• افزودن به علاقه‌مندی 141 بازدید1,125,000,000,000 تومان
 • افزودن به علاقه‌مندی 278 بازدید1,420,000,000 تومان
 • افزودن به علاقه‌مندی 175 بازدید4,950,000,000 تومان
 • افزودن به علاقه‌مندی 137 بازدید12,500,000,000 تومان
 • افزودن به علاقه‌مندی 35 بازدید11,493,000,000 تومان
 • افزودن به علاقه‌مندی 1047 بازدید3,000,000 تومان
 • افزودن به علاقه‌مندی 433 بازدید11,600,000,000 تومان
 • افزودن به علاقه‌مندی 267 بازدید3,000,000,000 تومان
 • افزودن به علاقه‌مندی 276 بازدید1,540,000,000 تومان
 • افزودن به علاقه‌مندی 872 بازدید3,500,000 تومان
 • یزد

  یزد ، خرید و فروش و اجاره آپارتمان ، زمین و خانه مسکونی در استان یزد با قیمت و متراژ مختلف و با جزئیات کامل و تصاویر با کیفیت از املاک یزد . همچنین جهت درج تبلیغات ملکتان در استان یزد از طریق دکمه ثبت آگهی املاک در بالای همین صفحه اقدام کنید.

  خانه ، آپارتمان و زمین در استان یزد
  خانه ، آپارتمان و زمین در استان یزد

   

  زمین ، خانه و آپارتمان در استان یزد

  یزد با املای یزد ، شهر مرکز استان یزد در مرکز ایران است . قدمت این شهر به قرن پنجم میلادی برمی‌گردد و مارکوپولو آن را «شهر اصیل یزد» توصیف کرده است . این منطقه در دشتی عمدتاً بی حاصل و پوشیده از شن و ماسه در ارتفاع حدود 4000 فوت (1200 متر) از سطح دریا قرار دارد . آب و هوا کاملاً بیابانی است. شبکه‌ای از قنات‌ها (تونل‌هایی که برای حمل آب حفر شده‌اند) یزد را به حاشیه کوه شیرکوه متصل می‌کند. یزد از لحاظ تاریخی رابط بین فارس و خراسان و عراق ایرانی و کرمان بوده است.و در تقاطع راه های تجاری آسیای مرکزی و هند قرار داشت. این شهر به‌عنوان مرکز استان عمل می‌کرد و به دلیل ساختمان‌های مذهبی فراوان، عنوان دارالعباده (محل تقوا) را به خود اختصاص داد. برخی از ساکنان شهر زرتشتی هستند که اجدادشان در زمان تسخیر اعراب مسلمان به یزد و کرمان گریخته بودند. یزد اکنون آخرین مرکز دین زرتشتی در ایران است.

  از املاک استان البرز هم بازدید کنید.

  شهر تاریخی یزد، ایران

  شهر یزد که در چهارراه جاده ابریشم نشسته است، همچون واحه ای از کویر برهوت ایران بیرون می آید. این شهر که تقریباً به طور کامل از خاک رسی سنگین ساخته شده است، قرن ها در آب و هوای گرم و خشک از طریق معماری نوآورانه خود شکوفا شده است. با تبدیل منابع محدود به فرصت، یزد به یک مرکز ثروتمند و قدرتمند برای فرهنگ، مذهب و تجارت تبدیل شد و بناهای باشکوه آن هنوز هم افتخار می کنند. در میان جواهرات خیره کننده کویر می توان به مساجد کاشی کاری شده پر زرق و برق، بازارهای شلوغ و هزارتوی عظیم از خیابان های خاکی اشاره کرد.

  بهترین سایت املاک در استان یزد
  بهترین سایت املاک در استان یزد

  استراحت پرندگان بر گنبد مسجد.
  گنبد رنگارنگ مسجد جامع یزد.

  یزد ممکن است در مکانی عالی برای تجارت تاسیس شده باشد، اما شرایط آب و هوایی شدید در ابتدا آن را به مکانی نسبتاً ناراحت کننده برای زندگی تبدیل کرده بود. این شهر به عنوان خشک ترین شهر بزرگ ایران، سالانه تنها 49 میلی متر باران می بارد. در تابستان، درجه حرارت به طور منظم به بالای 40 درجه سانتیگراد می رسد، در حالی که در زمستان می تواند به زیر صفر برسد.

