انتخاب و خرید یک زمین جهت ساخت سریع خانه یا ویلا می تواند بسیار سخت‌تر از انتخاب و خرید آپارتمان باشد. قبل از امضای قرارداد فروش، توجه به چند نکته خالی از لطف نیست. با این کار مشکلاتی که ممکن است بعداً ظاهر شوند را نخواهید داشت. در اینجا لیستی از 10 موردی که در انتخاب و خرید زمین برای خانه باید به آنها توجه کنیم آورده شده است.

خرید زمین جهت ساخت سریع ویلا و انتخاب مناسب
خرید زمین جهت ساخت سریع ویلا

پیش از هرچیز باید چند سئوال از خود بپرسید :

  • چه متراژی برای برآورده کردن نیازهای شما لازم است؟
  • قیمت زمین مدنظر شما چقدر است؟
  • آیا به دنبال مکانی دنج و بدور از همسایه هستید؟
  • آیا می خواهید تجارتی را در زمین راه‌اندازی کنید؟

ممکن است بخواهید کمی وقت بگذارید و از چند ملک در اندازه های مختلف بازدید کنید تا درک کنید چه مکانی و در چه اندازه‌ای برای شما مناسب است . همچنین می توانید مقاله نحوه محاسبه قیمت خانه را هم بخوانید.

اندازه قطعه مناسب برای خرید

هنگام خرید زمین برای ساخت سریع ویلا، اول از همه به اندازه مناسب زمین توجه کنید. باید متناسب با خانه و باغ مورد نظر ما باشد. مساحت بهینه برای ساخت یک خانه و یک خانواده حداقل 400 مترمربع است. قطعه ای که خیلی بزرگ باشد هزینه‌ای اضافی خواهد بود و ممکن است بخش بزرگی از آن مورد استفاده قرار نگیرد. _ مطلب : ساخت سریع ویلا را هم بخوانید . ویدئوی ساخت آسان ویلا مینیاتوری را هم ببینید.

ساختن سریع ویلا به اندازه کافی پیچیده است، بنابراین با اصول اولیه شروع کنید: شما نمی توانید ویلای رویایی خود را در زمینی بسازید که برای استفاده مسکونی منطقه بندی نشده است. برخی از زمین ها ممکن است مشکلات قانونی پیچیده ای نیز داشته باشند. مشورت با شورای شهر یا مشاور املاک محلی می تواند به شما در درک مشکلات آن زمین کمک کند. مطمئن شود که وقت خود را برای دیدن زمین هایی که نمی توان برای اهداف شما استفاده کرد، تلف نمی‌کنید و زمین مناسبی را جهت ساخت ویلا انتخاب می کنید. ولی در آینده‌ای نزدیک می توانید خرید زمین و یا انتخاب قطعه مناسب جهت خرید را به هوش مصنوعی بسپارید. زیرا بزودی هوش مصنوعی در حوزه املاک هم قد علم میکند.

این ویدئو زیبا مناطق زیبای شمال را که مناسب ویلاسازی هستند، نشان میدهد.

اینفوگرافیک بیشترین ساخت و سازها به چه املاکی تعلق میگیرد
اینفوگرافیک بیشترین ساخت و سازها به چه املاکی تعلق میگیرد

شکل مناسب زمین برای ساخت ویلا

طرح و ابعاد زمین نیز یک نکته مهم است. شکل های نامنظم، به عنوان مثال مثلث، ذوزنقه، ممکن است مشکلاتی را هنگام طراحی و نقشه کشی ویلای شما ایجاد کنند. اگر زمین کمتر از 16 متر عرض داشته باشد، پیدا کردن یک پروژه مناسب دشوار است و آنچه باقی می ماند سفارش یک پروژه انفرادی و بسیار گران تر است.

جهت های جهان

همچنین باید به چیدمان قطعه نسبت به جهت های جهان و دسترسی به جاده توجه کرد. بهترین استراتژی توجه به ورودی، قطعه زمین از شمال و باغ از جنوب است. اگر قصد داریم از منابع انرژی تجدیدپذیر در ویلای خود استفاده کنیم، به عنوان مثال پانل های خورشیدی یا فتوولتائیک، باز هم استفاده از این استراتژی مهم است.

ویژگی های شکل زمین

قبل از خرید یک قطعه، ارزش بررسی توپوگرافی را نیز دارد. شیب های متعدد زمین می تواند هنگام طراحی ویلا مشکلاتی ایجاد کند. این مورد می‌تواند هزینه هایی را مربوط به تطبیق فناوری ساخت و ساز سریع ویلا و خانه با شکل قطعه ایجاد کند. همچنین طراحی باغ در چنین زمینی دشوارتر است. همچنین در آینده دید و دانش مردم از این فناوری ها و مشخصات مورد نیاز بیشتر خواهد شد. پس با رعایت آن هنگام فروش ویلا با مشکلی روبرو نخواهید شد و در ساخت ویلایتان تمام جوانب را رعایت کرده‌اید.

