است.

  گویش های فرعی گیلکی زیاد است و با پیشروی به سمت شرق، به تدریج به مازندرانی (طبرستان) می آمیزد. گویش های میانی منطقه بین تنکابن و کلاردشت به عنوان انتقالی بین گیلکی و مازندرانی عمل می کنند. تفاوت در فرم ها و واژگان منجر به درک متقابل کم با گیلکی یا مازندرانی می شود و بنابراین احتمالاً این گویش ها را باید سومین گروه زبانی مجزای منطقه خزر دانست.

  از شما برای بازدید از زمین ، خانه ، آپارتمان و ویلا در لاهیجان بسیار متشکریم و دعوت میکنیم جهت ثبت آگهی املاک خود در شهر لاهیجان از دکمه ای با همین نام در بالای برگه اقدام نمایید.

  حساب کاربری
  پلن اقتصادی
  ثبت آگـهی
  آگهی نقشه
  اپ موبایل