  ساکنان یزد برای مقابله با شرایط خشک و گرم از مجموعه‌ای از تکنیک‌های معماری خلاقانه برای ایجاد شهری قابل زندگی استفاده کردند. یکی از مهمترین آنها شبکه ای از قنات ها بود که سیستم هایی هستند که به آب کوه های زیرزمینی نفوذ می کنند و سپس از نیروی جاذبه برای انتقال آب به شهر استفاده می کنند. در یزد، سیستم قنات توسعه یافت تا هر منطقه یک منبع آب داشته باشد و خانه‌ها و مشاغل اطراف آن ساخته شود.

  به دلیل کمبود چوب، ساختمان ها با خاک و طاق، طاق و گنبد ساخته می شدند. آن‌ها از تکنیک‌های ساده‌ای مانند مناطق نشیمن زیرزمینی برای ایجاد فضاهای خنک استفاده می‌کنند – و عناصر پیچیده‌تری مانند بادگیرها، معروف به بادگیر، که به باد اجازه می‌دهد از طریق دریچه وارد ساختمان شود و از اتاق‌ها عبور کند تا آنها را خنک کند. این ویژگی ها اکنون افق چشمگیر و گسترده شهر را مشخص می کند.

  از املاک استان مازندران هم بازدید کنید.

  نمونه ای از گنبد پیچیده مشرف به شهر © امیررضا معین فر / شاتر استوک
  نمونه ای از گنبد پیچیده مشرف به شهر © امیررضا معین فر / شاتر استوک
  با رشد یزد در طول قرن ها، به مناطق مختلفی تبدیل شد که هر یک مرکز خاص خود را برای نیازهای ساکنان از جمله بازار، حمام، مساجد و کارگاه ها داشتند. در بخش تاریخی شهر، 19 ناحیه وجود دارد و هنوز هم ویژگی‌های متمایز خود را دارند، مثلاً مسگران یا بافندگان، یا شاید یهودیان یا زرتشتیان بر آن‌ها تسلط دارند.

  استعلام قیمت املاک در استان یزد
  استعلام قیمت املاک در استان یزد

  خرید و فروش و اجاره املاک در یزد

  آمیختگی ادیان در یزد یکی از دوست‌داشتنی‌ترین ویژگی‌های آن است و به همین دلیل است که اغلب به آن شهر مقدس می‌گویند. یزد در طول تاریخ همواره پناهگاه جوامعی بوده که به دنبال آرامش هستند. به عنوان مثال، دین زرتشتی، یکی از قدیمی ترین ادیان جهان، نقش مهمی در توسعه و گسترش اولیه شهر ایفا کرد و مراسم مذهبی منحصر به فرد آن مانند آتشکده و برج سکوت هنوز بر میراث و چشم انداز شهر تأثیر می گذارد.

  راهرویی به شهر قدیمی یزد

  در داخل شهر نیز یک جامعه برجسته یهودی ایرانی وجود دارد که از اواخر دهه 1700 در اینجا بوده است، اما امروزه مسلمانان اکثریت جمعیت را تشکیل می دهند و مسجد جامع مرکز کانون یزد است. با این حال، چیدمان شهری یزد، به عنوان مثال، با آب انبارهای مشترک، همزیستی دوستانه را تشویق می کند. جشن های یک دین اغلب توسط پیروان ادیان دیگر، مانند جشن نوروز باستانی زرتشتیان برگزار می شود.

  از املاک استان گیلان هم بازدید کنید.

  تاریخ یزد

  ظهور یزد در اواخر دوران باستان، در اوایل قرن پنجم، در زمان پادشاه ساسانی، یزدگرد اول اتفاق افتاد. در آن زمان، تجارت یکی از عوامل کلیدی اقتصاد ایران بود و یزد به مرکزی برای بازرگانانی تبدیل شد که بین آسیا و هند حرکت می کردند. این امر البته بسیار کمک کرد که در تقاطع جاده ری به کرمان و اصفهان و جاده پارس به خراسان تأسیس شد.

