سیستان و بلوچستان

آگهی های ثبت شده در استان سیستان و بلوچستان. خرید و فروش ، رهن و اجاره آپارتمان ، خانه مسکونی ، زمین با قیمت ارزان و متراژ مناسب در شهرهای مختلف سیستان و بلوچستان

بهترین سایت املاک سیستان و بلوچستان زمین آپارتمان و خانه

مساحت زمین کیلومتر مربع181785سیستان
جمعیت2,534,327سیستان
سهم جمعیت %3.4سیستان
میانگین رشد سالیانه جمعیت %1.05سیستان
اینترنت (به ازای هر 100 نفر) %6سیستان
نرخ بیکاری %12.9سیستان
نرخ مشارکت اقتصادی %31.1سیستان
سهم تولید ناخالص داخلی %1.07سیستان

درباره استان سیستان و بلوچستان

استان سیستان و بلوچستان در جنوب شرقی جمهوری اسلامی ایران واقع شده است. این استان با مساحت 181578 کیلومتر مربع بزرگترین استان کشور است. این استان از جنوب دارای مرز ساحلی با دریای عمان است. از شرق با پاکستان و افغانستان هم مرز است. از شمال با استان خراسان جنوبی و از غرب با استان‌های کرمان و هرمزگان همسایه است و منطقه وسیع و متنوعی را در بر می‌گیرد که از شمال تا دشت‌های نیلی دریای عمان در جنوب امتداد دارد. استان سیستان و بلوچستان از ۷ شهرستان اصلی به نام‌های زاهدان (پایتخت)، زابل، خاش، سراوان، ایرانشهر، نیکشهر و چابهار تشکیل شده است. چندین شهر کوچکتر نیز وجود دارد که در سراسر استان پراکنده هستند.

خرید و فروش و اجاره املاک در سیستان و بلوچستان
خرید و فروش ، رهن و اجاره آپارتمان ، خانه مسکونی ، زمین با قیمت ارزان و متراژ مناسب در شهرهای مختلف سیستان و بلوچستان

اگرچه بزرگترین استان کشور است، اما جمعیت آن نسبتاً کم است. بر اساس سرشماری سال 1390 تنها 2 میلیون و 534 هزار و 327 نفر در این استان زندگی می کنند که 4/3 درصد از کل جمعیت کشور را تشکیل می دهد. حدود 50.4 از جمعیت در مناطق روستایی و 49.6 درصد مابقی در شهرها زندگی می کنند.
از نظر جغرافیایی، این استان از دو ساختار زمینی متفاوت تشکیل شده است. در شمال دشت سیستان تشکیل شده از آبرفت هیرمند بزرگترین دریاچه آب شیرین کشور نیز در این منطقه قرار دارد. وزش بادهای شدید یکی دیگر از ویژگی های بارز منطقه است که در تابستان 120 روز وزش باد ثابت است. بخش جنوبی به دلیل مجاورت با آتشفشان تفتان و دریای عمان عمدتاً کوهستانی با آب و هوای متنوع است.

املاک سیستان و بلوچستان

این استان با موقعیت استراتژیک دارای پتانسیل های بسیار زیادی در کشاورزی، شیلات و ذخایر معدنی با ارزش است. اما به دلیل ناکافی بودن سرمایه‌گذاری محلی و نیروی انسانی ماهر، از نظر توسعه نسبتاً از بقیه کشور عقب مانده است. این استان با ایجاد مؤسسات آموزشی و پژوهشی منطقه ای و دانشگاه ها و آغاز پروژه های مختلف، هم اکنون در مسیر توسعه سریع قرار گرفته و آینده روشنی را برای ساکنان آن و نیز کشور نوید می دهد.

حمل و نقل در سیستان

پرواز از سیستان به زاهدان به راحتی قابل دسترسی است:

روزانه سه پرواز از تهران، فرودگاه بین‌المللی زاهدان را به پایتخت متصل می‌کند و همچنین پروازهای موردی به شهرهای بزرگ دیگر و برخی کشورهای همسایه مانند دبی انجام می‌شود.

آپاروتمان و خانه و زمین در سیستان و بلوچستان

بزرگراه 95 زاهدان را از شمال به تهران و مشهد و از جنوب به بندر چابهار در دریای عمان و بزرگراه 84 از شرق به شهر کویته پاکستان و از غرب به کرمان متصل می کند.

علاوه بر این، یک خط راه آهن وسیع از زاهدان تا کویته در پاکستان گسترش یافته است.

اخیراً یک خط استاندارد از زاهدان به کرمان در مرکز ایران تکمیل شد که زاهدان را با بقیه شبکه ریلی ایران مرتبط می‌کند. این نتیجه یک تفاهم نامه همکاری ریلی در 18 می 2007 بود که توسط پاکستان و ایران امضا شد و بر اساس آن خط تا دسامبر 2008 تکمیل می شد.

این خط به طور رسمی با یک مراسم افتتاحیه در 19 ژوئن 2009 تکمیل شد. این امر باعث می شود زاهدان محل شکستگی گیج بین خطوط استاندارد راه آهن جمهوری اسلامی ایران و خطوط گیج هندی راه آهن پاکستان باشد.

خرید و فروش املاک در سیستان ، رهن و اجاره آپارتمان ، خانه مسکونی ، زمین با قیمت ارزان و متراژ مناسب در شهرهای مختلف سیستان و بلوچستان

حساب کاربری
پلن اقتصادی
ثبت آگـهی
آگهی نقشه
اپ موبایل