این را هم بخوانید : نحوه قیمت گذاری خانه و زمین

دسترسی به قطعه

این قطعه باید دارای جاده دسترسی با عرض مشخص شده در قانون اراضی باشد. که در اغلب موارد، این یک جاده عمومی است. در صورت نیاز به دسترسی به سایر قطعاتی که مالک آنها نیستیم، ایجاد سهولت دسترسی ضروری خواهد بود. دسترسی فیزیکی به طرح همیشه تضمین کننده دسترسی رسمی به آن نیست.

ساخت سریع ویلا
بهترین روش های ساخت سریع ویلا را در سایت Melk20 بازدید کنید.

تحقیقات خاک

قبل از تصمیم گیری , هزینه برای خرید زمین ارزش تحقیقات خاک را دارد،  این به شما امکان می دهد ساختار فونداسیون را بهتر انتخاب کنید یا سطح آب زیرزمینی را بدانید. بررسی‌های خاک همچنین اطلاعاتی را نشان می‌دهد که ممکن است فروشنده بخواهد آن‌ها را پنهان کند: ممکن است در گذشته یک محل دفن زباله وجود داشته باشد، ممکن است زمین آلوده باشد، ممکن است زمین‌های مملو از ذغال سنگ نارس وجود داشته باشد. پیش از ساخت سریع ویلا به این نکات دقت کنید.

این را هم بخوانید : فروش سریع زمین

هر زمان که می خواهید در ملکی بسازید، مهم است که نگرانی های بالقوه زیست محیطی را در نظر بگیرید. برخی از زمین‌ها، به‌ویژه در مناطق روستایی، ممکن است شرایط حفاظتی داشته باشند که آنچه را که ممکن است ساخت و ساز را در آنجا محدود کند. ممکن است بخواهید خاک را آزمایش کنید و سطح آب را نیز بررسی کنید، زیرا هر دو بر مناسب بودن زمین برای ساخت و ساز تأثیر می گذارند.

علاوه بر این، ممکن است محدودیت هایی در ساخت و ساز بر اساس شیب ملک، یا قطع درخت و یا جایگزینی (به ویژه در مناطق جنگلی ) وجود داشته باشد.

دسترسی به امکانات

مبنای خرید یک قطعه ساختمانی دسترسی آن به برق است. این واقعیت که یک تیر برق در نزدیکی وجود دارد هنوز تضمین کافی برای در دسترس بودن برق نیست. در مورد گزینه های اتصال برق با اداره برق شهر یا محله، مشورت کنید. همچنین ارزش بررسی اینکه آیا امکان اتصال قطعه به منبع آب وجود دارد یا خیر. ( زمین ساحلی در شمال )

منطقه همسایه اطراف قطعه

قبل از خرید یک قطعه، باید منطقه همسایه را نیز بررسی کنید. بسیار مهم است که نزدیکترین مغازه کجاست، فاصله تا موسسات آموزشی و دسترسی به مترو، اتوبوس، مینی بوس یا ایستگاه قطار چقدر است. ارزشش را دارد که حداقل یکبار عصر به آنجا بروید تا بررسی کنید که بعد از تاریک شدن هوا، منطقه چگونه به نظر می رسد و آیا امنیت تردد دارد یا خیر که تمامی این معیارها در برطرف کردن مسائلی که هنگام ساخت و ساز ملک ممکن برایتان بوجود بیاید ، بسیار ضروری و تأثیر بسزایی در تسریع ساخت ویلای شما دارد .

Melk20 شما را به خواندن مقاله ” بهترین راه فروش خانه ” دعوت می کند.

وضعیت حقوقی ملک

بررسی وضعیت حقوقی ملک قبل از خرید بسیار مهم است. در دفتر ثبت اسناد می توانید جزئیاتی از ثبت زمین و نقشه با جزئیات مساحت قطعه، طبقه زمین، اطلاعات مالک و شماره ثبت زمین و … را دریافت کنید.

روش های ساخت سریع ویلا
روشهای صحیح انتخاب زمین جهت سرعت در ساخت ویلا

تعیین طرح

اتفاق می افتد که در پیشنهادات، قطعه به عنوان قطعه ساختمانی درج شده است، اما پس از تجزیه و تحلیل اسناد، معلوم می شود که زمین کشاورزی یا زمینی است که برای ساخت و ساز خدماتی یا صنعتی در نظر گرفته شده است. بنابراین، هدف قطعه باید همیشه در طرح های توسعه فضایی موجود در دفتر شهرداری بررسی شود. ( فروش فوری ملک )

از شما برای مطالعه مقاله ” خرید زمین جهت ساخت سریع ویلا ” بسیار سپاسگذاریم.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

حساب کاربری
پلن اقتصادی
ثبت آگـهی
آگهی نقشه
اپ موبایل