  تا زمانی که نابودی اعراب مسلمان در ایران (633-654 میلادی) شروع به تبدیل شدن به شهر امروزی یزد کرد. هزاران زرتشتی با فرار از آزار و اذیت مذهبی، خانه های خود را ترک کردند و به یزد پناه بردند که امنیت آنها را تامین می کرد. در دهه‌های بعد، شهر با پیروان مذهبی آنها شکل گرفت و بسیاری از بناها مانند برج سکوت و آتشکده هنوز در یزد یافت می‌شوند.

  برج سکوت زرتشتیان در پشت ویرانه های معبد
  اسلام کم کم به دین غالب یزد تبدیل شد و هنوز بقایایی از مساجد از قرن هفتم بر جای مانده است. اما در دوران کاکوئیان از قرن دهم تا دوازدهم بود که توسعه اصلی اتفاق افتاد، با جریان آب به شهر از طریق قنات ها باعث شد باغ ها و مزارع گسترش یابند. شهروندان برای فروش منسوجات و ابریشم که صنایع مهم‌تری می‌شدند، مساجد، مدارس و بازارچه‌ها ساختند. در اطراف آن، استحکامات بزرگی با چهار دروازه اصلی به داخل شهر ساخته شد.

  فروش خانه در استان یزد
  فروش خانه در استان یزد

  از خانه ، آپاارتمان و زمین در اصفهان هم بازدید کنید.

  گرمای شدید و خشکی اغلب عامل بازدارنده ای برای فاتحان احتمالی بود و این امر به یزد اجازه می داد تا از بسیاری از درگیری های بزرگ جلوگیری کند. این شهر به عنوان یک شهر امن شهرت یافت و هنرمندان و روشنفکران بسیاری را که از حمله چنگیزخان به ایران در اوایل دهه 1200 فرار کردند، جذب کرد، تا جایی که حتی با فرار از دست مغول ها به پایتخت سلسله مظفا تبدیل شد. مارکوپولو کاشف در سال 1272 میلادی در راه چین از یزد گذشت. وی از یزد به عنوان «شهری اصیل» یاد کرد که امن و مشغول تجارت بود. پولو در مورد ابریشم نوشت که به قدری ظریف بود که تقریباً مانند آن با نخ طلا بود.

  مانند همه شهرها، ثروت و جایگاه آن فروکش کرد، اما به طور کلی، یزد در طول قرن ها با رهبری متفاوت، صنایع خود را گسترش داد و رشد داد. در دوران مظفریان در قرن چهاردهم میلادی، یزد اهمیت اقتصادی و سیاسی بی‌سابقه‌ای پیدا کرد و در این دوره بسیاری از بناهای اصلی شهر با ویژگی‌هایی مانند طاق‌های لانه زنبوری و کاشی کاری معرق تزیین شد. در عصر تیموریان که به قرن پانزدهم منتهی شد، مجموعه کاخ مبارکه ساخته شد – و تا 400 سال دیگر مرکز اداری شهر خواهد بود.

  از املاک استان زنجان هم بازدید نمایید.

  بهترین سایت املاک یزد

  آسمان آبی بر فراز یزد
  عصر صفوی، بین قرن‌های 16 و 18، شاهد ساخت مناطق جدیدی بر بالای باغ‌ها بود، زیرا یزد برای تجارت منطقه‌ای اهمیت بیشتری یافت و حتی با ابریشم و منسوجات در اروپا، هند و چین نامی برای خود دست و پا کرد. در قرن هجدهم، تولید آنقدر خوب پیش می رفت که کاروانسراهای جدید و فضای بازار اضافی مورد نیاز بود. از آن زمان، یزد موقعیت اقتصادی خود را تقویت کرده و اگرچه بخش‌هایی از شهر مدرن شده‌اند، اما بسیاری از ویژگی‌های میراثی خود را حفظ کرده است.

  از خانه ، آپارتمان و زمین در استان هرمزگان نیز بازدید نمایید.

  زندگی امروز

  امروزه، هنگام قدم زدن در خیابان های در هم تنیده ساختمان های خشتی، به راحتی می توان خود را در هیاهوی جاده ابریشم تصور کرد. جامعه محلی نگهداری و مرمت معماری سنتی در مناطق تاریخی شهر را در اولویت قرار داده است. بادگیرها و مناطق زیرزمینی همچنان موانع مؤثری در برابر گرمای وحشیانه بیابان بوده و در حالی که امروزه بیشتر برای کشاورزی استفاده می شود، قنات ها همچنان آب را به صحرا می آورند.

  شهر یزد در دوران معاصر رونق زیادی داشته است. یزد با سوق دادن توسعه هتل‌ها، ساختمان‌های اداری و خانه‌های شهری به حاشیه‌های بیرونی شهر، تجربه‌ای تاریخی همهجانبه را در جامعه معاصر ایجاد کرده است. شهرک کویری در حال حاضر یکی از پیشرفته ترین شهرهای ایران از نظر فناوری است و همچنان مرکز صنایع نساجی ایران است.

  اجاره فروشگاه در یزد

  از املاک استان اردبیل نیز بازدید کنید.

  چگونه به یزد سفر کنیم؟

  قطارها روزانه از ایستگاه یزد به سمت بندرعباس حرکت می کنند و حدود 9 تا 10 ساعت طول می کشد.

  شرکت حمل و نقل ریلی رجا روزانه 5 قطار از تهران به یزد می فرستد. قطار 6.5 ساعت طول می کشد. سوار قطار 720 شوید و در ایستگاه هشتم یزد پیاده شوید.

  با اتوبوس، پایانه های اتوبوسرانی تهران هر ساعت از ساعت 10:30 صبح تا 23:45 یک اتوبوس تردد می کنند. این سواری حدود 8 ساعت طول می کشد و به میدان راه آهن در جنوب شهر می رسید.

  با هواپیما، ایران ایر دو بار در روز به تهران پرواز می کند که طول پرواز آن حدود 1.5 ساعت است. حدود دو بار در هفته ایران ایر به مشهد نیز پرواز دارد.

  با ماشین از اصفهان حدود 4 ساعت به یزد می رسید. مسیر 62 را به سمت شرق از شهر خارج کنید و سپس از رمپ خروجی به 71AH2 بروید. مسیر 71 را دنبال کنید و سپس اتوبان میبد را به داخل شهر دنبال کنید.

  از ملک های استان آذربایجان غربی هم بازدید نمایید.

  دروازه تاریخی سریز در استان یزد

  چه زمانی از یزد بازدید کنید

  بهترین زمان برای سفر به یزد در فصل پاییز و بهار است که بهترین های هر چهار فصل را در یک روز تجربه خواهید کرد. در این ماه‌ها که گردشگران برای هوای معتدل و احتمال بارش باران در کویر می‌آیند، شهر شلوغ‌ترین شهر را دارد. نوروز، سال نو ایرانی، زمانی دیدنی برای بازدید همراه با جشن و تزئین خواهد بود. از قبل برنامه ریزی کنید زیرا این محبوب ترین رویداد یزید است.

  تپه های شنی بافق در نزدیکی یزد.

  بهتر است از ماه‌های تابستانی که آفتاب گرم است و دائماً می‌درخشد، خودداری کنید. برای غلبه بر جمعیت، در ماه‌های زمستان از آنجا بازدید کنید که صبح‌ها به زیر صفر می‌رسد، اما بعدازظهرهای آفتابی گرم می‌شوند.

  نحوه بازدید از یزد

  یزد با نام مستعار شهر دوچرخه ها، شهری فوق العاده برای گشت و گذار با دوچرخه است. در مناطق تاریخی و اطراف شهر با کروز سفر کنید تا رفت و آمد خود را کوتاه کنید. GPS خود را در تلفن خود دنبال کنید یا یک راهنمای تور استخدام کنید تا در طرح‌بندی پیچیده شهر گم نشوید.

  این شهر به عنوان یکی از 5 مکان برتر ایران برای بازدید، حداقل در دو روز بهترین تجربه را دارد. برای تمدید اقامت خود آماده باشید، زیرا در شهر چیزهای زیادی برای لذت بردن وجود دارد. بین مکان‌های تاریخی، موزه‌ها، بازارها و رستوران‌های بی‌پایان برای امتحان، به نظر می‌رسد هیچ وقت در یزد زمان کافی وجود ندارد.

  شما می توانید در یکی از هتل های بازسازی شده در شهر قدیمی تاریخی اقامت کنید تا تجربه ای همه جانبه داشته باشید و نزدیک به جاذبه های اصلی باشید. برای اقامت مدرن، هتل های 5 ستاره را در مناطق بیرونی شهر خواهید یافت.

  فروش زمین در استان یزد
  فروش زمین در استان یزد

  پاییز اینجاست در سایت زنده اسکندر

  به راحتی می توانید روزها را به گشت و گذار در بخش های مختلف یزد بگذرانید و از میان کوچه های کاهگلی گذشته از معماری زیبای باستانی عبور کنید. در بازارهای مربوط به قرن هفتم، صنایع دستی محلی از جمله طلا، فرش، و پشم – به علاوه ابریشم معروف شهر وجود دارد. یزد را شاید بتوان پایتخت شیرینی‌پزی ایران دانست، اما طیف وسیعی از غذاها را می‌توان تحت تأثیر قرن‌ها تجارت، کشف کرد. بناهایی مانند مسجد جامع که با موزاییک‌های ایرانی تزیین شده است، از نکات برجسته معماری هستند، اما دیدن خط افق گنبدهای سفالی و برج‌های باد از یک کافه روی پشت بام به همان اندازه چشمگیر است.

  از املاک آذربایجان شرقی نیز بازدید کنید.

  تاریخ استان یزد

  از زمان ساسانیان، یزد به خاطر منسوجات ابریشمی زیبا که در دوره‌های بعد تنها با کاشان و اصفهان رقیب بودند ، شهرت داشته است . این شهر هنوز مرکز اصلی ابریشم بافی است. دارای کارخانه‌های ریسندگی و بافندگی، کارخانه تولید تجهیزات تصفیه و تصفیه آب ، و فعالیت‌های قابل توجه معدن و معدن است. ذخایر مس نزدیک در تاسیسات سر چشمه فرآوری می شود. بادام، میوه و مقداری غلات در نزدیکی شهر کشت می شود.

   

  یزد، ایران: مسجدجمعه

  علاوه بر بقایای اندکی از دیوار شهری با ابهت قرون وسطایی ، این شهر دارای مساجد و مقبره‌های مهمی است که قدمت آنها به امام دوازدهم (رئیس اسلام، 1035) می‌رسد. رامسجد جمعه با مرتفع‌ترین مناره‌های ایران، فیانس معرق (سرامیک‌های سفالی)، محراب (منبر) فوق‌العاده مربوط به سال ۱۳۷۵ و دو خطابه که در ظاهر گوتیک هستند، متمایز است. برخی دیگر از مساجد و مقبره های شهر با نقش برجسته گچبری ظریف و غنی تزئین شده اند یا با رنگ های آبی کم رنگ، رز و زرد رنگ آمیزی شده اند. خط افق با مناره ها و بسیاری از برج های بلند که برای آوردن هوای خنک از زیر زمین به داخل اتاقک ساختمان ها طراحی شده اند، زیبا است. شهر یزد از طریق جاده و راه آهن با کرمان، قم ، اصفهان و تهران مرتبط است. فرودگاه هم داره.

  از خانه و ویلا در کیش بازدید کنید.

  اقتصاد منطقه ای که یزد در آن واقع شده است تحت سلطه کشاورزی است که با ایجاد شرکت های کشاورزی و مراکز فرآوری محصولات کشاورزی مدرن شد. محصولات اصلی کشت شده شامل گندم، جو، پنبه، دانه های روغنی، گیاهان نیل، میوه ها و سبزیجات است.

  حساب کاربری
  پلن اقتصادی
  ثبت آگـهی
  آگهی نقشه
  اپ موبایل